Bardzo obfity okres ;/-co robić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-06, 08:34   #1
PoProstuIzka
Raczkowanie

Bardzo obfity okres ;/-co robić ?

Z góry przepraszam za nowy wątek,ale nie umiem się na forum odnaleźć.

Mam obfity okres i bóle brzucha.Mój ostatni (a był to 1 okres w moim życiu) trwał aż 14 dni ! ,a w nocy nawet z grubą podpaską przeciekam ;/

Co mam robić ?
Iść do lekarza ?
Są jakieś tabletki,sposoby na uregulowanie tudzież zmniejszenie okresu ?

Dodam iż mam 15 lat...
PoProstuIzka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 09:31   #2
Dominique_90
BAN stały

Dot.: Bardzo obfity okres ;/-co robić ?

Powinnaś iść do ginekologa. Ja mam to samo. Dostałam tabletki cyclonamine, które są na krzepnięcie krwi. Na noc biorę 1-2 i jest lepiej.
Dominique_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 09:41   #3
Eldo_rado
amor vincit omnia

lekarz przepisze Ci odpowiednie leki.
Eldo_rado jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:50   #4
mrowinka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PoProstuIzka Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam za nowy wątek,ale nie umiem się na forum odnaleźć.

Mam obfity okres i bóle brzucha.Mój ostatni (a był to 1 okres w moim życiu) trwał aż 14 dni ! ,a w nocy nawet z grubą podpaską przeciekam ;/

Co mam robić ?
Iść do lekarza ?
Są jakieś tabletki,sposoby na uregulowanie tudzież zmniejszenie okresu ?

Dodam iż mam 15 lat...
Nie wiem, czy dobrze rozumiem: piszesz "mój ostatni okres", a potem że to był Twój pierwszy. Jeśli faktycznie pierwszy, to spokojnie, nie jest powiedziane, że kolejne też takie będą. Ale gdyby faktycznie następne były bardzo obfite - to idź do lekarza. Niech sprawdzi, co się dzieje, żebyś się anemii przez te miesiączki nie nabawiła.
Stary 2011-05-07, 01:33   #5
_Juliette_
Wtajemniczenie

Myślę, że jeśli sytuacja się powtórzy, to powinnaś iść do lekarza.
Bez recepty są dostępne są tabletki Hemorigen, koszt to ok 7 złotych. Są ziołowe, więc natychmiastowego efektu bym się nie spodziewała, ale wielu dziewczynom pomagają. Trzeba je zacząć brać kilka dni przed okresem zgodnie z ulotką, wtedy krwawienie się zmniejszy. Sama zaczęłam kiedyś brać w trakcie okresu i zadziałały trochę po mniej więcej 2 dniach. Spróbować nie zaszkodzi.
_Juliette_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 10:29   #6
Dotka90
Zakorzenienie

Można brać witaminę C - uszczelnia naczynia krwionośne i powoduje, że krwawienie jest mniejsze.
Natomiast z uwagi na to, że był to dopiero pierwszy okres, to nie martwiłabym się aż tak bardzo, bo wcale nie jest powiedziane, że kolejne też takie będą.

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2018: 56
Aktualnie czytam:Lisa Scottoline - Cicho sza
Przeczytane w 2017: 31
Dotka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 09:26   #7
Marien
Raczkowanie

A ja mam taki problem: okres mam co 23-25 dni. Właśnie teraz jestem w trakcie. Chciałam go opóźnić do 1 lipca więc łykałam witaminę C od 27 czerwca ( na wizażu przeczytałam, ze kilka dziewczyn łykało i im opóźniło). Okres przyszedł 30 czerwca, ale jest tak obfity, że tylko siedzę i pilnuje kiedy trzeba iść do łazienki, żeby mi nie przeciekło. Leci ze mnie jak woda. I teraz mam pytanie czy powinnam iść już do lekarza, a jest to moja pierwsza sytuacja taka z obfitym okresem zawsze mam normalne krwawienia nie boje się, ze mi przecieknie czy to jest może spowodowane tą witamina C? Naprawdę nie wiem co mam zrobić, niedługo jadę na wakacje i tam tez mnie dopadnie okres,a toalety często nie będzie.
Marien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 09:55   #8
Shaney
Przyczajenie

Witam,
Ja też zmagam się z obfitym okresem, mój problem wygląda tak: pierwszego dnia okresu 'leje' się dużo krwi 2 i 3 jeszcze więcej, 4 rzadko ale czasem się już zmniejsza i potem już coraz mniej, okres trwa zazwyczaj 6-8 dni, a kiedy się skończy cały czas, codziennie 'leje' się śluz. Dodam że śluz mam od niecałych 2 lat, a okres od niecałego roku. Czy można jakoś zmniejszyć obfitość/ czas trwania okresu i usunąć albo chociaż zmniejszyć ilość tego śluzu występującego każdego dnia między okresami?

Edytowane przez Shaney
Czas edycji: 2012-05-15 o 08:31
Shaney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 16:40   #9
jula98
Przyczajenie

Pierwszy okres dostałam w 2012 w czerwcu i trwał on 1 dzień, później w październiku i tak samo więc myślałam że jestem szczęściarą i że tak zawsze będzie, niestety w grudniu okresu dostałam w nocy gdy akurat nocowałam u babci i zakrwawiłam wszystko ale też trwał tylko 1 dzień ( i noc), ale w styczniu 2013 było koszmarnie. Okresu dostałam 22 ale zauważyłam to dopiero w nocy więc założyłam tylko podpaskę i poszłam spać i budze się w nocy i po prostu cała piżama we krwi i kołdra i prześcieradło więc poprostu zmieniłam podpaskę i spodnie i do wyra. Po 2h to samo i tak cała noc. Później w dzień cały czas ze mnie leciało zużywałam 20 podpasek dziennie. Wczoraj w nocy tak samo masakra nw co robić na dodatek w nocy skończyły mi się podpaski i musiałam tysiąc wkładek zakładać. Dziś jest 25 stycznia i dalej to samo czy mam zaczynać się denerwować? Dodam,że mam 15 ( w listopadzie) lat

Edytowane przez jula98
Czas edycji: 2013-01-26 o 16:46
jula98 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 19:13   #10
vaness886
Raczkowanie

dziś jest 26 styczeń więc okres masz już od 5 dni . Powiedz mamie , przecież ona też jest kobietą i ci pomoże . Może trzeba wybrać się do lekarza , bo co my Ci tu pomożemy tylko nic się nie bój , bo lekarz ma Ci pomóc .
vaness886 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości