Anty aging - plotkowo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-28, 09:47   #1
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906

Anty aging - plotkowo


Cześć dziewczyny! może macie ochotę porozmawiać, powymieniać się doświadczeniami o tym jak staracie się zachować młodość, jak dbacie o skórę i walczycie z oznakami upływającego czasu Podyskutować o SPFach, kremach, ale też o zabiegach czy odżywianiu
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:19   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja na początku nie nakładałam filtra z myślą o działaniu przeciwstarzeniowym. Mając te 20kilka lat w ogóle o tym nie myślałam. Nie lubiłam po prostu słońca i nie opalałam się.

Taki filtrowo- składowy wątek jest na biochemii
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280551

Na młody wygląd może wpływać dużo rzeczy, np sposób ubierania się ( dla mnie nie ma, że w tym wieku to tego czy tego nie wypada ), fryzura.
Dużo pić wody, robić masaże twarzy i ciała ( są różne teorie, ja lubię szczotką pod prysznicem, a nie na sucho ), prawidłowy demakijaż ( w sensie nie rozciagać skóry np w okolicach oczu ), nie przesadzać z ilością makijażu i wybierać raczej jasniejsze odcienie podkładu, bo optycznie to odmładza.
Nigdy nie narażałam swoich dłoni/ paznocki na kontakt z lampami utwardzającymi płytkę paznokcia, więc u mnie żadne hybrydy nie wchodziły nigdy w grę.
W temacie dłoni to starać się dobierać jak najbardziej delikatne mydło do mycia rąk ( wiadomo np w pracy nie mamy na to wpływu ) i nie zapominać o kremie z filtrem również na dłonie.
Nawilżać też dłonie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:50   #3
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja na początku nie nakładałam filtra z myślą o działaniu przeciwstarzeniowym. Mając te 20kilka lat w ogóle o tym nie myślałam. Nie lubiłam po prostu słońca i nie opalałam się.

Taki filtrowo- składowy wątek jest na biochemii
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280551

Na młody wygląd może wpływać dużo rzeczy, np sposób ubierania się ( dla mnie nie ma, że w tym wieku to tego czy tego nie wypada ), fryzura.
Dużo pić wody, robić masaże twarzy i ciała ( są różne teorie, ja lubię szczotką pod prysznicem, a nie na sucho ), prawidłowy demakijaż ( w sensie nie rozciagać skóry np w okolicach oczu ), nie przesadzać z ilością makijażu i wybierać raczej jasniejsze odcienie podkładu, bo optycznie to odmładza.
Nigdy nie narażałam swoich dłoni/ paznocki na kontakt z lampami utwardzającymi płytkę paznokcia, więc u mnie żadne hybrydy nie wchodziły nigdy w grę.
W temacie dłoni to starać się dobierać jak najbardziej delikatne mydło do mycia rąk ( wiadomo np w pracy nie mamy na to wpływu ) i nie zapominać o kremie z filtrem również na dłonie.
Nawilżać też dłonie.

w watku o filtrach tez czasem sie udzielam bez spf nie ruszam sie z domu.



co do demakijazu, nie przypominam sobie zebym zapomniala go zrobic, no ewentualnie zdarzylo sie mniej dokladnie po jakims wyjsciu


Swoja droga jestem ciekawa czy sa jakies badania o wplywie lamp na dlonie/paznokcie... sa osoby ktore co 3 tygodnie robia hybryde od lat.. osobiscie na paznokcie chodze raz na jakis czas
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:53   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Promieniowanie z lamp jest problemem.

Niektórzy dziwnie robią demakijaż, tak chamsko rozciągając skórę wokół oczu, widziałam to na filmikach na YT
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 10:58   #5
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Anty aging - plotkowo

Obstawiam, że lampa UV, gdzie utwardza się lakier kilkadziesiąt sekund jest mniejszym problemem, niż CODZIENNE nie nakładanie filtra.

Zresztą są rękawiczki bez palców, które można zakładać wkładając ręce do lampy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:01   #6
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Anty aging - plotkowo

Trzeba o siebie dbać, ale też nie dać się zwariować i w pewnym momencie pogodzić się z upływem czasu.
Choćby skały srały, człowiek się w końcu zestarzeje (jak doczeka starości) i umrze. Innego scenariusza jeszcze świat nie widział.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:02   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Tak, dyskusja czy nakładać krem z filtrem co dzień cały rok nie powinna mieć miejsca w 2022 roku.

Tak jak i palenie papierosów, które też ma wpływ na starzenie się skóry.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-28, 11:04   #8
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Anty aging - plotkowo

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-04-28 o 11:07
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:06   #9
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja nie nakładam filtra na co dzień. Pewnie będę miała raka skóry i okropne zmarszczki
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:16   #10
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

ja nakładam filtr w domu jeżeli dzień jest słoneczny i czuje że słońce bedzie mi świeciło na twarz. Niestety z filtrami jest tak że aby znaleźć odpowiedni, trzeba troche poszukać... ale prawda niestety jest to że wiele z nich nie wspolgra z make up'em:/
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:24   #11
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja nakładam wysoki filtr codziennie od kiedy przeczytałam o tym na wizażu 12 lat temu, ale przepisowe ilości nakładam tylko na początku. Teraz nakładam ile jestem w stanie, mam tłustą skórę i przekładam codzienny komfort nad ewentualne szybsze starzenie. Póki co nie narzekam na stan skóry. Filtra w domu nie nakładam, ale 1. rzadko spędzam cały dzień w domu, 2. jakbym miała siedzieć zaraz przy oknie, pewnie bym to robiła.
Nie mogę się tylko zmusić do całorocznego smarowania filtrem dłoni, a myślę, że to może z czasem wpływać na ich stan gorzej, niż robienie hybryd.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-28, 11:33   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja nie mam problemu z nałożeniem przepisowej ilości kremu z filtrem, ale ja to nakładam warstwami. Najpierw część, wklepują i odczekuję trochę, potem dokładam.
Moja skóra lubi tego dużo pić.
Jedynie przestałam ostatnio z innym kremem pod filtr, bo latem robię się przez to łaciata
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:35   #13
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja nakładam filtr jak wychodzę, w domu nie, ale nie siedzę w słońcu.
Generalnie uważam, że na oznaki starzenia wpływa przede wszystkim genetyka, potem styl życia. Oprócz tego, mam wrażenie że mojej twarzy nie służy intensywna pielęgnacja, im mniej nakładam tym lepiej. Staram się tylko dokładnie ją oczyszczać i tonizować. Robię sobie też masaż kamieniem, ale to jak mi się przypomni w ramach prewencji zmarszczek zdecydowałam się na botoks, zamierzam regularnie powtarzać.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 11:42   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Wink Dot.: Anty aging - plotkowo

Używam filtrów od jakichś 20 lat, przede wszystkim dlatego, że zawsze lubiłam naturalnie bladą skórę i sama mam fototyp bardzo wrażliwy na słońce. Nigdy nie byłam na solarium, co w mojej wczesnej młodości należało do kanonu dbania o wygląd.
Jednak nie jestem w stanie włączyć filtrów do codziennej pielęgnacji, bo są okropnie niekomfortowe. Używam tylko, kiedy planuję spędzić więcej niz 20 minut w słońcu.

Nie mam parcia na wyglądanie młodziej o dekadę, ale chciałabym zachować jednolity koloryt skóry bez potrzeby używania podkładu, co mi się nieźle udaje.
Nie mam nic przeciwko zmarszczkom, te w kącikach oczu uważam za urocze i nienormalnym wydaje mi się, kiedy kto powiedzmy około 40-50 ich nie ma.
Są jednak pewne indywidualne oznaki starzenia, które mi się nie podobają jak np wisząca broda, nawisy/worki pod oczami. Uważam że nadają zmęczonego, czasem chorowitego wyglądu i w tym przypadku jak najbardziej jestem za możliwością ingerencji medycyny estetycznej. Sama zamierzam skorzystać z niej w przyszłym roku, bo mam podkowy pod oczami.



[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89200766]Trzeba o siebie dbać, ale też nie dać się zwariować i w pewnym momencie pogodzić się z upływem czasu.
Choćby skały srały, człowiek się w końcu zestarzeje (jak doczeka starości) i umrze. Innego scenariusza jeszcze świat nie widział.[/QUOTE]

Zgadzam się. Nie jestem przeciwniczką medycyny estetycznej, ale jest pewna, oczywiście płynna granica, kiedy sięganie po nią zaczyna nosić znamiona dużego braku samoakceptacji i uporczywego trwania w iluzorycznym świecie.


Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Tak, dyskusja czy nakładać krem z filtrem co dzień cały rok nie powinna mieć miejsca w 2022 roku.
Może by nie miała, gdyby producentom udało się opracować lepsze technologie. Póki co filtry są bardzo problematyczne w codziennym stosowaniu dla wielu osób.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 12:28   #15
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Anty aging - plotkowo

U mnie najwiekszym problemem przy filtrach jest to, ze wiele z nich - niezaleznie od tego czy sa chemiczne czy mineralne czy hybrydowe - strasznie szczypie mnie w oczy. Ostatnio kupilam serum z SPF 55 Pacifica i wszystko super, ale niestety nie moge go nakladac nigdzie blisko okolicy oczu bo szczypie przeokrutnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 12:34   #16
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Tak, dyskusja czy nakładać krem z filtrem co dzień cały rok nie powinna mieć miejsca w 2022 roku.



Tak jak i palenie papierosów, które też ma wpływ na starzenie się skóry.
Obsesyjne smarowanie sprawy nawet gdy nie wychodzi się z domu? Gdy jest zima? To przesada. Należy pamiętać o syntezie Wit d.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 12:38   #17
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Obsesyjne smarowanie sprawy nawet gdy nie wychodzi się z domu? Gdy jest zima? To przesada. Należy pamiętać o syntezie Wit d.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Promieniowanie UVA jest przez cały rok, przenika przez chmury i szyby, UVB odpowiada za opaleniznę. Filtry nie blokują całkowicie syntezy witaminy D. Smarowanie to własny wybór, jednak żeby wybrać, warto to wiedzieć.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 12:41   #18
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Obsesyjne smarowanie sprawy nawet gdy nie wychodzi się z domu? Gdy jest zima? To przesada. Należy pamiętać o syntezie Wit d.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
I tak w naszym klimacie większość ludzi ma niedobór wit. D.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 12:47   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja bym zimą miała spaloną twarz, najbardziej nos.

Do tego na stoku słońce tak mocno świeci w twarz, że jak bez kremu.
Okulary przeciwsłoneczne też tylko latem, no chyba nie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-28, 13:21   #20
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie najwiekszym problemem przy filtrach jest to, ze wiele z nich - niezaleznie od tego czy sa chemiczne czy mineralne czy hybrydowe - strasznie szczypie mnie w oczy. Ostatnio kupilam serum z SPF 55 Pacifica i wszystko super, ale niestety nie moge go nakladac nigdzie blisko okolicy oczu bo szczypie przeokrutnie.
Jeżeli nie masz bardzo suchej skóry i lubisz bardziej silikonowe formuły, spróbuj może SPF z Australian Gold

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Powiem wam ze chyba 2 tygodnie temu byl jeden cieplu tydzien i widzialam wiele czerwonych od opalania twarzy
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 13:21   #21
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja bym zimą miała spaloną twarz, najbardziej nos.



Do tego na stoku słońce tak mocno świeci w twarz, że jak bez kremu.

Okulary przeciwsłoneczne też tylko latem, no chyba nie
Nie pisalam o nartach. Na nartach krem i okulary jak najbardziej jeśli jest słonecznie. Poza tym nie stosuję ani tego ani tego.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 13:24   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie najwiekszym problemem przy filtrach jest to, ze wiele z nich - niezaleznie od tego czy sa chemiczne czy mineralne czy hybrydowe - strasznie szczypie mnie w oczy. Ostatnio kupilam serum z SPF 55 Pacifica i wszystko super, ale niestety nie moge go nakladac nigdzie blisko okolicy oczu bo szczypie przeokrutnie.
To jest też jeden z moich problemów plus w kwestii okolic oczu jeszcze wysuszanie i niewspółpracowanie z korektorem. Nie znam filtra, który nie podrażnia oczu, nie wysusza delikatnej skóry w tych okolicach i daje się na niego ładnie nałożyć korektor. Zawsze coś z tych punktów kuleje.

A to tylko oczy, na reszcie twarzy jest równie problematycznie.

Zresztą ciekawa jestem, jak dużo osób używających filtrów stosuje je w takiej ilości, jak się powinno.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 13:26   #23
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Obstawiam, że lampa UV, gdzie utwardza się lakier kilkadziesiąt sekund jest mniejszym problemem, niż CODZIENNE nie nakładanie filtra.

Zresztą są rękawiczki bez palców, które można zakładać wkładając ręce do lampy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Masz może link do takich rękawiczek?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 13:30   #24
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest też jeden z moich problemów plus w kwestii okolic oczu jeszcze wysuszanie i niewspółpracowanie z korektorem. Nie znam filtra, który nie podrażnia oczu, nie wysusza delikatnej skóry w tych okolicach i daje się na niego ładnie nałożyć korektor. Zawsze coś z tych punktów kuleje.

A to tylko oczy, na reszcie twarzy jest równie problematycznie.

Zresztą ciekawa jestem, jak dużo osób używających filtrów stosuje je w takiej ilości, jak się powinno.
Najlepszy do tej pory jest Hero Cosmetics, ale czasami pod koniec dnia przy pocieraniu zmeczonych oczu czuje szczypanie. No i mam bol tylka ze tylko z iHerb moge go kupic, wolalabym cos dostepnego lokalnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 14:19   #25
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jest mnostwo filtrow transparentnych i niedajacych tlustego efektu.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 14:19   #26
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja bym zimą miała spaloną twarz, najbardziej nos.

Do tego na stoku słońce tak mocno świeci w twarz, że jak bez kremu.
Okulary przeciwsłoneczne też tylko latem, no chyba nie
a z tymi okularami przeciwsłonecznymi o co chodzi?
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 14:28   #27
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

[1=1e480a74c83b298335abeb1 9bb62a32399143eb5_629d357 241768;89201029]a z tymi okularami przeciwsłonecznymi o co chodzi?[/QUOTE]
O to, że słońce szkodzi cały rok. Ja nie dam rady wyjść bez mrużenia oczu nawet w styczniu bez przeciwsłoneczncyh okularów/ nakładek. Twarz też bym miała spaloną, a mieszkam w Skandynawii. Tu ludzie noszą okulary na spacerze raczej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 14:35   #28
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Jest mnostwo filtrow transparentnych i niedajacych tlustego efektu.
Niestety nie mogę się z tym zgodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 14:36   #29
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
O to, że słońce szkodzi cały rok. Ja nie dam rady wyjść bez mrużenia oczu nawet w styczniu bez przeciwsłoneczncyh okularów/ nakładek. Twarz też bym miała spaloną, a mieszkam w Skandynawii. Tu ludzie noszą okulary na spacerze raczej.
chyba większość ludzi nosi okulary, żeby nie mrużyć oczu. Ja też zakładam okulary, gdy świeci słońce w styczniu. Cały rok noszę je przy sobie, ale rano w listopadzie, kiedy pada ich nie założę. I twarzy filtrem wtedy też nie posmaruję
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 14:40   #30
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
O to, że słońce szkodzi cały rok. Ja nie dam rady wyjść bez mrużenia oczu nawet w styczniu bez przeciwsłoneczncyh okularów/ nakładek. Twarz też bym miała spaloną, a mieszkam w Skandynawii. Tu ludzie noszą okulary na spacerze raczej.
A ja myślę że słońce to dobrodziejstwo dzięki któremu wytwarza się mnóstwo witaminy D, przez co w okresie letnim taki niewiele z nas choruje (wirusy są cały czas tylko nasza odporność lepsza). Mam 35 lat, filtrami smaruje twarz tylko wtedy gdy wychodzę na słońce w stylu -opalanie. Na codzień używam zwykłego kremu/serum/olejku arganowego (co jakiś czas). Nigdy nie korzystałam z solarium. Nie mam przebarwień ani zmarszczek, czy problemów ze skórą (typu trądzik itp). Myślę, że odpowiednia pielęgnacja jest wtedy gdy dopasujemy ja do siebie, a nie ślepo podążamy za moda i tym co ktoś gdzieś napisał

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-22 21:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.