30 sek przerwy między ćwiczeniami!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-26, 11:38   #1
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328

30 sek przerwy między ćwiczeniami!!!


Smoczku!
Nadal z uporem "siłuję się" na siłowni.Ostatnio zmieniłam miejsce ćwiczeń i co za tym idzie- trenera.Wydaje się być bardzo kompetentnym, ale zaskoczył mnie zmiana koncepcji moich treningów.Do tej pory ćwiczyłam wg. określonego planu wykonując serie dynamicznych ćwiczeń"na spalanie".
szybko wykonywane ruchy po 15 powtórzeń.początek- rozgrzewka typu bieżnia i elipsa i na koniec treningu to samo.
Wczoraj jednak mój trener przeprowadził mi bardzo wyczerpujący trening oparty na tych samych ćwiczeniach, ale z różnicą: przerwy pomiędzy ćwiczeniami i powtórzeniami nie dłuższe niż 30 sek! Tętno na poziomie 120- 140 podczas całego treningu.
Druga zmiana: wykonywanie ćwiczeń nieco wolniej, ale w płynnym tempie ze statycznym przytrzymywaniem od czasu do czasu ciężaru na ćwiczonej partii mięśni.uff!!
ale byłam wykończona- dziś czuję najmniejszy mięsień...
Ciekawa jestem co sądzisz Smoczku o takiej metodzie?
pozdrowionka
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 11:45   #2
Aia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 29
GG do Aia
Re: 30 sek przerwy między ćwiczeniami!!!

Przyłączam się do pytania. Z tym, że ja ćwiczę w domu i dotychczas robiłam serie po 20-30 powtórzeń, 4 razy z krótką przerwą, w czasie której ćwiczyłam inne partie mięśni. Z kolei na aerobicu ćwiczy się poszczególne partie jednym ciągiem, bez przerwy. To wreszcie jak należy ćwiczyć? Np. brzuszki? Ile powtórzeń drogi Smoczku polecasz i z przerwą, czy bez?......
Aia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-28, 14:12   #3
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Re: 30 sek przerwy między ćwiczeniami!!!

E...ja tam myślę że chociaż te 30 sekund jest KONIECZNE!!!
Ja i tak biegam po siłowni zziajana, bo jednak ćwiczenia statyczne- z obciążeniem, ale w takim tempie dają popalić!!
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.