Srebrne obrączki przed ślubem ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-13, 20:12   #1
xwinchester67xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 27

Srebrne obrączki przed ślubem ?


Hej, co myślicie na temat srebrnych obrączek noszonych przed ślubem? Ja ostatnio nad nimi się zastanawiam ale nie dla szpanu ani dla niczego tylko nie planujemy ślubu na razie, mamy 21 lat chcemy skończyć studia a zresztą to oboje nie chcemy ślubu tak wcześnie po prostu nie jesteśmy na to gotowi, nie każdy wiadomo jest. Po prostu gdzieś wyczytałam że ślub powinno się brać 1 do max 2 lat od zaręczyn a ja jestem dość przesądną osobą. Do tych obrączek oczywiście też są przesądy że to zła wróżba do małżeństwa. Wiadomo że nie każdy bierze ślub tak szybko po zareczynach bo są różne osoby ale chciałabym poznać wasze zdanie l
xwinchester67xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 15:14   #2
wolinka23
Raczkowanie
 
Avatar wolinka23
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 30
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Gdzie Ty wczytałaś takie cuda?
wolinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 15:59   #3
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Cytat:
Napisane przez xwinchester67xx Pokaż wiadomość
Hej, co myślicie na temat srebrnych obrączek noszonych przed ślubem? Ja ostatnio nad nimi się zastanawiam ale nie dla szpanu ani dla niczego tylko nie planujemy ślubu na razie, mamy 21 lat chcemy skończyć studia a zresztą to oboje nie chcemy ślubu tak wcześnie po prostu nie jesteśmy na to gotowi, nie każdy wiadomo jest. Po prostu gdzieś wyczytałam że ślub powinno się brać 1 do max 2 lat od zaręczyn a ja jestem dość przesądną osobą. Do tych obrączek oczywiście też są przesądy że to zła wróżba do małżeństwa. Wiadomo że nie każdy bierze ślub tak szybko po zareczynach bo są różne osoby ale chciałabym poznać wasze zdanie l
Ślub się bierze wtedy kiedy się chce i jest się na to gotowym. Nie ma przymusu, można i całe życie być narzeczeństwem. Nie wierz w przesądy tylko staraj się ten związek pielęgnować jeżeli Ci na nim zależy. Ja żadnych obrączek przedślubnych nie miałam i nie znam chyba kogoś kto by nosił.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 15:44   #4
xwinchester67xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 27
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Cytat:
Napisane przez wolinka23 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty wczytałaś takie cuda?

No z tym ślubem to nie tylko tak pisze powiedzmy na jakiś stronach ale też dużo osób które znam to nie czekają jakoś z tym ślubem nie wiadomo ile tylko tak właśnie zaraz po roku czy 2 latach jest slub. A te obrączki to już widzę u dużej ilości osób i też się zaczęłam zastanawiać chociaż nie wydaje mi się to dobrym pomysłem

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87248957]Ślub się bierze wtedy kiedy się chce i jest się na to gotowym. Nie ma przymusu, można i całe życie być narzeczeństwem. Nie wierz w przesądy tylko staraj się ten związek pielęgnować jeżeli Ci na nim zależy. Ja żadnych obrączek przedślubnych nie miałam i nie znam chyba kogoś kto by nosił.[/QUOTE]

Teraz chyba taka moda albo cos bo ja widzę dużo osób właśnie z takimi bez ślubu. Mi tylko chodzi o to że ja uważam że zaręczyny to już raczej określenie się że ten ślub będzie i już trzeba coś na ten temat myśleć a nie być zaręczonym tylko po to żeby być i nic wiecej. Jakby w sensie nie myśleć na przód tylko czekać nie wiem tylko na co 🤔 ale to ja mam takie podejście
xwinchester67xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 16:42   #5
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Cytat:
Napisane przez xwinchester67xx Pokaż wiadomość
No z tym ślubem to nie tylko tak pisze powiedzmy na jakiś stronach ale też dużo osób które znam to nie czekają jakoś z tym ślubem nie wiadomo ile tylko tak właśnie zaraz po roku czy 2 latach jest slub. A te obrączki to już widzę u dużej ilości osób i też się zaczęłam zastanawiać chociaż nie wydaje mi się to dobrym pomysłem

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------



Teraz chyba taka moda albo cos bo ja widzę dużo osób właśnie z takimi bez ślubu. Mi tylko chodzi o to że ja uważam że zaręczyny to już raczej określenie się że ten ślub będzie i już trzeba coś na ten temat myśleć a nie być zaręczonym tylko po to żeby być i nic wiecej. Jakby w sensie nie myśleć na przód tylko czekać nie wiem tylko na co 🤔 ale to ja mam takie podejście

Głupie zabobony, tak samo jak z tym, że nie powinno się brać ślubu w miesiącu, którego nazwa nie zawiera ,,r". Po co ludzie głoszą te brednie? A już żeby w nie wierzyć? Kosmos.


Owszem, niektórzy po zaręczynach biorą ślub, inni są narzeczonymi przez kilka- kilkanaście lat, inni całe życie. Niech każdy żyje tak jak chce, jeżeli innych nie krzywdzi.

A co do obrączek - chcecie to kupujcie. Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę i nie znam kogoś kto nosi obrączki przed ślubem.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 17:23   #6
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

My z narzeczonym kupiliśmy sobie srebrne obrączki po kilku miesiącach bycia razem- jako symbol łączącego nas uczucia. Ja zawsze o takich marzyłam
Nie pytaliśmy nikogo, czy wypada, czy nie wygląda to tanio i śmiesznie. Chcieliśmy, kupiliśmy, założyliśmy i nosiliśmy.

Te srebrne obrączki były i są dla nas bardzo ważne. Ja po 1,5 roku zamieniłam obrączkę na pierścionek zaręczynowy Tż swoją nosi do dziś, nigdy jej nie zdejmując.

Za niecałe 10 miesięcy srebrne obrączki zamienimy na złote Wiemy już, że taki model, jaki wybraliśmy w przypadku srebrnych, nam pasuje i jest wygodny w noszeniu. Będziemy celować w taki sam przy wyborze ślubnych obrączek
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:02   #7
xwinchester67xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 27
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87251758]Głupie zabobony, tak samo jak z tym, że nie powinno się brać ślubu w miesiącu, którego nazwa nie zawiera ,,r". Po co ludzie głoszą te brednie? A już żeby w nie wierzyć? Kosmos.


Owszem, niektórzy po zaręczynach biorą ślub, inni są narzeczonymi przez kilka- kilkanaście lat, inni całe życie. Niech każdy żyje tak jak chce, jeżeli innych nie krzywdzi.

A co do obrączek - chcecie to kupujcie. Ja pierwszy raz o czymś takim słyszę i nie znam kogoś kto nosi obrączki przed ślubem.[/QUOTE]

A no to wiadomo że są przesądy i każdy robi jak uważa. Po prostu spotykam się z tym bardziej że gdzieś tam te śluby są od razu po zaręczynach albo chociaż o tym ślubie się myśli a nie że się zaręcza i w sumie nic dalej. Wiadomo są też takie osoby i mi to nie przeszkadza ale ludzie też zawsze mówią i będą to robić. No cóż wystarczy się nie przejmować

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
My z narzeczonym kupiliśmy sobie srebrne obrączki po kilku miesiącach bycia razem- jako symbol łączącego nas uczucia. Ja zawsze o takich marzyłam
Nie pytaliśmy nikogo, czy wypada, czy nie wygląda to tanio i śmiesznie. Chcieliśmy, kupiliśmy, założyliśmy i nosiliśmy.

Te srebrne obrączki były i są dla nas bardzo ważne. Ja po 1,5 roku zamieniłam obrączkę na pierścionek zaręczynowy Tż swoją nosi do dziś, nigdy jej nie zdejmując.

Za niecałe 10 miesięcy srebrne obrączki zamienimy na złote Wiemy już, że taki model, jaki wybraliśmy w przypadku srebrnych, nam pasuje i jest wygodny w noszeniu. Będziemy celować w taki sam przy wyborze ślubnych obrączek
Właśnie tu gdzieś jest to ułatwienie że potem wiadomo jaki rozmiar a można nawet kupić takie same tylko złote. Tylko gdzieś tam też mówią że to zła wróżba na przyszłość jeśli chodzi o małżeństwo (odpukac żeby u ciebie tak nie było). Właśnie mi też chodzi o taki symbol dopóki się nie zareczymy. A tak w ogóle to gratulacje
xwinchester67xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 21:46   #8
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Postronni ludzie na pierwszy rzut oka nie zauważą różnicy między srebrną zaręczynową obrączką, a ślubną obrączką z białego złota. Ludzie, którzy dobrze Was znają, wiedzą co Was łączy, bez patrzenia Wam na palce. To Wy będziecie te obrączki nosić i oglądać na co dzień i to dla Was bedą one miały symboliczne znaczenie. Róbcie z tym tematem to, co Wam się podoba i nie przejmujcie się tym, czy wypada i co ktoś pomyśli. Jak mają Was te obrączki cieszyć, to po prostu je noście i się z nich cieszcie.



[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87251758]Głupie zabobony, tak samo jak z tym, że nie powinno się brać ślubu w miesiącu, którego nazwa nie zawiera ,,r". Po co ludzie głoszą te brednie? A już żeby w nie wierzyć? Kosmos.
[/QUOTE]

Może dlatego ludzie w to wierzą, bo łatwiej zrzucić winę za nieudany związek na ślub wzięty w złym miesiącu, lub na jakikolwiek inny zabobon, niż znaleźć winę w sobie i przyznać się do błędu
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 07:53   #9
xwinchester67xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 27
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Postronni ludzie na pierwszy rzut oka nie zauważą różnicy między srebrną zaręczynową obrączką, a ślubną obrączką z białego złota. Ludzie, którzy dobrze Was znają, wiedzą co Was łączy, bez patrzenia Wam na palce. To Wy będziecie te obrączki nosić i oglądać na co dzień i to dla Was bedą one miały symboliczne znaczenie. Róbcie z tym tematem to, co Wam się podoba i nie przejmujcie się tym, czy wypada i co ktoś pomyśli. Jak mają Was te obrączki cieszyć, to po prostu je noście i się z nich cieszcie.





Może dlatego ludzie w to wierzą, bo łatwiej zrzucić winę za nieudany związek na ślub wzięty w złym miesiącu, lub na jakikolwiek inny zabobon, niż znaleźć winę w sobie i przyznać się do błędu
No właśnie tak jest, lepiej zrzucić winę na coś niż na kogoś. Tym bardziej na siebie. A zawsze jeszcze z obrączkami można się zastanowić nie trzeba już od razu kupować :p
xwinchester67xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 15:55   #10
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Cytat:
Napisane przez xwinchester67xx Pokaż wiadomość
Tylko gdzieś tam też mówią że to zła wróżba na przyszłość jeśli chodzi o małżeństwo (odpukac żeby u ciebie tak nie było). Właśnie mi też chodzi o taki symbol dopóki się nie zareczymy. A tak w ogóle to gratulacje
Jeśli przyjdzie mi kiedyś do rozwodu, to z całą pewnością nie dlatego, że x lat temu kupiliśmy sobie srebrne obrączki Dobrze, że nie znam właściwie żadnych, okołoślubnych przesądów, łatwiej mi się dzięki temu żyje i planuje ślub

A za gratulacje dziękujemy
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 11:52   #11
zwinka055
Raczkowanie
 
Avatar zwinka055
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 49
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

nie wierze w takie przesądy, jeśli Wam odpowiada opcja noszenia srebrnych, to śmiało
zwinka055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-17, 11:54   #12
waldimothi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 46
Dot.: Srebrne obrączki przed ślubem ?

Przypomniałaś mi czasy, jak sama miałam 20 lat i kupiłam sobie z ówczesnym narzeczonym srebrne obrączki jeszcze przed ślubem

Dla mnie to dzieciniada, poza tym w tych srebrnych krążkach nie ma moim zdaniem niczego ładnego. No ale jak Ci się to podoba to kupuj.
waldimothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-17 12:54:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.