Cepan na rozstępy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-30, 23:51   #1
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Smile

Cepan na rozstępy ?


Witam wszystkich. Wiem,że maść cepan,jest maścią na blizny. Słyszałam jednak,że dobrze działa także na rozstępy. Może ktoś używał jej w tym celu,i może się wypowiedzieć ? Byłabym wdzięczna .
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 14:43   #2
Sick Angel
Raczkowanie
 
Avatar Sick Angel
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 67
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Na świeże to i nawet masaż rękawicą i wyciśnięte kapsułki witaminy A i E pomogą.
A Cepan? jest wątek o nim, w recenzji też się coś znajdzie o nim. W każdym razie jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Jednym pomaga, drugim nie.
Dobry jest też żel Dermabliz moim zdaniem.
__________________
A kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę
Sick Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:50   #3
Vitamina69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Cepan na rozstępy ?

nie używałam, ale używałam BioOil i trochę pomagał
__________________
Vitamina69
Vitamina69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 17:24   #4
Event
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Zależy na jakie rozstępy Cepan to jest w ogóle chyba najgorszy krem z jakim miałem do czynienia, nie dość, że śmierdzi to w dodatku żadnych rezultatów nie przynosi. Jeżeli chodzi o kremy na blizny to z tych tańszych w miarę dobre są contractubex oraz dermabliz, te z wyższej półki to dermatix, kelo-cote, dermatix ultra. Niestety żaden krem nie jest w stanie zaradzić na stare, białe rozstępy. Można je w jakiś sposób zredukować tylko i wyłącznie za pomocą laserów, żadne maści i kremy nic tu nie zdziałają, więc szkoda czasu i pieniędzy. Jeżeli rozstępy są świeże, różowe to w 100% można się ich pozbyć przy pomocy laserów, ale kremy również są w stanie znacząco pomóc, często nawet również w 100% Według mnie najlepszym kremem na rozstępy jest revitol stretch mark, a z nieco tańszych to Bio-Oil.
Event jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 23:32   #5
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Dermabliz powiadasz,a jaka jest cena tego żelu ? I czy myslisz ze bylby w stanie pomoc na biale rozstepy ? Nie mowie ze w calosci je zlikwidowac,bo zdaje sobie sprawe z tego ,ze jest to raczej niemozliwe,ale chociaz troche je ukryc .
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 00:21   #6
Event
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Dermabliz kosztuje około 30zł za 15g tubkę. Mogę Ci powiedzieć, że nie ma sensu marnować czasu i pieniędzy na kremy, jeśli są to stare rozstępy. Ja przez 2 lata eksperymentowałem z wszelakimi żelami i kremami (m.in. używałem własnie dermablizu, dermatixu, revitolu), a efekt był po prostu zerowy. Jedyne co może znacząco pomóc to jedynie zabiegi laserowe (pixel, fraxel), ponieważ najpierw muszą zostać uszkodzone włókna kolagenowe, aby mogło się to zagoić i wyglądać nieco lepiej. Ja miałem robione właśnie na stare, białe rozstępy 1 początkowy zabieg pixelem, a kolejne 3 fraxelem. Różnica jest przede wszystkim w dotyku, rozstępy całkiem się wygładziły i w dotyku są tak jak reszta skóry, są również znacznie mniej widoczne, ale wciąż zauważalne gołym okiem. Tego cholerstwa niestety nie można się pozbyć w 100%, w jakimś stopniu można właśnie zredukować z pomocą laserów, ale próba radzenia sobie z nimi przy pomocy kremów to niestety syzyfowa praca
Event jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 12:52   #7
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Kurde niedobrze ;( Zabiegi laserowe sa pewnie drogie,nawet nie pytam bo sama sie domyslam ;P Apropos lasera chcialam kiedys tatuaz laserowo usunac,to jak mi pan w salonie oznajmil ile bede musiala za to zaplacic,to sie za glowe zlapalam ;P Cholerne rozstepy .. A mam jeszcze jedno pytanie,troche odbiegajace od tematu watku Czy na cellulit tez nie ma nic skutecznego ? Reklamuja niby te tabletki,kremow od choler,ale w skutecznosc kremow nie wierze,ale tabletki moze zadzialaja od zewnatrz i troche pomoga ? Jak myslisz ?
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 13:03   #8
Taklamakan
Przyczajenie
 
Avatar Taklamakan
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Na rozstępy używałam maści,wywar z jabłek(podobno miał rozjaśniać) ,kremy ,balsamy itp i nie pomogło nic.Kosmetyczka powiedziała,że na stare rozstepy to tylko operacja pomoże i nie łudź się ,że jakieś smarowidła Ci pomogą.
Taklamakan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 15:55   #9
Sick Angel
Raczkowanie
 
Avatar Sick Angel
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 67
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Dermabliz zawiera heparynę i wyciąg z cebuli, a także bodajże rumianek.
U mnie kosztuje 19 złotych. Pomógł mi min na blizny, stare blizny kilkuletnie. Jednak zaznaczam, że to jest kuracja kilkumiesięczna. Cepan jest tańszym odpowiednikiem Contratubex, tak usłyszałam kiedyś w aptece. Na każdego działa co innego. Koleżance na rozstępy pomogła maść ze śluzu ślimaka, następnej zabiegi z kwasem glikolowym 70 %. Szkoda tylko, że ludzie wydają kupę kasy na fraxele itd. Bo zabieg kwasem glikolowym w dobrym gabinecie, wykonany przez profesjonalistę przynosi wspaniałe efekty. Sama korzystając z rady kumpeli zamierzam zapisać się na jesień, ponieważ mam rozstęp w widocznym miejscu. Po 3 zabiegach perłowy pasek zniknął u niej, a pojawił się, ponieważ za szybko urosła i skóra nie nadążyła.
__________________
A kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę z kierunkiem na Wieliczkę
Sick Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 18:12   #10
Nancy3320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 77
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Slyszalam o masci ze sluzu slimaka ,kolezanka miala ja sobie kupic przez internet,poniewaz po ciazy cale jej cialo pokrywaly rozstepy. Masc jest podobno bardzo droga,ale skuteczna. Ja jednak nie bylabym chyba sklonna wydac duze pieniadze na masc,ktora w rzeczywistosci moze mi nie pomoc. Chyba macie racje,ze walczenie z rozstepami ,to syzyfowa praca. Z bliznami wedlug mnie tez,takie rzeczy tylko chirurgicznie da sie usunac . Niestety ..
Nancy3320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 16:27   #11
Marika20p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Bardzo polecam maść Cepan.Po intensywnych treningach zrobilt mi sie rozstępy w okolicach żeber i brzucha. Byly czerwone. Stosowalam maść 3 razy dziennie i po tygodniu prawie całkowicie zniknęły, sa bardzo mało widoczne. Teraz używam tylko olejku do masażu i jest ok. Minusem maści jest zapach cebuli ale jesli komuś bardzo zależy zeby pozbyć sie rozstępów warto sie smarować pozdrawiam
Marika20p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 17:38   #12
Dziura_w_bucie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 24
GG do Dziura_w_bucie
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Ja również stosowałam Cepan, zarówno na paskudne, głębokie blizny po nożu i rozstępy. Cepan je wypełnił, wygładził i rozjaśnił. Cenowo bomba, także polecam z czystym sercem, ale czytając powyższe opinie, odnoszę wrażenie że na każdego działa inaczej.
__________________
"Szczęście domaga się krótkich zdań", więc TAK.
Dziura_w_bucie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 09:11   #13
kempsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cepan na rozstępy ?

Krem na rozstępy - https://revaminstretchmark.pl moje rozstepy maja cztery lata a krem uzywam od dwoch tygodni i widze roznice. A takze skora stala sie bardziej napieta i delikatna.

Edytowane przez kempsa
Czas edycji: 2022-05-10 o 06:59
kempsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-07 10:11:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.