Do kobiet, ktore usunęły ciążę - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-24, 07:08   #31
szajajaba
Zakorzenienie

Dot.: Do kobiet, ktore usunęły ciążę

Cytat:
Napisane przez Anulka12617 Pokaż wiadomość
słuchaj...jeżeli jesteś kobietą o słabych nerwacj to sumienie Cie ''zje''..Z tego co wywnioskowałam po Twoich postach nie jesteś w tragicznej sytuacji.Nie masz 15 lat i braku dachu nad głową....To jedna z przyczyn dla , których nie powinnaś posuwac sie az tak daelko. Za 20 lat jak Twoje 2 poiechy beda miec dzieciaki to Ty zastanowisz sie jakie by bylo to 3.....nienarodzone. Jesli naprawde nie mozesz malenstwa wychowac i rozumiem oczywiscie ze tak moze byc to oddaj je komus dobremu kto nie ma choc jednego dzieciaczka....

Pozdrawiam cieplo i liczę ,że decyzja którą podejmiesz będzie ta właściwą
Tere fere Nie masz pojęcia, JAKA jest sytuacja życiowa tej kobiety - to, że ma 2 dzieci i 33 lata a nie jest 15latką o niczym nie świadczy, sytuacja może być nawet gorsza, niż 15latki. No i dlaczego nikt nigdy nie pomyśli, że ciąża - to też ogromne wydatki? łatwo powiedzieć: donoś i oddaj A może kogoś po prostu na to nie stać?

Cytat:
Napisane przez Prisca Pokaż wiadomość
Znajoma opowiedziala mi kiedys historie swojej przyjaciolki: zaszla w ciaze w wieku 20 lat z facetem, ktorego kochala, ale nie wiazala z nim powaznych planow. Pomyslala, ze jest mloda i w przyszlosci zalozy rodzine z kims szczegolnym - usunela. Potem zycie jakos tak sie jej potoczylo, ze nie spotkala tego wlasciwego mezczyzny, nie zalozyla rodziny i nigdy juz nie byla w ciazy. Teraz ma 40 lat i gleboka depresje - uswiadomila sobie, ze jej dzieco mialoby wlasnie 20 lat.
Wzruszyła mnie Twoja historia Szkoda, że naciągana jak cholera.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Baby, no weźcie skończcie, ileż można się kłócić na te same tematy! Jak nie kościół to aborcja, jak nie aborcja to jeszcze coś innego
Bez końca?
szajajaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 08:21   #32
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość
No i dlaczego nikt nigdy nie pomyśli, że ciąża - to też ogromne wydatki? łatwo powiedzieć: donoś i oddaj A może kogoś po prostu na to nie stać?

Trzeba płacić i być odpowiedzialnym za swoje przyjemności

Cytat:
Bez końca?
Stary 2010-01-24, 08:37   #33
szajajaba
Zakorzenienie

Asix, no super - ale zdarza się, że antykoncepcja zawiedzie. Co wówczas? Być odpowiedzialnym - to również podjęcie decyzji o aborcji, wg mnie. Bo jeśli już wiem, że nawet na tę ciążę mnie nie stać...
Stary 2010-01-24, 09:52   #34
ollencja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Trzeba płacić i być odpowiedzialnym za swoje przyjemności
To nie tylko kasa w papierkach. To czas i cierpliwość.
ollencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:13   #35
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Asix, no super - ale zdarza się, że antykoncepcja zawiedzie. Co wówczas? Być odpowiedzialnym - to również podjęcie decyzji o aborcji, wg mnie. Bo jeśli już wiem, że nawet na tę ciążę mnie nie stać...
Ja nie twierdzę, że za wszelką cenę trzeba rodzić i kochać.
Owszem, jakby dziecko miało przymierać głodem, być nieszanowane - to lepiej żeby się wcale nie narodziło. Ale wiele ludzi to pojęcie przeciąga, na własną korzyść. Mądrzy ludzie zawsze sobie w życiu poradzą, znajdą rozwiązanie. Szkoda, że na świecie jest tylu egoistów.

Swoją drogą jaka ironia losu - tak wiele kobiet usuwa ciążę, a również wiele, mimo wielkiej chęci - nie może w nią zajść.
Stary 2010-01-24, 10:19   #36
szajajaba
Zakorzenienie

A kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? ironią losu jest też to, że najwięcej dzieci rodzą kobiety z patologii, często gęsto pijaniuteńkie całą ciążę - i nic im nie jest (pomijam FAS u dziecka).
Stary 2010-01-24, 10:22   #37
FakeBlondie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Fiona11 Pokaż wiadomość
Chciałabym żeby te kobiety, które (jeśli w ogóle takie są) usunęły ciążę wypowiedziały się na ten temat. Głównie chodzi mi o to czy po latach żałują i czy przechodziły jakąś depresję i w ogóle jak wpłynęło to na ich życie. Proszę o wypowiedzi tylko te kobiety , które przez to przeszły. Sama stoję przed taką decyzją...
Ja co prawda przed taką decyzją nie stanęłam, jednak w temat jestem zagłebiona od strony psychologicznej więc tutaj mogę się wypowiedzieć co nieco

Odnośnie problemów psychicznych to wszystko zależy. Jedne kobiety nie mogły się pozbierać po wykonaniu zabiegu (po prostu wyznawały pewne wartości i aborcją je podważyły , przez co doszło do emocjonalnego dysonansu).
Inne nie odczuwały negatywnych skutków emocjonalnych ,a wręcz przeciwnie były zadowolone ze swojej decyzji.
Nie wiem jaka jesteś dlatego też trudno określic jak będziesz się czuła jeśli jednak zdecydujesz się na zabieg.
To napewno trudna decyzja i cięzko być w 100% pewną czy właściwa w danej sytuacji.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
A kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? ironią losu jest też to, że najwięcej dzieci rodzą kobiety z patologii, często gęsto pijaniuteńkie całą ciążę - i nic im nie jest (pomijam FAS u dziecka).
ech niestety tak to właśnie wygląda.
Ja się nawet spotkałam z przypadkiem kobiety,która będąc w ciąży nie miała o tym pojęcia. Przyjechała na izbę przyjęć pijana w sztok ...i skończyła na porodówce.
Ech...szkoda maluszka niestety (albo stety)nie przeżył.

Odchudzam się i ujędrniam (od 07.03.10-07.05.10).
FakeBlondie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:33   #38
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Takich to odgórnie powinni po prostu kastrować
Stary 2010-01-24, 11:55   #39
Neciak89
Zakorzenienie

Szajajaba - gdyby nie to, że jesteś ode mnie starsza to byś kopa zaliczyła

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:06   #40
iizabelaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Pomijajac fakt ze to nie zgodne z prawem nasuwa sie mysl o odpowiedzialnosci
Moherem nie jestem ale coz...chyba bym tego nie zrobila majac 30 pare lat...
Rozumiem jeszcze 14/15 ;latki...
Autorka wątku nigdzie nie napisała, że chce usunąć ciążę w nielegalny sposób.
Poza tym nawet jeśli zrobi to w PL to ona prawa nie złamie.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
niezgodne z prawem ?w PL kaze się lekarza (jeszcze trzeba go złapać) nie kobietę a granice sa otwarte więc prawo nie ma tu nic do rzeczy
dokładnie
Stary 2010-01-24, 12:25   #41
szajajaba
Zakorzenienie

Neciak - rozwiniesz myśl?
Stary 2010-01-24, 12:56   #42
Neciak89
Zakorzenienie

Rozwijam:
Cytat:
Bez końca?
;p

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
Stary 2010-01-24, 14:43   #43
szajajaba
Zakorzenienie

AAaaa No co, musisz się zgodzić ze mną
Stary 2010-01-24, 14:45   #44
Neciak89
Zakorzenienie

Cytat:
AAaaa No co, musisz się zgodzić ze mną
Tak tak, tak samo jak już kolejny temat o małych cyckach założyła 16-to latka ;p

Kosmetycznie

Cytat:
Stary 2010-01-24, 15:02   #45
edzia
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do edzia Send a message via Skype™ to edzia

/treść postu przywrócona przez moderatora/
Witam
Ja nie mam zamiaru się sprzeczać i pytać dlaczego chcesz usunąć ciąże
Ale napisze w kilku słowach tak ...
Staram się zrozumieć te kobiety które chcą dokonać aborcji dlaczego i co je skłania do podjęcia tak drastycznej decyzji????
Ponieważ od ponad 2 lat z mężem walczymy o dziecko i mam nadzieje i wierzę,że kiedyś się doczekamy naszej fasolki i dlatego jest mi bardzo trudno zrozumieć takie kobiety dlaczego nie doceniają tego nowego życia i tego jakby to można było nazwać CUDU którego noszą pod swoim serduszkiem ..........

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2010-01-25 o 07:30 Powód: przywrócenie treści postu
edzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 16:53   #46
Pusiolinka
Raczkowanie

Cytat:
dla mnie to nie jest dziecko tylko zlepek komorek to raz
dwa nie zmusi mnie nikt do donoszenia i urodzenia niechcianego dziecka
trzy mam w du...dewotki.
Zgadzam się z Tobą w 100 %
Stary 2010-01-24, 18:44   #47
FakeBlondie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez edzia Pokaż wiadomość
Witam
Ja nie mam zamiaru się sprzeczać i pytać dlaczego chcesz usunąć ciąże
Ale napisze w kilku słowach tak ...
Staram się zrozumieć te kobiety które chcą dokonać aborcji dlaczego i co je skłania do podjęcia tak drastycznej decyzji????
Ponieważ od ponad 2 lat z mężem walczymy o dziecko i mam nadzieje i wierzę,że kiedyś się doczekamy naszej fasolki i dlatego jest mi bardzo trudno zrozumieć takie kobiety dlaczego nie doceniają tego nowego życia i tego jakby to można było nazwać CUDU którego noszą pod swoim serduszkiem ..........
Punkt widzenia zależy od siedzenia.
Jesteś w zupełnie innej sytuacji niż autorka wątku. Starasz się o dziecko ale tak naprawdę nie mozesz mieć tej 100%pewności ,że z chęcią urodziłabyś to niechciane.
Tak już jest ten świat skonstruowany.
Jedni mają dzieci choć ich nie chcą. Inni choć bardzo by tego pragnęli nigdy tego nie doświadczą.
Przykro mi ,że Tobie nie jest dane bycie mamą pomimo ogromnego pragnienia .
Pozdrawiam cieplutko

Stary 2010-01-24, 21:28   #48
doloresd
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez edzia Pokaż wiadomość
0
nie wolno usuwać postów.
doloresd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 21:45   #49
Anulka12617
Raczkowanie

Cytat:
łatwo powiedzieć: donoś i oddaj A może kogoś po prostu na to nie stać?

Jeśli nie stać kobiety na donoszenie ciąży to napewno jej zapłacą za wszelkie ''koszty'' ci co dzieciaka by wzięli......napewno sie tacy znajdą.
W sumie może i dobrze ,że ta aborcja jest aż tak ograniczona bo w innym przypadku ciąże usuwane byłyby ''od tak...''
Anulka12617 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 21:57   #50
paula78
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anulka12617 Pokaż wiadomość
Jeśli nie stać kobiety na donoszenie ciąży to napewno jej zapłacą za wszelkie ''koszty'' ci co dzieciaka by wzięli......napewno sie tacy znajdą.
W sumie może i dobrze ,że ta aborcja jest aż tak ograniczona bo w innym przypadku ciąże usuwane byłyby ''od tak...''
sugerujesz handel dziecmi ?oddam tym którzy więcej mi zapłacą za donoszenie ciąży ?

adopcja ze wskazaniem ?nie wiem jak w PL to funkcjonuje ale pewnie podobnie jak surogatki czyli wolna amerykanka.

Kraje gdzie aborcja jest legalna nie zarejestrowały wzrostu usuwanych ciąż wiec ten argument jest nietrafiony a przez to ,że u nas nie jest legalna jest podziemie aborcyjne i kobiety ktore sie poddaja aborcji trafiaja na rzeżników ,bez zaplecza lekarskiego,anestezjologa ,itp.i płaca za to ciężkie pieniądze.

przejrzyj jutrzejsza prase w dziale ogłoszenia pt :wywoływanie miesiączki" co myslisz ,że się kryje ?
tak ,aborcja podobno nielegalna w naszym kraju.

Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-01-24 o 21:59
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:07   #51
ojejka89
Zadomowienie

hmmm pada pytanie czy aborcja jest wg was tansza od donoszenia ciazy...?
ojejka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:16   #52
visionAM
Zakorzenienie

wg mnie jest o wiele tańsza... za 400zł można dostać tabletki, które usunął ciążę taką, która ma mniej niż 10 tygodni...

Ogólnie jestem zdania, ze kwestia aborcji powinna należeć do kobiety. Jak chce usunąć i ma ku temu powody - to niech usunie. Nie jestem ani za, ani przeciw, bo nigdy niewiadomo jakie ja będę mieć w przyszłości dylematy...

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-01-24 o 22:17
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:29   #53
kontrowersyjna
Przyczajenie

...zastanawiałam się czy Ci odpisać... to jest decyzja, którą zapamiętasz na całe życie... ja w wieku 18 lat usunęłam ciążę, uwierz mi nigdy, ale to nigdy nie postąpiłabym tak samo... postapiłam jak postapiłam, czasu się nie da cofnąć, i jak słusznie napisała asia??? jakos tak ludzie mają rózne charaktery i psychikę, uważam że jestem osoba twardą, mocno stąpającą po ziemi, po zabiegu było mi cieżko, może nie godzinę, dwie po, ale póżniej, miałam obok siebie dwie bliskie osoby które mnie wspierały, itd.. nie krytykowały...
z perspektywy czasu patrząć dała bym sobie wtedy radę z maleństwem... ale wtedy wybrałąm inaczej, panika, szkoła itd
jak wyżej napisałm uważam się za osobe twardą, ( mam teraz córkę, największy mój skarb) i uwierz mi w każde jej urodziny, zastanawiam sie jakby wygladało moje pierwsze dziecko, czy było by takie jak ona??? wyrzuty sumienia zrzerają mnie najbardziej w wszystkich świętych, nawet nie mam grobku mojej małej istytki, nie ma gdzie świeczki zapalić... masakra....
byłaś juz w ciaży, wiesz jakie to uczucie, to jest częśc ciebie, nawet jak bedziesz z nim w domu przez pare lat, ale nie bedziesz załowac patrząc na swoje dzieci, moze byc najcudowniejszym z Twoich dzieci....
co do zabiegu, to był koszmar..... i niestety nie miałm problemu by znależć lekarza który zrobił go bez pytania o przyczynę, do dzis pamietam jego kretyńskie pytania jak podawał mi narkozę.
ja wiele bym dała by móc cofnąc czas....

Edytowane przez kontrowersyjna
Czas edycji: 2010-01-24 o 22:32
kontrowersyjna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 08:07   #54
Fiona11
Raczkowanie

Żałuję bardzo,że świat jest tak skonstruowany jak jest. Ja miałam to szczęście , że urodziłam dwoje dzieci. Dla mnie ciąża, a szczególnie poród i wszystko to co dzieje się po, to trauma. Nie wiem ile z Was ma dzieci, jedno, dwoje? Dzieci to nie tylko słodkie bobaski, ale to wielka odpowiedzialność na całe życie. Choroby, nerwy, stresy. Człowiek ciągle się martwi o wszystko. Która z Was wie jak to jest, jak się lata po lekarzach w naszej szarej rzeczywistości. Żłobek, przedszkole, szkoła? Wiecie ile to kosztuje. Moje dzieci zawsze będą przez to cierpiały.Nigdy nie chciałam więcej dzieci. Tego dziecka nie miało nigdy być. Nie po to się zabezpieczałam, żeby znowu chodzić w ciąży!!! Niestety zabezpieczenie zawiodło. Nie wiem co zdecyduję, ale wiem jedno nigdy nie będzie już tak jak było...Muszę mieć prawo wyboru, niestety nie mam, wpadłaś to musisz urodzić czy chcesz czy nie
Fiona11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 12:02   #55
paula78
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
jesli ciąza jest zdrowa i chciana to oprocz wydatku +/- 30 zl na jakies witaminy nie wymaga żadnego nakladu finansowego (zakaldam lekarz na nfz)
psychicznie sama radosc.

jesli ciąża jest niechciana to oprocz nakładu psychicznego dochodzi koszt aborcji ,farmakologiczna lub zabieg.ale po zainwestowaniu w aborcje -ulga a tego nei da sie przeliczyc an żadne pieniądze.

Stary 2010-01-25, 14:54   #56
ojejka89
Zadomowienie

Cytat:
jesli ciąza jest zdrowa i chciana to oprocz wydatku +/- 30 zl na jakies witaminy nie wymaga żadnego nakladu finansowego (zakaldam lekarz na nfz)
psychicznie sama radosc.

jesli ciąża jest niechciana to oprocz nakładu psychicznego dochodzi koszt aborcji ,farmakologiczna lub zabieg.ale po zainwestowaniu w aborcje -ulga a tego nei da sie przeliczyc an żadne pieniądze.
tylko nie wiadomo czy po aborcji przyjdzie ulga.
tak samo jak i po porodzie moze pojawic sie depresja.

moj tekst byl raczej takim pytaniem odnosnie tych slow:
Cytat:
No i dlaczego nikt nigdy nie pomyśli, że ciąża - to też ogromne wydatki? łatwo powiedzieć: donoś i oddaj A może kogoś po prostu na to nie stać?
moja odpowiedz:
Cytat:

sorry, zapomnialam zacytowac;p

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2010-01-25 o 14:56
ojejka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 15:10   #57
paula78
Zakorzenienie

Cytat:
tylko nie wiadomo czy po aborcji przyjdzie ulga.
tak samo jak i po porodzie moze pojawic sie depresja.
jesli kobieta na prawde nie chce dziecka i nie ma zadnych dylematow zwiazanych z kosciolem to mysle ,że ulga będzie.

po porodzie babyblues jest uważany za normalną sytuację i to co sie dzieje z kobieta po prodzie to nie ona ,tylko hormony (depresja to już powazna choroba) ,po aborcji ulga czy wyrzuty sumienia sa sprawa indywidualną.

ale rozumiem do czego odnosil sie twoj komantarz i mysle ,że łatwiej jest wydac fizycznie pieniadze na aborcję niz męczyć sie psychicznie z donoszeniem ciąży .

Stary 2010-01-25, 16:26   #58
FakeBlondie
Rozeznanie

Cytat:
jesli kobieta na prawde nie chce dziecka i nie ma zadnych dylematow zwiazanych z kosciolem to mysle ,że ulga będzie.

po porodzie babyblues jest uważany za normalną sytuację i to co sie dzieje z kobieta po prodzie to nie ona ,tylko hormony (depresja to już powazna choroba) ,po aborcji ulga czy wyrzuty sumienia sa sprawa indywidualną.

ale rozumiem do czego odnosil sie twoj komantarz i mysle ,że łatwiej jest wydac fizycznie pieniadze na aborcję niz męczyć sie psychicznie z donoszeniem ciąży .
Tu małe sprostowanko od strony medycznej;-)Owszem sam baby blues o lekkim nasileniu jest normalny i powszechny ->po około 2 tyg od porodu mija(często nawet szybciej).
Jednak coraz częściej jest tak ,że kobieta popada w głęboką depresję poporodową (z myślami samobójczymi ,czasem z chęcią unicestwienia dziecka itp) tak samo jak coraz powszechniejsze są psychozy poporodowe. I te dwie sprawy wymagają interwencji psychiatry (i psychologa w niektorych przypadkach też).

Stary 2010-01-25, 16:36   #59
paula78
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FakeBlondie Pokaż wiadomość
Tu małe sprostowanko od strony medycznej;-)Owszem sam baby blues o lekkim nasileniu jest normalny i powszechny ->po około 2 tyg od porodu mija(często nawet szybciej).
Jednak coraz częściej jest tak ,że kobieta popada w głęboką depresję poporodową (z myślami samobójczymi ,czasem z chęcią unicestwienia dziecka itp) tak samo jak coraz powszechniejsze są psychozy poporodowe. I te dwie sprawy wymagają interwencji psychiatry (i psychologa w niektorych przypadkach też).
nie slyszalam aby przypadki ciezkich depresji zdarzały się coraz częsciej
dwa pytanie skąd to się bierze ?moze z braku dojrzalosci do macierzyństwa,nie przygotowaniem i "nie chceniem" tej ciąży wlaśnie ,takie kółko.

Stary 2010-01-25, 16:48   #60
FakeBlondie
Rozeznanie

Cytat:
nie slyszalam aby przypadki ciezkich depresji zdarzały się coraz częsciej
dwa pytanie skąd to się bierze ?moze z braku dojrzalosci do macierzyństwa,nie przygotowaniem i "nie chceniem" tej ciąży wlaśnie ,takie kółko.
Niestety ale tak się własnie dzieje i aż przykro na to patrzeć.
Zapewne przyczyn jest wiele i są złożone. Z drugiej strony może to jest tak ,że wcześniej takie przypadki zdarzały się równie często jednak była mniejsza samoświadomość społeczeństwa a pomocy szukano już bardzo późno (wtedy gdy potrzebna była natychmiastowa hospitalizacja).
Psychozy natomiast były wiodczne..bo tego nie da się nie widzieć. (Jednak psychoz jest mniej niż depresji ).

Odnosnie tego co napisałam powyżej to takie moje gdybanie Tzn. gdybanie nad przyczyną gdyż samo zjawisko jest dla mnie bardzo namacalne

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości