Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-29, 08:21   #1
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559

Mamusie styczniowe 2020 cz.2


Mamusie styczniowe 2020

Inevera123 35 lat tp. 01.01 trzecia ciąża córeczka Iza

miniminiv 32 lata tp. 05.01 pierwsza ciąża, synek ur. 04.01.2020

mamalinkaa 28 lat tp. 07.01 trzecia ciąża, synek Witus ur. 29.12.2019

Wendy_123 23 lata tp. 08.01 pierwsza ciąża, córeczka ur. 10.01.2020

MagJa123 26 lat, pierwsza ciąża, córeczka ur. 09.01.2020

CreamyMuffin 25 lat tp. 09.01 pierwsza ciąża, synek Tymon ur. 30.12.2019

Słodkaaa 34 lat tp. 16.01 córeczka Hania ur. 17.01.2020 - 3225 g, 56 cm

martuniaaa25 34 lata tp. 17.01 pierwsza ciąża, córeczka Lena ur. 14.01.2020

sledziczeek 30 lat tp. 18.01 - pierwsza ciąża, synek Milo ur. 18.01.2020

Angelika1237 25 lat tp. 27.01 trzecia ciąża (w tym jedno poronienie), córeczka Oliwia ur. 29.01.2020

basias22 tp. 28.01 pierwsza ciąża, córeczka

Rose08 29 lat tp. 28.01 pierwsza ciąża, córeczka Iga ur. 13.01.2020

Justi2019 31 lat tp. 29.01 trzecia ciąża, córeczka, ur. 02.02.2020 3600 i 57 cm.

ania9106 córeczka Zuzia, ur. 03.02.2020 - 55 cm, 3100 g.


Witam w części, gdzie większe grono mamusiek powitało już swoje maleństwa, a na pojedyncze brzuszkowe śpiochy jeszcze czekamy.

Mamusie pozostałe, bez odzewu:

Lenka_007 28 lat tp. 01.01 druga ciąża
M_a_r_t_i_t_a 28 lat tp. 02.01 czwarta ciąża
Koralikowa26 25 lat tp. 03.01 pierwsza ciąża
Linka24 34 lata tp. 08.01 druga ciąża
Gapowiczkaa 28 lat tp. 08.01 pierwsza ciąża
Marlena234 29 lat tp. 13.01 druga ciąża
SoyFoco 39 lat tp. 18.01 druga ciąża
Yennefer2505 27 lat tp. 25.01 pierwsza ciąża



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019

Edytowane przez CreamyMuffin
Czas edycji: 2020-02-07 o 15:01
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:21   #2
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Przydałoby się zmienić pierwszy post na faktyczne daty porodów

U mnie chyba już w nocy mała ma rytm, bo się budzi praktycznie w tych samych godzinach. Niestety dni jeszcze różne. Wczoraj była nieodkładalna. I jakaś taka niespokojna cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:25   #3
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

O kurde. A ja założyłam na odchowalni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2020-01-29 o 08:43
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:25   #4
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Melduje sie

CreamyMuffin- napisalam priv


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:41   #5
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Przypominajcie swoje daty porodów będę stopniowo dopisywać.

Słodkaaa jest tutaj coś takiego jak dochowalnia? Mi jeszcze wyszło wątek ciąża i macierzyństwo 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:44   #6
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Przypominajcie swoje daty porodów będę stopniowo dopisywać.

Słodkaaa jest tutaj coś takiego jak dochowalnia? Mi jeszcze wyszło wątek ciąża i macierzyństwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Odchowalni miało być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 08:50   #7
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Odchowalni miało być


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurde to zdublowalysmy się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

U nas pomału ten rytm dnia się ustala mały średnio śpi po 3-4 godziny. Wczoraj w nocy był rekord bo spał mi 5 godzin.

Zasnął przed 19 wstał ok północy, przed pierwszą śpioch i po 5 wstał to było cudowne.

Mały zaczął sam robić kupki, jest progres. Jesteśmy od wczoraj na nutramigenie i stękania oraz prezenia jak ręka odjal. No i kupka bez mojej pomocy śpi spokojnie. Mam nadzieję że będzie już dobrze i się ureguluje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 09:03   #8
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

A my chyba pojedziemy jutro sprawdzić bilirubinę... nóżki już są różowe, brzuch raczej też, buzia wydaje mi się żółta, chociaż jak ja tak patrzę całe dnie to nie wiem już czy to nie u mnie w oczach i stresuję się... codziennie coś, jak nie urok to 💩
U Was u wszystkich już poschodziła ta "żółtość"?
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:04   #9
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Przypominajcie swoje daty porodów będę stopniowo dopisywać.

Słodkaaa jest tutaj coś takiego jak dochowalnia? Mi jeszcze wyszło wątek ciąża i macierzyństwo 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
14.01 Lena 😍
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:05   #10
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Kurde to zdublowalysmy się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

U nas pomału ten rytm dnia się ustala mały średnio śpi po 3-4 godziny. Wczoraj w nocy był rekord bo spał mi 5 godzin.

Zasnął przed 19 wstał ok północy, przed pierwszą śpioch i po 5 wstał to było cudowne.

Mały zaczął sam robić kupki, jest progres. Jesteśmy od wczoraj na nutramigenie i stękania oraz prezenia jak ręka odjal. No i kupka bez mojej pomocy śpi spokojnie. Mam nadzieję że będzie już dobrze i się ureguluje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że lepiej u Was z brzuchem! Oby już się to utrzymało
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:06   #11
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ale posty zatwierdza moderator. Będą widzieć ze są dwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 09:25   #12
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2



U mnie można zmienić datę na 4.01 - Syn ��

Dla odmiany mój synek dzisiaj w nocy kiepsko spał, właściwie od 3 do 6 nie spał �� Nie płakał, ale tylko cyc i kupki ��
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:26   #13
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Ale posty zatwierdza moderator. Będą widzieć ze są dwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dobrze wiedzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:33   #14
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja nie widzę tego drugiego wątku...

Idziemy dzisiaj z TŻ do kościoła zapytać o chrzest. Ciekawe czy w ogóle się uda cokolwiek załatwić, bo nie mamy ślubu. Chrzest to też tak bardziej z uwagi na TŻ, mnie szczerze mówiąc aż tak bardzo na tym nie zależy.
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:38   #15
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas noce jakby lepsze (nie zeby wczesniej byly zle ), spi jak spala, ale dodatkowo przestała wisiec na cycu 45min tylko sie ogranicza do 15min. Maz dzis pierwszy dzień w pracy, ja próbuję ogarniać. Chcialam wyjsc na spacer ale wiatr gwiżdże az w domu slysze, wiec chyba dziś odpuszczę. Walczymy z odparzeniami, na razie probuje Sudocremem bo tylko to mam z takich sensowniejszych preparatow ale niewiele daje. Maz ma dzis kupić ten Tormentalum, wietrze jej tylek ale walka z wiatrakami bo polezy pol godziny i osra podklad/ceratke wiec znowu ja muszę myc Wiem ze chyba prawie kazdy z tym walczy, ale tak mi jej żal patrząc na to Jeszcze rozmawialam ze swoja mamą i niemal mnie doprowadzila do łez zadajac pytania w stylu jak do tego doprowadziliśmy i co stosujemy, a czemu nie to czy tamto, a czemu nie smarujecie oliwka, czemu nie kapiecie w jakims mydełku, teraz tyle tego jest i pisza ze od 1dnia zycia! Ja mam od jakichs dwoch dni mega podly nastroj, pewnie przez te hormony plus odczuwalam mega stres zostania z nia sama caly dzien plus dzis ten telefon. Znow jestem na skraju placzu...
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:49   #16
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja nie widzę tego drugiego wątku...

Idziemy dzisiaj z TŻ do kościoła zapytać o chrzest. Ciekawe czy w ogóle się uda cokolwiek załatwić, bo nie mamy ślubu. Chrzest to też tak bardziej z uwagi na TŻ, mnie szczerze mówiąc aż tak bardzo na tym nie zależy.
My mieliśmy kolędę. To ksiądz mówił żeby przyjść kiedy nam będzie pasowało z aktem urodzenia małego. Planujemy jakoś w marcu. Tyle że ciągle zastanawiamy się nad chrzestnymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:50   #17
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:51   #18
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Przypominajcie swoje daty porodów będę stopniowo dopisywać.

Słodkaaa jest tutaj coś takiego jak dochowalnia? Mi jeszcze wyszło wątek ciąża i macierzyństwo 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
19.12.2019 córeczka

(Bez imienia )
Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja nie widzę tego drugiego wątku...

Idziemy dzisiaj z TŻ do kościoła zapytać o chrzest. Ciekawe czy w ogóle się uda cokolwiek załatwić, bo nie mamy ślubu. Chrzest to też tak bardziej z uwagi na TŻ, mnie szczerze mówiąc aż tak bardzo na tym nie zależy.
Nie ma prawa Ci odmówić, ale wiadomo że księża są różni... My planujemy chrzest na koniec marca, ale mamy problem z chrzestnymi, więc nie wiem jak wyjdzie.
Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
U nas noce jakby lepsze (nie zeby wczesniej byly zle ), spi jak spala, ale dodatkowo przestała wisiec na cycu 45min tylko sie ogranicza do 15min. Maz dzis pierwszy dzień w pracy, ja próbuję ogarniać. Chcialam wyjsc na spacer ale wiatr gwiżdże az w domu slysze, wiec chyba dziś odpuszczę. Walczymy z odparzeniami, na razie probuje Sudocremem bo tylko to mam z takich sensowniejszych preparatow ale niewiele daje. Maz ma dzis kupić ten Tormentalum, wietrze jej tylek ale walka z wiatrakami bo polezy pol godziny i osra podklad/ceratke wiec znowu ja muszę myc Wiem ze chyba prawie kazdy z tym walczy, ale tak mi jej żal patrząc na to Jeszcze rozmawialam ze swoja mamą i niemal mnie doprowadzila do łez zadajac pytania w stylu jak do tego doprowadziliśmy i co stosujemy, a czemu nie to czy tamto, a czemu nie smarujecie oliwka, czemu nie kapiecie w jakims mydełku, teraz tyle tego jest i pisza ze od 1dnia zycia! Ja mam od jakichs dwoch dni mega podly nastroj, pewnie przez te hormony plus odczuwalam mega stres zostania z nia sama caly dzien plus dzis ten telefon. Znow jestem na skraju placzu...
Ja dzisiaj wyjątkowo wzięłam rano wózek i poszłam na zakupy. Ale też mnie strasznie wypizgało. Ogrzałam się kawą w kawiarni. Mała uznała, że ona nie będzie gorsza i zamówiła sobie mleko

Dobrych rady współczuję. Jak moja mama z czymś wyskakuje to jej każę przestać i tyle. Ale ogólnie mnie bardzo wspiera. Tylko ma fisia na punkcie smoczka i ciągle mi truje, że może bym małej podała A wszystkim innym dającym mi dobre rady zamykam buzię magicznym: to moje trzecie dziecko 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 09:53   #19
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
U nas noce jakby lepsze (nie zeby wczesniej byly zle ), spi jak spala, ale dodatkowo przestała wisiec na cycu 45min tylko sie ogranicza do 15min. Maz dzis pierwszy dzień w pracy, ja próbuję ogarniać. Chcialam wyjsc na spacer ale wiatr gwiżdże az w domu slysze, wiec chyba dziś odpuszczę. Walczymy z odparzeniami, na razie probuje Sudocremem bo tylko to mam z takich sensowniejszych preparatow ale niewiele daje. Maz ma dzis kupić ten Tormentalum, wietrze jej tylek ale walka z wiatrakami bo polezy pol godziny i osra podklad/ceratke wiec znowu ja muszę myc Wiem ze chyba prawie kazdy z tym walczy, ale tak mi jej żal patrząc na to Jeszcze rozmawialam ze swoja mamą i niemal mnie doprowadzila do łez zadajac pytania w stylu jak do tego doprowadziliśmy i co stosujemy, a czemu nie to czy tamto, a czemu nie smarujecie oliwka, czemu nie kapiecie w jakims mydełku, teraz tyle tego jest i pisza ze od 1dnia zycia! Ja mam od jakichs dwoch dni mega podly nastroj, pewnie przez te hormony plus odczuwalam mega stres zostania z nia sama caly dzien plus dzis ten telefon. Znow jestem na skraju placzu...
Może spróbuj w dzisiejszej kąpieli zastosować krochmal z mączki ziemniaczanej. Podobno też służy innym mamom przy odpazeniach i wysypkach.

Mnie wczoraj teściowa doprowadziła do małej irytacji dot. tego żeby małego cieplej ubierać bo mu ponoc zimno eh dlatego nie lubię gości bo potem jedno drugiemu coś pieprzy i potem słucham głupot. Ale trzeba to olać.. nie przejmuj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 10:02   #20
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My chcemy chrzcić w kwietniu po Świętach. Chrzestni teoretycznie wybrani, ale zobaczymy czy się w ogóle zgodzą.
Niestety znam kilka historii, że ksiądz odmówił chrztu jeśli rodzice byli bez ślubu. Na dodatek chcę chrzcić nie w swojej parafii tylko w innym kościele i nawet na ich stronie jest napisane, że trzeba się zgłosić z aktem urodzenia i świadectwem ślubu kościelnego. ����☠♀️
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 10:35   #21
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Witam. Co do chrztu to u nas chrzci jak rodzice są bez ślubu. Dużo gorzej jest z chrzestnymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 10:37   #22
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Może nie będzie tak źle z tymi chrzcinami. Tyle rodzin bez ślubu chrzci dzieci. W końcu to jest dla dziecka,a nie dla rodziców.

U nas leje cały dzień więc chyba spacer odpuszczamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 10:48   #23
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
My chcemy chrzcić w kwietniu po Świętach. Chrzestni teoretycznie wybrani, ale zobaczymy czy się w ogóle zgodzą.
Niestety znam kilka historii, że ksiądz odmówił chrztu jeśli rodzice byli bez ślubu. Na dodatek chcę chrzcić nie w swojej parafii tylko w innym kościele i nawet na ich stronie jest napisane, że trzeba się zgłosić z aktem urodzenia i świadectwem ślubu kościelnego. ����☠♀️
Czasem nawet jest wymagana zgoda ze "swojego" kościoła 😳 Ale moze sie uda bezproblemowo My jeszcze nie myslimy o tym. Chcialabym chrzcic jak sie zrobi nieco cieplej. Problem w tym ze wtedy swieta potem majowka i komunie wiec ciężko o lokale. Dodatkowo chrzestnym bedzie moj brat ktory mieszia w Niemczech, wiec muszę sie tez jakos dopasowac pod to kiedy moze przyjechać.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Może spróbuj w dzisiejszej kąpieli zastosować krochmal z mączki ziemniaczanej. Podobno też służy innym mamom przy odpazeniach i wysypkach.

Mnie wczoraj teściowa doprowadziła do małej irytacji dot. tego żeby małego cieplej ubierać bo mu ponoc zimno eh dlatego nie lubię gości bo potem jedno drugiemu coś pieprzy i potem słucham głupot. Ale trzeba to olać.. nie przejmuj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od poczatku kapiemy w krochmalu, bo najpierw miala problemy z łuszczeniem się skóry. Tzn. kapiemy tak co 2dni, ale jak kapiemy to w krochmalu
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 10:54   #24
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Czasem nawet jest wymagana zgoda ze "swojego" kościoła Ale moze sie uda bezproblemowo My jeszcze nie myslimy o tym. Chcialabym chrzcic jak sie zrobi nieco cieplej. Problem w tym ze wtedy swieta potem majowka i komunie wiec ciężko o lokale. Dodatkowo chrzestnym bedzie moj brat ktory mieszia w Niemczech, wiec muszę sie tez jakos dopasowac pod to kiedy moze przyjechać.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------



Od poczatku kapiemy w krochmalu, bo najpierw miala problemy z łuszczeniem się skóry. Tzn. kapiemy tak co 2dni, ale jak kapiemy to w krochmalu
To może nadmanganian potasu. Położna jak mi dała kiedyś listę z mini apteczka malucha to tam było to też napisane

A pieluszki zmienialasaś w trakcie ? Bo to tez moze miec wplyw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019

Edytowane przez CreamyMuffin
Czas edycji: 2020-01-29 o 10:56
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:09   #25
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Tez zastanawiamy się nad chrzcinami, mamy tylko cywilny.

Planowaliśmy w tym roku kościelny z chrzcinami ale pochłonęła nas budowa domu (chcemy jak najszybciej wyprowadzić się od rodziców ale coś marnie to widzę) wiec na kościelny nie ma pieniędzy...

Znowu co do samych chrzcin to tez mamy problem z chrzestnymi :/ co za czasy przyszły to ja nie wiem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:12   #26
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
To może nadmanganian potasu. Położna jak mi dała kiedyś listę z mini apteczka malucha to tam było to też napisane

A pieluszki zmienialasaś w trakcie ? Bo to tez moze miec wplyw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nadmanganian potasu ma raczej działanie wysuszające i ściągające, więc odparzenia może jeszcze bardziej podrażnić. Nam też położna poleciła, ale on jest dobry na wypryski, krostki, potówki. Ja mojemu syniowi robie przymoczki z nadmanganianu na te krostki co ma na buźce.

U nas tormentalum zagoiło bardzo brzydkie odparzenie w ciągu dwóch dni. Trzeba taką porządną warstwę nałożyć.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Rose - a używasz chusteczek nawilżanych do czyszczenia pupki czy raczej waciki z wodą? Może to też wina chusteczek, o ile je stosujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:18   #27
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

10.01 coreczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:20   #28
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
A my chyba pojedziemy jutro sprawdzić bilirubinę... nóżki już są różowe, brzuch raczej też, buzia wydaje mi się żółta, chociaż jak ja tak patrzę całe dnie to nie wiem już czy to nie u mnie w oczach i stresuję się... codziennie coś, jak nie urok to 💩
U Was u wszystkich już poschodziła ta "żółtość"?
Położna wczoraj mówiła że schodzi jak na jej oko,po badaniu w piątek spadło do 8 więc mam nadzieję że dalej spada. Jutro mamy pediatrę.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 11:44   #29
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Położna wczoraj mówiła że schodzi jak na jej oko,po badaniu w piątek spadło do 8 więc mam nadzieję że dalej spada. Jutro mamy pediatrę.
A ile mieliście przy wypisie? My chyba właśnie 8 i coś po przecinku. Ale sprawdzimy dla spokoju.

Co do chrzcin my się też nie śpieszymy, może na święta, na pewno chciałabym, żeby miała skończone 3 mce. Niektórzy księża rzeczywiście nie chcą chrzcić jak rodzice bez ślubu, znam osoby, które się najeździły, ale zawsze się znajdzie też taki, który nie robi problemu.


CreamyMuffin, dopiszesz mnie? 26 lat, 09.01. Pierwsza ciąża, córka
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 12:31   #30
basias22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 21
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

u mnie nadal nic się nie dzieję. a termin miałam na 28.01 córeczkę i pierwsza ciąża. Mam sie stawiać do szpitala co 2/3 dni na ktg i jak im się cos nie spodoba to mnie zostawią w szpitalu. także jutro jadę na ktg i zobaczymy co się bedzie działo. bo nie mam ani rozwarcia ani nic kompletnie się nie dzieje.
basias22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.