Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-22, 20:26   #91
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

http://jakcien.blogspot.com/2011/12/...kokosanki.html

no takie

Albo takie ciastka:

http://atinabc.blox.pl/tagi_b/500/wy...ie-bialek.html

A u mnie się robi takie ciastka z białek w które wmieszane są różne bakalie i mak, na opłatkach albo na andrutach
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 20:43   #92
nielubiegrzybow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 497
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
http://jakcien.blogspot.com/2011/12/...kokosanki.html

no takie

Albo takie ciastka:

http://atinabc.blox.pl/tagi_b/500/wy...ie-bialek.html

A u mnie się robi takie ciastka z białek w które wmieszane są różne bakalie i mak, na opłatkach albo na andrutach
Hmm wygląda ciekawie Pewnie gdybym od dłuższego czasu nie miała wstrętu do słodyczy to już bym kombinowała skąd wziąć opłatki
nielubiegrzybow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 22:48   #93
melania97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 172
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Moi znajomi nie uznają Mikołaja, paczek nie biorą, bo każdy ŚJ którego znam, nie ma dzieci...

Też takie dziwne co napisałaś. Przecież Dzień kobiet nie ma nic wspólnego z religią , więc... ? Chyba, ze o czymś nie wiem.

Wczoraj oglądałam film nt. ŚJ i wyczytałam m.in. , że:

* potępiają obchodzenie św. chrześcijańskich i narodowych
* urodzin
* odmówili pozdrawiania flagi narodowej
* nie odbywają służby wojskowej
* zniechęcali do udziału w wyborach

Dzień Kobiet nie kwalifikuje się do żadnego z powyższych.
Dlaczego nie obchodzą Dnia Kobiet? Jak spytałam to mi odpowiedziała, że religia im zabrania. Jak spytałam czemu usłyszałam, że i tak tego nie zrozumiem, więc nie chciałam drążyć tematu.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Co do studiów i SJ:
http://www.piotrandryszczak.pl/swiad...ze_studia.html
http://jedrusiowy53.blog.onet.pl/201...wyksztalcenia/

I jak sprawa z transfuzjami jest skomplikowana? Jeśli ich nie chcą wtedy gdy są potrzebne, są głupi.
Myślę, że Dzień Kobiet to może być jedno z zakazanych świąt, dlatego, że może sugerować, że w jakiś sposób czci lub wywyższa się coś innego, niż Jehowę, czyli kobietę. Być może dostrzegają w święcie też jakieś pogańskie znamiona, że niby kult kobiety (choć święto ma inny rodowód), więc być może gorliwi SJ zabraniają obchodzić to święto.
To, że mogą imprezować tylko w swoim gronie nosi znamiona sekty. I niby urodziny i imieniny są od razu niekulturalne. Z tym gorzko-gorzko, chodziło o pokazanie, że odrzucają wszystkie tradycyjne zabawy, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z wiarą. Nie przestali jej śpiewać bo jest żenująca.
Nie mam nic do nich, po prostu wyrażam zdziwienie, no i w dużej mierze ta religia mnie bawi. Jak z resztą inne, ale ta ma wiele dziwniejszych (i groźniejszych) zakazów.
Wesela u nich faktycznie są dziwne (przynajmniej to na którym ja byłam). Z grzeczności i z ciekawości poszliśmy również na salę królestwa, żeby zobaczyć jak to wygląda. Było dziwnie, wszyscy całą godzinę stali lub siedzieli ze spuszczonymi w dół głowami, jakiś jeden "wujek" przemawiał. Na weselu też drętwo, żadnych zabaw, oczepin, sto lat, całowania. Pomijam fakt, że prawie nikogo nie znaliśmy (zresztą jak para młoda), bo było pełno "cioć" i "wujków". A najgorsze było to, że po wejściu na salę jakiś wujek poprosił, żeby uszanować ich wiarę i nie śpiewać sto lat itp., potem o to samo prosiła ciocia, a na końcu pan młody, który kazał się wszystkim pomodlić o to, żeby każdy uszanował te prośby...
__________________
http://robimyjesc.blogspot.com/
melania97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 08:13   #94
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie nie, jeden kolega o tym opowiadał.


Mnie zastanawia to, że jeden z kolegów tak zapalczywie tłumaczył mi, co jest w Biblii , a czego nie ma, że oni (ŚJ) tak przestrzegają wszystkiego tego, co jest tam zapisane itp.
Podobno (to już sama wyczytałam) nie mogą czytać innych pism religijnych niż oni sami wydają i wiele innych (co przestrzegają), a tutaj lekko się zaskoczyłam, bo myślałam, że talonu nie weźmie. Powiem szczerze: podczas rozmowy z kolegą o wierze i interpretowaniu Biblii odniosłam wrażenie, że odnosi się z lekką ...hmm... pogardą - nie wiem jak to określić- do wierzeń katolickich. Ja to tak odebrałam.

Myślę, że jeśli znajdziesz w Biblii cytat "proszę nie brać tanów na BN" to ich wtedy zagniesz.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 08:28   #95
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Talon na balon!- ja bym brała, co ma sytuacja finansowa do wiary. Dają to bierz, biją to uciekaj. Miejsce pracy to zbiór bardzo różnorodnych osób, o różnej wierze, upodobaniach itd., a talon przyda się każdemu z nich.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 18:58   #96
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Naprawdę dziwi mnie taka nadgorliwość w kontrolowaniu czyjejś religii i tego, co mu wolno. Rozliczasz koleżanki, czy na pewno należał im się ślub kościelny? Pytasz, czy są co niedziela w kościele? Zapewne nie. I śmieszy mnie to, że katolik (nawet, jeśli w kościele nie był od lat, ale katolik!) ma prawo bez piśnięcia wziąć wg Ciebie taki talon, ale ŚJ ma zrezygnować z tych kilkuset złotych, którymi raczej mało kto w Polsce może pogardzić, bo nie uznaje Bożego Narodzenia
To norma na wizażu.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ale dzieciom chyba się tego nie mówi?

Mój tata przynosił mi paczki z zakładu, ale ja byłam przekonana , że to od Mikołaja. I rodzice nie wyprowadzali mnie z tego błędu dopóki sama nie przyłapałam taty z reklamówką [COLOR="Silver"]
Gdybym była ortodoksyjnym ŚJ wzięłabym paczki, ale nie dała dzieciom "od Mikołaja", ale zjadłabym tak po prostu.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Nie, ale czy dla Ciebie koniecznie powinno być? Jakoś nie dostajemy talonów w żadnym innym miesiącu, tylko przed w/w świętami, więc po co miałoby to być napisane ?

Jeśli talon jest przyznany przed Wielkanocą, to chyba nie z okazji imienin Agnieszki czy innej solenizantki kwietniowej?


Może skończmy już tę dyskusje, bo do niczego raczej nie dojdziemy
Dostajemy przed świętami, bo większość kraju jest katolicka. ALE nie oznacza to, że to kasa TYLKO I WYŁĄCZNIE NA KATOLICKIE ŚWIĘTA BN I WIELKANOC.

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdooosia_85 Pokaż wiadomość
Sprawa z transfuzją jest trochę bardziej skomplikowana niż myślisz
Rozwiń proszę swoją myśl.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 20:45   #97
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Jakbym mieszkała w kraju muzułmańskim i rozdawaliby w mojej pracy talony z okazji urodzin Mahometa przypuśćmy, to bym brała, niby czemu nie? Gdyby dawali "tylko dla dobrych muzułmanów", to raczej nie, bo by się to kłóciło z moją religią.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-26, 20:54   #98
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Świadkowie Jehowy a talony na Boże Narodzenie...

Problem od czapy- firma ma socjal i daje talony, bony, itp- nie chcesz nie bierzesz, chcesz to bierzesz,a co z tym zrobisz to juz nic nikomu do tego. Szczególnie, że dla wielu firm takie talon na BN- to groszowe sprawy w porównaniu do tego co wydają na bzdurne imprezy integracyjne, szkolenia, czy inne.
Rozliczanie w wiary nadaje sie do sądu pracy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.