Pękająca skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-30, 14:52   #1
shortwave
Przyczajenie
 
Avatar shortwave
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 18
Unhappy

Pękająca skóra


Witam. Nie znalazłam podobnego tematu na forum więc piszę nowy.
Tabletki ( aktualnie Jeanine od 3 lat ) biorę już od 6 lat. Przy każdym stosunku pęka mi skóra przy wejściu do pochwy. Wiem,że tabletki wysuszają skórę,ale nawet nawilżacze nie pomagają.
Nie wiem co robić, nie chce by każdy stosunek z moim mężem sprawiał mi ból.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Czy jedyny sposób to odstawienie pigułek? Ale jak nie to to co innego?
shortwave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:13   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pękająca skóra

a może zmiana tabletek?
może żele nawilżające do codziennego stosowania typu feminum czy jakieś inne?
nie wiem, nie miałam nigdy takiego problemu.
a radziłaś się może ginekologa?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 17:54   #3
nowakowamonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 61
Dot.: Pękająca skóra

a może to jest opryszczka? czytałam na jakimś innym forum, że taka popękana skóra, jakby przecięta żyletką okazała się opryszczka. idz lepiej do lekarza i się upewnij
nowakowamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 22:26   #4
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Pękająca skóra

eh ma to samo. A wykluczam jakas chorobe bo satlo sie to u mnie dzien po wizycie u ginekologa, a przecieza uwazylby opryszczke.

Czy jesli kiedys tabletki nie powodowaly takich objawow a teraz sie one pojawily czy mozna zwalac wine na nie???

Dodam, ze bylam rozgrzana przed. CZeesto nawet robi mi sie takie cos po wizycie w toalecie. Samo spinanie powoduje, ze skora mi peka. ...


jest na to jakas rada ?
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:48   #5
shortwave
Przyczajenie
 
Avatar shortwave
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 18
Dot.: Pękająca skóra

Hmm, na pewno nie opryszczka, raczej tabletki po prostu, mąż namawia mnie bym przestała je łykać, bo chociaż działają ( w wiadomym kierunku ) to chyba mojemu organizmowi nie służą- ciągłe bóle głowy, stany depresyjne no i te wysychające błony śluzowe. Strasznie lubie sex, ale głupie skutki uboczne.....
No oczywiście dodać trzeba, że pojęcie libida to chyba u mnie całkiem zniknęło
Ale staram się cały czas.
Chyba lęk przed ciążą nie pozwoli mi nigdy przestać brać tabletek, bo jak nie to to co?
Pozdrawiam
shortwave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:52   #6
shortwave
Przyczajenie
 
Avatar shortwave
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 18
Dot.: Pękająca skóra

I jeszcze apropo mojego i nie tylko mojego jak widze, lekarz dał mi maść,żeby smarować jak już pęknie, więc czy to znaczy czy nie ma jak temu zapobiec???
Ja mam tak samo,nawet po wizycie w toalecie potrafi mi popękać.
Czy jeżeli odstawie tabletki to wszystko wróci do normy???
Może w końcu wróci mi ochota???
shortwave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 23:36   #7
AnnaApurk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pękająca skóra

wlasnie postanowilam poszukac w internecie czy ktos jeszcze ma taki sam problem jak ja i trafilam na to forum. ja nie biore tabletek od 8mc i to teraz bardziej nasililo mi sie to pekanie, jako nawilzacza w czasie seksu uzywam zelu durex ale problem jest racze w tym ze skora peka mi prz zwyklej wizycie w toalecie wiec i seks i tabletki chyba nie maja na to wplywu.
AnnaApurk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-14, 12:48   #8
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: Pękająca skóra

mnie się dopiero zaczęło...dziwnie, podejrzewam, ze w wyniku podrażnienia uczulającym mnie płynem do higieny intymnej, uczucie ściągnięcia i suchości ja z racji posiadania w domu małego terrorysty używałam Linomagu, albo jego kremów na podrażnienia - pomaga i chwilowo nie pęka
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 22:03   #9
monkaaa85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 27
Dot.: Pękająca skóra

Hmm ale macie takie podłużne ranki wzdłuż warg sromowych?? Moje teraz dodatkowo są zaczerwienione;/ Sama zastanawiałam się co to jest ale łączyłam to z grzybkiem którego teraz na swe nieszczęście doświadczam Zastanawiam się czy to nie uczulenie jakieś bo możliwe że ja mam uczulenie na lateks ale w sumie pękanie od seksu też by wydawało mi się logiczne... A i podczas siusiu także,zwłaszcza że mam problemy (wynikające z grzybka) z oddawaniem moczu i trochę się spinam no i parę dni temu byłam u ginki, chyba by zauważyła ze to problem jakiś nowy... Ale napiszcie czy macie tak jak ja: pionowe nacięcia, ranki po obu stronach wejścia do pochwy.. bo może mnie jakieś inne dziadostwo nęka;/ a nie próbowałyście na to pudru dla dzieci ?
monkaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 12:20   #10
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Pękająca skóra

monkaa tak dokladnie w tym miejscu. Jakby naciecia.

DZiewczyny była ktoras z was z tym u ginekologa????
Jesli tak to co powiedzial

Jesli bylaby to opryszczka czy mozliwe ze tylko taki objaw sie pojawia bez tych pryszczków?


Odstawilma tabletki i poki co pekniecia u mnie sie nie pojawiaja. Po wizyce w toalecie bynajmiej juz ich nie ma. Przy seksie czulam bol pekanie, ale lzejszy, potem okazalo sie ze ranek nie ma tylko glebiej obtarcie. wiec mozna chyba stwierdzic, ze to przez suchosc skory. Zobaczymy za jakis czas c zy to nie powroci.
Dam wam znac dziewczyny.

AnnaApurk tabletki moga wywlywac suchosc, dlatego pekniecia sie moga robic, tym bardziej ze tamta skora jest delikatna...
__________________






Edytowane przez blue _eyes
Czas edycji: 2008-11-16 o 12:23
blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 18:38   #11
shortwave
Przyczajenie
 
Avatar shortwave
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 18
Dot.: Pękająca skóra

u minie pekniecia wygladaja tak samo.
Bylam u lekarza, kiedy powiedzialam ze mam taki problem, stwierdzil ze widzi ze skora peka, i ze to jest skutek brania tabletek, przepisal masc ( Pimafucort ) zeby smarowac jak juz peknie. Na przeciwdzialanie peknieciom nic nie doradzil, powiedzial ze to od tabletek.
3 tygodnie temu odstawilam tabletki, takze zobaczymy.
Mam tez pomysl zeby sprobowac ktoregos kremu dla niemowlat.
shortwave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 20:59   #12
monkaaa85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 27
Dot.: Pękająca skóra

Nie wiem czy od tabletek bo ja je mialam nim zaczelam brac, u mnie to mozliwe ze objaw grzybicy bo mam akurat ale moga sie tez pojawic po seksie.. Piecze mnie, to mi najbardziej przeszkadza ;/ smaruje clotrimazolem i pomaga ale mam nadzieje ze zejdzie to jakos ;/
monkaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:24   #13
monika2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pękająca skóra

Witam. Mialam a moze i jeszcze mam ten sam problem od ponad roku (tyle tez czasu probuje sie z tego wyleczyc). Kazda wizyta w toalecie, kazdy seks konczyl sie popekaniem - podłużne ranki wzdłuż warg sromowych, zaczerwienienie oraz swedzenie. biore tabletki od ponad 2 lat i wiem ze wysuszaja skore. Ostatnio jedak zaczelam duzo szukac w internecie i wyszukalam ze sa to objawy luszczycy. u mnie na razie sie to jeszcze nie potwierdzilo poniewaz za 2 tagodnie mam wizyte u lekarza. Zaczelam jednak sama dzialac i kuplam sobie tabletki capivit hydro control. Podzialaly od tygonia nic nie peklo . moze i to wam rowniez pomoze. powodzenia kobitki
monika2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 20:04   #14
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Pękająca skóra

Tabletek nie trzeba od razu wyrzucac, mozna zmienic na inne skoro sa nieprzyjemne skutki uboczne. A jakis nawilzacz mozna brac doustnie, ale nie wiem, czy to ma az tak wielki wplyw na skore zeby przestala pekac - jezeli ma to po dluzszym czasie.
Polecam balsam do higieny intymnej dr Beta, moze nie zregeneruje naskorka, ale przynajmniej nawilzy.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 20:04   #15
Hest
Raczkowanie
 
Avatar Hest
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: Pękająca skóra

Miałam ten sam problem, zmiany tabletek nic tutaj nie pomogły.Dopiero odkąd jestem na plastrach sytuacja zmienila się już w drugim tygodniu.Teraz na szczęście nie narzekam a to pękanie było strasznie uciążliwe i odbierało chęci na jakiekolwiek zbliżenie.
Hest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:08   #16
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Pękająca skóra

Hej!Mam ten sam problem - ginekolog niestety nic na to nie poradził. POdczas sexu używam fioletowego Durexa ale nie zawsze pomaga i czuje dyskomfort
W związku z tym moje pytanie - czy są środki służące do smarowania miejsc intymnych aby były nawilżowe - coś w stylu balsamu do ciała? moze to zapogiegnie pękaniu?
pozdrawiam
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 23:16   #17
erti_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pękająca skóra

mam to samo co wy ale troche przechodzi

brałam kiedyś tabletki i tego nie miałam, teraz od chyba 3 lat już nie biore a skóra mi pęka :-/ wiec to raczej nie ma bezpośredniego związku z tym schorzeniem

troche o tym szukałam w necie, propozycji pojawia się tam kilka, najbardziej wiarygodne wydały mi się dwie:
1) uczulenie na latex - niestety nie zrezygnuje z gumek bo pigułki zrujnowały mi 3 lata mojego życia (brak libido, wypadające garściami włosy, depresje, zmienność nastoju)
2) drożdżaki - stosuje Clotrimazolum w kremie i troche pomaga bo rzadziej teraz pęka i już tylko w jednym miejscu. pewnie tabletki dopochwolwe byłyby lepsze wiec wybieram się do gina bo w tabletkach to już tylko na recepte, z resztą może on coś innego wyduma .
erti_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 11:27   #18
monika2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pękająca skóra

Hej . ja poszlam z tym problemem do dermatologa i trafilam w dziesiatke . Dostalam masc ktora stosowalam przez poltora miesiaca i pomoglo. Od ponad pol roku jest wszystko w porzadku(w tym czasie dwa razy troche skora pekla ale po kazdej wizycie w toalecie uzywalam masci i po dwoch dniach wszystko wracalo do normy).powodzenia
monika2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 20:59   #19
iza4646
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pękająca skóra

monika2022 jaka była nazwa tej maści ?
Mam ten problem od ponad roku, biore tabletki, bylam z tym u ginekologa i nic mi nie powiedział. Jest to bardzo uciążliwe dla mnie i chciałabym sie tego pozbyć ;(
iza4646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 07:13   #20
lidia_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Ja mam to samo

od kilku miesięcy, ale pamiętam że kilka razy wcześniej też mi się zdarzyło, zawsze tydzień przed miesiączką i goi się zazwyczaj w okolicach 3-4 dnia miesiączki. Nie bardzo chcę wierzyć że to brak nawilżenia zwłaszcza teraz zimą kiedy wypijam ok 2l samej wody (poza tym herbaty. zuoy itd) ze względu na problemy z pęcherzem, z drugiej strony właśnie w tym okresie cyklu mam tam najbardziej sucho... Sama nie wiem, próbuje się umówić do ginekologa ale wizyty są miesiąc w przód a problem teraz!

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:11 ----------

dodam że nie biorę tabletek od ok pół roku
lidia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 07:21   #21
lidia_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Wszystko jasne

A więc: Byłam wczoraj u ginekologa i na wstępie dostałam zrypkę za używanie żeli do higieny intymnej. Pani doktor powiedziała, że nie ważne czy to jakiś laktacyd czy co, wszystkie żele bardzo wysuszają i że trzeba sobie kupić mydło w kostce, najlepiej dove bo jest najbardziej nawilżające i tym się podmywać. A poza tym zdiagnozowała u mnie przewlekłą drożdżyce (prawdopodobnie całego organizmu) co właściwie nie jest wielkim zaskoczeniem ze względu na to że niedawno odstawiłam mocny antybiotyk, poza tym miałam też inne objawy- zmienne nastroje, nie spałam dobrze, nie mogłam się skoncentrować, poza tym problemy gastryczne i cały szereg innych. Teraz wiem już dlaczego. Pani przepisała mi m.in. maść "Pimafucin" (ok 24zł ale sprzedawana na recepte) i od wczoraj zaczęłam kuracje.
Dziewczyny jeśli macie taki problem to radzę od razu iść do ginekologa, a jeśli to drożdżyca to pamiętajcie że żywi się przede wszystkim słodkim (również węglowodanami i używkami takimi jak kawa czy alkohol), ja np od jakiegoś czasu miałam potworną ochotę na słodycze.
lidia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 11:24   #22
zuziek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pękająca skóra

Ja mam to samo. Wydaje mi się że od tabletek, lekarz tylko zalecił żele przed stosunkiem, które i tak nie pomagają. Oglądałam jakiś program, gdzie laska miała taki problem i przepisali jej maść hormonalną, ale moja ginekolożka powiedziała że to dla starych bab. Nic mi nie pomaga a lekarzy za wiele nie ma w mojej okolicy żebym mogła se zmieniać. Dziś ide do apteki może jakaś farmaceutka się nade mną zlituje i da mi coś dobrego.
zuziek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 21:06   #23
ewa_sopot
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: Pękająca skóra

Niestety nasi ginekolodzy nie zawsze mają rację. Kup Deumavan, smaruj a sama zobaczysz, że wszystko ustąpi bo skóra będzie elastyczna.
ewa_sopot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:26   #24
shortwave
Przyczajenie
 
Avatar shortwave
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 18
Dot.: Pękająca skóra

Hej dziewczyny. W moim przypadku z cala pewnoscia moge stwierdzic ze problem byl spowodowany tabletkami antykoncepcyjnymi. Od 3 lat ich nie jem i problem zniknal. Niestety wiekszosc z nas musi je jesc, choc maja tak zly wplyw.
Pozdrawiam
shortwave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 11:51   #25
zuziek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pękająca skóra

Cytat:
Napisane przez ewa_sopot Pokaż wiadomość
Niestety nasi ginekolodzy nie zawsze mają rację. Kup Deumavan, smaruj a sama zobaczysz, że wszystko ustąpi bo skóra będzie elastyczna.
Niestety nigdzie nie mogę go dostać chciałam zamówić w aptece ale w hurtowniach też go nie mają :/
zuziek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 21:46   #26
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Pękająca skóra

I jak dziewczyny, coś wam pomogło?
Mam ten sam problem (pęknięcia na skórze, ale nie związane ze współżyciem) i pytałam o to moją ginekolog już dwa razy. Za pierwszym podczas wizyty miałam okres i powiedziała że nie będzie oglądać (ale oczywiście jak się zapisywałam to nie mieli innych wolnych terminów, a musiałam i tak pójść po receptę na tabletki, ech...), powiedziała że pewnie grzybiczne i dostałam Gynoxin i Pevisone. Wydaje mi się że trochę pomogło. Ale nie na długo. Teraz znów podczas wizyty powiedziałam że ciągle robią mi się pęknięcia, powiedziała że nie widać żadnej infekcji, ale na wszelki wypadek dała Mucovagin. Stwierdziła też że to pewnie alergia na proszek do prania czy podpaski. Ale kurcze, przez ostatnie miesiace używałam różnych proszków, stosowałam różne tampony, podpaski i wkładki a problem wciąż się pojawia.
Więc na razie biorę te globulki, a jak już mi się zrobią ranki to mam smarować je kremem Pevisone...
Tabletki biorę od kilku lat, obecne od marca (Naraya) i nie pamiętam żeby wcześniej robiło mi się coś takiego (ale z drugiej strony wcześniej brałam Yasminelle, a przecież to jest to samo co Naraya). Czy któraś z was po zmianie tabletek zauważyła poprawę?
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 19:25   #27
lidia_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pękająca skóra

Dziewczyny zrezygnujcie z żeli do higieny intymnej i przerzućcie się na białe dove w kostce. Mi pomogło. No i w okolicach nastych dni cyklu kiedy ten problem najczęściej powraca przyjmuje pałeczki kwasu mlekowego dopochwowo (są bez recepty) moja internistka mi poleciła, powiedziała, że przy niektórych lekach jak wiadomo że pacjentka ma takie problemy to karzdy lekarz powinien je polecac. Zwłaszcza np przy antybiotykach. Może z antykoncepcyjnymi też tak jest. Ja ostatnio nie mam problemu.
lidia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 21:30   #28
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Pękająca skóra

Cytat:
Napisane przez makiii Pokaż wiadomość
I jak dziewczyny, coś wam pomogło?
Mam ten sam problem (pęknięcia na skórze, ale nie związane ze współżyciem) i pytałam o to moją ginekolog już dwa razy. Za pierwszym podczas wizyty miałam okres i powiedziała że nie będzie oglądać (ale oczywiście jak się zapisywałam to nie mieli innych wolnych terminów, a musiałam i tak pójść po receptę na tabletki, ech...), powiedziała że pewnie grzybiczne i dostałam Gynoxin i Pevisone. Wydaje mi się że trochę pomogło. Ale nie na długo. Teraz znów podczas wizyty powiedziałam że ciągle robią mi się pęknięcia, powiedziała że nie widać żadnej infekcji, ale na wszelki wypadek dała Mucovagin. Stwierdziła też że to pewnie alergia na proszek do prania czy podpaski. Ale kurcze, przez ostatnie miesiace używałam różnych proszków, stosowałam różne tampony, podpaski i wkładki a problem wciąż się pojawia.
Więc na razie biorę te globulki, a jak już mi się zrobią ranki to mam smarować je kremem Pevisone...
Tabletki biorę od kilku lat, obecne od marca (Naraya) i nie pamiętam żeby wcześniej robiło mi się coś takiego (ale z drugiej strony wcześniej brałam Yasminelle, a przecież to jest to samo co Naraya). Czy któraś z was po zmianie tabletek zauważyła poprawę?
mnie się wydaje, że to skutek uboczny długiego stosowania antykoncepcji hormonalnej a środki na grzybicę tylko mogą pogorszyć sprawę i wysuszyć śluzówkę. Może spróbuj czegoś nawilżającego jak globulki Citatridina, jest też w formie maści? Może jakieś doustne środki nawilżające jak kapsułki z wiesiołkiem? A robiłaś posiew?
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 16:38   #29
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Pękająca skóra

Cytat:
Napisane przez lidia_w Pokaż wiadomość
Dziewczyny zrezygnujcie z żeli do higieny intymnej i przerzućcie się na białe dove w kostce. Mi pomogło. No i w okolicach nastych dni cyklu kiedy ten problem najczęściej powraca przyjmuje pałeczki kwasu mlekowego dopochwowo (są bez recepty) moja internistka mi poleciła, powiedziała, że przy niektórych lekach jak wiadomo że pacjentka ma takie problemy to karzdy lekarz powinien je polecac. Zwłaszcza np przy antybiotykach. Może z antykoncepcyjnymi też tak jest. Ja ostatnio nie mam problemu.
ja się z dove nie zgodzę - nawet mój dermatolog odradza to mydło do mycia tak po prostu. już nie mówiąc że ja jestem lekkim atopikiem i muszę uważać, ale to już lepiej bambino czy bobas stosować niż dove. choć mi się też żel lacibios teraz sprawdza przyznaję. co do probiotyków zgadzam się, osłonowo i profilaktycznie jak najbardziej
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 23:15   #30
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Pękająca skóra

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
mnie się wydaje, że to skutek uboczny długiego stosowania antykoncepcji hormonalnej a środki na grzybicę tylko mogą pogorszyć sprawę i wysuszyć śluzówkę. Może spróbuj czegoś nawilżającego jak globulki Citatridina, jest też w formie maści? Może jakieś doustne środki nawilżające jak kapsułki z wiesiołkiem? A robiłaś posiew?
też wydaje mi się, że to przez tabletki, ale muszę je brać (problemy hormonalne :/ ), chyba spróbuje te pałeczki kwasu mlekowego skoro bez recepty
jeśli chodzi o badania to w ciągu ostatnich miesięcy miałam robioną cytologię, usg i zwykłe badanie ginekologiczne więc wg mojej ginekolog wszystko jest w porządku... chociaż zastanawiam się czy nie zmienić lekarza bo ostatnio skarżyłam się też że miałam takie dość silne ukłucia w okolicy jajnika to powiedziała że to pewnie problemy gastryczne
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.