Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-28, 22:06   #4021
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Boże, co mieliśmy za jazdę! Wrociliśmy dziś do domu (od niedzieli bylam z małym u mamy i siostry). Ledwo weszliśmy do domu-ryk jak sto pięćdziesiąt. Jeść nie, na rączki na nie, na brzuch nie, przytulać nie. Ryk taki, że się dusił prawie. Ja też w ryk, no bo jak? Tam przecież ani razu nie zaplakał. Pewnie jestem złą matką. W koncu tż do mnie, że jedziemy po moją mamę, bo on się do niej przyzwyczaił. Juz dzwoniłam do mamy ze ma sie szykować. Koniec końcow wypierdział sie i jest ok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za drugą babcią tak nie płakał 😂???
Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość


Siostra cioteczna mi dzisiaj pisała że te kompresy co jej na sutki poleciłam to jej życie ratują Pierwszego dnia to była taka - o, super, nic nie boli to kp, chyba trochę demonizujesz że boli. Mówię, że pierwszy dzień to luz dopiero potem zaczyna boleć
Jakaś babka koło niej tak karmiła dziecko że jej krew zaczęła lecieć. To dziecko podobno miało buzię krwią pobrudzoną i zwymiotowało z krwią
Hah a wiesz, że od cdl dostalam 3 probki tych kompresow i kazala przecinac na pol jak pisalas 😊

No pierwszy dzien to luzik. Ja rodzilam w pon wieczorem a w środę byla najwieksza ekspoatacja sutkow 😀
A z tą krwią na buźce bleeeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 22:44   #4022
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No to brawa dla tż

Ja wybaczam mojemu braki prezentow bo spelnia wszelkie moje widzimisie doniczki, studnie z kamienia, chodnik z kamienia, malowanie w domu, nowe meble...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też wybaczam. Do niespodzianek, zaskakujących prezentów to jemu daleko ale rekompensuje mi to i inaczej nie muszę wstawać o 5 nad ranem kiedy starsza córka się obudzi. Prawie co dziennie robi mi śniadanie i kolacje, czasami nawet obiad przygotuje. Np. Na jutro już zrobił. Dba o zakupy spożywcze. I nie złości się kiedy w nocy tak mocno śpię że dzieci nie słyszę. Ostatnie dwie noce kompletnie bylam nieprzytomna. Ogólnie dużo by wymieniac. Trochę biedny ten mój tz jest ze mną.


Pajka pochwal się biżuteria jaka sobie sama wybrałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
U nas też nie ma jakiś wrzaskow, ale widze, że ją meczy czasem dziś właśnie tak nóżkami jej poruszałam, położyłam na brzuszek i coś ruszyło.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leżenie na brzuszku, masaze jak długo nie ma kupki albo się męczy i płacze to gaz rurka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Nufcia a tego Xiaomi kupowałaś w Polsce czy ściągałaś z Chin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Tak w ogóle to dzisiaj mieliśmy fajny dzień. Trochę deszczowy i może dlatego mała była taka do spania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 10:35   #4023
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry!
Ale cisza!
Wiecie do jakiego wniosku dziś doszłam? Że żałuje, że nie mieszkam bliżej mamy. Rozwiązałoby to wiele moich problemów, zawsze mogłabym liczyć na pomoc. A tak? Skazana na siebie!
A z pozytywnych rzeczy:leżaczek bujaczek spełnia swoje zadanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 10:49   #4024
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej! Pola wczoraj miała dzień bez płaczu matka szczęśliwa
Muszę dziś w końcu iść do tego optyka...

Przyszedł mi prezent na dzień matki, ale nie obyło się bez nerwów. Dostaję maila, że w związku z tym, że kurier nikogo nie zastał, paczka została przekierowana do punktu odbioru. A ja siedzę cały czas w domu. Napisałam skargę i czekam na odp. Już drugi raz się to zdarza...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 13:09   #4025
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej wszystkim
Witam sie po przerwie... u nas niestety nie najlepiej . Dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i nie wyszło dobrze. Czekam na list ze szpitala co dalej . Juz oczami wyobraźni widzę go w jakieś szynie .... mam taka depresje ze chodze i płacze.
Bo do tego wszystkiego dochodzi to ze mieliśmy plany na lato w Polsce , córka sie juz cieszy nie moze
doczekać, bilety kupione , wniosek o paszport wysłany a naprawdopodobniej teraz dupa i nie polecimy. To wszytsko wiąże sie z wizytami w szpitalu na kontrolach itd....Eh taka jestem rozczarowana tym wsYtskim .. mysle ze wizytę dostaniemy na przyszły tydzień to sie okaże co i jak.
Poza tym córka z gorączka , ja tez czekam na usg piersi bo przy tym karmieniu mi cos wyszło pod pacha ... jak sie sra to po całości .

Cały czas po szpitalach latam... a miałobyc tak pięknie!! I mieliśmy mieć cudowne wakacje !
JesCze tz mnie wkurza bo cały czas gada ze dobrze ze teraz to wykryli bo im szybciej to lepiej ... ja to w głębi ducha wiem
ale nie nic nie jest dobrze , i niech sie lepiej zamknie bo takie gadanie mi nie pomaga bynajmniej .

To sie pożaliłam
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 14:55   #4026
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Młoda dziś jeszcze nie robiła kupy. Położna twierdzi, że teraz może robić nawet raz na kilka dni bo niektore dzieci kp tak mają, że wczesniej niż 6 tygodniu robią coraz rzadziej i o ile mała przybiera tao wszystko jest ok. Miala tak ktoras z maluchem? Troche nie ufam tej kobiecie flatego Was pytam czy to normalne. Mala miala dzis drzemke 2h i nie widać żeby kupa szła😒 i nie poszla pomimo masaży, prebiotyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 14:56   #4027
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mzgz - oj :przytulam: ale może to wcale nie będzie tak źle.

A ja też wkurzyłam się na dostawę paczki - i to na paczkomat. Wrzucili mi tą paczkę na samą górą i tak do tylnej ścianki a ja osova średniego wzrostu nie mogłam dosięgnąć. Dobrze że ktoś wyzszy nadszedł ale gdyby nie było nikogo w pobliżu to co miałabym zrobić?
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 15:27   #4028
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Młoda dziś jeszcze nie robiła kupy. Położna twierdzi, że teraz może robić nawet raz na kilka dni bo niektore dzieci kp tak mają, że wczesniej niż 6 tygodniu robią coraz rzadziej i o ile mała przybiera tao wszystko jest ok. Miala tak ktoras z maluchem? Troche nie ufam tej kobiecie flatego Was pytam czy to normalne. Mala miala dzis drzemke 2h i nie widać żeby kupa szła i nie poszla pomimo masaży, prebiotyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też polozna tak mówiła i dziewczyny na grupie i Wojtuś czasami robi codziennie a czasami co 4 dni i jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 16:17   #4029
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Mi też polozna tak mówiła i dziewczyny na grupie i Wojtuś czasami robi codziennie a czasami co 4 dni i jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A od kiedy tak robi? Już po skonczonym miesiacu tak robil ;-)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Witam sie po przerwie... u nas niestety nie najlepiej . Dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i nie wyszło dobrze. Czekam na list ze szpitala co dalej . Juz oczami wyobraźni widzę go w jakieś szynie .... mam taka depresje ze chodze i płacze.
Bo do tego wszystkiego dochodzi to ze mieliśmy plany na lato w Polsce , córka sie juz cieszy nie moze
doczekać, bilety kupione , wniosek o paszport wysłany a naprawdopodobniej teraz dupa i nie polecimy. To wszytsko wiąże sie z wizytami w szpitalu na kontrolach itd....Eh taka jestem rozczarowana tym wsYtskim .. mysle ze wizytę dostaniemy na przyszły tydzień to sie okaże co i jak.
Poza tym córka z gorączka , ja tez czekam na usg piersi bo przy tym karmieniu mi cos wyszło pod pacha ... jak sie sra to po całości .

Cały czas po szpitalach latam... a miałobyc tak pięknie!! I mieliśmy mieć cudowne wakacje !
JesCze tz mnie wkurza bo cały czas gada ze dobrze ze teraz to wykryli bo im szybciej to lepiej ... ja to w głębi ducha wiem
ale nie nic nie jest dobrze , i niech sie lepiej zamknie bo takie gadanie mi nie pomaga bynajmniej .

To sie pożaliłam
Tak to juz jest, że jak sie wali to wszystko na raz, ale dobrze wiemy, że sa rzeczy wazne i wazniejsze, dobrze, że w pore wykryto problem 😚 i wierze, że kontrole nie skolidują z wyjazdem do Polski!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mzgz - oj :przytulam: ale może to wcale nie będzie tak źle.

A ja też wkurzyłam się na dostawę paczki - i to na paczkomat. Wrzucili mi tą paczkę na samą górą i tak do tylnej ścianki a ja osova średniego wzrostu nie mogłam dosięgnąć. Dobrze że ktoś wyzszy nadszedł ale gdyby nie było nikogo w pobliżu to co miałabym zrobić?
Ale dooopki! Nieraz się zastanawiam jak niektorzy dobiegają po te paczki 😒

Mi dzis dotarla dostawa z HM. Obkupilam sie za 4 stowki rzeczy do kp bo nie mam w czym chodzić i tak jak myslalam polowe zwracam. Dobrze, że chociaż jedna kiecka dobra i tshirty ujdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 16:38   #4030
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
A od kiedy tak robi? Już po skonczonym miesiacu tak robil ;-)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Tak to juz jest, że jak sie wali to wszystko na raz, ale dobrze wiemy, że sa rzeczy wazne i wazniejsze, dobrze, że w pore wykryto problem i wierze, że kontrole nie skolidują z wyjazdem do Polski!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Ale dooopki! Nieraz się zastanawiam jak niektorzy dobiegają po te paczki

Mi dzis dotarla dostawa z HM. Obkupilam sie za 4 stowki rzeczy do kp bo nie mam w czym chodzić i tak jak myslalam polowe zwracam. Dobrze, że chociaż jedna kiecka dobra i tshirty ujdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od początku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 16:43   #4031
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja też wybaczam. Do niespodzianek, zaskakujących prezentów to jemu daleko ale rekompensuje mi to i inaczej nie muszę wstawać o 5 nad ranem kiedy starsza córka się obudzi. Prawie co dziennie robi mi śniadanie i kolacje, czasami nawet obiad przygotuje. Np. Na jutro już zrobił. Dba o zakupy spożywcze. I nie złości się kiedy w nocy tak mocno śpię że dzieci nie słyszę. Ostatnie dwie noce kompletnie bylam nieprzytomna. Ogólnie dużo by wymieniac. Trochę biedny ten mój tz jest ze mną.


Pajka pochwal się biżuteria jaka sobie sama wybrałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Leżenie na brzuszku, masaze jak długo nie ma kupki albo się męczy i płacze to gaz rurka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Nufcia a tego Xiaomi kupowałaś w Polsce czy ściągałaś z Chin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Tak w ogóle to dzisiaj mieliśmy fajny dzień. Trochę deszczowy i może dlatego mała była taka do spania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W salonie w Krakowie

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Młoda dziś jeszcze nie robiła kupy. Położna twierdzi, że teraz może robić nawet raz na kilka dni bo niektore dzieci kp tak mają, że wczesniej niż 6 tygodniu robią coraz rzadziej i o ile mała przybiera tao wszystko jest ok. Miala tak ktoras z maluchem? Troche nie ufam tej kobiecie flatego Was pytam czy to normalne. Mala miala dzis drzemke 2h i nie widać żeby kupa szła😒 i nie poszla pomimo masaży, prebiotyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na początku była kupa co karmienie a teraz około 2 na dzień
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 16:47   #4032
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
A od kiedy tak robi? Już po skonczonym miesiacu tak robil ;-)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Tak to juz jest, że jak sie wali to wszystko na raz, ale dobrze wiemy, że sa rzeczy wazne i wazniejsze, dobrze, że w pore wykryto problem i wierze, że kontrole nie skolidują z wyjazdem do Polski!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Ale dooopki! Nieraz się zastanawiam jak niektorzy dobiegają po te paczki

Mi dzis dotarla dostawa z HM. Obkupilam sie za 4 stowki rzeczy do kp bo nie mam w czym chodzić i tak jak myslalam polowe zwracam. Dobrze, że chociaż jedna kiecka dobra i tshirty ujdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czekam na rzeczy do karmienia w Lidlu, mają super ale już dawno nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 17:18   #4033
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

A ja nie mam żadnego ciucha dedykowanego dla karmiącej oprócz biustonoszy
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 17:38   #4034
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Ja czekam na rzeczy do karmienia w Lidlu, mają super ale już dawno nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak uważam. Mam od nich sweterek z ostatniej akcji, ale to było przed świętami Bożego Narodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Od początku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo to nowość. U nas było po kilka. Wczoraj była rano kupa roku i kleksiki a dziś cisza 😱 ale staram się nie panikować skoro Ją nie męczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 18:36   #4035
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Maja dziś 10tyg+2dni waży 5556g, mały klocuś już z niej, ale jeszcze niektóre body na 56 są dobre, pozostałe ubranka 62 nosimy,

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 19:27   #4036
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
Witam sie po przerwie... u nas niestety nie najlepiej . Dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i nie wyszło dobrze. Czekam na list ze szpitala co dalej . Juz oczami wyobraźni widzę go w jakieś szynie .... mam taka depresje ze chodze i płacze.
Bo do tego wszystkiego dochodzi to ze mieliśmy plany na lato w Polsce , córka sie juz cieszy nie moze
doczekać, bilety kupione , wniosek o paszport wysłany a naprawdopodobniej teraz dupa i nie polecimy. To wszytsko wiąże sie z wizytami w szpitalu na kontrolach itd....Eh taka jestem rozczarowana tym wsYtskim .. mysle ze wizytę dostaniemy na przyszły tydzień to sie okaże co i jak.
Poza tym córka z gorączka , ja tez czekam na usg piersi bo przy tym karmieniu mi cos wyszło pod pacha ... jak sie sra to po całości .

Cały czas po szpitalach latam... a miałobyc tak pięknie!! I mieliśmy mieć cudowne wakacje !
JesCze tz mnie wkurza bo cały czas gada ze dobrze ze teraz to wykryli bo im szybciej to lepiej ... ja to w głębi ducha wiem
ale nie nic nie jest dobrze , i niech sie lepiej zamknie bo takie gadanie mi nie pomaga bynajmniej .

To sie pożaliłam
Wiem, ze to ciezkie ale moze tylko jakies cwiczenia zaleca lub rehabilitacje? Moze nie bedzie koniecznosci szyn. Dawaj znac co Ci tam powiedzieli z ta piersia. .
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Młoda dziś jeszcze nie robiła kupy. Położna twierdzi, że teraz może robić nawet raz na kilka dni bo niektore dzieci kp tak mają, że wczesniej niż 6 tygodniu robią coraz rzadziej i o ile mała przybiera tao wszystko jest ok. Miala tak ktoras z maluchem? Troche nie ufam tej kobiecie flatego Was pytam czy to normalne. Mala miala dzis drzemke 2h i nie widać żeby kupa szła i nie poszla pomimo masaży, prebiotyku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na kp to spokojnie moze byc 5-6 dni bez kupy bo mleczko moze w calosci wchlaniac

U nas kupa co 2-3 dni ale my na mieszanym jestesmy.

My dzis 3 rehabilitacje mielismy i widac poprawe u Leo. Nie zaciska juz tak piastek, a jak zaciska to latwo mozna mu ja otworzyc i scisk tez nie jest taki mocny.
Ladnie glowe zaczyna trzymac i duzo mniej sie spina popoludniami. Rehabilitantka tez mowi, ze czuje postep calkiem niezle Leo te zajecia wytrzymuje, 25 minut totalnie bez placzu, a potem juz jest zmeczony i musimy zrobic 2 przerwy na minutke na picie i przytulenie bo marudzi. Calosc trwa 45-50 minut.


Ja wczoraj skrzypialam jak stare drzwi, dzis ledwo mowie. Mam nadzieje, ze jutro juz mi wroci glos.

A najgorsze w tym wszystkim to ta piekielna oprycha, a w zasadzie dwie jedna wylazla i potraktowalam ja czosnkiem, wiec przeszlo na druga strone wargi wiec wygladam jak po nieudanym botoxie bo warga spuchnieta z jednej strony mniej, a z drugiej bardziej.

Nie zblizam twarzy do Leo, staram sie jak moge, a i tak jak majtał rekami to jakos dotknal raczka mojej wargi i wpadlam w panike. Umylam mu reke, popsikalam octeniseptem i mam nadzieje, ze nic mu nie bedzie.

Igor kaszle i wyszla mu jakas afta na dziąśle.
Zawsze moze byc gorzej....



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 19:38   #4037
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Maja dziś 10tyg+2dni waży 5556g, mały klocuś już z niej, ale jeszcze niektóre body na 56 są dobre, pozostałe ubranka 62 nosimy,

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Waga juz solidna i juz dobijacie do podobno magicznej bariery 12 tygodni.
Ja tez nie mam zadnych ciuchow do karmienia poprostu bluzka do góry i karmie.
Byłam dzis z mloda na bezplatnej konsultacji z fizjoterapeuta wszytsko dobrze choc mala ma preferencje do odwracania glowy na prawo wiec bardziej mam angazowac lewa strone.
U nas tez kupy sie unormowaly bo wcześniej byly prawie w każdym pampersie a teraz 1-2 dziennie i czasem jakis kleks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 19:41   #4038
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Maja dziś 10tyg+2dni waży 5556g, mały klocuś już z niej, ale jeszcze niektóre body na 56 są dobre, pozostałe ubranka 62 nosimy,

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Ojej rzeczywiście klocuś 😍

Moja na zakończenie 1 miesiąca życia dziś ważyła 3690 g 😍 gdzie 2 tygodnie temuna tej samej wadze miała jeszcze wagę urodzeniową 3100g
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Wiem, ze to ciezkie ale moze tylko jakies cwiczenia zaleca lub rehabilitacje? Moze nie bedzie koniecznosci szyn. Dawaj znac co Ci tam powiedzieli z ta piersia. .
Na kp to spokojnie moze byc 5-6 dni bez kupy bo mleczko moze w calosci wchlaniac

U nas kupa co 2-3 dni ale my na mieszanym jestesmy.

My dzis 3 rehabilitacje mielismy i widac poprawe u Leo. Nie zaciska juz tak piastek, a jak zaciska to latwo mozna mu ja otworzyc i scisk tez nie jest taki mocny.
Ladnie glowe zaczyna trzymac i duzo mniej sie spina popoludniami. Rehabilitantka tez mowi, ze czuje postep calkiem niezle Leo te zajecia wytrzymuje, 25 minut totalnie bez placzu, a potem juz jest zmeczony i musimy zrobic 2 przerwy na minutke na picie i przytulenie bo marudzi. Calosc trwa 45-50 minut.


Ja wczoraj skrzypialam jak stare drzwi, dzis ledwo mowie. Mam nadzieje, ze jutro juz mi wroci glos.

A najgorsze w tym wszystkim to ta piekielna oprycha, a w zasadzie dwie jedna wylazla i potraktowalam ja czosnkiem, wiec przeszlo na druga strone wargi wiec wygladam jak po nieudanym botoxie bo warga spuchnieta z jednej strony mniej, a z drugiej bardziej.

Nie zblizam twarzy do Leo, staram sie jak moge, a i tak jak majtał rekami to jakos dotknal raczka mojej wargi i wpadlam w panike. Umylam mu reke, popsikalam octeniseptem i mam nadzieje, ze nic mu nie bedzie.

Igor kaszle i wyszla mu jakas afta na dziąśle.
Zawsze moze byc gorzej....



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak niby może nie być kilka dni, ale wszędzie pisze, że to po 6 tygodniu. Do 6 tygodnia powinno byc 3-4 kupki, ale na to wychodzi, że teoria teorią dzieci dziećmi ;-)

Super, że Leo tak dobrze znosi rehabilitacje i że są postępy 😊 trzymam kciuki żeby ta opryszczka poszla precz a maluch sie nie zarazil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 19:58   #4039
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Waga juz solidna i juz dobijacie do podobno magicznej bariery 12 tygodni.
Ja tez nie mam zadnych ciuchow do karmienia poprostu bluzka do góry i karmie.
Byłam dzis z mloda na bezplatnej konsultacji z fizjoterapeuta wszytsko dobrze choc mala ma preferencje do odwracania glowy na prawo wiec bardziej mam angazowac lewa strone.
U nas tez kupy sie unormowaly bo wcześniej byly prawie w każdym pampersie a teraz 1-2 dziennie i czasem jakis kleks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też ciągle glowka w prawo. Potrafi obrócić się w lewo ale jak do spania się układa to zawsze na prawo. Staramy się stymulować zabawa na przykład żeby obracalaa te główkę.

U nas właśnie byłmega płacz który ukoil suszarka. Jak o 17 mi zasnęła w pionie, odłożyłam do kołyski ale się obudzila, więc udało się kołysce znowu uspac to minęło 10 minut, poszłam sikać i starsza obudził malą. Stała przy kołysce i coś majstrowala. No i zaczął się płacz więc poszłam z nimi na dwór ale tylko wózek się nie ruszał i płacz. Starsza się denerwowala że się z nią nie bawię więc wróciłyśmy o 18. 30 do domu i nic nie pomagalo. Płacz. To chyba juz zmęczenie... Teraz śpi ale coś tam p opłakuje raz na jakiś czas.

Powiem wam ze te pampersy są dziwne. Fajnie chłona ale za bardzo bo nawet nie wiem kiedy jest wielka kupa a kiedy kleks. I nie widać konstencji te kupki bo od razu ppielucha to chlonie zupełnie inaczej niż dada.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-29, 19:59   #4040
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dokladnie u nas tez spanie i na przewijaku to glowa na prawo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:03   #4041
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Tak w ogóle kupiłam sobie stanik stacjonarnie ale tak mnie piluje że chyba nie będę go nosić.
Zamówiłam jeszcze dwa inne do domu i chociaż rozmiar mniejsze niż tamten to jakby ciut za duże były. Muszę po mierzyć przed karmieniem bo wtedy mierzyłam po. No i tak wychodzi ze mam jakieś 65f. Ale z avy 65g przed pierwsza ciaza nosiłam 65b

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Dokladnie u nas tez spanie i na przewijaku to glowa na prawo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może być jeszcze z płodu najważniejsze że obraca na drugą stronę głowę i trzeba pamiętać o tym żeby angażować druga stronę. My prawa stronę mamy napiętą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-05-29 o 20:04
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:07   #4042
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My mieliśmy ciężka noc i dzień.. Od 1 w nocy do praktycznie 19 młody wrzeszczal z przerwami tak na kilka, kilkanaście minut jak padał zmęczony oby to nie był stały numer..

Pierwsze szczepienie kiedy? Wydawało mi się, że po skończonym 6 tygodniu, a pediatra powiedziała że w 6 czyli jak skończy 5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:14   #4043
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mieliśmy ciężka noc i dzień.. Od 1 w nocy do praktycznie 19 młody wrzeszczal z przerwami tak na kilka, kilkanaście minut jak padał zmęczony oby to nie był stały numer..

Pierwsze szczepienie kiedy? Wydawało mi się, że po skończonym 6 tygodniu, a pediatra powiedziała że w 6 czyli jak skończy 5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po skończonym 6 mamy szczepienie.

A co to Olkowi się dzieje? Tak o krzyki i wrzaski? Cyc ukaja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:29   #4044
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mój tez "leci" w prawo.
A ja bylam dziś u gin. Mam jeszcze jakieś upławy i przepisała mi globulki, mówiła też żeby ćwiczyć zwieracze (to mięsnie kegla tak?). Ćwiczycie je w jakiś sposób?
Macie już prezenty dzieciom na ich dzień? Jeśli tak to napiszcie co
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:31   #4045
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Po skończonym 6 mamy szczepienie.

A co to Olkowi się dzieje? Tak o krzyki i wrzaski? Cyc ukaja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie brzuch, ale już czasem nie wiem czy to wzdęcia czy kolka już.. A później to już wogole był chyba zmęczony i rozdrazniony. Cyc dawał ulgę ale w sumie tylko, żeby przysnac na chwilę. U mnie raczej problem ze zbyt burzliwym wpływem mleka plus on je szybko i to wzmaga problemy. Tak wyszło że byliśmy już u 4 pediatrow plus połóżna srodowiskowa i każdy zwraca uwagę jaki ma duży i najedzony brzuch, ale na piersi się nie ogranicza dziecku.. A wczoraj ważył już 3880 (urodzeniowa 3280), także 600g powyżej, a jutro dopiero 3 tyg kończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:38   #4046
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Waga juz solidna i juz dobijacie do podobno magicznej bariery 12 tygodni.
Ja tez nie mam zadnych ciuchow do karmienia poprostu bluzka do góry i karmie.
Byłam dzis z mloda na bezplatnej konsultacji z fizjoterapeuta wszytsko dobrze choc mala ma preferencje do odwracania glowy na prawo wiec bardziej mam angazowac lewa strone.
U nas tez kupy sie unormowaly bo wcześniej byly prawie w każdym pampersie a teraz 1-2 dziennie i czasem jakis kleks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż jestem ciekawa tych 3miesięcy

chociaż ja nie mogę narzekać, trafił mi się bardzo spokojny egzemplarz nie płacze praktycznie, tylko pokwęka jak czegoś potrzebuje, zasypia sama po odłożeniu do łóżeczka (oczywiście wtedy kiedy jest senna, lub jest pora spania) w nocy budzi się raz, czasem bardzo rzadko dwa razy, w dzień jest bardziej aktywna ale to wiadomo dzieckiem trzeba się zająć i zapewnić różne atrakcje boziuuuu oby się nie zmieniła

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ogólnie brzuch, ale już czasem nie wiem czy to wzdęcia czy kolka już.. A później to już wogole był chyba zmęczony i rozdrazniony. Cyc dawał ulgę ale w sumie tylko, żeby przysnac na chwilę. U mnie raczej problem ze zbyt burzliwym wpływem mleka plus on je szybko i to wzmaga problemy. Tak wyszło że byliśmy już u 4 pediatrow plus połóżna srodowiskowa i każdy zwraca uwagę jaki ma duży i najedzony brzuch, ale na piersi się nie ogranicza dziecku.. A wczoraj ważył już 3880 (urodzeniowa 3280), także 600g powyżej, a jutro dopiero 3 tyg kończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To waga chyba jak najbardziej prawidłowa, dziś mi położna mówiła że od 150 do 210 tygodniowo to przybieranie "książkowe"

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 21:13   #4047
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mój tez "leci" w prawo.
A ja bylam dziś u gin. Mam jeszcze jakieś upławy i przepisała mi globulki, mówiła też żeby ćwiczyć zwieracze (to mięsnie kegla tak?). Ćwiczycie je w jakiś sposób?
Macie już prezenty dzieciom na ich dzień? Jeśli tak to napiszcie co
Chodzi Ci o większe dzieci czy maleństwa?

Malutkiej chce zamowic zawieszke imienna do smoczka (ktorego niezbyt lubi &#128514 z gryzakiem szeleścikiem 😉
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ogólnie brzuch, ale już czasem nie wiem czy to wzdęcia czy kolka już.. A później to już wogole był chyba zmęczony i rozdrazniony. Cyc dawał ulgę ale w sumie tylko, żeby przysnac na chwilę. U mnie raczej problem ze zbyt burzliwym wpływem mleka plus on je szybko i to wzmaga problemy. Tak wyszło że byliśmy już u 4 pediatrow plus połóżna srodowiskowa i każdy zwraca uwagę jaki ma duży i najedzony brzuch, ale na piersi się nie ogranicza dziecku.. A wczoraj ważył już 3880 (urodzeniowa 3280), także 600g powyżej, a jutro dopiero 3 tyg kończy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo zacna waga 😍 nasza miesiąc i niespełna 600g 😱 od urodzeniowej, ale liczą wszyscy od najnizszej wagi, czyli 860g na plusie.

Czyli musicie to z brzuszkiem przetrwac po prostu 😔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 22:06   #4048
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Mój tez "leci" w prawo.
A ja bylam dziś u gin. Mam jeszcze jakieś upławy i przepisała mi globulki, mówiła też żeby ćwiczyć zwieracze (to mięsnie kegla tak?). Ćwiczycie je w jakiś sposób?
Macie już prezenty dzieciom na ich dzień? Jeśli tak to napiszcie co
Misia szelesciaka i szmatke taka kwadratowa z moms
Starsza dostanie zestaw kanapkowy z filcu, drewniane lody i naklejki wielokrotnego użytku "dom". Ja kupiłam prezenty a tz potem młodej kupił dmuchany zamek na pompe jest szał.

W ogóle zabawki z moms tak mi się podobają że bym małej wszystko chciała kupic.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 22:15   #4049
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My też akcja "brzuch". I znów o podobnej godzinie jak wczoraj. I jak tu pomóc takiemu dziecku, które wrzeszczy jakby je ze skóry obdzierali...Jak się wypierdział, strzelił kupę to było już ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 23:26   #4050
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Coco ale to chybs jest dobry przyrost i tez nie jakis wielki moja na miesiac miala od urodzeniowej 980g a od spadkowej ponad kilo i nikt nic nie mowil i wspolczuje ciezkiego dnia trzeba to przetrwac.
Ja bylam wczoraj u gina i wszystko jest super.
My kupiliśmy mate edukacyjna juz ja dostala i sie wpatruje w pszczolke.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.