Oczyszczanie zębów u dentysty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 16:39   #1
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56

Oczyszczanie zębów u dentysty


Nie wiem, czy to temat na to forum, ale nie znalazłam innego, które by się nadawało Można przesunąć jak tu się nie nadaje.

Miałam dzisiaj po raz pierwszy profesjonalne oczyszczanie zębów. Piaskowanie, skaling, polerowanie i jeszcze kilka rzeczy - dentystka mówiła to robi, ale nie zapamiętałam tego wszystkiego. W sumie jakieś 20-30 minut. W każdym razie, chciałam spytać czy to normalne, że krew się ze mnie dosyć mocno lała i nadal dziąsła mnie pobolewają? Poza tym, na jednym zębie mam jakby rysę, nie wiem czy ona zniknie. Czy trafiłam do nieprofesjonalnej dentystki? Sądziłam, że to przyjemny zabieg, takie mocniejsze czyszczenie zębów a tu coś co wydało się dosyć inwazyjne. (Z efektów widocznych jestem zadowolona - zęby są rozjaśnione o ton albo dwa).

Edytowane przez capricho
Czas edycji: 2014-06-16 o 16:41
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 17:18   #2
AniolDobra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 179
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez capricho Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to temat na to forum, ale nie znalazłam innego, które by się nadawało Można przesunąć jak tu się nie nadaje.

Miałam dzisiaj po raz pierwszy profesjonalne oczyszczanie zębów. Piaskowanie, skaling, polerowanie i jeszcze kilka rzeczy - dentystka mówiła to robi, ale nie zapamiętałam tego wszystkiego. W sumie jakieś 20-30 minut. W każdym razie, chciałam spytać czy to normalne, że krew się ze mnie dosyć mocno lała i nadal dziąsła mnie pobolewają? Poza tym, na jednym zębie mam jakby rysę, nie wiem czy ona zniknie. Czy trafiłam do nieprofesjonalnej dentystki? Sądziłam, że to przyjemny zabieg, takie mocniejsze czyszczenie zębów a tu coś co wydało się dosyć inwazyjne. (Z efektów widocznych jestem zadowolona - zęby są rozjaśnione o ton albo dwa).
Oj nie wiem.... ale tez chcialam oczyscic zeby. Ile zaplacilas za ten zabieg ?
__________________
Deus Dona Me Vi..
AniolDobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 17:31   #3
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Jeśli miałaś sporo kamienia na zębach to tak, może pojawić się krew. Kamień powoduje zapalenie dziąseł, któremu może towarzyszyć krwawienie. Staraj się bardziej dbać o zęby i usuwać kamień regularnie, wtedy dziąsła nie będą krwawić.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 17:38   #4
Shannon_16
Zakorzenienie
 
Avatar Shannon_16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 171 845
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Przy piaskowaniu czy usuwaniu kamienia zdarza się krwawienie, to normalna rzecz. Dentystka działa przecież przy samych dziąsłach więc może je trochę podrażnić. Nie masz powodu do paniki.
Shannon_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 17:40   #5
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Też miałam krwawienie, dziąsła mogą być potem podrażnione. Nie wiem co z tą rysą, może zadzwoń do dentystki?
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:56   #6
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

też mi dziąsła lekko krwawiły po usuwaniu kamienia, ale to przechodzi :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:12   #7
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez Shannon_16 Pokaż wiadomość
Przy piaskowaniu czy usuwaniu kamienia zdarza się krwawienie, to normalna rzecz. Dentystka działa przecież przy samych dziąsłach więc może je trochę podrażnić. Nie masz powodu do paniki.
Tylko właśnie u mnie krwawiły naprawdę mocno. Po każdym etapie czyszczenia wypluwałam naprawdę dużo krwi i czułam jakby mi jeździła szlifierką po szkliwie.

A zęby (@Asji) mam zdrowe, ładne - dlatego tak późno zdecydowałam się na ten zabieg, wcześniej nie odczuwałam konieczności. To nie jest tak, że miałam dżunglę i pani się musiała przedzierać

Nie wiem, @Anioł, ile to normalnie kosztuje, bo kupiłam z rabatem na stronie, której nie chcę tutaj reklamować.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 19:14   #8
activ61
Raczkowanie
 
Avatar activ61
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 244
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

podejrzane jest to że zrobiła Ci kilka zbiegów w tak krótkim czasie, mogło być tak że żeby się szybciej uwinąć nie robiła tego ostrożnie i dlatego masz tak mocno podrażnione dziąsła
__________________
Mężczyzna nie musi być piękny,
Wystarczy, że wdzięczny ma gest,
Gdy głos ma milusi, być piękny nie musi,
Chociaż wcale nie szkodzi, gdy jest
activ61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:21   #9
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez activ61 Pokaż wiadomość
podejrzane jest to że zrobiła Ci kilka zbiegów w tak krótkim czasie, mogło być tak że żeby się szybciej uwinąć nie robiła tego ostrożnie i dlatego masz tak mocno podrażnione dziąsła
Może i tak. Na przykład podczas tego zabiegu gdzie czuć sól w ustach (piaskowanie?), robiła to tak szybko, że miałam tę sól potem na połowie twarzy. Niby nic, ale musiałam potem wracać do domu przez pół miasta z takim białym plackiem na pół twarzy, bo na szybko nie udało mi się tego zmyć. Nie wiem, czy tak zwykle jest, czy jednak nie.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:29   #10
activ61
Raczkowanie
 
Avatar activ61
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 244
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

to akurat jest normalne przy piaskowaniu ale jednak samo piaskowanie powinno trwać więcej niż pół godziny, chociaż to zależy od stanu zębów, ale tak czy siakto poszło jej naprawdę szybko
__________________
Mężczyzna nie musi być piękny,
Wystarczy, że wdzięczny ma gest,
Gdy głos ma milusi, być piękny nie musi,
Chociaż wcale nie szkodzi, gdy jest
activ61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:34   #11
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez activ61 Pokaż wiadomość
to akurat jest normalne przy piaskowaniu ale jednak samo piaskowanie powinno trwać więcej niż pół godziny, chociaż to zależy od stanu zębów, ale tak czy siakto poszło jej naprawdę szybko
Dobrze wiedzieć. To może dlatego, że zapłaciłam mniej i klientów rabatowych tak szybko załatwia... A powiedz mi jeszcze proszę ile takie kompleksowe oczyszczanie powinno trwać? Wszystko co opisałam i jeszcze fluoryzacja też tam była na końcu. W sumie jakieś 6 rzeczy, ale każda tak z dwie-trzy minuty.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 22:34   #12
beautyfreak999
Raczkowanie
 
Avatar beautyfreak999
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 192
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Witajcie- czy możecie polecić jakiegoś stomatologa z Warszawy który zajął by się moimi zębami? Chodzi mi właśnie o taki komplet: piaskowanie, skaling, polerowanie, fluoryzacja itp.? Jakich cen mogę się spodziewać? Od razu mówię, że nie chcę korzystać z gruponów itp.
Fajnie jak by ten dentysta specjalizował się też w stomatologi estetycznej- może skuszę się na coś jeszcze
__________________
Zapraszam na mój blog:
http://botox24.blogspot.com

*medycyna estetyczna
*chirurgia plastyczna
*moda i uroda
*marki luksusowe
beautyfreak999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 22:59   #13
mimi_16
Mimi94
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 45
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

A to prawda ze raz do roku dentysta usuwa kamien i czysci zeby za darmo na fundusz ?
mimi_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 04:13   #14
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

na fundusz jest tylko usuwanie kamienia raz w roku (ale nie kalendarzowym, tylko np. jesli teraz pójdziesz to następnym razem najwcześniej przysługuje Ci w drugiej połowie czerwca 2015)
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:16   #15
wera_007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez activ61 Pokaż wiadomość
to akurat jest normalne przy piaskowaniu ale jednak samo piaskowanie powinno trwać więcej niż pół godziny, chociaż to zależy od stanu zębów, ale tak czy siakto poszło jej naprawdę szybko
a to nie jest prawda, nie ma nigdzie podanego czasu ile ma trwać skaling a ile piaskowanie, piaskowanie jest zabiegiem nieobojetnym dla szkliwa zębów i tam gdzie osadów nie ma wystarczy zwykła pasta polerska i szczotka... liczy się efekt a nie czas trwania zabiegu, nie oceniajcie po tym dentystów :p muszę ich trochę obronić

A krwawienie z dziąseł nie podważa staranności wykonania zabiegu, jest to zupełnie normalne.

Edytowane przez wera_007
Czas edycji: 2014-06-24 o 21:18
wera_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:32   #16
Virchow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Witam,
Na wstępie zaznaczę, że jestem studentką stomatologii

Zabieg oczyszczania zębów z kamienia rzeczywiście może prowadzić do krwawienia dziąseł. Dzieje się tak, że kamień który znajduje się powyżej brzegu dziąsła bardzo często znajduje się w kieszonce dziąsłowej czyli poniżej jego brzegu. W tym celu aby usunąć ten poddziąsłowy kamień należy sięgnąć głębiej narzędziem, które niestety uszkadza śluzówkę i dlatego jest to dość normalne, że występuje krwawienie.
Jeżeli nie wspomniała Tobie o tym Pani stomatolog to uprzedzę, że przez pewien czas możesz odczuwać pewien dyskomfort podczas jedzenia zimnych czy słodkich pokarmów a jeżeli miałaś sporo tego kamienia to czasem pacjenci zgłaszają uczucie rozchwiania zębów.
Podrażnienie dziąseł może dawać ból przez parę dni ale spokojnie-przejdzie na pewno.

Zabieg skalingu jest refundowany - raz na rok i teoretycznie w NFZ jest to połowa łuku zębowego ale dentyści często czyszczą wszystkie zęby.

Możesz dokładniej opisać tą rysę na szkliwie?
Virchow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 21:49   #17
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez Virchow Pokaż wiadomość
Możesz dokładniej opisać tą rysę na szkliwie?
No niestety, tydzień później nadal ją mam. To rysa (takie jakby ciemniejsze zadrapanie) idące pionowo po jednym z kłów.

Pamiętam, że w pewnym momencie czułam jak gdyby przejechała mi ostrym narzędziem po jednym z zębów (nieprzyjemny odgłos i uczucie), nie jestem pewna, czy to był właśnie ten kieł, ale to bardzo możliwe.

Edytowane przez capricho
Czas edycji: 2014-06-24 o 21:54
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 22:18   #18
Virchow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez capricho Pokaż wiadomość
No niestety, tydzień później nadal ją mam. To rysa (takie jakby ciemniejsze zadrapanie) idące pionowo po jednym z kłów.

Pamiętam, że w pewnym momencie czułam jak gdyby przejechała mi ostrym narzędziem po jednym z zębów (nieprzyjemny odgłos i uczucie), nie jestem pewna, czy to był właśnie ten kieł, ale to bardzo możliwe.
A czy może wcześniej nie miałaś już tego?
jak przejedziesz paznokciem to czujesz jakby się zawadzał czy przechodzi gładko?
Virchow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 14:16   #19
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Oczyszczanie zębów u dentysty

Cytat:
Napisane przez Virchow Pokaż wiadomość
A czy może wcześniej nie miałaś już tego?
jak przejedziesz paznokciem to czujesz jakby się zawadzał czy przechodzi gładko?
Przechodzi gładko. Na pewno nie miałam tego wcześniej. Nie jest to bardzo widoczne: podczas zwyczajnej rozmowy z odległości pół metra pewnie nikt by nie zauważył, ale jak przyglądam się z bliska w lustrze to widać.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-25 15:16:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.