Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-05-02, 21:27   #331
quench
Are you talking to me?!

Dot.: HELP! Pierwsze tabletki anty, czy coś poszło nie tak?

Cytat:
Napisane przez wilga25 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem!
Jakiś czas temu udałam się do ginekologa z problemem nie regularnych miesiączek. Okazało się, że mam chore jajniki.
Miesiączkę miałam co 2-3 miesiące, czasami dłużej..
No więc lekarz kazał mi brać tabletki anty według ulotki.
Tabletki anty zaczęłam brać zaraz następnego dnia. Nie wiedziałam kiedy dostanę miesiączkę, czy za dwa miesiące czy za cztery.
Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam w tym wypadku..
No i na ulotce było napisane, że trzeba nakleić naklejkę tygodni i brać po kolei od dnia zaczęcia - czyli u mnie od środy.
No więc brałam każdego dnia te tabletki sumiennie o tej samej godzinie i właśnie dziś doszłam do zielonych.

Zgupiałam.. Nie wiem czy mam brać teraz te zielone, skoro białe brałam tylko przez 15 czy zacząć nowe pudełko od czwartku?
Kompletnie się pogubiłam.
Dodam, że są to tabletki atywia.
Coś pomotałaś. Bierzesz Atywię Daily w schemacie 21+7. W pudełku powinna być nalepka z dniami tygodnia - zwykle jest to 7 pasków, z których każdy zaczyna się od innego dnia tygodnia. Powinnaś wybrać ten z środą na początku i przykleić go do blistra. Wtedy pierwsza tabletka w blistrze to tabletka "środowa". Po 21 dniach robisz przerwę tudzież bierzesz placebo. Tabletki te nie mają substancji aktywnych i służą tylko temu, by nie wypaść z rytmu brania tabletek.
Nie wiem co zrobiłaś inaczej, niemniej powinnaś przyjąć 21 aktywnych tabletek i dopiero przejść do placebo.
Stary 2019-05-03, 12:25   #332
donnakalka
Przyczajenie

21+7 tabletki antykoncepyjne- jak liczyć 7 dni przerwy

Hej,
chce zaznaczyć, że jest to mój pierwszy temat na tym forum, wyszukiwałam w szukajce podobnego tematu, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć .

Zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne o nazwie ''Symbella''( wcześniej przez 4 miesiące przyjmowałam tabletki ''Vixpo'', ale poprosiłam o zmianę przez kompletny spadek libido.)

I niestety w tych tabletkach trzeba robić 7 dni przerwy, stąd moje pytanie jak właściwie wyliczyć kiedy powinnam przyjąć nową tabletkę po 7 dniowej przerwie.

Prosiłabym o jakiś przykład, dajmy ostatnią tabletkę czyli 21 szą przyjęłabym w piątek to kiedy zacząć nowe opakowanie? W sobotę czy w kolejny piątek?

Może macie jakieś sprawdzone sposoby,żeby to spamiętać? Jakieś aplikację czy co cokolwiek. Proszę o rady.

donnakalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 13:08   #333
Adrianna_8
Moderator

Dot.: 21+7 tabletki antykoncepyjne- jak liczyć 7 dni przerwy

Cytat:
Napisane przez donnakalka Pokaż wiadomość
Hej,
chce zaznaczyć, że jest to mój pierwszy temat na tym forum, wyszukiwałam w szukajce podobnego tematu, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć .

Zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne o nazwie ''Symbella''( wcześniej przez 4 miesiące przyjmowałam tabletki ''Vixpo'', ale poprosiłam o zmianę przez kompletny spadek libido.)

I niestety w tych tabletkach trzeba robić 7 dni przerwy, stąd moje pytanie jak właściwie wyliczyć kiedy powinnam przyjąć nową tabletkę po 7 dniowej przerwie.

Prosiłabym o jakiś przykład, dajmy ostatnią tabletkę czyli 21 szą przyjęłabym w piątek to kiedy zacząć nowe opakowanie? W sobotę czy w kolejny piątek?

Może macie jakieś sprawdzone sposoby,żeby to spamiętać? Jakieś aplikację czy co cokolwiek. Proszę o rady.

Hej,

Ostatnia tabletkę czynną przyjmujesz w piątek.
Sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek - nie bierzesz tabletek (pełne 7 dni).
W sobotę zaczynasz nowe opakowanie.

Ja bym pewnie ustawiała sobie przypomnienie co miesiąc i rozpoczęciu nowego opakowania. Pewnie są jakieś aplikacje, ale ja z nich nie korzystam, więc ciężko mi cokolwiek polecić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 8 383 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
antykoncepcja, bóle menstruacyjne, cyprest, diane-35, hormony, novynette, okres, skutki uboczne, tabletka antykoncepcyjna, tycie

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości