Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-10, 15:32   #61
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

co do minerałów takich sklepowym typu Meybelline czy Loreal to mało jest tam minerałów z tego co wiem a co apteczne to nie znaczy lepsze
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 15:45   #62
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

No w sumie choc niekoniecznie
Chyba wybiore sie do drogerii i polukam. Ale teraz druga sprawa ze mam znizke w aptece o 20% i nie wiem co robic. Moglybyscie mi podac nazwy jakis firm aptecznych?Zaraz zrobie przelicznik
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 15:47   #63
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

z tego co wiem to podobnież Vichy ma dobre podkłady
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:10   #64
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

mineraly nawet apteczne to tylko pseudo mineraly ... nie kupuj ich!
Te o których mówi Nais i ja to prawdziwe mineraly-w Pl niestety nie można ich kupić(tzn. można -kiedyś byl puder Essence prawdziwie mineralny za 9,99 ,można kupić The Body shop za 69zl,a tak to nie można:/) a te pudry sprowadzamy z USA-koszt dużego podkladu to 23 zl ma on 4 czy 5 skladników i są to czyste mineraly,które wręcz pielęgnują skórę

a z takich typowych fluidów to polecam Vichy normateint,La roche posay toleriane i La roch posay uniffinance(to do suchej skóry,ale jest też wersja do tlustej) jednak koszt to ok 70 zl...
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:20   #65
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Aha no trudno...niech strace ale bede miec zdrowsza skore. Dzieki bardzo za pomoc
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:23   #66
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

ale z tego co wiem to też jest taka strona z której można zamówić rożne pigmenty mineralne i zrobić sobie z tego puder/podkład
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:29   #67
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

O dobrze wiedziec. Ale nie wiem czy by mi sie chcialo tak kombinowac... W ogole jestem jakas anty nastawiona do robienia zakupow przez internet
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 16:30   #68
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

ja za to bym z wielką chęcią zrobiła zakupy przez internet ale u mnie przeszkodą jest mama
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:35   #69
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

No prosze bo np moja mama to jak tylko widzi ze mam chwile wolnego a jestem przy komputerze to juz prosi zeby tylko wejsc na allegro A ja to sie boje tych przelewow, tego ze mnie oszukaja itp.No i nie lubie podawac swoich danych osobistych
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:51   #70
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

moja za to nie chce słyszeć o zamawianiu przez internet a z tego co wiem to za konto na allegro płaci się i trzeba być pełnoletnią osobą
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:54   #71
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Nie wiem bo jak mowie nigdy nic nie zamawiam Ale powiem ze kusza mnie te niskie cenyy...
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 16:56   #72
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Nie wiem bo jak mowie nigdy nic nie zamawiam Ale powiem ze kusza mnie te niskie cenyy...
oj taak
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:35   #73
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Dziewuszki, wiele osób kupuje minerałki za pomocą zakupów wspólnych (bardzo prężna organizacja na wizażu , nie ma mowy o oszustwach bo do tego jest regulamin osobny). Ja was nie zachęcam na siłę, bo to na początku jest kłopot - trzeba dobrać kolor, formułę, ba! nawet firmę (poszczególne firmy mają rózne składy podkładów). Do tego dochodzi specjalny pędzel typu kabuki czy flat top. To nie są drogie rzeczy, ale nie każdy może sobie pozwolić.
Jednak minerałki wciągają Ja jestem na etapie poszukiwań, ale nie posiadam już tradycyjnego podkładu (używałam Mattitude i uważam, że jest całkiem niezły).
Jak chcecie poczytać o minerałach, to proszę:
Cały minerałowy dział
O zamawianiu próbek z różnych firm
O pędzlach
Najnowsza część o EDM czyli everyday minerals
Pędzle polecane ostatnio na allegro z firmy pixie - takie same jak kultowe edm
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:48   #74
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Nais, jesteś sprawcą mojego niedoszłego uzależnienia od kosmetyków mineralnych. Od tego Twojego postu z linkiem do Allegro zaczęłam czytać posty o dobieraniu podkładu i takich tam, że nieźle wkręciłam...
Tylko, że nadal nie mam pomysłu, jaką próbkę zamówić. Mam bardzo jasną cerę, ale nie aż tak białą, że wziąć Ivory No cóż, popatrzę jeszcze i może zdecyduję się na jakąś próbkę
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:16   #75
LiSskaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Jestem nowa, ale ... mam chęć dołączyć, to po części i mój nałóg! Jak siedzę przy kompie to zawsze mnie kusi żeby zajrzeć w to lusterko i trochę wyciskać ...
LiSskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:39   #76
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

no, jestem. już po mikrodermabrazji. wyglądam jak burak, ale mam nadzieję, że do jutra zejdzie.

zacznę od początku:
zabieg zaczął się od demakijażu, następnie pani uruchomiła maszynę i przydusiła.. bolało. na czole i nosie najmniej, ale jak doszła do policzków, to prawie płakałam. mocno przyduszała i miałam wrażenie, że obrywa mnie ze skóry. no ale jakoś wytrzymałam.
sam peeling nie trwał dłużej niż trzy minuty. następnie popsikała mnie wodą, nałożyła maść kojącą, wytarła i kazała wyjść.
nie wiem czy na pierwszym zabiegu zawsze tak jest.. w każdym bądź razie spodziewałam się czegoś bardziej wymyślnego, przyjemniejszego i dłuższego. czytałam w internecie opisy zabiegów i teraz widzę, że moja derma zrobiła mi może jedną trzecią, ew. połowę z tego.
ale nieważne. ważne, żeby działało. mam już fotki przed, tuż po i czekam jeszcze na jutrzejszy poranek, żeby zrobić zdjęcie dzień po. bo na razie, jak już wspomniałam, mam strasznie zaczerwienioną twarz i nie wygląda to zachęcająco
a za zabieg zapłaciłam 200 zł.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę

Edytowane przez dontknow
Czas edycji: 2010-03-10 o 19:25
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:18   #77
Agun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 66
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

tak wiec, prawie dwa dni bez wyciskania!
Piję bratek i on wywala mi duzo zanieczyszczen na zewnatrz i mam kilka tych białych czubkow i mam taaaaaaka ochote je wycisnac. no ale. POWSTRZYMAM SIE!
i w ogole nie dotykam twarzy
mam nadzieje ze to naprawde pomoze
Agun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:45   #78
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

też piłam bratek,ale hmm nieregularnie i teraz już kompletnie zaprzestałam tej 'kuracji' ;D
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:27   #79
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Ja właśnie wypiłam bratek (to już drugie opakowanie, dążę do trzech i koniec ;p ) no i muszę się wybrać do miasta kupić tabletki na poprawę cery, włosów i paznokci. Kiedyś łykałam Capivit + i było ok. Belissa też nie jest zła, ale Capivit lepiej nawilżał.

A no i ten biały czubek, nie no. Chyba go wycisnę rano, bo nie pokażę się tak w szkole. dodam, iż na prawdę nie chcę go wyciskać, ale jak mus to mus.
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 20:39   #80
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Ja nie potrzebnie wycisnelam wlasnie po kapieli wychodzacego syfka Mam nadzieje ze Acnefan cos poradzi...Juz jest prawie dobrze, czuje ze buzka mi sie jakby"odradza", no i musze ladnie wygladac do weekendu bo nocuje u kumpeli
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:43   #81
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

cześć moje kochane wyciskary
powiem tak,jest dobrze
ale co mi się robi po starych śladach zostają mi jakby takie suche skórki naookolo tego zaczerwienienia(wbrew pozorom mam bardzo suchą skórę-w ogóle nie jest tlusta) i dzisiaj wychodząc do szkoly myślalam,że w miare spoko wyglądam... jak wrócilam do domu to się zalamalam-aż takie te ślady widoczne?
ale popędzilam do sklepu po jakies maseczki itp-wydalam ponad 100 zl...-podklad uniffinance do skóry suchej,gratis mleczko do demakijażu la roche,2 maseczki Dermamask,maseczka z glinki zielonej i blyszczyk a i Gloria do wlosów....
ale wracając do tych maseczek-nalożylam tą Dermamask-glębokie oczyszczanie czy coś takiego (mialam ją już kiedyś) i stwierdzam,że ją kocham po prostu!
zniknęla jakaś 1/3 śladów po wyciskaniu... i to nie takich 2 dniowych ,tylko 10-cio dniowych! do tego buźka jest taka matowa,nawilżona(matowa i nawilżona jednocześnie,tak,tak!) i taka rozjaśniona!
naprawde polecam,od razu humor mi się poprawil
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:52   #82
opelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 304
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Wiecie co, minerały to naprawdę dobry pomysł. Ja też właśnie od dłuższego czasu rozmyślam nad nimi. Zamierzam na lato kupić coś z edm, w sumie są duuuuużo lżejsze od kultowego wręcz colorstaya, którego ja sama obecnie używam.
opelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:14   #83
Funiak
Rozeznanie
 
Avatar Funiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 685
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

troche mnie nie bylo, ale postaralam sie jakos Was nadrobic

co do podkladow Vichy, mialam kiedys 1 naprawde dobrze kryjacy Dermablend zuzylam 1 opakowania ale potem strasznie mnie zapchal, a szkoda bo dobrze sie zapowiadal. a ostatnio w gazecie wyczailam ze jakis nowy sie pokazal Aerateint Pure z Antyoksydantami, mam znajoma ktora pracuje w aptece wiec pewnie na dniach skoluje od niej jakies probki to przetestuje

co do wyciskania to na skroni po prawej stronie robi mi sie bolaca gulka, naszczescie nie jest duza i smaruje ja zelem punktowym z Rossmana wiec mam nadzieje ze za kilka dni rozejdzie sie to jakos a tak poza tym to:
1 ewoluujacy zle wycisniety wagier na brodzie + na nosie czyli jeszcze nie jest tak zle
przebarwienia raczej bez zmian
strupki, poodpadaly, wiekszosc zerwana przezemnie
__________________
And see the sun rises all the stars are gone...

50-49-48-47-46,5()-46-45 kg
Funiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:24   #84
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
cześć moje kochane wyciskary
powiem tak,jest dobrze
ale co mi się robi po starych śladach zostają mi jakby takie suche skórki naookolo tego zaczerwienienia(wbrew pozorom mam bardzo suchą skórę-w ogóle nie jest tlusta) i dzisiaj wychodząc do szkoly myślalam,że w miare spoko wyglądam... jak wrócilam do domu to się zalamalam-aż takie te ślady widoczne?
ale popędzilam do sklepu po jakies maseczki itp-wydalam ponad 100 zl...-podklad uniffinance do skóry suchej,gratis mleczko do demakijażu la roche,2 maseczki Dermamask,maseczka z glinki zielonej i blyszczyk a i Gloria do wlosów....
ale wracając do tych maseczek-nalożylam tą Dermamask-glębokie oczyszczanie czy coś takiego (mialam ją już kiedyś) i stwierdzam,że ją kocham po prostu!
zniknęla jakaś 1/3 śladów po wyciskaniu... i to nie takich 2 dniowych ,tylko 10-cio dniowych! do tego buźka jest taka matowa,nawilżona(matowa i nawilżona jednocześnie,tak,tak!) i taka rozjaśniona!
naprawde polecam,od razu humor mi się poprawil
A coz to za wspaniala maseczka?kupi sie ja w zwyklej drogerii?
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:41   #85
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Jutro namowie tate, aby mi zamowil ten korektor EMD. Ale to tylko korektor, ktory dajemy punktowo pod puder? Czy mozna go uzywac jako puder tez?
No i nie wiem, jaki kolor wybrac...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:43   #86
Pattiw2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

To i ja z Wami!
Od dzisiaj! buźka!
Pattiw2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:47   #87
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Maseczka jest naprawde świetna!
wiem,że można ją kupić w SP,w ross ani w naturze raczej nie ma...
zawiera 20% kaolinu i 4 % platków owsianych.

Klada- tak korektor pod puder,można na puder też 2-ga warstwę,raczej jako podklad nie... od tego są podklady i tu jak i w wielu innych sytuacjach przydaje się blog Cathy www.mineralnekosmetyki.bl ogspot.com tam znajdź post o korektorach EDM- Cathy pokazala rzeczywiste kolory
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 07:45   #88
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Wróciłam z pracy i nie wytrzymałam, wycisnęłam kilka prycholi Zaczynam liczyć od nowa, za karę i dlatego, że teraz to by było oszustwo.
Mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi lepiej.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 08:37   #89
Funiak
Rozeznanie
 
Avatar Funiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 685
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Wróciłam z pracy i nie wytrzymałam, wycisnęłam kilka prycholi Zaczynam liczyć od nowa, za karę i dlatego, że teraz to by było oszustwo.
Mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi lepiej.
eh, no coz mozna powiedziec ze to nalog tak samo jak palenie papierosow, wiec raczej nie ma co sie spodziewac, ze za pierwszym razem wszystko pojdzie gladko. dobrze, ze odczuwasz zlosc na siebie i wg mnie widok siebie z powyciskana twarza w lustrze dziala jak najlepiej na nasza psychike bo jeszcze bardziej umacniamy sie w naszych postanowieniach wazne to nie poddawac sie! trzymam kciuki! tym bardziej, ze wiem, ze Ty wytrzymalas dosc dlugi czas wiec mam nadzieje, ze tym razem bedziesz sie powstrzymywac jeszcze dluzej, albo juz na stale
__________________
And see the sun rises all the stars are gone...

50-49-48-47-46,5()-46-45 kg
Funiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 09:58   #90
blackeyedblonde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. IV

Dołączam.
Trądzik przeczosowy to rzecz jasna też mój problem. Jak zobaczę jakiś zaskórnik (a mam ich pod dostatkiem), próbuję się powstrzymywać, patrzę w lustro przelotem albo wcale, próbuję się czymś zająć, obiecuję sobie, że nie będę, ale jak dopadnie mnie jakiś stres albo coś ważnego mam następnego dnia, dostaje po prostu amoku. Idę do lustra i zaczyna się. Mówię sobie: to już ostatni, ale po drodze zauważę innego delikwenta i jego też wyduszam. Brzmi to jak wyznanie alkoholika albo palacza, ale prawda jest taka, że wyduszanie to też nałóg. Podobno narkomanem się jest przez całe życie. Wyduszaczem pewnie też. Najgorsze jest poczucie winy, kiedy po całej akcji spojrzę na całą buzię i widzę białą maskę usianą czerwonymi plamami. I zastanawiam się, kiedy to się stało. Nawet wyduszanie przez chusteczkę niewiele pomaga. No cóż.
I powiem wam, że jak się jest złym na siebie po takim napadzie, to wcale nie jest dobrze. Tylko koło się nakręca. Trzeba sobie to wybaczyć i powziąć odpowiednie kroki rzeczywiście, pomaga kiedy sobie znaleźć jakieś zajęcie dla palców, nie oglądać się w lustrze oprócz podczas zabiegów typu makijaż i nakładanie leków, nie myśleć o tym, ale jeszcze ważniejsze jest poczucie akceptacji ze strony otoczenia. Moim najlepszym patentem jest po prostu zaznaczać sobie w kalendarzu dni, kiedy mogę się spodziewać silnego stresu albo po prostu zdawać sobie sprawę z własnego stanu psychicznego i wtedy uważać szczególnie i nie prowokować sytuacji sprzyjających pofolgowaniu sobie poza tym podczas prysznica staram się zawsze zaparować lustro, tak że nawet jeśli bym chciała, nie zobaczę swojej buzi, a potem tylko nałożę lek, więc nic nie wyduszę. Polecam też dobrze nawilżać skórę, bo przesuszona bardzo wolno się goi.
No dobra, rozpisałam się tak, że bardziej nie można. Mam nadzieję, że i Wam, i mnie uda się wreszcie pokonać tego demona. Pozdro.
blackeyedblonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 10:51:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.