oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-10, 10:58   #1
estetica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Question

oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???


Witam serdecznie!
Szukam porady w kwestii kremow przeznaczonych do pielegnacji okolic oczu. Po pierwsze, czy skoro krem nazywa sie kremem "pod oczy" - jakich jest wiekszosc, to czy z powodzeniem moze byc stosowany rowniez na gorne powieki? Czy znacie jakis dobry, lekki preparat do pielegnacji calej skory wokol oczu dla 25-latki? W moim przypadku skora gornych powiek jest duzo bardziej wrazliwa i delikatna niz ta pod oczami. A co powiecie o kombinacji typu: krem do twarzy rowniez na gorne powieki, a na dolne juz inny specyfik, bo niestety, ale lata leca )) Pozdrawiam!
estetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:06   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Sugeruję przejżec opinie na KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=44

A co do stosowania kremu pod oczy takze na powieki. Otóż zapytalam o to samo moja kosmetyczke i pania konsultantke z Olay. Obie odpowiedzialy mi, że jesli na kremie wyraznie nie est zaznaczone, ze nadaje sie takze na powieki, to nie stosowac. Dlaczego? kremy TYLKO pod oczy są zazwyczaj "cieższe", bo skora w tych okolocach jest ultradelikatna. jesli zaaplikujesz krem tylko pod oczy (i ew. na luku brwiowym) limfa sama sobie poradzi z rownomiernym rozprowadzeniem skladnikow odżywczych "po calym oku". jesli przesadzisz z iloscia kremu i nalozysz za cieżki produkt takze na powieki, oczy mogą być opuchnięte i mogą pojawić się takie "poduszeczki" pod oczami.

Ja mam 24 lata - uzywam zelu naprawczego pod oczy z Avonu (seria zielona Anew) - ale co dobre dla ne niekoniecznie bedzie odpowiadało Tobie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:24   #3
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Ja również nie polecam kremowania górnych powiek, tylko tak jak pisze L V. Poza tym ja nie stosuję specjalnych kremów pod oczy, bo nie jestem wrażliwcem, a kremy pod oczy są słabsze niż te do twarzy i nie działają wcale na mnie, więc całą twarz smaruję tym samym. Tylko na noc stosuję Juvit i to jest to. Wątków o Juvicie jest mnóstwo, więc jeśli się zainteresujesz to poszperaj.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:05   #4
estetica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Dzieki za podpowiedzi..zaraz przeszukam KWC, ale nie ukrywam, ze najbardziej interesuje mnie utrzymanie w dobrej kondycji wlasnie skory gornych powiek, bo ma ona u mnie tendencje do wysychania, zaczerwien i puchniecia na zmiane ze siagnieciem Nie moge jej nie kremowac, bo szybko robi sie pomarszczona i sucha, po prostu musze cos tam nalozyc, a ze jest bardzo wymagajaca, poszukuje wskazowek i podpowiedzi konkretnych, niezbyt drogich preparatow.
estetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:14   #5
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Osobiście stosuję pod oczy taki sam krem jak na resztę twarzy ( aktualnie emulsję Avene 50spf, pod nią serum z witC z proszku ), przy czym delikatnie nakładam ją także na powieki, wychodzę z założenia że jak już się chronić to całościowo
Na noc podobnie jak czikuś witaminka C na glicerynie, super nawilża, dawno nie miałam skóry pod oczami w tak dobrym stanie. Polecam
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:29   #6
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Cytat:
Napisane przez estetica
Dzieki za podpowiedzi..zaraz przeszukam KWC, ale nie ukrywam, ze najbardziej interesuje mnie utrzymanie w dobrej kondycji wlasnie skory gornych powiek, bo ma ona u mnie tendencje do wysychania, zaczerwien i puchniecia na zmiane ze siagnieciem Nie moge jej nie kremowac, bo szybko robi sie pomarszczona i sucha, po prostu musze cos tam nalozyc, a ze jest bardzo wymagajaca, poszukuje wskazowek i podpowiedzi konkretnych, niezbyt drogich preparatow.
Na takie przypadłości to może coś gojącego typu lanolina np.Clobaza ? U mnie ładnie uspokaja podrażnienia. Przychodzi mi na myśl jeszcze Calendula Haut Balsam z Bubchena i Rokitoderm.Wszystkie do ok 15zł
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:02   #7
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Jeśli jest aż tak źle to wypróbuj Juvit na powieki również, ale delikatnie, nie za dużo i żeby do oka sie nie dostał. Jeśli wybierać będziesz jakiś krem to taki, żeby się łatwo nakładał, żadnego wcierania, masowania tylko wklepanie, a w zasadzie ciężko klepać powieki, więc delikatne nałożenie, żeby skóry nie męczyć i nie ciągnąć, bo się zmarszczy.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 14:09   #8
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Cytat:
Napisane przez czikuś
Jeśli jest aż tak źle to wypróbuj Juvit na powieki również, ale delikatnie, nie za dużo i żeby do oka sie nie dostał. Jeśli wybierać będziesz jakiś krem to taki, żeby się łatwo nakładał, żadnego wcierania, masowania tylko wklepanie, a w zasadzie ciężko klepać powieki, więc delikatne nałożenie, żeby skóry nie męczyć i nie ciągnąć, bo się zmarszczy.
Oj, ja bym radziła uważać z Juvitem na podrażnioną skórę , kiedyś sobie zaaplikowałam nieopatrznie i łagodząco to on na pewno nie działa W końcu to 10% wit C Oczywiście pod zdrowe oczy jak najbardziej jestem za
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 14:34   #9
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

Cytat:
Napisane przez estetica
Dzieki za podpowiedzi..zaraz przeszukam KWC, ale nie ukrywam, ze najbardziej interesuje mnie utrzymanie w dobrej kondycji wlasnie skory gornych powiek, bo ma ona u mnie tendencje do wysychania, zaczerwien i puchniecia na zmiane ze siagnieciem Nie moge jej nie kremowac, bo szybko robi sie pomarszczona i sucha, po prostu musze cos tam nalozyc, a ze jest bardzo wymagajaca, poszukuje wskazowek i podpowiedzi konkretnych, niezbyt drogich preparatow.
"Kremy pod oczy" z nazwy także stosuje się na powieki , te kremy stosuje się wokół całego oka i takie jest ich przeznaczenie!!! Przy niektórych kremach masz dołączone obrazki jak nakładać i informują o tym , iż nakłada się wokół całego oka.
Nie musisz specjalnie kupować kremów pod oczy, wystarczy taki co używasz do całej twarzy tylko musi być bez zapachowy (ponieważ może podrażnić).
Moge ci polecić na noc krem maseczkę pod oczy (czytać na okolice wokół oczu) z Oceanica - recenzje na KWC
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 06:40   #10
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: oczy i kremy pod, nad i do konuru - co wybrac???

ostatnio tez borykam się z problemem przesuszonych powiek, ruchomej częsci powieki, przez co nakładając cienie widac było to przesuszenie
narazie dobrze radzi sobie Physiogel, nie podrażnia a dobrze nawilża,
wcześniej stosowałam krem Lirene pod oczy ale tu pojawiło sie pieczenie
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.