prezentacja maturalna pomocyyyyy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 19:00   #1
alusia133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30

prezentacja maturalna pomocyyyyy


Witam, mam troche problem z tematem maturalnym, niewiem jakie zabardzo lektury wybrac temat: ,, wielkie romanse wczoraj i dzis w literaturze-porownanie wybranych utworow." , temat byl wybrany na szybko . Myslalam narazie o Romeo i Julii i Zmierzchu-choc niewiem czy tu pasuje :/ jakie proponujecie te dzisiejsze ? , pomozcie prosze , bede bardzo wdzieczna za kazde podpowiedzi
alusia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:15   #2
Dont
Rozeznanie
 
Avatar Dont
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 521
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Oczywiście, że Zmierzch pasuje, ma być to literatura współczesna, więc owszem.

Nasunął mi się na myśl "Rok 1984" Orwella, "Piękni dwudziestoletni" Marka Hłasko.

Edit:

Jeszcze "Samotność w sieci" Wiśniewskiego

Edytowane przez Dont
Czas edycji: 2011-02-06 o 19:18
Dont jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:19   #3
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

pan tadeusz to było by fajne z telimena i zosia dwie na raz ciekawy wątek :0
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:27   #4
tusiaczeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 27
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

A może z współczesnej literatury "Samotność w sieci" Janusza L. Wśniewskiego? Romans nawiązany przez internet, wirtualne rozbudzanie namiętności, rodzące się uczucie?
tusiaczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:31   #5
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Cytat:
Napisane przez tusiaczeek Pokaż wiadomość
A może z współczesnej literatury "Samotność w sieci" Janusza L. Wśniewskiego? Romans nawiązany przez internet, wirtualne rozbudzanie namiętności, rodzące się uczucie?
o bardzo dobre i dostaniesz dodatkowe punkty za inne ksiazki niz tylko lektury szkolne i np ten zmierzch sobie weż ale na podstawie filmu bo też był z tego co słyszałam i będziesz miała urozmaicenie
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:35   #6
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Może "Żona podróżnika w czasie"? Współczesne i BBC wpisało te ksiązkę na liste książek które trzeba przeczytać przed śmiercią Z tych mniej współczesnych to może trójkąt król Artur/Lancelot/ Guinevere?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:37   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 19:39   #8
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

oj faktycznie dawno pisałam maturę
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:49   #9
alusia133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

dzieki za odpowiedzi ale moze ktoras polecila by mi jakas krotsza ksiazke z tych wspolczesnych? bo widze same bardzo długie , a mam strasznie duzo nauki do matury na feriach i niewieem czy dam rade przeczytac kilka ksiazek po 400 stron moze znacie jakies ciekawe ktore maja tak do 200 stron ?
alusia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:03   #10
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

http://selkar.pl/jedenascie_minut_pa...o_p_43023.html może "11 minut" P. Coelho, tylko 236 stron Tyle tylko że to opowieść o prostytutce, ale ciekawa
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:07   #11
bee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Cytat:
Napisane przez alusia133 Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedzi ale moze ktoras polecila by mi jakas krotsza ksiazke z tych wspolczesnych? bo widze same bardzo długie , a mam strasznie duzo nauki do matury na feriach i niewieem czy dam rade przeczytac kilka ksiazek po 400 stron moze znacie jakies ciekawe ktore maja tak do 200 stron ?

No to dowaliłaś dziewczyno! A może Ci jeszcze streszczenie tych książek napisać? Laski Ci pomagają jak mogą, podają tytuły (czego w sumie nie powinny robić, bo przecież to Ty masz się czegoś nauczyć - one pewnie dawno po maturze ) a Ty wyjeżdżasz im z takim tekstem. A może Ci jeszcze te książeczki przeczytać? Albo napisać za Ciebie tę prezentację?

Wybierasz się może na studia? Bo tam dostaniesz całą górę książek do przeczytania i nikt nie będzie słuchał Twoich narzekań, że grube i nie masz czasu.

Ja też zdawałam maturę (byłam pierwszym rocznikiem nowej matury), przygotowywałam prezentację i o dziwo miałam czas na czytanie książek i na wiele innych rzeczy (np imprezy ).

Przestań więc robić z siebie biedną sierotkę, bo z takim podejściem, to Cię w tym świecie zjedzą i nic po Tobie nie zostanie.

Przepraszam dziewczyny, że ja tak ostro, ale mnie krew zalewa, gdy widzę głupotę. Po prostu uczulenie mam.
bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 20:12   #12
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Nicholas Sparks - Jesienna miłość <tak>
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 22:58   #13
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Ze Zmierzchem uważaj. U mnie w szkole komisja niezbyt przychylnie patrzała na osoby z takimi "dziełami".
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 23:24   #14
AjcCc
Zadomowienie
 
Avatar AjcCc
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: kraniec świata.
Wiadomości: 1 355
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Cytat:
Napisane przez bee Pokaż wiadomość
No to dowaliłaś dziewczyno! A może Ci jeszcze streszczenie tych książek napisać? Laski Ci pomagają jak mogą, podają tytuły (czego w sumie nie powinny robić, bo przecież to Ty masz się czegoś nauczyć - one pewnie dawno po maturze ) a Ty wyjeżdżasz im z takim tekstem. A może Ci jeszcze te książeczki przeczytać? Albo napisać za Ciebie tę prezentację?
zauważ jeszcze, że autorce tematu przeszkadzają tylko długie dzieła współczesne, bo do nich nie ma streszczenia
__________________


AjcCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 00:11   #15
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

wybieraj ambitne teksty, a nie szmatławce...

"Sklepy cynamonowe" - Bruno Schulz , „Tango” Sławomira Mrożka,


W malinowym chruśniaku - Bolesław Leśmian

„Dzieje Tristana i Izoldy”, „Lalka”, „Cierpienia młodego Wertera”, „Romeo i Julia”, "Pan tadeusz"

Edytowane przez niusia_87
Czas edycji: 2011-02-07 o 00:18
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 02:23   #16
iierrorii
Zadomowienie
 
Avatar iierrorii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 988
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
o bardzo dobre i dostaniesz dodatkowe punkty za inne ksiazki niz tylko lektury szkolne i np ten zmierzch sobie weż ale na podstawie filmu bo też był z tego co słyszałam i będziesz miała urozmaicenie

ściema....nikt nie da dodatkowych punktów za książki spoza kanonu,ja w swojej pracy praktycznie z kanonu miałam tylko biblie a byłam oceniana jak inni(w sensie żadnej ulgi za ambitne podejście do tematu ;p)

a moja rada to:pogadaj z polonistką,która pewnie sama jest egzaminatorką,a jeżeli nawet nie to wie dość sporo na ten temat(ma koleżanki polonistki) ona Ci powinna doradzić jaka książka będzie hmmm milej widziana przez komisje i na co masz zwrócić uwagę w pracy,bo często bywa że maturzyści z lekka źle interpretują temat(mówię z doświadczenia zeszłorocznego)
__________________
WYMIANA
iierrorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:21   #17
partycypacja
Raczkowanie
 
Avatar partycypacja
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 291
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Przedwiośnie - romans Cezarego Baryki z Laurą
Cierpienia młodego Wertera - Werter i Lotta
ale to bardziej z tych nie do końca niespełnionych miłości
partycypacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:12   #18
paula7191
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 60
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Ja co prawda miałam temat: Fascynacja romantyków wampiryzmem i kontynuacje we współczesnych tekstach kultury. Omów na wybranych przykładach z literatury i filmu. Ale moge pomóc :
* "Narzeczona z Koryntu" Goethe Wolfgang Jan, Wybór poezji

Inna historia miłosna, z okresu romantyzmu ( pasująca do tej epoki)
__________________
How I am strong
You gave me all
You gave all you had and now I am home
paula7191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:24   #19
kwiatr
Zadomowienie
 
Avatar kwiatr
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 639
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

a mój temat brzmiał "Rola miłości w życiu bohaterów literackich i filmowych", więc może też coś pomogę
oglądałaś może film "Tajemnica Brokeback Mountain" ? Jest to film o miłości homoseksualnej ^^ film ciekawy i na pewno urozmaicił by prezentację.
miałam także film "Titanic" i "Pamiętnik"
a z lektur: "Cierpienia młodego Wertera" miłość Wertera i Lotty, "Giaur"- miłość Giaura i Leili.
__________________
"Miłość jest jak esencja herbaty- ma głęboki smak,
powoli i delikatnie rozpływa się po sercu człowieka"


Łukasz!








Edytowane przez kwiatr
Czas edycji: 2011-02-07 o 12:26
kwiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 15:55   #20
alusia133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

ale sie mnie czepiacie
nie chodzi mi o to zeby przeczytac streszczenia , a potem niezdac matury przez nieznajomosc tekstu;/ , zapewniam ze wszystkie ktore wybiore napewno przeczytam..
i czy wszystkie ciekawe ksiazki musza miec po 400 , czy 500 stron?? wydaje mi sie ze nie ....
(nie chodzi mi o lektury , bo je czytam )

Mysle o wyborze ksiazki ,, Pamietnik" ktora byla wczesniej wspomniana- ogladalam film - poprostu swietny !! wiec chyba sie zdecyduje i nie jest wcale dluga - ok 250 stron (choc film trwal chyba ze 3 godziny )
alusia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 22:22   #21
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Wielkie romanse?

To KONIECZNIE musisz wziąć "Przeminęło z wiatrem" Nie znam bardziej porywajacego, wielkiego romansu

Na twoim miejscu wzięłabym tak - jedną książkę z klasycznego kanonu lektur, czyli "Romeo i Julia" jak najbardziej dobre, jedną książkę z najnowszej literatury, czyli ten "Zmierzch" jest ok (aczkolwiek ja bym uważała z tego typu książką, Zmierzch niestety mocno ociera się o czystą grafomanię) i jedną książkę nie z kanonu lektur, ale też nie jakąś super współczesną - właśnie "Przeminęło z wiatrem" lub coś w tym stylu. No i może jeszcze coś, wg uznania.

I weź pod uwagę, jak brzmi twój temat. To WIELKIE romanse - więc nie każda książka będzie dobra. Zwykła historia o miłości to stanowczo za mało, trzeba czegoś wielkiego, spektakularnego, dramatycznego,może nawet patetycznego. No i słowo "romans" też ma duże znaczenie, prawda? Przykładna, kochająca się para zdecydowanie nie będzie "romansem". Myślę, że to powinno być coś tak wielkiego, epokowego jak np. romans Kleopatry z Cezarem.

Ważne jest, żebyś dobrze zinterpretowała temat - komisja na pewno zwróci uwagę na to, czy treść prezentacji odpowiada tytułowi.

Spróbuj przyjrzeć się też takiej pozycji jak "Niebezpieczne związki", a może postać Heleny Trojańskiej i Parysa? Tristan i Izolda w sumie tez mogliby być (chociaż dla mnie ta historia zawsze była taka rozlazła).

Spróbuj popracować na takich wielkich romansach, o których po prostu każdy (lub wiekszość ludzi) wie
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 05:46   #22
alusia133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Narrhien bardzo dziekuje za rade
alusia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 09:44   #23
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

nie nie, jak wielkie romanse to Jane Eyre i Duma i Uprzedzenie (ach, pan Darcy )
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:51   #24
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

ja bym zmierzchu nie brała.. bo to w najlepszym wypadku może wywołać uśmiech u komisji a w gorszym wpłynąć na wynik matury

ja bym się w temacie jeszcze nad Lalką zastanowiła

a krótka współczesna.. "Oskar i Pani Róża" ? Chociaż romans tam "malutki" i platoniczny to jednak pełen uczuć.

inna krótka "Czyż nie dobija się koni?"

"Mistrz i Małgorzata"

jakby nie było jest też wersja książkowa "P.S Kocham Cię"

"Spóźnieni kochankowe" Whartona

"Cudzoziemka" Kuncewiczowej
takie mi przyszły na myśl



Cytat:
Napisane przez iierrorii Pokaż wiadomość
ściema....nikt nie da dodatkowych punktów za książki spoza kanonu,ja w swojej pracy praktycznie z kanonu miałam tylko biblie a byłam oceniana jak inni(w sensie żadnej ulgi za ambitne podejście do tematu ;p)

(..)
a Ty myślałaś, że jak ta ulga będzie wyglądać? Że ktoś Ci powie "o widzę ładne lektury to niech pani już nic nie mówi a my wystawimy 100%" ?

przecież wiadomo, że nikt ci nie da w rubryczkę 5 punktów z dopiska "za ambicje" a chodzi tu bardziej o to jakie wrażenie odniesie komisja apropo twojego doboru lektur bo to też jest element istotny w kwestii realizacji tematu
i można sprawić wrażenie osoby która w przemyślany sposób dobra lektury i naprawdę swój temat wyczerpała a można sprawić wrażenie osoby który wybrała byle co byleby było
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:06   #25
Megan19
Rozeznanie
 
Avatar Megan19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 560
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Nie radzę Ci brać Zmierzchu, może to wywołać uśmiech politowania wśród członków komisji. Radzę wybrać utwory bardziej poważanych twórców, powyżej padło wiele dobrych propozycji, chociażby Duma i uprzedzenie czy Mistrz i Małgorzata Bułhakowa.
__________________
"Piękno jest tylko sumą świadomości naszych zboczeń."
Salvador Dali

Edytowane przez Megan19
Czas edycji: 2011-02-09 o 16:09
Megan19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:15   #26
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Też nie radzę brać Zmierzchu, poza tym do książek są też potrzebna opracowania (literatura przedmiotu), a do tego raczej trudno byłoby coś znaleźć.
Może Wichrowe Wzgórza?
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:30   #27
Megan19
Rozeznanie
 
Avatar Megan19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 560
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Też nie radzę brać Zmierzchu, poza tym do książek są też potrzebna opracowania (literatura przedmiotu), a do tego raczej trudno byłoby coś znaleźć.
Może Wichrowe Wzgórza?
Nie do wszystkich pozycji konieczna jest literatura przedmiotu. Jest ona traktowana raczej po macoszemu, ludzie biorą cokolwiek byle było. Tak naprawdę wnioski wyciągnięte po przeczytanej lekturze wystarczają do napisania dobrej prezentacji.
__________________
"Piękno jest tylko sumą świadomości naszych zboczeń."
Salvador Dali
Megan19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:38   #28
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Tak się składa, że pisałam już prezentacje i do każdej pozycji musieliśmy mieć literaturę przedmiotu, ewentualnie recenzje jakiegoś autorytetu jeśli ktoś miał film. Wnioski, wnioskami ale nie jesteśmy żadnymi ekspertami od kontekstu epoki by samemu interpretować lektury.
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:04   #29
Megan19
Rozeznanie
 
Avatar Megan19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 560
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Tak się składa, że pisałam już prezentacje i do każdej pozycji musieliśmy mieć literaturę przedmiotu, ewentualnie recenzje jakiegoś autorytetu jeśli ktoś miał film. Wnioski, wnioskami ale nie jesteśmy żadnymi ekspertami od kontekstu epoki by samemu interpretować lektury.
Widać wasi nauczyciele potraktowali to zbyt serio. Od nas wymagano co najmniej dwie pozycje w literaturze przedmiotu i nie musiały one dotyczyć każdej lektury. Tego w przepisach nie ma, to tylko widzimisię władz Twojej szkoły. Ja miałam dwie pozycje, moi znajomi również i wszyscy otrzymaliśmy na ustnym polskim bardzo wysokie wyniki. Tak naprawdę nie liczy się to co masz na kartce, tylko w głowie. I wszystko sprowadza się do tego czy przeczytało się dane lektury, jeśli tak na pewno uda się zdać. W końcu większość punktów otrzymuje się za pytania, które nie muszą dotyczyć tematu prezentacji, ale tej problematyki lektur, która w prezentacji w ogóle nie została uwzględniona. To się bardzo często zdarza.
__________________
"Piękno jest tylko sumą świadomości naszych zboczeń."
Salvador Dali
Megan19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:55   #30
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: prezentacja maturalna pomocyyyyy

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.