Kłucie w podbrzuszu ;-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-12, 13:05   #1
charlotte369
Przyczajenie

Unhappy

Kłucie w podbrzuszu ;-(

Hej,
Dziewczyny mam do Was pytanie. Od niespełna roku stosuje tabletki antykoncepcyjne "Daylette" nie używam oczywiście żadnego innego zabezpieczenia. Od dwóch dni mam kłucie w podbrzuszu, dzisiaj to kłucie zrobiło się nieco silniejsze. Kłucie występuje bardziej po lewej stronie. Oczywiście pierwsze hasła w googlach to "CIĄŻA" i stąd moje pytanie do Was. Jak myślicie czym może być to spowodowane? oczywiście wiem, że powinnam udać się do lekarza i tak zrobię ale moża któraś z Wam miała podobne objawy i czy w ogóle powinnam brać pod uwagę ciążę ....
z góry dzięki za opinie
charlotte369 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 14:40   #2
simonee
Zakorzenienie

Dot.: Kłucie w podbrzuszu ;-(

Też mnie kiedyś bolał brzuch, niby jajnik po lewej stronie i byłam u lekarza zrobił USG - było ok, zasugerował że może to być związane z pęcherzem - badania też były ok a na końcu okazało się że może to być zespół jelita drażliwego...
simonee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:02   #3
jumikao
Raczkowanie

też miałam podobne objawy, póki co ustąpiły, więc dałam sobie spokój, bo tak naprawdę nie wiem nawet do jakiego lekarza powinnam się udać (w tamtym okresie byłam też po zabiegu nadżerki, więc do końca nie byłam pewna czy bóle nie mogą być z tym związane...).

U kobiet "bóle brzucha" mogą oznaczać problemy z jajnikami, wątrobą, pęcherzem, drogami rodnymi... przy tym jestem pod działaniem leków antykoncepcyjnych, które stosuje długo, ale nic nie można wykluczyć. ja u siebie zauważyłam nasilenie się problemu po dłuższej kuracji antybiotykami, nie wiem czy po prostu moja wątroba czy jelita są bardziej wrażliwe od tego czasu... jeśli macie dziewczyny jakieś sugestie również chętnie posłucham co to by mogło być.
jumikao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:36   #4
solange421
Zakorzenienie

GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421

ja miałam bardzo mocne bóle, które też identyfikowałam jako kłucie w podbrzuszu. Byłam przekonana, że to problemy z jajnikami. Poszłam z tym do ginekologa, okazało się, że to kolka jelitowa.
Ciężko stwierdzić co to może u Ciebie oznaczać, trzeba po prostu udać się do lekarza.
solange421 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 18:59   #5
charlotte369
Przyczajenie

Ja wziela dwa razy furalgine ( nie wiem jak dokladnie sie to pisze ) i na szczescie juz mi przeszlo wiec pewnie te "klucia" mialy zwiazek z pecherzem. Niestety teraz mam dziwne skurcze w dole brzucha ah... juz wszyscy sie ze mnie smieja, ze co chwile mnie cos boli
charlotte369 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 10:21   #6
jumikao
Raczkowanie

Znalazłam taki artykuł, może coś komuś podpowie chociaż oczywiście konsultacja lekarska na 1.miejscu.
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,...kucza__Na.html
jumikao jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciąża, daylette, kłucie w podbrzuszu, tabletki antykoncepcyjne

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości