Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-18, 08:21   #4441
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
A u nas przecież tż bez ślubu był chrzestnym swojego bratanka jakieś pół roku temu, a teraz w obrębie tej samej parafii nie może być odwrotnie. Tylko, że wtedy załatwiali z księdzem bezpośrednio i okazuje się, że ten ksiądz bardziej otwarty niż zakonnica

Dziś miałam pierwszy raz myśl, że zazdroszczę tż że wychodzi do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno lepiej jak się wogole nie ma ślubu niż ślub cywilny chociaż ja nie czaję podejścia kościoła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:38   #4442
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry

Zazdrościłam Wam aż sie sama doczekałam. Franek przespał cała noc i obudził sie dopiero o 5 rano. Kochany synek mamusi

Siedzę w kolejce do endo. To jest pociążowa wizyta w szpitalu położniczym w którym rodziłam wiec same kobiety w ciąży tu . A ja siedzę między nimi i zacieszam ze juz nie jestem w ciąży

Niestety pewno mi sie tu zejdzie z 2 godz jak zawsze!
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 09:04   #4443
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dzień dobry!
Ja już raczej nigdy więcej tabletek anty przy KP. Równy tydzień krwawiłam i to im dalej tym gorzej coraz mocniej i do tego ból brzuch jak na okres. To ja dziękuję za takie coś.. I tak na nic nie miałam ochoty.

My też bez slubu więc jestem ciekawa ja ksiądz zareaguje a nie wiem czego się spodziewać bo chcemy w Trn a nie w mojej rodzinnej miejscowosci. No chyba że będą problemy to spróbujemy tam uderzyć, kuzynka też bez ślubu chrzcila.

No mój Leo pospi z 5h z rzędu a potem już za 2-3 i potem nad ranem co godzinę się budzi z płaczem nie wiem czy ten typ tak ma czy coś robię nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 09:31   #4444
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja tam uważam ze kazdy ksiazdz oowinien bez gadki ochrzcic dziecko czy rodzice maja ślub koscielny cywilny czy zyja bez ślubu.
Choc wczoraj brat tz byl oo zaświadczenie by byc chrzestnym i ksiadz mu dziś kazał przyjsc na rozmowe do proboszcza czy jest godzienciekawe jakie mu zada pytania
Moja dzis gada jak najeta az piszczy i jakby mogla to by cala reke włożyła do buzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 09:38   #4445
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Ja już raczej nigdy więcej tabletek anty przy KP. Równy tydzień krwawiłam i to im dalej tym gorzej coraz mocniej i do tego ból brzuch jak na okres. To ja dziękuję za takie coś.. I tak na nic nie miałam ochoty.

My też bez slubu więc jestem ciekawa ja ksiądz zareaguje a nie wiem czego się spodziewać bo chcemy w Trn a nie w mojej rodzinnej miejscowosci. No chyba że będą problemy to spróbujemy tam uderzyć, kuzynka też bez ślubu chrzcila.

No mój Leo pospi z 5h z rzędu a potem już za 2-3 i potem nad ranem co godzinę się budzi z płaczem nie wiem czy ten typ tak ma czy coś robię nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poważnie takie przeboje ?! Dokładnie przed czym sie zabezpieczać jak i tak nie ma sie ochoty na baraszkowanie

Doczekasz sie przespanej nocy ! Ja sie dzis pochwaliłam to pewno jutro sie bedzie budził co 2 godziny

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Ja tam uważam ze kazdy ksiazdz oowinien bez gadki ochrzcic dziecko czy rodzice maja ślub koscielny cywilny czy zyja bez ślubu.
Choc wczoraj brat tz byl oo zaświadczenie by byc chrzestnym i ksiadz mu dziś kazał przyjsc na rozmowe do proboszcza czy jest godzienciekawe jakie mu zada pytania
Moja dzis gada jak najeta az piszczy i jakby mogla to by cala reke włożyła do buzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe mnie najbardziej śmieszy jak Mały gardzi cycem ale rękę tak cmoka jakby zależało od tego jego życie
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 10:12   #4446
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Ja już raczej nigdy więcej tabletek anty przy KP. Równy tydzień krwawiłam i to im dalej tym gorzej coraz mocniej i do tego ból brzuch jak na okres. To ja dziękuję za takie coś.. I tak na nic nie miałam ochoty.

My też bez slubu więc jestem ciekawa ja ksiądz zareaguje a nie wiem czego się spodziewać bo chcemy w Trn a nie w mojej rodzinnej miejscowosci. No chyba że będą problemy to spróbujemy tam uderzyć, kuzynka też bez ślubu chrzcila.

No mój Leo pospi z 5h z rzędu a potem już za 2-3 i potem nad ranem co godzinę się budzi z płaczem nie wiem czy ten typ tak ma czy coś robię nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To te przerwy w nocy u nas podobnie, z czego ta pierwsza 4-5h, do 5 rzadkość dobić, no i ciężko odespac wtedy bo zaczyna się od 19.30-20, a już przed 21 naprawdę mi się ciężko położyć. Ja to liczę że chociaż jedno karmienie wypadnie w nocy, bo o całej nocce przespanej narazie nawet nie marzę
Swoją drogą jak dzieci miały ile tygodni zaczęły wam przesypiac noce? I co przez to rozumiecie, ile godzin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 10:36   #4447
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Poważnie takie przeboje ?! Dokładnie przed czym sie zabezpieczać jak i tak nie ma sie ochoty na baraszkowanie

Doczekasz sie przespanej nocy ! Ja sie dzis pochwaliłam to pewno jutro sie bedzie budził co 2 godziny

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------



Hehe mnie najbardziej śmieszy jak Mały gardzi cycem ale rękę tak cmoka jakby zależało od tego jego życie
Poważnie takie przeboje.. Aż s a ma się dziwię bo się w ogóle nie spodziewałam. Wcześniej brałem te normalne anty i wszystko było w porządku. Ale może tylko mi nie służą a u Ciebie będzie dobrze

Haha z tym cycem to prawda! Ręką lepsza

My właśnie zalixzylismy pierwszy obrót później już nie powtórzył trzeba było mu pomóc ale zawsze zaraz chyba na spacer ruszamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 10:51   #4448
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ale to dobrze ze pierdzi chyba co nie?
Moja też potrafi, bardzo głośno pierdzi i bardzo głośno beka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Uczulenie wyszłoby w miejscach gdzie słońce nie dociera? w ogóle czuje taka wrażliwa skórę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No fakt...

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
My też musieliśmy zmienić chrzestna bo ma tylko slub cywilny i u nas księża też się nie zgadzają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh Igor ma chrzestna, ktora ma tylko slub cywilny ale w papierach koscielnych figuruje jako swiadek... Wszystko sie da.
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
To te przerwy w nocy u nas podobnie, z czego ta pierwsza 4-5h, do 5 rzadkość dobić, no i ciężko odespac wtedy bo zaczyna się od 19.30-20, a już przed 21 naprawdę mi się ciężko położyć. Ja to liczę że chociaż jedno karmienie wypadnie w nocy, bo o całej nocce przespanej narazie nawet nie marzę
Swoją drogą jak dzieci miały ile tygodni zaczęły wam przesypiac noce? I co przez to rozumiecie, ile godzin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leo jakos niedawno przespal noc wiec chyba 10 tygodni. Ale teraz juz budzi raz okolo 4-5 wiec dla mnie i tak bomba

Igor mial 7 miesiecy jak przestal jesc w nocy.


Leo juz sobie guga ale to kochane 🥰



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 10:59   #4449
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
To te przerwy w nocy u nas podobnie, z czego ta pierwsza 4-5h, do 5 rzadkość dobić, no i ciężko odespac wtedy bo zaczyna się od 19.30-20, a już przed 21 naprawdę mi się ciężko położyć. Ja to liczę że chociaż jedno karmienie wypadnie w nocy, bo o całej nocce przespanej narazie nawet nie marzę
Swoją drogą jak dzieci miały ile tygodni zaczęły wam przesypiac noce? I co przez to rozumiecie, ile godzin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja miala 9 tygodni i noc licze tak do 5 rano czyli tak mniejbwiecej 8-9h snu. Dzis obudzila sie o 4 a potem o 7. A wieczorem najpozniej o 20 jest w łóżku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 11:14   #4450
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Dziewczyny, wasze maluchy też mają takie niekontrolowane ruchy rączek i nóżek? Pola ma od zawsze, ale od jakichś 3 dni uderza się w głowę, oczy...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 12:03   #4451
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wasze maluchy też mają takie niekontrolowane ruchy rączek i nóżek? Pola ma od zawsze, ale od jakichś 3 dni uderza się w głowę, oczy...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
U nas nie wiem czy to kontrolowane ale Leo jak zasypia to daje rece na twarz i jakos tak dziwnie nimi mizia sie po twarzy.

Moze Pola zaczyna rozumiec, ze ma rece i nogi ale ruchy nie sa na tyle skoordynowane i wyglada to jakby sie uderzala bo jeszcze nie panuje nad nimi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 13:47   #4452
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas nie wiem czy to kontrolowane ale Leo jak zasypia to daje rece na twarz i jakos tak dziwnie nimi mizia sie po twarzy.

Moze Pola zaczyna rozumiec, ze ma rece i nogi ale ruchy nie sa na tyle skoordynowane i wyglada to jakby sie uderzala bo jeszcze nie panuje nad nimi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj, to chyba jeszcze nie to bo często jak już ma odlot to ją te ruchy wybudzaja. A dziś chyba skumala, że ma stópki trzymałam ją na kolanach i zdjęłam jej skarpetki i ona takie wielkie oczy, zaczęła machać syrkami i się na nie gapić

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 13:55   #4453
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Moja tez bardzo czesto siebie i nas dityka czasem mam wrazenie ze siebir uderzy wiec jeszcze nie zawsze jest to kontrolowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 14:19   #4454
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Coraz częściej mam kryzys związany z KP i mam ochotę dać sobie z tym spokój, zmęczona jestem ciągłym karmieniem, w kółko wiszeniem na cycu, awanturami przy cycu (często wtedy chce kupę albo gazy, więc się przy tym męczy), nieorzewidywalnosci kiedy i gdzie. A z drugiej strony jak myślę o częściowym przejściu na mm w zasadzie tylko z wygody to już mam wyrzuty sumienia, inaczej miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wogole narazie całe macierzyństwo mi ciężko przychodzi

Edytowane przez coco00
Czas edycji: 2019-06-18 o 14:33
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 14:50   #4455
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Coraz częściej mam kryzys związany z KP i mam ochotę dać sobie z tym spokój, zmęczona jestem ciągłym karmieniem, w kółko wiszeniem na cycu, awanturami przy cycu (często wtedy chce kupę albo gazy, więc się przy tym męczy), nieorzewidywalnosci kiedy i gdzie. A z drugiej strony jak myślę o częściowym przejściu na mm w zasadzie tylko z wygody to już mam wyrzuty sumienia, inaczej miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wogole narazie całe macierzyństwo mi ciężko przychodzi
Rób tak jak Ci serce podpowiada i nie miej wyrzutów sumienia. Najważniejsze że synuś będzie miał pełny brzuszek a szczęśliwą mama to szczęśliwe dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 15:14   #4456
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Coraz częściej mam kryzys związany z KP i mam ochotę dać sobie z tym spokój, zmęczona jestem ciągłym karmieniem, w kółko wiszeniem na cycu, awanturami przy cycu (często wtedy chce kupę albo gazy, więc się przy tym męczy), nieorzewidywalnosci kiedy i gdzie. A z drugiej strony jak myślę o częściowym przejściu na mm w zasadzie tylko z wygody to już mam wyrzuty sumienia, inaczej miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wogole narazie całe macierzyństwo mi ciężko przychodzi
A moze sprobowalabys z odciaganiem? Wiesz ile zje i na jaki czas mu to wystarczy.

Ja rozumiem Twoje rozterki bo mnie tez wkurzalo kp

Nikomu latwo macierzynstwo nie przyszlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:07   #4457
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
A moze sprobowalabys z odciaganiem? Wiesz ile zje i na jaki czas mu to wystarczy.

Ja rozumiem Twoje rozterki bo mnie tez wkurzalo kp

Nikomu latwo macierzynstwo nie przyszlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę odciagamy bo 1-2x dziennie tż daje mu jeść z butli, żebym miała chwilę oddechu, albo jak muszę iść gdzieś albo żebym miała dłuższy sen ciągiem. O KPI myślałam, ale kurcze chyba też nie chce nie mieć życia i tylko na laktatorze wisieć o ile by się z nim to mi wogole udało i tak osiągnąć. Teraz jest ok bo tż ma wolne do końca miesiąca to jest w stanie dużo pomagać ale od lipca już tak nie będzie.
Przy butli w sumie takich awantur nie ma, może już woli butle niż cyca.. Skomplikowane to wszystko i zgadywanie co jest. Ty jak zaczęłaś mm podawać to konsultowalas to najpierw z pediatra? Ja nie chciałabym mu mm podawać dopóki z tymi kolkami się nie uporamy, a z drugiej strony może przy cycu w awanturach więcej powietrza łyka. Glodowac nie głoduje bo masę robi ponad normę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:11   #4458
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
To te przerwy w nocy u nas podobnie, z czego ta pierwsza 4-5h, do 5 rzadkość dobić, no i ciężko odespac wtedy bo zaczyna się od 19.30-20, a już przed 21 naprawdę mi się ciężko położyć. Ja to liczę że chociaż jedno karmienie wypadnie w nocy, bo o całej nocce przespanej narazie nawet nie marzę
Swoją drogą jak dzieci miały ile tygodni zaczęły wam przesypiac noce? I co przez to rozumiecie, ile godzin?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężko powiedzieć. Zdarzało sie tak, że budzil się dopiero np. o 5 lub 6, ale teraz znów budzi się około 3 potem 6. U nas od początku spał z jedną przerwą na jedzenie.
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wasze maluchy też mają takie niekontrolowane ruchy rączek i nóżek? Pola ma od zawsze, ale od jakichś 3 dni uderza się w głowę, oczy...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Tak, czasami przywali sobie, ostatnio tż trzaskał po twarzy A jak zasypia to wogole ręce i nogi latają....
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Coraz częściej mam kryzys związany z KP i mam ochotę dać sobie z tym spokój, zmęczona jestem ciągłym karmieniem, w kółko wiszeniem na cycu, awanturami przy cycu (często wtedy chce kupę albo gazy, więc się przy tym męczy), nieorzewidywalnosci kiedy i gdzie. A z drugiej strony jak myślę o częściowym przejściu na mm w zasadzie tylko z wygody to już mam wyrzuty sumienia, inaczej miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wogole narazie całe macierzyństwo mi ciężko przychodzi
U nas też praktycznie co jedzenie to stęka i albo wali kupę albo gazy. Wygina się przy tym, pręży...normalnie ciężko nad nim zapanować. Tak, jakby nowe przepychało stare
U mnie też miało być inaczej z karmieniem, ale ja nie mam wyrzutów sumienia. Grunt, że jest najedzony.
Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Rób tak jak Ci serce podpowiada i nie miej wyrzutów sumienia. Najważniejsze że synuś będzie miał pełny brzuszek a szczęśliwą mama to szczęśliwe dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

U nas jedzenie co 2 godziny. Co odbije, przewinę i umyje butle to mam wrażenie, że wszystko od nowa się dzieje. Dziś pobudka o 6, bo tak chlusnąl mlekiem, że musieliśmy materace rozbierać do prania. Tak miało być pięknie ze spacerkami, a co wyjadę to po poł godziny gazy go męczą i trzeba się zatrzymać pomóc mu się wypierdzieć albo zawracać bo marudzi. Także coco nie tylko Ty masz kryzysu itp. Czekam na magiczny 3 miesiąc Pewnie się przeliczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 18:46   #4459
maltaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 270
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Coraz częściej mam kryzys związany z KP i mam ochotę dać sobie z tym spokój, zmęczona jestem ciągłym karmieniem, w kółko wiszeniem na cycu, awanturami przy cycu (często wtedy chce kupę albo gazy, więc się przy tym męczy), nieorzewidywalnosci kiedy i gdzie. A z drugiej strony jak myślę o częściowym przejściu na mm w zasadzie tylko z wygody to już mam wyrzuty sumienia, inaczej miało być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wogole narazie całe macierzyństwo mi ciężko przychodzi
Coco, Jezeli Cie to kp bardzo meczy to nic na sile. Jak ty bedziesz zadowolona to dziecko też Moja nie wisiala co prawda na cycku, bo ona z tych leniuchow, ktore ssac nie beda jak nie leci, za to nerwow bylo co nie miara! Rzucilam to cale kp i jest duzo lepiej. Dzidziusis nie mecza juz gazy i kupki, kolki sie skonczyly a ja tez jestem teraz szczesliwsza. Z pierwszym dzieckiem meczylam KP ponad pol roku i z perspektywy czasu w moim przypadku to był błąd.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maltaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 22:33   #4460
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
No fakt...

Eh Igor ma chrzestna, ktora ma tylko slub cywilny ale w papierach koscielnych figuruje jako swiadek... Wszystko sie da.Leo jakos niedawno przespal noc wiec chyba 10 tygodni. Ale teraz juz budzi raz okolo 4-5 wiec dla mnie i tak bomba

Igor mial 7 miesiecy jak przestal jesc w nocy.


Leo juz sobie guga ale to kochane 🥰



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja też guga

Starsza zaczęła przysypiac noce po odstawieniu całkowitym jakoś na 21 miesięcy a najbardziej jak zaczęła spać w swoim pokoju na 2 lata i to nie do końca. Dlugo przesypiala ale od 2 miesięcy znowu się budzi. Nie wiem.... Może fakt ze drugie dziecko sie pojawiło wymagająca jest do dzisiaj i dziwie sie nam ze tak łatwo decyzja o drugim nam przyszła 🤣 ale Julka śpi lepiej teraz niż starsza każde dziecko inne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wasze maluchy też mają takie niekontrolowane ruchy rączek i nóżek? Pola ma od zawsze, ale od jakichś 3 dni uderza się w głowę, oczy...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Chyba tak. Muszę pilnować bo często narzuca sobie pieluszke na twarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 22:35   #4461
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Zazdrościłam Wam aż sie sama doczekałam. Franek przespał cała noc i obudził sie dopiero o 5 rano. Kochany synek mamusi

Siedzę w kolejce do endo. To jest pociążowa wizyta w szpitalu położniczym w którym rodziłam wiec same kobiety w ciąży tu . A ja siedzę między nimi i zacieszam ze juz nie jestem w ciąży

Niestety pewno mi sie tu zejdzie z 2 godz jak zawsze!
Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Poważnie takie przeboje ?! Dokładnie przed czym sie zabezpieczać jak i tak nie ma sie ochoty na baraszkowanie

Doczekasz sie przespanej nocy ! Ja sie dzis pochwaliłam to pewno jutro sie bedzie budził co 2 godziny

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------



Hehe mnie najbardziej śmieszy jak Mały gardzi cycem ale rękę tak cmoka jakby zależało od tego jego życie
Ha ha uśmiałam się bo mam tak samo ! Jak widzę kobietę w ciąży to się cieszę, że już w ciąży nie jestem! Tak mi jakoś lekko i w ogóle

A moja córa jak chce cyca, ja ją dostawię a ona się tak patrzy na mnie i wkłada rękę do buzi i cmoka też się śmieje, że cwaniara gra na emocjach matki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 22:47   #4462
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej . My dzis po wizycie w 6 tyg po porodzie ktora tak naprawdę wypadla w 7 tyg no coz. Mały waży 5700. Ja dostałam
recepte na tabletki antykoncepcyjne ale sama nie wiem czy chce je brać bo ja wtedy jestem niezrownowazona emocjonalnie chyba ze po tych byłoby inaczej ...
a tak w ogole 7 tyg po porodzie a mnie nawet nie przeszła myśl o seksie. zero ochoty !!!
Jutro pobudka o 6 bo endokrynologa mam rano. Ciekawe jak wyniki z krwi. Mam nadzieje ze nie zejdzie mi sie tam długo i skocze połazić po TK maxie dla relaksu
Ostatnio w 10 min które miałam upolowalam conversy za 10 euro


Na pewno pomógł by jakiś zyrtec albo cos ale nie wiem jak to jest przy kp. Wapno na pewno troche załagodzi. Nie mam pojęcia co to moze być
Jak bardzo swędzi to hydrocortizon do smarowania ale pewno tez nie można przy kp.



Sama słodycz te dzieciaczki

U nas tez drzemki codzień inaczej. Raz śpi 10 min raz 2 godz. Tylko te wieczory dalej mnie denerwują bo on wtedy raczej jest nieśpiący i ciekawy świata.
Mi w 11 tygodniu po porodzie przyszła taka myśl i mieliśmy odwagę powiem wam ze nawet fajnie tak znowu po takim czasie tylko stres wiekszy bo trzeciej ciąży bym nie zniosła. W ogóle jestem pewna ze owulacje miałam stąd takie zachciewajki. Mam nadzieję tylko ze za 2 tygodnie okres nie przyjdzie... Ostatnim razem dostalam po 4 miesiącach....
Brałam kiedyś anty i nie lubię tego. Libido -10. I humory takie jak piszesz. A anty dla karmiących to ponoć są takie ze się po nich tylko plami albo krwawi. Ja nawet nie brałam recepty. A tak w ogóle pomyślałabym ze na lateks mam alergie ale gumki były bez lateksowe 🤣 bo mam też silne zmiany właśnie w pachwinach i tam na dole, na dzień po tym się zrobiło
zobacze sobie co to za leki. Ale właśnie podejrzewam że przy KP ciężko będzie ;( poszłabym do lekarz ale w moim mieście nie ma dermatologa jakiś jeden prywatny ale każdy odradza. Mam duże te zmiany. Kiepsko to wygląda. Swędzi ale już blednie i z czerwonego robi sie brązowe. Mam nadzieję że jakieś trwale ślady mi nie zostaną. Dalej nie mam pojecia skąd to. Nigdy nie byłam alergikiem. Jedynie na komary miałam uczulenie dlatego z tym tym to wiąże. Kupiłam jakąś maść dla dzieci ale słaba jest, tzn. Troszkę łagodzi bo blednie po tym ale jakiejś ulgi nie czuje. Wapno oczywiście pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
A moze sprobowalabys z odciaganiem? Wiesz ile zje i na jaki czas mu to wystarczy.

Ja rozumiem Twoje rozterki bo mnie tez wkurzalo kp

Nikomu latwo macierzynstwo nie przyszlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi tam do tej pory ciężko przychodzi t9 nie jest łatwa rola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 22:48   #4463
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Trochę odciagamy bo 1-2x dziennie tż daje mu jeść z butli, żebym miała chwilę oddechu, albo jak muszę iść gdzieś albo żebym miała dłuższy sen ciągiem. O KPI myślałam, ale kurcze chyba też nie chce nie mieć życia i tylko na laktatorze wisieć o ile by się z nim to mi wogole udało i tak osiągnąć. Teraz jest ok bo tż ma wolne do końca miesiąca to jest w stanie dużo pomagać ale od lipca już tak nie będzie.
Przy butli w sumie takich awantur nie ma, może już woli butle niż cyca.. Skomplikowane to wszystko i zgadywanie co jest. Ty jak zaczęłaś mm podawać to konsultowalas to najpierw z pediatra? Ja nie chciałabym mu mm podawać dopóki z tymi kolkami się nie uporamy, a z drugiej strony może przy cycu w awanturach więcej powietrza łyka. Glodowac nie głoduje bo masę robi ponad normę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A cały cza się rwie przy tym cycu? Rób to co podpowiada Ci serducho, szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ciężko powiedzieć. Zdarzało sie tak, że budzil się dopiero np. o 5 lub 6, ale teraz znów budzi się około 3 potem 6. U nas od początku spał z jedną przerwą na jedzenie.Tak, czasami przywali sobie, ostatnio tż trzaskał po twarzy A jak zasypia to wogole ręce i nogi latają....U nas też praktycznie co jedzenie to stęka i albo wali kupę albo gazy. Wygina się przy tym, pręży...normalnie ciężko nad nim zapanować. Tak, jakby nowe przepychało stare
U mnie też miało być inaczej z karmieniem, ale ja nie mam wyrzutów sumienia. Grunt, że jest najedzony.Dokładnie

U nas jedzenie co 2 godziny. Co odbije, przewinę i umyje butle to mam wrażenie, że wszystko od nowa się dzieje. Dziś pobudka o 6, bo tak chlusnąl mlekiem, że musieliśmy materace rozbierać do prania. Tak miało być pięknie ze spacerkami, a co wyjadę to po poł godziny gazy go męczą i trzeba się zatrzymać pomóc mu się wypierdzieć albo zawracać bo marudzi. Także coco nie tylko Ty masz kryzysu itp. Czekam na magiczny 3 miesiąc Pewnie się przeliczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te spacery miało być tak pięknie z moją wracam po 10 minutach na syrenie...

Hej hej szczepiliśmy dziś się! Zdecydowaliśmy się na 5w1 i pneumo.

Mała wczoraj szalała, a dziś mi było ją trudno wybudzic na szczepienie. Śmiesznie po po każdym ukluciu krzyczala, a później zasypiala w sekunde i tak 3 razy a później jak padła to wstawała tylko na cyca. I tak od 14...organizm wymęczony

Co do kolek to dr powiedziala żeby ten espumisan 40 to nawet 5-6 razy dziennie dawać (zeby bylo ponad 30 kropel dziennie) i zobaczyc czy podany przed czy po karmieniu lepiej dziala. Biogaje tez polecala, a delicol odstawic po 3tyg bo to bez sensu akurat.

I wiecie co zauwazylam? Że mała wisi po 2h wieczorem przy cycu (odrywając się i denerwując) zazwyczaj jak wieczorem jest kąpiel. - też nam kazała zmienić pory kąpieli i zobaczyć czy coś się zmieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 23:17   #4464
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ten dzień mnie wykonczyl, w sumie tzta też. Na wieczór daliśmy mu mleko z butelki i wyszło, że przy butli też były cyrki. Przed 20 zasnął w końcu po prawie całym dniu wycia (dziś to nie wyglądało na kolke tylko turbo maruda mode). Oby jak najmniej, a najlepiej wcale takich dni bo gdyby nie to, że tż słysząc mnie przez tel wrócił do domu z ogarniania spraw na mieście to chyba już bym w psychiatryku dzis wylądowała.
I uwaga zasnął na brzuchu, a przed chwila budizmy się na karmienie a on na plecach. Także przespalismy jego pierwszy obrót

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 23:18   #4465
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ten dzień mnie wykonczyl, w sumie tzta też. Na wieczór daliśmy mu mleko z butelki i wyszło, że przy butli też były cyrki. Przed 20 zasnął w końcu po prawie całym dniu wycia (dziś to nie wyglądało na kolke tylko turbo maruda mode). Oby jak najmniej, a najlepiej wcale takich dni bo gdyby nie to, że tż słysząc mnie przez tel wrócił do domu z ogarniania spraw na mieście to chyba już bym w psychiatryku dzis wylądowała.
I uwaga zasnął na brzuchu, a przed chwila budizmy się na karmienie a on na plecach. Także przespalismy jego pierwszy obrót

Cocci czemu delicol bez sensu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 02:39   #4466
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ten dzień mnie wykonczyl, w sumie tzta też. Na wieczór daliśmy mu mleko z butelki i wyszło, że przy butli też były cyrki. Przed 20 zasnął w końcu po prawie całym dniu wycia (dziś to nie wyglądało na kolke tylko turbo maruda mode). Oby jak najmniej, a najlepiej wcale takich dni bo gdyby nie to, że tż słysząc mnie przez tel wrócił do domu z ogarniania spraw na mieście to chyba już bym w psychiatryku dzis wylądowała.
I uwaga zasnął na brzuchu, a przed chwila budizmy się na karmienie a on na plecach. Także przespalismy jego pierwszy obrót

Cocci czemu delicol bez sensu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam to uczucie...przedwczoraj już się tak zirytowalam, a przecież to dopiero 2h wiszenia na cycu bylo...

U Was to może skok w takim razie?

Wg doktorki Delicol bez sensu bo nie ma udowodnionego wplywu na złagodzenie kolek, a espumisan rzewczywiscie coś działa, rozbija te pęcherzyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 05:04   #4467
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Znam to uczucie...przedwczoraj już się tak zirytowalam, a przecież to dopiero 2h wiszenia na cycu bylo...

U Was to może skok w takim razie?

Wg doktorki Delicol bez sensu bo nie ma udowodnionego wplywu na złagodzenie kolek, a espumisan rzewczywiscie coś działa, rozbija te pęcherzyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym skokiem kto to wie. Od jakiegoś czasu to on wygląda jakby mial jeden wielki i długi skok chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 05:42   #4468
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Mi w 11 tygodniu po porodzie przyszła taka myśl i mieliśmy odwagę powiem wam ze nawet fajnie tak znowu po takim czasie tylko stres wiekszy bo trzeciej ciąży bym nie zniosła. W ogóle jestem pewna ze owulacje miałam stąd takie zachciewajki. Mam nadzieję tylko ze za 2 tygodnie okres nie przyjdzie... Ostatnim razem dostalam po 4 miesiącach....
Brałam kiedyś anty i nie lubię tego. Libido -10. I humory takie jak piszesz. A anty dla karmiących to ponoć są takie ze się po nich tylko plami albo krwawi. Ja nawet nie brałam recepty. A tak w ogóle pomyślałabym ze na lateks mam alergie ale gumki były bez lateksowe 🤣 bo mam też silne zmiany właśnie w pachwinach i tam na dole, na dzień po tym się zrobiło
zobacze sobie co to za leki. Ale właśnie podejrzewam że przy KP ciężko będzie ;( poszłabym do lekarz ale w moim mieście nie ma dermatologa jakiś jeden prywatny ale każdy odradza. Mam duże te zmiany. Kiepsko to wygląda. Swędzi ale już blednie i z czerwonego robi sie brązowe. Mam nadzieję że jakieś trwale ślady mi nie zostaną. Dalej nie mam pojecia skąd to. Nigdy nie byłam alergikiem. Jedynie na komary miałam uczulenie dlatego z tym tym to wiąże. Kupiłam jakąś maść dla dzieci ale słaba jest, tzn. Troszkę łagodzi bo blednie po tym ale jakiejś ulgi nie czuje. Wapno oczywiście pije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Mi tam do tej pory ciężko przychodzi t9 nie jest łatwa rola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A moze sprobuj kremu mediderm to moze chociaz zlagodzi swedzenie i szybciej sie skora zregeneruje. Ja stosuje na wiele rzeczy, nawet na mocna opalenizne i fajnie lagodzi.
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Z tym skokiem kto to wie. Od jakiegoś czasu to on wygląda jakby mial jeden wielki i długi skok chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pytalam pediatry, ja po prostu podaje

Daj sobie czas do 3 miesiaca. Wiem, ze te poczatki to droga przez meke ale potem bedzie latwiej... A przynajmniej powinno byc

My jeszcze nie probowalismy podbojow lozkowych po porodzie ale chyba owulacje mialam jakies 1,5 tygodnia temu ale juz malo odciagam.
Szwagierka wpadla sobie teraz i bedzie miec 3 dziecko. Jak sie dowiedzialam to oczywiscie bardzo sie ucieszylam ale poczulam uklucie zazdrosci moze gdybym miala parke to bym juz nie chciala ale jednak ta coreczka chodzi mi po glowie. Zobaczymy co czas przyniesie.

Kiedys mialam parcie na prace i w sumie nadal mam, chce wrocic szybko ale jednak jakies wieksze doswiadczenie zdobylam, a ktos mi kiedys powiedzial "do emerytury jeszcze bedziesz rzygac robota" wiec w sumie racja. Jeszcze dosc sie napracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 07:31   #4469
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkrabka wyciągaj screeny!!! 😂
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 07:53   #4470
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
A moze sprobuj kremu mediderm to moze chociaz zlagodzi swedzenie i szybciej sie skora zregeneruje. Ja stosuje na wiele rzeczy, nawet na mocna opalenizne i fajnie lagodzi.Nie pytalam pediatry, ja po prostu podaje

Daj sobie czas do 3 miesiaca. Wiem, ze te poczatki to droga przez meke ale potem bedzie latwiej... A przynajmniej powinno byc

My jeszcze nie probowalismy podbojow lozkowych po porodzie ale chyba owulacje mialam jakies 1,5 tygodnia temu ale juz malo odciagam.
Szwagierka wpadla sobie teraz i bedzie miec 3 dziecko. Jak sie dowiedzialam to oczywiscie bardzo sie ucieszylam ale poczulam uklucie zazdrosci moze gdybym miala parke to bym juz nie chciala ale jednak ta coreczka chodzi mi po glowie. Zobaczymy co czas przyniesie.

Kiedys mialam parcie na prace i w sumie nadal mam, chce wrocic szybko ale jednak jakies wieksze doswiadczenie zdobylam, a ktos mi kiedys powiedzial "do emerytury jeszcze bedziesz rzygac robota" wiec w sumie racja. Jeszcze dosc sie napracuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Próba nr 3 nie gwarantuje córki. Mój tata ma 3 córki, syna brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.