Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 21:49   #1
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Lightbulb

Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3


WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA TESTÓW NA ZWIERZĘTACH:
Potocznie często mówi się o „testowaniu kosmetyków na zwierzętach”, ale tak naprawdę często wcale nie chodzi o testowanie gotowych kosmetyków (co np. w UE jest zabronione), ale o testowanie poszczególnych składników kosmetyków. Wiele firm stosuje taktykę mówienia, że „nie, nie, nie testujemy kosmetyków na zwierzętach”, kiedy prawda jest taka, że gotowe produkty nie są testowane, ale ich składniki już tak. Dlatego też tak ważne jest pytanie firm nie tylko o testowanie kosmetyków, ale i o testowanie składników.


ZASADY:
Wątki są cztery i wszystkie są do czegoś innego:
1. Wątek ogólny, czyli ten, w którym teraz jesteś to wątek, w którym rozmawiamy głównie o tym, która firma testuje, a która nie. Wymieniamy się informacjami na temat zmian prawnych, przechodzeniu firm na zieloną bądź czerwoną stronę.
2. Wątek plotkowy, w którym piszemy o zwierzętach, o gotowaniu (wiele z nas jest wege ) i ogólnie o życiu – jak chcesz poplotkować, to tam można to śmiało robić https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540540
3. Wątek pielęgnacyjno-kosmetykowy z perełkami cruelty free. Tam piszemy o fajnych kosmetykach nie testowanych na zwierzętach. Tam też pomagamy znaleźć poszukiwane przez kogoś kosmetyki – jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego szamponu, tuszu do rzęs czy jakiegokolwiek kosmetyku, to zapraszamy tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=478181
4. Sama lista firm podzielona na kilka kolorów. UWAGA: W wątku z listą NIE PISZEMY. Wszelkie wątpliwości rozwiewamy w wątku ogólnym, czyli tym, w którym teraz jesteś Wątek z listą: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483
_________________________ ___________

Nowa, uaktualniona lista firm (nie)przyjaznych zwierzętom:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

W wątku z listą nie prowadzimy dyskusji! Dyskusje odbywają się w tym wątku!

Poprzednie części wątku ogólnego:
1. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115749
2. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2013-02-19 o 01:15
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:06   #2
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

melduję się
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:36   #3
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

ktoś się, w końcu, odważył
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:41   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Odważna dziewczyna ze mnie

Tak w ogóle, co Wy na to żeby poza pisaniem maili, pisać do różnych firm listy? Mail nie jest żadnym dokumentem, a taki list już by był...
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 23:08   #5
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

a ja mam jedno pytanie bo przy tych znaczkach króliczków w necie widnieje wiadomość, że może ona być tylko weryfikowana na podstawie zgłoszeń konsumentów? jak to się odbywa może wiecie? do kogo się pisze aby daną firmę zweryfikował albo zapytanie czy owa firma była sprawdzana?
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 00:06   #6
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Odważna dziewczyna ze mnie

Tak w ogóle, co Wy na to żeby poza pisaniem maili, pisać do różnych firm listy? Mail nie jest żadnym dokumentem, a taki list już by był...
co do listów jestem średnio przekonana. firma może się tłumaczyć, że nie dotarło, że poczta zgubiła, że przyszedł zniszczony. wydaje mi się, że przy takiej formie jest za dużo wygodnych wymówek. no chyba, żeby słać listy polecone z potwierdzeniem odbioru.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 00:48   #7
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Melduję się!
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 02:49   #8
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Jestem i ja Ledwo zem przebrnela przez te 3 str. ,ktore nasmarowalyscie w ciagu jednego dnia. Ufff

Czy ten Biokap ma tez jakies blondy? Bo ciezko o pozyskanie blondu z naturalnych srodkow. Z reguly to jakas sloma wychodzi :/

No i tez musze cos na oponki poszukac. Kiedys mialam cos z Eveline,ale z szuflady nie chcialo dzialac

Mysle, ze jak w ciagu 3dni do nas nikt sie nie odezwie w spr. listy to powinnas Chatul przekleic liste na poczatku tego watku i ja edytowac.
Innej obcji nie widze niestety :/
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 06:19   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
co do listów jestem średnio przekonana. firma może się tłumaczyć, że nie dotarło, że poczta zgubiła, że przyszedł zniszczony. wydaje mi się, że przy takiej formie jest za dużo wygodnych wymówek. no chyba, żeby słać listy polecone z potwierdzeniem odbioru.
Ale po co firma miałaby się tłumaczyć z tego, że nie dostała listu? Nie dostałaby, nie odpisałaby. A gdyby odpisała, to miałybyśmy to na piśmie.
Ja bym proponowała te listy wysyłać poza wysyłaniem e-maili

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Mysle, ze jak w ciagu 3dni do nas nikt sie nie odezwie w spr. listy to powinnas Chatul przekleic liste na poczatku tego watku i ja edytowac.
Innej obcji nie widze niestety :/
W jednym poście się chyba nie zmieści...
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 07:29   #10
armania82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 163
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cześć, Dziewczyny, ja też się melduję w 3 części mojego ulubionego wątku.
armania82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:58   #11
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Jestem i ja Ledwo zem przebrnela przez te 3 str. ,ktore nasmarowalyscie w ciagu jednego dnia. Ufff

Czy ten Biokap ma tez jakies blondy? Bo ciezko o pozyskanie blondu z naturalnych srodkow. Z reguly to jakas sloma wychodzi :/

No i tez musze cos na oponki poszukac. Kiedys mialam cos z Eveline,ale z szuflady nie chcialo dzialac

Mysle, ze jak w ciagu 3dni do nas nikt sie nie odezwie w spr. listy to powinnas Chatul przekleic liste na poczatku tego watku i ja edytowac.
Innej obcji nie widze niestety :/
też muszę coś kupić plus do tego zamawiam hula hop ;D
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 11:04   #12
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Odważna dziewczyna ze mnie

Tak w ogóle, co Wy na to żeby poza pisaniem maili, pisać do różnych firm listy? Mail nie jest żadnym dokumentem, a taki list już by był...
Też się nad tym zastanawiałam. W połowie stycznia wysłałam mnóstwo maili najróżniejszych firm. Odzew jest wprost porażający;/
Zgadzam się z Tobą- list może być bardziej skuteczny- ale pewnie też będzie trzeba wysłać poleconym
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:30   #13
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wydaje mi się, że na listy nie odpiszą, a maile przeciez można wydrukować

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Firmy nie testujące
AA Oceanic (kosmetyki) AbFoods (Kuchnia Azjatycka; makarony, sosy, pieczywo chrupkie, herbaty, pikle,..) Ad Publica (Harribo, Alproo Soya) Adamed (firma farmaceutyczna) Aflofarm (farmaceutyka) Agropharm/ Adamed (ten sam koncern) Agrosnova Ajinomoto Amtra Aromat Snack Asco (Malizia, Intesa, Nike i Acca Kappa w Polsce) Bakkaland Bakoma (branża spożywcza) Bamer Włocławek Barwa (firma kosmetyczna) Bastek Coffe & Tea Belin Bell Berlin Chemie Best Automax Best Automax Bielenda Biofarm (Leki; farmaceutyczne) Bispol (świece, znicze) Bolsius (świece, świeczki) Bomilla Włocławek BP Bripox (Kropelka, Ośmiorniczka, Poxilina, Poxipol) Bristol Myers Browar AMBER ( piwo: Żywe, Koźlak, Grand Imp., Złote Lwy, Johannes, Harde,...) Browar EDI (Piwo: Swojskie, Mętne, Ciemne,..) Browar Gostyniec (piwo: Gniewosz, Gniewosz/Koźlak) Browar Konstancin (piwo; Dawne, Warszawiak, Pszeniczne, Konstancin, Mazowieckie,..) Brueggen Polska/ H&J Brugen KG Home (art. żywnościowe) Bunge (ZPT Kruszwica) Camea Carlsberg CDK Stone (m.in.. Produkty czyszczące kamienie) Ceko (sery) Cenos Chocobox (ręcznie robione czekoladki na zamówienie) Cleanic Colian S.A. (Jutrzenka, Goplana, Kaliszanka, Ziołopex) Coty (kosmetyki) Dakoma (kosmetyki do obuwia i mebli) Darchem (produkty chem.do domu i samoch.) Dawtona Delitissue Dilmah Domat Doppel Herz Dramers Eveline Farmona Feklix Finako (ocet, musztarda,..) Fitomed (kosmetyki) Foodcare Forte Sweden Frosta (Mrożonki) Fructus Garchem (producent chemii gosp.) Gemi Glaxo Smith Kline Global Cosmed Global Cosmed Gold & Drop Gomar Pińczów Gosh Grana (Inka) Green Factory / Feat & Easy (sałatki, cykoria, seler,...) Grupa Żywiec H & J Brugen KG Home/ Brugen Polska (art. żywnościowe) Harlequin Hasco-Lek Wrocław (farmaceutyczne) Heinz Helio Herbapol Hipp Hoop Polska Hortex Iglotex Sp. zo.o, Skórcz Inco Veritas Instanta (dystrybucja kawy) Intersilesia McBride Intersnack Jamar (producent przecierów, sosy, dodatki do obiadu,...) Janssen Cilag Janssen Pharmaceutica/ Pharmaceuticals (farmaceutyczne) Joanna (kosmetyki) Johnson & Johnson (art. kosmetyczne, farmaceutyczne) Joko Cosmetics K2 (chemia samochodowa) Kamis Kanu Kompania Piwowarska Kopernik Kraft Foods KRKA Kwidzyn La Rive Laboratorium Organiczne „LAB” Laboratorium SVR (produkty kosmetyczne) Lactalis Lajkonik Snacks GmbH Sp. k. Lakma Lewiatan (produkty spożywcze) Libella (chemia gospodarcza, art. spożywcze) Lierac Paris (kosmetyki/ dermokosmetyki) Lirene Lubella Lukoil Malwa Lubiszyn (herbaty) Marga Marion Kosmetyki Maspex Melvit (spożywcze art. sypkie; ryż, kasza, cukier,...) Mieszko Miraculum Mk Cafe (kawka Mlekpol Mogyi (produkty prażone, m.in.. słonecznik) Mueller (świeczki, zapachy) Muller (świeże produkty mleczne) Mydlarnia Emporium Naturell (suplementy diety) Nestle Nestle/ Winiary (ten sam koncern) Novartis ORGANIKA S.A. Łódzkie Zakłady Chemiczne (płyny do chłodnic, dodatki do paliw, itp..) OSM Krasnystaw (Produkcja nabiałowa) OSM Łowicz Pachnąca Szafa PepsiCo Home/ Fritolay (art.spoż) Perfetti Van Melle (słodycze; m.in.. Mentos, Alpenliebe, Chupa Chups,,...) Pfarma CF Piątnica OSM (ART. MLECZARSKIE) Pliva Pol Hun/ General Fresh Polin (chemia gospod. I kosmetyki) Pollena Ostrzeszów Pollena Savona Polpharma Posti Primet Procter & Gamble Provitus Prymat/ Kucharek (ten sam koncern) PZ Cussons Reckitt Benckiser Rerrero Rocher Rieber Foods (Delecta) Rol- Ryż (ryże, płatki , kasze,..) Roleski Rossmann (art. higieniczne, kosmetyki, perfumy San Pajda (Fabryka Pieczywa Cukierniczego) Sc Johnson Serpol Cosmetics Shell Słowianka Szczecinek (słodycze) SM Mlekowita Sokpol (sokko, nektary, napoje,...) Sonko (produkty zbożowe) Starco Stella Pack Storck (słodycze) Sulimar (producent i dystrybutor alkoholi, oraz napoi energetycznych) Tami/ EcoWipes (art. higieniczno-kosmetyczne) Tata Global Beverages (herbatki, m.in.. Tetley) Tchibo Tchibo Terravita/ Eurovita Tołpa (kosmetyki, dermokosmetyki) Tomil Toruńskie Zakłady Materiałów Opatunkowych (TZMO; Bella, Seni,..) Tymbark Us Pharmacja Velvet Bis (Chemia gospodarcza) Vetoquinol Biowet Virtual (kosmetyki) Vobro (Zakład Produkcji Cukierniczej) Wats Mysłowice Wawel Wedel Wedel Wibo (Lovely,...) Wilkilson Winiary Woseba (kawka) Wrigley (gumy do żucia, słodycze; Skittles) WSP Społem w Kielcach Zewa (art. higieniczne; chusteczki, itp..) Ziaja
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:39   #14
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja również się melduję Od razu z pytaniem:
kosmetyki CD - testowane czy nie?
Czy coś w ogóle o nich wiadomo?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cd02_hi.jpg (26,1 KB, 26 załadowań)
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 12:07   #15
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Zgłaszam się w 3 części

[1=494b9b0e47c0b4448ad9912 3b4e402657e21363e;3262419 6]Wydaje mi się, że na listy nie odpiszą, a maile przeciez można wydrukować

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Firmy nie testujące
AA Oceanic (kosmetyki) AbFoods (Kuchnia Azjatycka; makarony, sosy, pieczywo chrupkie, herbaty, pikle,..) Ad Publica (Harribo, Alproo Soya) Adamed (firma farmaceutyczna) Aflofarm (farmaceutyka) Agropharm/ Adamed (ten sam koncern) Agrosnova Ajinomoto Amtra Aromat Snack Asco (Malizia, Intesa, Nike i Acca Kappa w Polsce) Bakkaland Bakoma (branża spożywcza) Bamer Włocławek Barwa (firma kosmetyczna) Bastek Coffe & Tea Belin Bell Berlin Chemie Best Automax Best Automax Bielenda Biofarm (Leki; farmaceutyczne) Bispol (świece, znicze) Bolsius (świece, świeczki) Bomilla Włocławek BP Bripox (Kropelka, Ośmiorniczka, Poxilina, Poxipol) Bristol Myers Browar AMBER ( piwo: Żywe, Koźlak, Grand Imp., Złote Lwy, Johannes, Harde,...) Browar EDI (Piwo: Swojskie, Mętne, Ciemne,..) Browar Gostyniec (piwo: Gniewosz, Gniewosz/Koźlak) Browar Konstancin (piwo; Dawne, Warszawiak, Pszeniczne, Konstancin, Mazowieckie,..) Brueggen Polska/ H&J Brugen KG Home (art. żywnościowe) Bunge (ZPT Kruszwica) Camea Carlsberg CDK Stone (m.in.. Produkty czyszczące kamienie) Ceko (sery) Cenos Chocobox (ręcznie robione czekoladki na zamówienie) Cleanic Colian S.A. (Jutrzenka, Goplana, Kaliszanka, Ziołopex) Coty (kosmetyki) Dakoma (kosmetyki do obuwia i mebli) Darchem (produkty chem.do domu i samoch.) Dawtona Delitissue Dilmah Domat Doppel Herz Dramers Eveline Farmona Feklix Finako (ocet, musztarda,..) Fitomed (kosmetyki) Foodcare Forte Sweden Frosta (Mrożonki) Fructus Garchem (producent chemii gosp.) Gemi Glaxo Smith Kline Global Cosmed Global Cosmed Gold & Drop Gomar Pińczów Gosh Grana (Inka) Green Factory / Feat & Easy (sałatki, cykoria, seler,...) Grupa Żywiec H & J Brugen KG Home/ Brugen Polska (art. żywnościowe) Harlequin Hasco-Lek Wrocław (farmaceutyczne) Heinz Helio Herbapol Hipp Hoop Polska Hortex Iglotex Sp. zo.o, Skórcz Inco Veritas Instanta (dystrybucja kawy) Intersilesia McBride Intersnack Jamar (producent przecierów, sosy, dodatki do obiadu,...) Janssen Cilag Janssen Pharmaceutica/ Pharmaceuticals (farmaceutyczne) Joanna (kosmetyki) Johnson & Johnson (art. kosmetyczne, farmaceutyczne) Joko Cosmetics K2 (chemia samochodowa) Kamis Kanu Kompania Piwowarska Kopernik Kraft Foods KRKA Kwidzyn La Rive Laboratorium Organiczne „LAB” Laboratorium SVR (produkty kosmetyczne) Lactalis Lajkonik Snacks GmbH Sp. k. Lakma Lewiatan (produkty spożywcze) Libella (chemia gospodarcza, art. spożywcze) Lierac Paris (kosmetyki/ dermokosmetyki) Lirene Lubella Lukoil Malwa Lubiszyn (herbaty) Marga Marion Kosmetyki Maspex Melvit (spożywcze art. sypkie; ryż, kasza, cukier,...) Mieszko Miraculum Mk Cafe (kawka Mlekpol Mogyi (produkty prażone, m.in.. słonecznik) Mueller (świeczki, zapachy) Muller (świeże produkty mleczne) Mydlarnia Emporium Naturell (suplementy diety) Nestle Nestle/ Winiary (ten sam koncern) Novartis ORGANIKA S.A. Łódzkie Zakłady Chemiczne (płyny do chłodnic, dodatki do paliw, itp..) OSM Krasnystaw (Produkcja nabiałowa) OSM Łowicz Pachnąca Szafa PepsiCo Home/ Fritolay (art.spoż) Perfetti Van Melle (słodycze; m.in.. Mentos, Alpenliebe, Chupa Chups,,...) Pfarma CF Piątnica OSM (ART. MLECZARSKIE) Pliva Pol Hun/ General Fresh Polin (chemia gospod. I kosmetyki) Pollena Ostrzeszów Pollena Savona Polpharma Posti Primet Procter & Gamble Provitus Prymat/ Kucharek (ten sam koncern) PZ Cussons Reckitt Benckiser Rerrero Rocher Rieber Foods (Delecta) Rol- Ryż (ryże, płatki , kasze,..) Roleski Rossmann (art. higieniczne, kosmetyki, perfumy San Pajda (Fabryka Pieczywa Cukierniczego) Sc Johnson Serpol Cosmetics Shell Słowianka Szczecinek (słodycze) SM Mlekowita Sokpol (sokko, nektary, napoje,...) Sonko (produkty zbożowe) Starco Stella Pack Storck (słodycze) Sulimar (producent i dystrybutor alkoholi, oraz napoi energetycznych) Tami/ EcoWipes (art. higieniczno-kosmetyczne) Tata Global Beverages (herbatki, m.in.. Tetley) Tchibo Tchibo Terravita/ Eurovita Tołpa (kosmetyki, dermokosmetyki) Tomil Toruńskie Zakłady Materiałów Opatunkowych (TZMO; Bella, Seni,..) Tymbark Us Pharmacja Velvet Bis (Chemia gospodarcza) Vetoquinol Biowet Virtual (kosmetyki) Vobro (Zakład Produkcji Cukierniczej) Wats Mysłowice Wawel Wedel Wedel Wibo (Lovely,...) Wilkilson Winiary Woseba (kawka) Wrigley (gumy do żucia, słodycze; Skittles) WSP Społem w Kielcach Zewa (art. higieniczne; chusteczki, itp..) Ziaja[/QUOTE]
?? na szybko zaznaczyłam, co mnie najbardziej w oczy poraziło. Co to za lista?
__________________
http://www.pustamiska.pl

Edytowane przez telbuh
Czas edycji: 2012-02-29 o 12:13
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:18   #16
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

z " prywatnych" poszukiwań, tzn. z wysyłania emaili do danych firm;
przecież wiele firm zaprzestało już testowania!!!!!
a nie każdego stać na eko produkty!!!!!!!!!!!!
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:26   #17
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Szanowna Pani... / Szanowny Panie...
Mam kilka ważnych pytań odnośnie kosmetyków firmy [ nazwa firmy ]
1. Czy kosmetyki firmy [ nazwa firmy ] są testowane na zwierzętach?
2. Czy składniki kosmetyków firmy [ nazwa firmy ] są testowane na zwierzętach? Tj, czy firma [ nazwa firmy ] zleca komuś takie badania? Jeżeli nie to w jaki sposób testowane są kosmetyki tej firmy?
3. Jaką politykę wobec testowania na zwierzętach przedstawiają dostawcy surowców kosmetyków firmy [ nazwa firmy ]?
4. Czy w produktach firmy [ nazwa firmy ] znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego? Np. miód czy mleko.
5. Czy w produktach firmy [ nazwa firmy ] znajdują się produkty odzwierzęce (takie, które pozyskać można tylko po uboju zwierzęcia) np. żelatyna?



2. Dear Sir or Madam,

I have few really important questions about [ name of company ]'s cosmetics.
1. Do [ name of company ]'s cosmetics are tested on animals?
2. Do igredients of [ name of company ]'s are tested on animals? I.e. do [ name of company ] commission to somebody do those tests?
If not, how are tested this company's products?
3. What policy towards testing on animals declare suppliers of ingredients to [ name of company ]'s cosmetics?

Please, answer precisely all my questions. It will help avoid possible misunderstandings.



3. Здрасвуйте!

У меня есть вопрос, которой касается ваших продуктов:

1. Тестирует ли Ваша компания продукты или компоненты етих продуктов на животных?
2. Если Ваша компания получает компоненты от других компании, требовает Ваша чтобы другие не тестировалы на животных?
3. Есть ли в Ваших пролуктах компоненты животново происхождения? Например, молочные продукты, желе, яйца, ланолин, минеральное выдержки из оболочки, коллаген, эластин, желатин, сало, шелк, мускус, рыбий жир, икра, натуральная шерсть/ волосы животных?

Я вуду признателна (tak pisze kobieta)/ признателен (tak pisze mężczyzna) если Вы ответите мне точно на каждый вопрос. Спасибо заранее за ответ.

С наилучшими пожеланиями.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2012-04-11 o 11:46
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:27   #18
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

z własnych "poszukiwań", tj do danych firm wysyłłam emaile.
Poza tym już wiele firm zaprzestało testowania.
a poza tym wszystkie listy peta itp. sa bardzo bogate nie każdego stac na eko kosmetyki, a wiem zeby byc na zielonej liscie ok, trzeba nietestowac, nie mieć nic związanego ze zwierzetami w swoich produktach przez 5 lat a jak jakaś firma zaprzestanie testów zwierzęcych w ciągu tych 5 lat, to przecież jeszcze jej nie może być na liście ok!
a poza tym w całej UE obowiązuje zakaz testowania na zwierzętach!!!!!, to czemu jeszcze testuja?????
czemu o tym się nie mówi nigdzie?????
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 13:31   #19
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Jestem i ja Ledwo zem przebrnela przez te 3 str. ,ktore nasmarowalyscie w ciagu jednego dnia. Ufff

Czy ten Biokap ma tez jakies blondy? Bo ciezko o pozyskanie blondu z naturalnych srodkow. Z reguly to jakas sloma wychodzi :/

No i tez musze cos na oponki poszukac. Kiedys mialam cos z Eveline,ale z szuflady nie chcialo dzialac

Mysle, ze jak w ciagu 3dni do nas nikt sie nie odezwie w spr. listy to powinnas Chatul przekleic liste na poczatku tego watku i ja edytowac.
Innej obcji nie widze niestety :/
Sam, przecież Ty masz jeszcze do wyboru masę farb do włosów w Wholefoods :P Chyba z 4 rodzaje tam widziałam :P No i Revlona też znajdziesz wszędzie.

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
też muszę coś kupić plus do tego zamawiam hula hop ;D
Ooo, to jest myśl! Sam, pytanie do Ciebie, gdzie kupiłabyś jakieś hoola hoop, które nie kosztowało by 40 dolców?? Bo jak szukałam to tylko takie mieli

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiałam. W połowie stycznia wysłałam mnóstwo maili najróżniejszych firm. Odzew jest wprost porażający;/
Zgadzam się z Tobą- list może być bardziej skuteczny- ale pewnie też będzie trzeba wysłać poleconym

Mnie się wydaje, że list to jest lepsza, poważniejsza sprawa, tylko nie wiadomo jak z odpisywaniem

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
?? na szybko zaznaczyłam, co mnie najbardziej w oczy poraziło. Co to za lista?
Cześć Sylcia. Sylcia trafiła już do mnie na bloga z tą listą, zdaje się, że sama pisała do wszystkich tych i niektóre, jak zwykle, powypisywały bzdury Strach pomyśleć ile innych osób te cholerne koncerny wprowadzają w błąd
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 13:33   #20
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

wysyłałam do firm e maile.
wiekszosc firm zaprzestała testów
nie każdego stac na eko kosmetyli
zeby byc na liscie m.in. peta trzeba byc ok m.in. 5 lat, a co jak ktoś stanie sie ok w przeciagu tych 5 lat?
w UE jest całkowity zakaz testowania na zwierzetach
Avon był ok i co???
i jest wiele innychh firm, które sa na liście ok, a nie odpisali na maile

Edytowane przez 494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:35
494b9b0e47c0b4448ad99123b4e402657e21363e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:52   #21
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Jestem i ja Ledwo zem przebrnela przez te 3 str. ,ktore nasmarowalyscie w ciagu jednego dnia. Ufff
Czy ten Biokap ma tez jakies blondy? Bo ciezko o pozyskanie blondu z naturalnych srodkow. Z reguly to jakas sloma wychodzi :/
I ja
Masz tutaj paletę http://www.biokap.pl/paleta-kolorow/
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:52   #22
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

[1=494b9b0e47c0b4448ad9912 3b4e402657e21363e;3262670 9]wysyłałam do firm e maile.
wiekszosc firm zaprzestała testów
nie każdego stac na eko kosmetyli
zeby byc na liscie m.in. peta trzeba byc ok m.in. 5 lat, a co jak ktoś stanie sie ok w przeciagu tych 5 lat?
w UE jest całkowity zakaz testowania na zwierzetach
Avon był ok i co???
i jest wiele innychh firm, które sa na liście ok, a nie odpisali na maile[/QUOTE]
Sylcia, wyedytuj proszę swoją listę, bo wprowadza ludzi w błąd. W UE nie można gotowych produktów testować, ale nic nie jest powiedziane o składnikach i o to nam przede wszystkim chodzi.
Super, że piszesz do firm Nie można się zniechęcać, bo część nie odpisuje. Jest bardzo dużo firm ok i można naprawdę spośród nich wybrać wartościowe i dobre produkty.
Avon spadł na czerwoną po połakomił się na Chiny:/ a tam trzeba(?) testować:/
__________________
http://www.pustamiska.pl
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:48   #23
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

[1=494b9b0e47c0b4448ad9912 3b4e402657e21363e;3262670 9]wysyłałam do firm e maile.
wiekszosc firm zaprzestała testów
nie każdego stac na eko kosmetyli
zeby byc na liscie m.in. peta trzeba byc ok m.in. 5 lat, a co jak ktoś stanie sie ok w przeciagu tych 5 lat?
w UE jest całkowity zakaz testowania na zwierzetach
Avon był ok i co???
i jest wiele innychh firm, które sa na liście ok, a nie odpisali na maile[/QUOTE]

W UE niestety nie ma całkowitego zakazu testowania na zwierzętach. Moża się o tym przekonać intensywnie studiując sprzeczne dyrektywy i objaśnienia na ustaw, również na stronie prawa unijnego. Firmy kosmetyczne zaprzestały testów, nie zaprzestały ich ośrodki zewnętrzne i labolatoria. Międza firmą testującą na zwierzętach, a firmą płacącą za testy innym ośrodkom nie ma w praktyce żadnej różnicy - ich produkty na zwierzętach testowane. To jakby mówić, że sama nie kupujesz kosmetyków na zwierzętach testowanych, tylko prosisz przyjaciółkę, żeby Ci kupowała i przynosiła do domu. Widzisz różnicę w przyczynianiu się do testowania na zwierzętach, bo ja nie?

Fakt, że Avon spadł z listy dodatkowo dowodzi, że firmom nie można wierzyć bezgranicznie i należy kierować się szanowanymi listami organizacji, które mają środki i pieniądze na prawdziwe dokładne śledzenie poczynań firm. Odpowiedzi na maile można bardzo ładnie przekręcać, odpowiadanie na pytania odpowiednio wyszkolonych przedstawicieli już nie.

O czym mówisz jeśli chodzi o coś "w przeciągu 5 lat"? Zapewne chodzi Ci o fix cut-off date? Oznacza to, że firma musi się wykazać nietestowaniem na zwierzętach gotowych produktów (np. szampon, tusz do rzęs), formuł (mieszanie składników itp) oraz poszczególnych materiałów i surowców ORAZ nieskupowaniem przetestowanych przez zewnętrzne ośrodki tychże produktów, formulacji i składników, a także ich niezlecanie badań na zwierzętach innym ośrodkom przynajmniej przez okres co najmniej 5 lat przed ubieganiem się o pozycję na liście. Jest to reguła uznawana powszechnie przez wszystkie organizacji anty-wiwisekcji na świecie. żeby pozostać na liście, firmy muszą co kilka miesięcy od nowa dostarczyć dokumentację, że nic się nie zmieniło w ich polityce. Odpowiadając na pytanie - jeśli coś zostanie przetestowane na zwierzakach z powodu danej firmy, firma wypada z listy. Masz pomysł na bardziej wiarygodne sprawdzanie firm? Bo żadna z nas tu chyba nie ma. Maile stosujemy posiłkowo, jeśli nie da się zdobyć informacji o firmach z innych źródeł - i traktujemy takie maile dość nieufnie.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-02-29 o 15:55
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:01   #24
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Sylcia, wyedytuj proszę swoją listę, bo wprowadza ludzi w błąd. W UE nie można gotowych produktów testować, ale nic nie jest powiedziane o składnikach i o to nam przede wszystkim chodzi.
Super, że piszesz do firm Nie można się zniechęcać, bo część nie odpisuje. Jest bardzo dużo firm ok i można naprawdę spośród nich wybrać wartościowe i dobre produkty.
Avon spadł na czerwoną po połakomił się na Chiny:/ a tam trzeba(?) testować:/

No właśnie... wiadomo,że gotowych produktów nie można testować w UE na zwierzętach. A jak to się ma jeśli chodzi o składniki pozyskane ze zwięrząt do tych kosmetyków? Bo widzę,że na tej liście są niektóre kosmetyki,które zawierają np. kwas stearynowy czy propanowy, które pozyskuje się właśnie niestety od zwierzaków:/ Także rzeczywiście ta lista,której wklejony jest link na samej górze też może wprowadzić w błąd, bo zawiera składniki odzwierzęce.

Przykład z wikipedii:
Kwas propionowy (kwas propanowy wg obecnej nomenklatury IUPAC) – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych o wzorze C2H5COOH.
W temperaturze pokojowej jest to bezbarwna ciecz rozpuszczalna w wodzie, o nieprzyjemnym ostrym zapachu, stosowana przy wyrobie rozcieńczalników oraz substancji zapachowych. Występuje w mleku i jest wytwarzany w przewodzie pokarmowym zwierząt.

I stad moje pytanie czy jeśli firma używa do produkcji swoich kosmetyków składników odzwierzęcych to też ląduje na liście bezpiecznych firm i produktów przyjaznych zwierzakom???

Edytowane przez Sylvana12
Czas edycji: 2012-02-29 o 16:21
Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:15   #25
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

[1=494b9b0e47c0b4448ad9912 3b4e402657e21363e;3262419 6]Wydaje mi się, że na listy nie odpiszą, a maile przeciez można wydrukować[/QUOTE]

Ale to nie o to chodzi. Co z tego, że wydrukuję maila? Nadal nie będzie on żadnym dowodem. De facto w mailu firma może napisać co chce... W liście już by nie mogła.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:15   #26
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cześć!

Chatul, gdzie mam szukać tych butów, w obojętnie jakim sklepie? Bo nie mam pojęcia gdzie się w ogóle udać? Muszę mieć na piątek, aaaa!
__________________


Edytowane przez Mahdab
Czas edycji: 2012-02-29 o 16:16
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:16   #27
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Cześć!

Chatul, gdzie mam szukać tych butów, w obojętnie jakim sklepie, bo nie mam pojęcia gdzie się w ogóle udać? Muszę mieć na piątek, aaaa!
Aj... Ja je kupowałam przez internet, na stronie http://www.glany.pl
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:22   #28
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
No właśnie... wiadomo,że gotowych produktów nie można testować w UE na zwierzętach. A jak to się ma jeśli chodzi o składniki pozyskane ze zwięrząt do tych kosmetyków? Bo widzę,że na tej liście są niektóre kosmetyki,które zawierają np. kwas stearynowy czy propanowy, które pozyskuje się właśnie niestety od zwierzaków:/ Także rzeczywiście ta lista,której wklejony jest link na samej górze też może wprowadzić w błąd, bo zawiera składniki odzwierzęce.
Hej Sprawa z listą i składnikami odzwierzęcymi jest nieco bardziej skomplikowana. Lista odnosi się wyłącznie do testowania na zwierzętach, a nie bycia cruelty- free. Na naszej liście znajdują się oznaczenia pozwalające odróżnić firmy sprzedające produkty zawierające i niezawierające składników odzwierzęcych. Jednak jeśli firmy nie przyczyniają się do testowania na zwierzętach to tak czy siak lądują na liście, a każdy decyduje czy będzie kupował takie produkty. Wiesz, tu chodzi o to, że chcemy z listą dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Jest to dobry pierwszy krok dla osób zupełnie poczyątkujących w temacie i zwalanie na nie takiej ilości informacji może tylko niepotrzenie odstraszać. Sporo Dziewcząt jednak odzywa się na forum i zostaje z nami, nierzadko decydując się na rezygnację z takich kosmetyków (jak np. ja )

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale to nie o to chodzi. Co z tego, że wydrukuję maila? Nadal nie będzie on żadnym dowodem. De facto w mailu firma może napisać co chce... W liście już by nie mogła.
No niestety, żeby coś stanowiło dowód, to musi zawierać własnoręczny podpis. E-maile nie są dowodami na nic, do sądu na przykład się z nimi nie pójdzie Nie żeby mi się tak do sądu paliło, ale na przykład chętnie bym się zgłosiła do UOKiK - u albo coś w tym stylu jeśli dalej będą takie jajasię wyprawiały... (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów).
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:45   #29
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hej Sprawa z listą i składnikami odzwierzęcymi jest nieco bardziej skomplikowana. Lista odnosi się wyłącznie do testowania na zwierzętach, a nie bycia cruelty- free. Na naszej liście znajdują się oznaczenia pozwalające odróżnić firmy sprzedające produkty zawierające i niezawierające składników odzwierzęcych. Jednak jeśli firmy nie przyczyniają się do testowania na zwierzętach to tak czy siak lądują na liście, a każdy decyduje czy będzie kupował takie produkty. Wiesz, tu chodzi o to, że chcemy z listą dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Jest to dobry pierwszy krok dla osób zupełnie poczyątkujących w temacie i zwalanie na nie takiej ilości informacji może tylko niepotrzenie odstraszać. Sporo Dziewcząt jednak odzywa się na forum i zostaje z nami, nierzadko decydując się na rezygnację z takich kosmetyków (jak np. ja )
Ja również od jakiegoś czasu rezygnuje z produktów testowanych lub posiadających składniki odzwierzęce. Również stanowczo się temu sprzeciwiam.
Już rozumiem o co chodzi z ta listą-dzięki za wyjaśnienie Lecz właśnie dopatrzyłam się, przeglądając kilka początkowych nazw kosmetyków,że produkt(o którym tu mowa),który oznaczony jest jako * nie stosują składników pochodzenia odzwierzęcego/zwierzęcego -przeglądając jego dokładny skład- takie składniki właśnie zawiera tzn. pozyskiwane od zwierząt,a przynajmniej tak wynika z wikipedii, w której jest napisane,że taki czy taki składnik pozyskiwany jest w ten sposób. Więc chyba taki produkt nie powinien być oznaczony na liście niebieską gwiazdką a innym oznaczeniem?
Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:07   #30
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Ja również od jakiegoś czasu rezygnuje z produktów testowanych lub posiadających składniki odzwierzęce. Również stanowczo się temu sprzeciwiam.
Już rozumiem o co chodzi z ta listą-dzięki za wyjaśnienie Lecz właśnie dopatrzyłam się, przeglądając kilka początkowych nazw kosmetyków,że produkt(o którym tu mowa),który oznaczony jest jako * nie stosują składników pochodzenia odzwierzęcego/zwierzęcego -przeglądając jego dokładny skład- takie składniki właśnie zawiera tzn. pozyskiwane od zwierząt,a przynajmniej tak wynika z wikipedii, w której jest napisane,że taki czy taki składnik pozyskiwany jest w ten sposób. Więc chyba taki produkt nie powinien być oznaczony na liście niebieską gwiazdką a innym oznaczeniem?
Eeech, tak, tak niestety powinno być. Lista nam się strasznie zdezaktualizowała, a my właśnie pracujemy nad nową. Jeśli wyłapiesz jakieś nieścisłości to proszę daj znać, bo przy takiej ilości firm nie sposób przez cały czas być na bieżąco bez pomocy dobrych dusz z zewnątrz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
a ja mam jedno pytanie bo przy tych znaczkach króliczków w necie widnieje wiadomość, że może ona być tylko weryfikowana na podstawie zgłoszeń konsumentów? jak to się odbywa może wiecie? do kogo się pisze aby daną firmę zweryfikował albo zapytanie czy owa firma była sprawdzana?
Hmmm? A których znaczkach, bo to bardzo ciekawa wiadomość? Masz link albo coś?

żeby nie było tak oficjalnie od pierwszej strony, to ja jeszcze raz zapraszam na nasz wątek plotkowy! https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540540&page=55 Gadamy, plotkujemy, narzekamy, wymieniamy się spostrzeżeniami, wkurzamy się. Główne tematy to wciąż ekologia, zdrowe odżywianie, zwierzaki, kosmetyki, ale tematy się zmieniają i naprawdę gadamy o czym się da. Tak więc jak ktoś ma ochotę, a jeszcze nie trafił, to meldować się i tam

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2012-02-29 o 17:13
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.