ED w młodym wieku a dojrzewanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-31, 18:39   #1
ogurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17

ED w młodym wieku a dojrzewanie


Kiedyś pisałam na ten temat w którymś z tematów, ale chciałabym zasięgnąć szerszej opinii.

Mianowicie od roku leczę się na bulimię(z okresami głodzenia się, ale nie nazwałabym tego anoreksją, a raczej metodą kompensacji) przez ostatnie 2 miesiące byłam na diecie ustalonej przez dietetyka i "przytyłam" 7 kg (z 40 do 47 kg). W najgorszym momencie ważyłam 35 kg.
Lekarze akceptują moją obecną wagę i ja na razie też ją akceptuję choć nie wiadomo jak będzie z dalszym przyrostem.
W obwodach nie przybrałam zbyt dużo. Nadal chodzę w rozmiarze 32 i wystaje mi sporo kości.
Ale nie o tym chce pisać.
Mianowicie mam dopiero 15 lat, choruję od dwóch i do 13 roku życia nie dostałam okresu, więc przez chorobę nie dostałam go do teraz. Teraz mam 15 lat i nadal wyglądam jak dziecko- biodra i biust mają po 80 cm, więc wyglądam praktycznie jak chłopak- włosy też mam dosyć krótkie, bo ścięłam gdy zaczęły wypadać.
I tutaj zwracam się do dziewczyn które zachorowały w młodym wieku, zanim dostały okres i zaczęły dojrzewać. Czy po wyjściu z choroby (choć wiem, że większość na forum się z tym nadal zmaga) dostałyście jeszcze okres? Czy pojawiły się u was kobiece kształty? Bo nie wiem czy mam szansę jeszcze wyjść po za miseczkę A i żeby poszerzyły się moje kości biodrowe. Bo chyba już trochę na to za późno.
Wiem, że sama jestem sobie winna, ale każdy dzień leczenia jest dla mnie wyzwaniem, każdy kilogram cierpieniem i potrzebuję choć iskierki nadziei, że mam jeszcze szansę na normalne życie i rozwinięty organizm.
z góry dziękuję za każdą odpowiedź
__________________
Jeśli nie cieszy cię to co masz, czy możesz być szczęśliwszy mając więcej?
ogurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 19:16   #2
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: ED w młodym wieku a dojrzewanie

Zapewne lekarze ostrzegali Cię,że grozi Ci bezpłodność. Z uwagi na wczesny wiek w którym zaczęłaś chorować na edy i to,że nie miałaś ani jednej miesiączki...
Cóż... Ja się "odchudzam" od 15 lub 16 r.życia. Nie pamiętam już dokładnie.
Natomiast miałam wcześniej okres. Zdarzało się,że znikał na pół roku, rok i były problemy. Gdy ważyłam około 38-40 kg... ale wracał jak nabierałam masy.
Sądzę,że powinnaś zgłosić się do ginekologa jeśli jeszcze nie byłaś. Powinien Cię zbadać czy wszystko rozwija się prawidłowo itp. i wtedy przepisze odpowiednie leki (jeśli będzie taka potrzeba). Niestety mi nawet leki nie pomagały a lekarz czuł się bezradny (swoją drogą chyba nie trafiłam do najlepszego :/ ). Dopiero po upływie kolejnych kilku miesięcy i stosowaniu tab.antykoncepcyjnych wszystko wróciło do "normy".
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:03   #3
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: ED w młodym wieku a dojrzewanie

Cytat:
Napisane przez ogurek Pokaż wiadomość
Ginekolog Jak wyżej.

My nie wiemy na ile choroba zniszczyła Twój organizm
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:31   #4
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: ED w młodym wieku a dojrzewanie

Ginekolog najlepiej ze specjalnością endokrynologiczną.
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:50   #5
latino18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: ED w młodym wieku a dojrzewanie

Gwiazdaa a jakie to byly tabletki? chodzi mi o nazwe tych antykoncepcyjnych
latino18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 13:57   #6
ogurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17
Dot.: ED w młodym wieku a dojrzewanie

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Ginekolog Jak wyżej.

My nie wiemy na ile choroba zniszczyła Twój organizm

Cytat:
Napisane przez NaomiClark Pokaż wiadomość
Ginekolog najlepiej ze specjalnością endokrynologiczną.

U ginekologa jeszcze nie byłam, ale byłam u endokrynologa i mialam robioną pełną morfologię ze szczególnym uwzględnieniem hormonów.
Wyszło że wszystko- oprócz nieznacznie zmniejszonej liczby czerwonych krwinek- jest w normie (nawet nie w dolnej granicy), co lekarka skomentowała tekstem, że widocznie mój organizm jest stworzony do tego by się odchudzać :/
__________________
Jeśli nie cieszy cię to co masz, czy możesz być szczęśliwszy mając więcej?
ogurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 14:49   #7
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: ED w młodym wieku a dojrzewanie

miałam podobną sytuację.
jestem z rocznika 90'

dostałam okres w wieku 12 lat, zaczęłam się odchudzac od 13.
w bulimię wpadłam majac 14 i w bardzo zaawansowanym stadium trwała do kwietnia 2009.,
W czasie ed miałam okres raz mniejszy, raz więszy, raz nie było go w cale przez kilka miesięcy. Moja waga w czasie choroby najniższa to 39kg a >>najwyższa<< 48-49 jaką mam teraz przy wzrociscie 163cm.
Po skonczeniu z wymiotowaniem/odchudzniem nadal nie maiałam okresu przez pól roku. teraz na szczecie jest regularny co miesiac +/-
Równiez przez czas choroby wygladalam jak dziecko, dopiero teraz gdy od 1,5 roku żyję bez bulimii, trzymam wagę, odżywiam się drowo zauwazylam ze zmieniły mi się ksztalty na bardzuej kobeice: biust z 75 na 85, talia, figura i w ogole. nie ćwicze, nie mam wf na uczelni wiec na pewno wysilek fizyczny nie miał na to wpływu a jedynie hormowny.
Zauwazylam ze ost tez urosłam nie miezylam sie dokladnie, ale chyba z 2-3 cm w ciagu roku to duzo. Wlasnie ja przestalam rosnac w ogole tez przez ed wiec moze teraz odbiję? moj tata jest wysoki ma 180 prawie.

takze od siebie moge ci polecic wizyte u ginekologa i badania hormonalne
oraz przede wszystkim walkę z ed.!
to jest najwiesze lekarstwo.
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.