zmarszczki albo pryszcze.co wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-09, 18:17   #1
Alicja154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 16
Wyślij wiadomość przez ICQ do Alicja154 GG do Alicja154 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Alicja154

zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?


Mam dziwny problem z cerą. Muszę wybać albo zmarszczki albo pryszcze. Rano mój nos tak się świeci że mógłby zastąpić żarówkę, więc muszę go myć szarym mydlem i nie smarować się żadnym kremem bo jak się posmaryję to na 100% później zrobią mi się pryszcze.Na dodatek mam popękane naczynka krwionośne i wągry. Już nie wiem jak mam pielęgnować swoją cerę żeby byla piękna (chociaż nigdy taka nie będzie).Czy za porady u kosmetyczki będę musiała coś placić czy lepiej zwrócić się do dermatologa?
Alicja154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 18:34   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

myjesz twarz mydlem? a nie probowalas myc zelem specjalnie przeznaczonym do mycia twarzy i pozniej przecierac twarz tonikiem /bezalkoholowym/ i na to krem?

cmoczki
ps; jakiego kremu uzywalas i w ogole jakie kosmetyki stosujesz do pielęgnacji?
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 18:44   #3
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
nie musisz

mozna tak pielegnowac cere zeby nie miec ani jednego ani drugiego (no, zmarszczek calkowicie uniknac sie nie da). polecam Ci lekture "Biblii Urody" Pauli Begoun.
i lekture wizazu .
Osobiscie polecam kwasy AHA i BHA.
I zapomnij o szarym mydle, blagam! mozliwe ze to od mydla skora Ci sie przetluszcza. Im lagodniejszy zel do mycia twarzy tym lepiej.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 18:50   #4
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

Alicjo, przede wszystkim nie szare mydło. Bardzo wysusza ono skórę, może sie po nim łuszczyć, a głównego problemu, czyli efektu świecenia i tak nie zlikwidujesz.
Powinnaś zacząć używać kosmetyków specjalnie przeznaczonych do Twojego typu cery. Według tego, co piszesz, masz cerę mieszaną ze skłonnością do powstawania wyprysków i pękających naczynkach. Na partie tłuste, czyli czoło, nos, broda, powinnaś używać żelu do mycia, następnie bezalkoholowego toniku i kremu matującego. Raz w tygodniu zastosuj peeling (jeśli akurat nie masz zaognionych wyprysków-taki zabieg mógłby tylko pogorszyć sytuację) i maseczkę nawilżającą, odświeżającą, odżywiającą.
Na partie suche z pękającymi naczynkami odpowiedniej serii dla tego typu skóry. Jeśli chodzi o maseczki to jest podobna zasada, jednak muisz pamiętać o tym, aby to były kosmetyki przeznaczone dla takiej cery.
Zawsze warto też zasięgnąć porady doświadczonej kosmetyczki czy dermatologa. Oni pomoga Ci lepiej dobrac odpowiednie preparaty.
Acha i co bardzo ważne: w pięlęgnacji cery ważna jest systematyczność, a więc dokladne oczyszczanie cery wieczorem i rano po przebudzeniu.
Warto to robic, aby móc cieszyć się piękną skórą

Pozdrawiam
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 19:32   #5
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

moze na wagry przydalby sie zabieg oczywszczania skory u kosmetyczki? wtedy napewno pokierowalabym Cie dalej za darmo(ale zabieg tani nie jest
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 20:22   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

odstaw mydło.
na zmarszczki i trądzik jednocześnie pomaga witamina A (konkretnie retinoidy na recepte) oraz kwasy AHA i BHA.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-09, 20:32   #7
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

Odstaw to mydło koniecznie!!! Wysuszanie twarzy szarym mydłem tylko nasila pracę gruczołow łojowych! Myj buzię delikatnym żelem(np Nivea), przecieraj bezalkoholowym tonikiem i spokojnie nakładaj lekki nawilżający krem matujący na całą buzię - polecam Mat-b firmy Dermika, a już pod oczkami po prostu musisz się smarować kremem pod oczy!
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-10, 08:27   #8
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

Każdy rodzaj skóry potrzebuje dobrego NAWILŻENIA, nawet jeżeli Twoja cera przetłuszcza się i ma skłonnosc do błyszczenia. Powinnaś znależć dobre dla siebie kosmetyki, które nie zawierają tłuszczu ale za to dobrze nawilżają przesuszone partie skóry i zarazem matują świecącą się strefę T. W drogeriach półki wręcz uginają się pod ciężarem kosmetyków, które przeznaczone są do cery tłustej czy mieszanej. Im bardziej agresywne(czytaj:te, które wysuszają skórę i zawierają dużą ilość alkoholu) kosmetyki aplikujesz na swoją buzię, tym więcej sebum ona wydziela, a w rezultacie twoja twarz świeci się jeszcze mocniej.
Niestety nie mogę polecić Ci konkretnych kosmetyków, bo mam cerę normalną z tendencją do przesuszania się , ale przejżyj KWC, poczytaj opinie na temat kosmetyków do pielęgnacji Twojego rodzaju skóry i wybierz te najlepsze dla siebie.
Pozdrawiam
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 11:07   #9
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

Blyszci CI sie nos dramatycznie, dlatego ze uzywasz szarego mydla!!!
Jesli chcesz sie pozbyc i pryszczy i zmarszczek to je odstaw natychmiastowo! Są kremy matujace, ktore matuja skore, usowaja pryszcze i jednoczesnie pielegnuja zabespieczajac przed zmarszczkami

Szare mydlo wiekszosc z kobiet odstawila dobre 30 lat temu
pozdrawiam
__________________
[eucerin][/eucerin]
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 11:48   #10
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

O mydle juz dziewczyny wspomnialy.

Peeling i pryszcze: jest na to swietny sposob i nazywa sie PEELING ENZYMATYCZNY - stosuje sie jak maseczke, bez pocierania, czyli bez roznoszenia oprychow po twarzy. Eris ma takie cudo w swej ofercie.

Jesli masz popekane naczynka - ZAPOMNIJ O KWASACH AHA (czyli np Lysanel) - za to spokojnie mozesz uzywac kwasow BHA, czyli np. Effaclar K. Sorry za te wykrzykniki, ale juz dwie dziewczyny wspomnialy o kwasach AHA, a one zle wplywaja na naczynka (probowalam ), szkoda zebys i ty sie przejechala

Ja ma 30 lat, jeszcze malo zmarszczek ale juz chyba powinnam o tym myslec, cere mieszana i naczynkowa. Oto pare kosmetykow z mojej poleczki (cery nie mam rewleacyjnej, ale pod kontrola):
- dowolny zel do mycia cery normalnej lub tradzikowej
- tonik bezalkoholowy do cery normalnej (dowolny) na codzien i spirytus salicylowy od czasu do czasu (wyłacznie wieczorem)
- peeling enzymatyczny
- polecam Ci swietna maseczke oczyszczajaco-sciagajaca (bodajze) Dermiki z glinka i wyciagiem z grepfruita (a pachnie bosko - dodatkowe działanie: aromatherapy
- kremy na noc: dowolny krem do cery normalnej nawilzajacy lub lekki przeciwzmarszczowy - tak jak juz napisaly kobietki witamina A dziala pozytywnie i na zmarchy i na oprychy
- na dzien: aktualnie uzywam kremu (nie zelu) z serii bio-regulator Yves-Rocher, to juz kolejne lato kiedy go uzywam i swietnie sie sprawdza - moze nie jest optymalny, bo ani nie ma filtrow, nie jest tez przeciwz,marszczowy, ale mnie odpowiada.

Napisalam pare razy: "dowolny" - jesli masz bardzo tlusta cere byc moze bedziesz potrezbawala specjalnych zabiegow - ale do cery umiarkowanie tlustej lub mieszanej pasuje wiele kosmetykow - wlasnie te do cery mieszanej i czesto odpowiednie sa te do cery normalnej. Grunt to nie przesadzac, ani z zaniedbaniem, ani z szorowaniem.
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 12:15   #11
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

ile masz lat?to chyba tez wazne przy doborze kosmetykow
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-02, 14:49   #12
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: zmarszczki albo pryszcze.co wybrać?

mam tak samo, nie lubie jednak zeli do mycia twarzy wiec uzywam mydla dove
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.