Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-04, 17:45   #1411
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ja noszę zwykłe elastyczne koszulki na ramiączkach głównie. Nie podobają mi się te do kramienia w większości.
Mojego wierzgolca udało się w końcu wsadzić w chustę. Rzygnął w materiał i między cycki, a następnie przysnął, wzorowy chłopak

Zwracacie uwagę, na której stronie dziecko trzyma głowę?
Staram się naprzemiennie tak jak karmię. Jak z lewej piersi to odkaladm na prawym boczku, jak z prawej to na lewym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:53   #1412
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ja noszę zwykłe elastyczne koszulki na ramiączkach głównie. Nie podobają mi się te do kramienia w większości.
Mojego wierzgolca udało się w końcu wsadzić w chustę. Rzygnął w materiał i między cycki, a następnie przysnął, wzorowy chłopak

Zwracacie uwagę, na której stronie dziecko trzyma głowę?
Klasyk
Tak, zwrocilam uwage ze ma preferowana strone ale jeszcze nic z tym nie zrobilam oprocz pilnowania zeby na brzuchu u mnie lezala raz tak raz tak. No j w lozeczku od poczatku jest ukladana raz w jedna raz w druga strone ale to chyba nic nie wnioslo
Tak samo jedna noga bardziej kopie (to ta sama strona). Czesto na przewijaku jest taki kankan jedna noga tylko.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 18:56   #1413
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ja noszę zwykłe elastyczne koszulki na ramiączkach głównie. Nie podobają mi się te do kramienia w większości.
Mojego wierzgolca udało się w końcu wsadzić w chustę. Rzygnął w materiał i między cycki, a następnie przysnął, wzorowy chłopak

Zwracacie uwagę, na której stronie dziecko trzyma głowę?
Tak, jak karmię lewym cycem to do następnego karmienia leży sobie na lewym boku a później na prawym. Przerwy są mniej więcej równe więc jest ok

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj puscilam muzyczke z karuzeli od bujaczka ze swiatelkami i w ogole "przebodzcowanie" total i... zyskalam dodatkowe pol godziny bo zasnela 2 dni wczesniej maz ja probowal tym spacyfikowac to histeria byla straszna. Ciezko nadazyc

Zastanawiam sie nad mini sesja noworodkowa w domu. Tylko jak z takim wyjcem? Jak to u was wygladalo w praktyce? Slyszalam zw taka mini sesja to 3h wg mnie dla mojego dziecka to tak ze 2x za dlugo co najmniej
My takiej sesji nie robimy ale chcę zrobić rodzinna tylko nie wiem kiedy chyba napiszę do fotografki i zapytam o " odpowiedni wiek".
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 19:04   #1414
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ja noszę zwykłe elastyczne koszulki na ramiączkach głównie. Nie podobają mi się te do kramienia w większości.
Mojego wierzgolca udało się w końcu wsadzić w chustę. Rzygnął w materiał i między cycki, a następnie przysnął, wzorowy chłopak

Zwracacie uwagę, na której stronie dziecko trzyma głowę?
Nasza preferuje prawa stronę. Jak położę ja na plecach to głowa wędruje w prawą stronę zawsze. Staram się ją poprawiać i kłaść dużo na drugim boku. W środę mamy pierwszą wizytę u rechabilitantki. pediatra dała nam skierowanie więc korzystamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj puscilam muzyczke z karuzeli od bujaczka ze swiatelkami i w ogole "przebodzcowanie" total i... zyskalam dodatkowe pol godziny bo zasnela 2 dni wczesniej maz ja probowal tym spacyfikowac to histeria byla straszna. Ciezko nadazyc

Zastanawiam sie nad mini sesja noworodkowa w domu. Tylko jak z takim wyjcem? Jak to u was wygladalo w praktyce? Slyszalam zw taka mini sesja to 3h wg mnie dla mojego dziecka to tak ze 2x za dlugo co najmniej
My mieliśmy sesję jak mała miała 12 dni. Całą przespała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 19:39   #1415
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Co do sesji my mieliśmy jak mała miała 10 dni ale kurcze no nie łatwe zadanie była to sesja rodzinno noworodkowa. 3 godziny sesji a w między czasie karmienia żeby uspac itp jie chciało mi się tej sesji ale skoro bracia mają to nie wyobrażam sobie małej nie zrobić

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 19:49   #1416
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Pochwalcie się fotkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 20:34   #1417
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

My robiliśmy jak mała miala 8dni, też rodzinno-noworodkowa. Ale nasza sesja trwala godzine i dostalismy ponad 200zdjec...coprawda fotograf znajoma, moze stad dala nam praktycznie wszystko, co zrobila...no ale kurcze, 3 godziny :/?

https://nl.aliexpress.com/item/32308...27424c4dpo0TRX

https://nl.aliexpress.com/item/32688...27424c4dpo0TRX

takie mam dwie do karmienia.

Polecam z calego serca te kompresy Multi-Mam, na poranione brodawki sa swietne.

My chrzcimy dopiero na wiosne, myslalam o majowce, jak juz w Polsce troche cieplej sie zrobi

Edytowane przez Sylwia880
Czas edycji: 2019-11-04 o 20:40
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-04, 20:53   #1418
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Pochwalcie się fotkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czekam na zdjęcia pochwalę się jak dostanę

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 21:22   #1419
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ta stronka co laura podlinkowala fajna tylko mojego rozmiaru nie ma. Wzielam na razie jakies dwie z aliexpress

Mam tez dwie bluzki "wyjsciowe" z allegro z suwakami ale juz widze ze to srednio dla mnie, te suwaki nie sa tam gdzie mam cycki, a ze cyckimale to sie ich nie nagnie za bardzo


Dzis udalo sie zrovic kapiel i pielegnacje bez afery na caly blok tylko na jedno pietro

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Tija wladnie te kilkudniowe to jeszcze nie potrafia sie wystarczajaco awanturowac
Daj linki do tych z Ali
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Ja noszę zwykłe elastyczne koszulki na ramiączkach głównie. Nie podobają mi się te do kramienia w większości.
Mojego wierzgolca udało się w końcu wsadzić w chustę. Rzygnął w materiał i między cycki, a następnie przysnął, wzorowy chłopak

Zwracacie uwagę, na której stronie dziecko trzyma głowę?
No ja zwracam, ale wydaje mi się, że raz jest tak, a raz tak. Ja czytałam znowu, że najlepiej układać na plecach dziecko nie bokiem. Układałam bokiem, potem na plecach i teraz sama już nie wiem
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj puscilam muzyczke z karuzeli od bujaczka ze swiatelkami i w ogole "przebodzcowanie" total i... zyskalam dodatkowe pol godziny bo zasnela 2 dni wczesniej maz ja probowal tym spacyfikowac to histeria byla straszna. Ciezko nadazyc

Zastanawiam sie nad mini sesja noworodkowa w domu. Tylko jak z takim wyjcem? Jak to u was wygladalo w praktyce? Slyszalam zw taka mini sesja to 3h wg mnie dla mojego dziecka to tak ze 2x za dlugo co najmniej
Najlepiej taką sesję ogarnąć do 2 tygodni. Potem już ani to dziecko nie śpi, ani ułożyć go nie idzie. Jak jeszcze wyjec, to ogólnie odradzam póki co. Wiem co piszę, bo synowi robiłam jak miał 5 tygodni i to była masakra. Mam tylko 3 zdjęcia syna z tego sesji i 2 kota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 22:03   #1420
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

https://m.nl.aliexpress.com/item/330...Q1572904690837

https://m.nl.aliexpress.com/item/330...Q1572904690837

Te dwie zamowilam ale nie wiem co to za jakosc. Te sylwii fajne, bardziej na moje odczuwanie temperatury w domu (22 st a ja plywam).

No wlasnie chudziaszsk. Chyba poprobuje jej sama zrobic jakies zdjecia. Albo wezme kogos kto zrobi z 4 ujecia nas w trojke i da rade z tego cos wyjsc. Kolezanka mi polecila doule ktora jest tez fotografem to wtedy chyba wieksza szansa ze ogarnie postepowanie z takim dzieckiem w krotkim czasie a nie 3h
Edit - tzn wiadomo ze jej zdjec to mam juz srylion w telefonie ale poprobuje chyba lustrzanka na statywie jak bedzie lepsze swiatlo

Ja ukladam na plecach do spania a jak uloze na boku to i tak sie przewraca na plecy. Ale zawsze glowka jest w ktoras strone skierowana.

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-11-04 o 22:05
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 08:02   #1421
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dziecko mi ładnie w nocy spało po Espumisanie oprócz jednej 2,5h sesji płakania to szybko zjeść i spać. Śpi do tej pory, ale nastawiłam budzik na 7:30 bo przychodzi położna, więc chciałam ogarnąć siebie i mieszkanie z grubsza. Pół godziny temu się zorientowałam, że to jutro...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 08:06   #1422
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ja dziś obudziłam się cała zalana potem po północy, młoda nie jadła 6h i cycki mi nie wytrzymały takiej przerwy. Odciągnęłam laktatorem a później ssak się podłączył i ulżyło.


Rano położyłam ja na brzuchu to zasnęła i spi juz tak prawie dwie godziny od czasu do czasu dając salwę pierdow...
A wczoraj W. Założył temu małemu kudlaczowi pierwsza spinkę, przeuroczo wyglądała
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 08:11   #1423
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

czubasek pokaz!!!
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 08:40   #1424
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dziś Marta ma dzień krzykacza. Od 9 do 14 to był jeden wielki płacz, z małymi przerwami na odpoczynek. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi Alicji bo taka sierotka sobie chodzi Ale uffff udało się- śpią obie. I ja się położę.Jak nie śpi to co chwilę by jadła, bo z takim zapałem wpycha ręce do buźki że lituję się i przystawiam. Za to jak usnie to potrafi nawet 3, 4h nie jeść, za to budzi się zła jak wilk i nadrabia później domagając się jedzenia co pół h.Ja tym razem brodawki zaczęłam smarować za wczasu i nie dopuściłam do takich ran jak miałam za pierwszym razem. Współczuję, oby szybko minęło.
Jak ci się rozeszło szycie to nie trzeba na nowo złapać? A na hemoroidy stosujesz coś czy zostawiasz same sobie? Martus ale z każdym dniem będzie coraz lepiej! Mówię ci!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj pół dnia przeplakalam, bo mały był na rękach, a Mateusza nie miałam nawet jak położyć spać
Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Nie złapią bo boki sa podgojone i musieliby od nowa wszystko rozciac, to się zrosnie ale później będzie grubsza blizna.

Mam hemorol ale to ziołowy specyfik i średnio czuję żeby pomagał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi po porodzie też wyszły hemoroidy. Polecam procto glyvenol.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 09:01   #1425
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

A ja przeżyłam wczoraj chwilę grozy... Była 23 mała jadła po czym usnęła więc odłożona poszła spać. Odkładam ja i śpi pomiędzy nami. Położyłam się i coś mnie tknęło patrzę na nią a ona oczy jak pięć złoty cała czerwona przełyka i nie oddycha. Chwyciłam ja do obrocilam i nic!! Na szczęście mój był obok wziął ją ale dla mnie tak chwila trwała wieczność ona nadal nie reagowala! Ja już zaczęłam płakać krzyczeć i po chwili złapała oddech. Nie mogłam usnąć a jak mi się udało to budzilam się bo ciągle bbalam się że się to powtórzy ( czasem boje się z nią zostawać sama naprawdę

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 09:07   #1426
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj pół dnia przeplakalam, bo mały był na rękach, a Mateusza nie miałam nawet jak położyć spać

Mi po porodzie też wyszły hemoroidy. Polecam procto glyvenol.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie jest zabrobiony przy karmieniu?


Ja wlasnie czekam na pobranie krwi w kierunku zakrzepicy zostawiłam męża z porcją odciagnietego pokarmu mam nadzieję ze wrócę zanim braknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 09:20   #1427
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
A nie jest zabrobiony przy karmieniu?


Ja wlasnie czekam na pobranie krwi w kierunku zakrzepicy zostawiłam męża z porcją odciagnietego pokarmu mam nadzieję ze wrócę zanim braknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 10:07   #1428
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
A ja przeżyłam wczoraj chwilę grozy... Była 23 mała jadła po czym usnęła więc odłożona poszła spać. Odkładam ja i śpi pomiędzy nami. Położyłam się i coś mnie tknęło patrzę na nią a ona oczy jak pięć złoty cała czerwona przełyka i nie oddycha. Chwyciłam ja do obrocilam i nic!! Na szczęście mój był obok wziął ją ale dla mnie tak chwila trwała wieczność ona nadal nie reagowala! Ja już zaczęłam płakać krzyczeć i po chwili złapała oddech. Nie mogłam usnąć a jak mi się udało to budzilam się bo ciągle bbalam się że się to powtórzy ( czasem boje się z nią zostawać sama naprawdę

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Jejku wspolczuje zadlawila sie mlekiem? Pamietaj zeby wtedy nie pionizowac dziecka. Oby to sie nigdy nie powtorzylo
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 10:13   #1429
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
A nie jest zabrobiony przy karmieniu?


Ja wlasnie czekam na pobranie krwi w kierunku zakrzepicy zostawiłam męża z porcją odciagnietego pokarmu mam nadzieję ze wrócę zanim braknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też słyszałam o Procto glyvenolu, jako dobry przy kp.
Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
A ja przeżyłam wczoraj chwilę grozy... Była 23 mała jadła po czym usnęła więc odłożona poszła spać. Odkładam ja i śpi pomiędzy nami. Położyłam się i coś mnie tknęło patrzę na nią a ona oczy jak pięć złoty cała czerwona przełyka i nie oddycha. Chwyciłam ja do obrocilam i nic!! Na szczęście mój był obok wziął ją ale dla mnie tak chwila trwała wieczność ona nadal nie reagowala! Ja już zaczęłam płakać krzyczeć i po chwili złapała oddech. Nie mogłam usnąć a jak mi się udało to budzilam się bo ciągle bbalam się że się to powtórzy ( czasem boje się z nią zostawać sama naprawdę

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Wiem co czułaś moja traci oddech przy płaczu Masakra! Nie podniosę jej na trzeciej syrenie to przestaje oddychać i robi się fioletowa. Zadławienia też się bardzo obawiam bo te moje dziewczyny to takie ulewajki, ale ja nigdy nie kładę na wznak więc to trochę eliminuje ten problem. Kładź małą na boku to troszkę spokojniejsza będziesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 10:33   #1430
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Ultra wlasnie moja tez ulewa i co ciekawe wszyscy zalecaja mimo to klasc na plecach ze niby pozycja na boku jeszcze pogarsza mozliwosc zadlawienia i tez sie krztusi przy jedzeniu czasami, na 2-3 sekundy zatrzyma oddech taka przerazona to mi cala krew z mozgu odplywa. Kiedy te dzieci troche dorosna
W sumie to mi na reke ten monitor oddechu.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 10:39   #1431
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Mimo wiedzy co robić w razie jakieś ekstremalnej sytuacji to strasznie ciężko zachować zimną krew. Przynajmniej mnie. W szczególności później jak już dziecko widzi naszą reakcje, trzeba być opanowanym żeby nie eskalować jego strachu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ultra wlasnie moja tez ulewa i co ciekawe wszyscy zalecaja mimo to klasc na plecach ze niby pozycja na boku jeszcze pogarsza mozliwosc zadlawienia i tez sie krztusi przy jedzeniu czasami, na 2-3 sekundy zatrzyma oddech taka przerazona to mi cala krew z mozgu odplywa. Kiedy te dzieci troche dorosna
W sumie to mi na reke ten monitor oddechu.
Ale czemu na boku gorzej wg fizyki lepiej. No nie wiem. Fubizka jak nam dzieci podrosną to pojawią się inne problemy - będą tłukły sobie głowy na przykład

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 11:11   #1432
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

No ja z reguły też kładę na boczku.
Po tej sytuacji mam mega stracha żeby ją na chwilkę zostawić. Teraz mama wzięła mi ją na spacer i powiem wam że wcale mi to na rękę nie jest mam schizy że coś znowu może się stać... A o zachowaniu zimnej krwi ultra to ja nawet nie mówię. Do momentu aż dotyczy to nas samych to można se mówić ale w danej sytuacji ciężko. Mój mąż wczoraj uspokajał nas obie swoim spokojnym tonem ale jak złapała oddech to widziałam jaki blady jest i aż mu się płakać chciało...

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 11:16   #1433
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Każdemu trudno. Ja cwiczac na lalce reanimacje sie denerwowalam na maxa... A moja jak sie zadlawila tez pierwsze dwa razy podnioslam bo taki jest odruch. Teraz juz sie nauczylam.

Ultra nie wiem do końca jak to działa. Teoretycznie wg badań leżenie na plecach nie zwiększa ryzyka zadławienia. A moja potrafi się zadławić i na boku i na plecach Na boku leży jak ją karmię w nocy i pozwalam jej tak zasnąć. Potem odkładam na plecki do łóżeczka. I tak leżąc na boku też się zachłystuje.
A nie polecają kłaść na boku bez nadzoru bo może się przewrócić na brzuch z tej pozycji.
Tego moja nie robi akurat ale potrafi wtedy buzię wtulić w materac, więc też się tak boję.
Będę próbować z klinem chyba.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 12:52   #1434
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ehh dzwonili do mnie z wynikiem bo markery zakrzepowe mam podwyzszone 11krotnie, więc zaraz jedziemy na sor. Nawet małego nie mam z kim zostawić. Ściągam pokarm ile się da, ale i tak mąż musi mieszankę kupić. Polecacie jakies mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 13:12   #1435
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja dokarmiam takim mlekiem jak w szpitalu Małego karmili czyli Nan optipro plus 1.
Nie wiem czy dobre czy złe. ...

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 13:41   #1436
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
A ja przeżyłam wczoraj chwilę grozy... Była 23 mała jadła po czym usnęła więc odłożona poszła spać. Odkładam ja i śpi pomiędzy nami. Położyłam się i coś mnie tknęło patrzę na nią a ona oczy jak pięć złoty cała czerwona przełyka i nie oddycha. Chwyciłam ja do obrocilam i nic!! Na szczęście mój był obok wziął ją ale dla mnie tak chwila trwała wieczność ona nadal nie reagowala! Ja już zaczęłam płakać krzyczeć i po chwili złapała oddech. Nie mogłam usnąć a jak mi się udało to budzilam się bo ciągle bbalam się że się to powtórzy ( czasem boje się z nią zostawać sama naprawdę

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Rozumiem Twoje zdenerwowanie w takiej sytuacji. My mielismy podobną w zeszłym tygodniu. Szymuś spał, ja byłam w łazience, a TŻ w pokoju z małym. Wychodził z pokoju i zerknął na Szymka, a ten cały czerwony i zaśliniony. Wziął go na ręce, a mały nie oddycha. Zawołał mnie, przewróciłam go na brzuszek, zaczął się napinać i wyginać główkę do tyłu, cały czas "bąbelkował" śliną, dopiero po jakimś czasie zaczął oddychać, ale z płaczem - pewnie się przestraszył, do tego wyczuł że i my jesteśmy przerażeni. Masakra, najgorzej że gdyby TŻ na niego nie spojrzał to by nie wiedział, że coś jest nie tak... I wtedy stwierdziliśmy, że kupujemy monitor oddechu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 13:42   #1437
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Ja czekam w kolejce do gina. Mój mąż został w domu sam z 3 dzieci... mam nadzieje, ze Mała to przezyje tym bardziej, że już jest duże opóźnienie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 13:49   #1438
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja czekam w kolejce do gina. Mój mąż został w domu sam z 3 dzieci... mam nadzieje, ze Mała to przezyje tym bardziej, że już jest duże opóźnienie

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
A zostawiłaś odciągnięte mleko? Ja mam ginekologa w piątek i chyba będę musiała zostawić mleko, bo to dość daleko, 2h mi tam schodzi jak nie ma kolejki... Nie wiem tylko jak duzo odciągnąć. I boję się czy będzie chciał jeść z piersi jak zje z butelku. Ale jeden raz butelką chyba nie powinien zaszkodzić, nie? Lepiej tak niż gdyby głodował. A może prześpi i sie nie przyda

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 13:50   #1439
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Rozumiem Twoje zdenerwowanie w takiej sytuacji. My mielismy podobną w zeszłym tygodniu. Szymuś spał, ja byłam w łazience, a TŻ w pokoju z małym. Wychodził z pokoju i zerknął na Szymka, a ten cały czerwony i zaśliniony. Wziął go na ręce, a mały nie oddycha. Zawołał mnie, przewróciłam go na brzuszek, zaczął się napinać i wyginać główkę do tyłu, cały czas "bąbelkował" śliną, dopiero po jakimś czasie zaczął oddychać, ale z płaczem - pewnie się przestraszył, do tego wyczuł że i my jesteśmy przerażeni. Masakra, najgorzej że gdyby TŻ na niego nie spojrzał to by nie wiedział, że coś jest nie tak... I wtedy stwierdziliśmy, że kupujemy monitor oddechu.

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Mnie tak uczyli na kursie: https://www.youtube.com/watch?v=nguqSk9kcvI tylko najpierw przewrocenie na bok dziecka.
Jaki macie w końcu monitor?

martus - powodzenia
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 13:56   #1440
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez martus9191 Pokaż wiadomość
Ehh dzwonili do mnie z wynikiem bo markery zakrzepowe mam podwyzszone 11krotnie, więc zaraz jedziemy na sor. Nawet małego nie mam z kim zostawić. Ściągam pokarm ile się da, ale i tak mąż musi mieszankę kupić. Polecacie jakies mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jejku. Dobrze że się zbadałaś! Skąd się bierze to cholerstwo?
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
A zostawiłaś odciągnięte mleko? Ja mam ginekologa w piątek i chyba będę musiała zostawić mleko, bo to dość daleko, 2h mi tam schodzi jak nie ma kolejki... Nie wiem tylko jak duzo odciągnąć. I boję się czy będzie chciał jeść z piersi jak zje z butelku. Ale jeden raz butelką chyba nie powinien zaszkodzić, nie? Lepiej tak niż gdyby głodował. A może prześpi i sie nie przyda

Sent from my LG-K350 using Wizaz Forum mobile app
Ja.bym się obawiała bardziej czy zje z tej butelki w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.