Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-02, 16:09   #1
Panibuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2

Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?


Cześć.

Borykamy się z narzeczonym z pewnym problemem.



Otóż planujemy ślub i myśleliśmy nad organizacją wesela (oboje z narzeczonym bardzo byśmy chcieli żeby się odbyło). Moi rodzice niestety są świeżo po rozwodzie (sprawa ciągnęła się bardzo długo, a i przed tym zanim zdecydowali się na rozwód w domu nie było wesoło. Oboje moi rodzice, gdy dowiedzieli się o naszych planach, powiedzieli, że owszem na ślub mogą przyjść, ale na wesele się nie wybierają. Są pod tym względem nieugięci. Poza tym, że oni najchętniej skoczyliby sobie do gardeł, reszta mojej rodziny po obu stronach zachowuje się tak samo i wydaje nam się, że nawet jeśli moich rodziców nie było by na weselu, to nawet odrobiną alkoholu mogłaby wywołać burzę. Z drugiej strony jest rodzina mojego narzeczonego, którzy są normalni, a w szczególności jego rodzice, którym zależy na tym żeby nasze wesele się odbyło. Z jednej strony nie chcemy sprawić im zawodu, z drugiej strony nie chcą też zrozumieć, jaka byłaby to dla mnie przykrość, bawić się na weselu bez rodziców. Oboje z narzeczonym nie wyobrażamy sobie tego. Poza tym nawet gdyby przyszli, nie potrafiliby zachować się na poziomie, a nie chcemy żeby swoimi kłótniami zniszczyli nam nasz dzień. Z tego względu odpada również organizacja małego przyjęcia dla najbliższej rodziny, bo to w końcu wciąż obejmuje rodziców, którzy w mniejszym gronie tym prędzej by się pozabijali.



Potrzebujemy zatem jakichś rad, jak to wszystko rozwiązać. Zaczęliśmy się już przyzwyczajać do myśli, że wesela nie będzie. Wciąż jednak brakuje nam pomysłu co zrobić, żeby wszystko wyszło dobrze. Ślub chcemy wziąć kościelny i nie wiemy co powiedzieć gościom, jak sprawić żeby się nie poobrażali i żeby nie zostawić ich po ślubie samym sobie pod kościołem.



Pomóżcie.
Panibuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 16:39   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

Cytat:
Napisane przez Panibuka Pokaż wiadomość
Cześć.

Borykamy się z narzeczonym z pewnym problemem.



Otóż planujemy ślub i myśleliśmy nad organizacją wesela (oboje z narzeczonym bardzo byśmy chcieli żeby się odbyło). Moi rodzice niestety są świeżo po rozwodzie (sprawa ciągnęła się bardzo długo, a i przed tym zanim zdecydowali się na rozwód w domu nie było wesoło. Oboje moi rodzice, gdy dowiedzieli się o naszych planach, powiedzieli, że owszem na ślub mogą przyjść, ale na wesele się nie wybierają. Są pod tym względem nieugięci. Poza tym, że oni najchętniej skoczyliby sobie do gardeł, reszta mojej rodziny po obu stronach zachowuje się tak samo i wydaje nam się, że nawet jeśli moich rodziców nie było by na weselu, to nawet odrobiną alkoholu mogłaby wywołać burzę. Z drugiej strony jest rodzina mojego narzeczonego, którzy są normalni, a w szczególności jego rodzice, którym zależy na tym żeby nasze wesele się odbyło. Z jednej strony nie chcemy sprawić im zawodu, z drugiej strony nie chcą też zrozumieć, jaka byłaby to dla mnie przykrość, bawić się na weselu bez rodziców. Oboje z narzeczonym nie wyobrażamy sobie tego. Poza tym nawet gdyby przyszli, nie potrafiliby zachować się na poziomie, a nie chcemy żeby swoimi kłótniami zniszczyli nam nasz dzień. Z tego względu odpada również organizacja małego przyjęcia dla najbliższej rodziny, bo to w końcu wciąż obejmuje rodziców, którzy w mniejszym gronie tym prędzej by się pozabijali.

Potrzebujemy zatem jakichś rad, jak to wszystko rozwiązać. Zaczęliśmy się już przyzwyczajać do myśli, że wesela nie będzie. Wciąż jednak brakuje nam pomysłu co zrobić, żeby wszystko wyszło dobrze. Ślub chcemy wziąć kościelny i nie wiemy co powiedzieć gościom, jak sprawić żeby się nie poobrażali i żeby nie zostawić ich po ślubie samym sobie pod kościołem.
Pomóżcie.
przykre że właśni rodzice mogą taki dzień Ci zepsuć. Współczuję.
Zorganizować trzeba żeby nie było sztywno, żeby rodzice łatwo ewakuowali się. Może zaproście towarzystwo na świętowanie w pubie? Albo ognisko+grill? przejażdżka drezynami i ognisko, impreza integracyjna z animatorami - w terenie. Takie luźne propozycje.

Albo przemówić rodzicom do rozumu że wychodzisz za mąż i to Ty tego dnia jesteś najważniejsza, żeby schowali wzajemne żale do kieszeni i nie robili Ci przykrości.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 19:38   #3
natalja25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

ja uważam że trzeba z rodzicami poważnie pogadać a na weselu posadzić ich bardzo daleko od siebie.To najwspanialszy dzień w życiu nawet małe wesele więc szkoda rezygnować.
natalja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 07:41   #4
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

Zaprosiłabym całą rodzinę TŻta, rodziców z Twojej strony ale skoro by nie przyszli na wesele to nie - uświadomiłabym im tylko co za konsekwencje będzie miało ich wątpliwe zachowanie. I z Twojej strony zaprosiłabym ewentualnie jakieś bliższe Ci osoby z rodziny, może jakieś kuzynki, znajomych i już. I pokazałabym, że się da nawet jak rodzice nie chcą. Zrób to wybiórczo, trudno. Rodzina skoro i tak jest pożarta ze sobą, obie strony, to coś czuję, że i tak większości wszystko jedno czy na weselu mieliby być czy nie.

BTW. Współczuje i jako, wydaje mi się w miarę dorosła osoba, nie umiem pojąć jak można nie wytrzymać kilku godzin w obecności nawet znienawidzonej osoby, ale dla dobra osoby, którą się kocha - dla własnego dziecka. Wystarczy, że przyszliby, posiedzieli w dwóch końcach sali, nawet potańczyli. Powiedziałabym im to i niech myślą co chcą.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 09:16   #5
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Zaprosiłabym całą rodzinę TŻta, rodziców z Twojej strony ale skoro by nie przyszli na wesele to nie - uświadomiłabym im tylko co za konsekwencje będzie miało ich wątpliwe zachowanie. I z Twojej strony zaprosiłabym ewentualnie jakieś bliższe Ci osoby z rodziny, może jakieś kuzynki, znajomych i już. I pokazałabym, że się da nawet jak rodzice nie chcą. Zrób to wybiórczo, trudno. Rodzina skoro i tak jest pożarta ze sobą, obie strony, to coś czuję, że i tak większości wszystko jedno czy na weselu mieliby być czy nie.
Zgadzam się. Autorko, jeżeli chcesz mieć wesele, to nie rezygnuj z niego tylko dlatego, że Twoi rodzice nie potrafią się zachować jak dorośli ludzie. Zwłaszcza jeżeli, jak piszesz, TŻ ma fajną normalną rodzinę.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 22:16   #6
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

oczywiście, nie rezygnuj z wesela, przecież to Wasz dzień
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:10   #7
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

spróbuj zacząć od rzeczowej rozmowy z rodzicami. Powiedz, ze to bardzo ważny dla Ciebie dzień, że oni są hiperważnymi dla Ciebie osobami i chciałabyś, żeby tego jednego dnia starali się trzymać nerwy na wodzy i w spokoju świętowali z Tobą ten wyjątkowy dzień. Powiedz, ze nie muszą ze sobą nawet rozmawiać, że chciałabyś po prostu żeby przyszli na ślub i obiad/część wesela.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-05, 18:18   #8
Panibuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

dziękuję za wszystkie komentarze i rady.

postaramy się jeszcze przemówić moim rodzicom do rozsądku, jednak obawiam się, że są oni niereformowalni. Poza tym nie wiem jak odbiorą kolejną rozmowę o tym, jak powinni się zachować na weselu skoro od samego początku uparcie i zgodnie twierdzą, że nawet się na nie nie wybierają, a ewentualnie zjawią się na ślubie. Czuję, że w tym momencie jestem w kropce :/

Nie macie może pomysłów co zrobić, gdyby wesele jednak nie doszło do skutku?
Panibuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 18:24   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

ja bym ich, mówiąc brzydko zje...ła, że widzą tylko czubek własnego nosa i nic poza nim. na weselu to wy macie być najważniejsi, a rodzice, jako osoby dorosłe powinni umieć się zachować. niezależnie od ich obecności bądź nie, zrobiłabym wesele. tym bardziej, że im się może zmienić kilka razy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 15:11   #10
justyna559
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

mogę się podpiąć pod pytania? mam podobną sytuację, tj moi rodzice też się niedawno rozwiedli i mimo, że mam 20 lat mocno to przeżyłam. Nie jestem szczególnie związana ani z jednym ani z drugim ale mimo to chciałabym żeby na moim ślubie się pojawili. O weselu nie ma mowy, bo jeszcze zanim w ogóle o tym myślałam mama myła mi głowę, że ona przy jednym stole z ojcem nie usiądzie albo ogólnie, że się nie pojawi na jednej imprezie, nawet na moim weselu. Ojciec to samo. Sporo nocy już przepłakałam, a do nich i tak nic nie trafia mimo, że z nimi ciągle o tym rozmawiam. Też brakuje mi już pomysłów więc zdecydowaliśmy z narzeczonym, że sam ślub, a z wesela rezygnujemy. Myślicie, że dobrym pomysłem będą standardowe zaproszenia? czy całkiem od tego odejść? i co potem?

PS. Panibuka trzymam kciuki za ciebie
justyna559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 11:11   #11
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

Nie wierzę, jak można być tak egoistycznym rodzicem i bardzo Wam dziewczyny współczuję tej sytuacji.
Jeżeli do wesela by nie doszło, proponuję wysłać zaproszenia na ślub + zorganizować drobny poczęstunek w jakiejś knajpce obok (tj. nie obiad, bardziej kawa+ciasto, lampka szampana i tyle) i tak samo ująć to w zaproszeniu; najlepiej byłoby też zadzwonić do gości, żebyście byli pewni, że wszyscy dobrze zrozumieli zaproszenie i nie będą oczekiwać imprezy.
Jak chcecie wesele - zaprosiłabym tych, kogo chcecie na weselu - jeżeli rodzice nie przyjdą, trudno, trzeba być na to w takiej sytuacji przygotowanym. Wzięłabym też kilku znajomych i świadka, żeby mieli oko na rodzinę z Twojej strony - jeżeli zobaczą jakiś początek konfliktu, nie powinni dopuścić do jego rozprzestrzenienia się Najlepiej wtedy robić wesele na sali z pokojami hotelowymi, zawsze można tam zaprowadzić prowodyrów i z nimi porozmawiać/poczekać, aż otrzeźwieją
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 17:42   #12
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 528
Dot.: Ślub bez wesela i przyjęcia dla rodziny?

Cytat:
Napisane przez Panibuka Pokaż wiadomość
dziękuję za wszystkie komentarze i rady.

postaramy się jeszcze przemówić moim rodzicom do rozsądku, jednak obawiam się, że są oni niereformowalni. Poza tym nie wiem jak odbiorą kolejną rozmowę o tym, jak powinni się zachować na weselu skoro od samego początku uparcie i zgodnie twierdzą, że nawet się na nie nie wybierają, a ewentualnie zjawią się na ślubie. Czuję, że w tym momencie jestem w kropce :/

Nie macie może pomysłów co zrobić, gdyby wesele jednak nie doszło do skutku?
Jeśli bardzo Ci zależy na weselu, nie uzależniaj go od rodziców. Możesz ich przecież zaprosić i zaproponować usadzenie po dwóch różnych stronach stołu, do tego ograniczyć ewentualne błogosławieństwa, przyśpiewki weselne, tańce i zabawy, które wymuszałyby interakcje rodziców. Mówi się trudno - i tak wszyscy pewnie wiedzą, jaka jest sytuacja.

Jeśli nie, to możesz zorganizować np. elegancki obiad poślubny w jakiejś restauracji, tj. zaprosić najbliższe Ci osoby, zaprosić rodziców z zaznaczeniem, że to tylko obiad i bardzo Ci zależy, żeby zdobyli się choć na tyle, by przy jednym stole (niekoniecznie obok siebie) zjeść wspólnie ten obiad.
2988c920f887451997ed59670eafbe58b42f5da3_61df6c3a62fb8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-03 23:39:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.