On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-15, 00:18   #1
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301

On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze


Tytuł oczywiście prowokacyjny, ale naszła mnie taka abstrakcyjna myśl.
Co byście zrobiłby, jakby po kilku latach udanego związku, gdzie mieszkacie razem, dowiedziałybyście się, że facet wyznaje jakiś obrzydliwy pogląd? Np. że w sumie ten Hitler to zrobił dobrze, bo faktycznie Żydów było za dużo. Albo, że Putin to wspaniały człowiek, a to Ukraina jest zagrożeniem dla Polski.
Oczywiście powiecie, że o wiele szybciej byście się dowiedziały o takich poglądach. Ale nie koniecznie, przecież można nigdy nie wpaść na to, aby kogoś pytać, co sądzi o Putinie.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 07:43   #2
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

O Hitlerze i Putinie to się w Polsce rozmawia na piwie i na imprezach, więc naprawdę nie wiem, jakby to miał ukryć.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 07:44   #3
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 07:49   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

ja bym się grubo zaczęła zastanawiać, czy nie mam przypadkiem jakiegoś raka mózgu albo ostrego niedosłuchu/zaników pamięci i gdzie byłam przez ostanie lata, ze dopiero po kilku latach odkrywam z kim mieszkam. Bo takich poglądów nie da się ukryć latami wspólnego mieszkania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 07:55   #5
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja bym się grubo zaczęła zastanawiać, czy nie mam przypadkiem jakiegoś raka mózgu albo ostrego niedosłuchu/zaników pamięci i gdzie byłam przez ostanie lata, ze dopiero po kilku latach odkrywam z kim mieszkam. Bo takich poglądów nie da się ukryć latami wspólnego mieszkania.

Tak skrajnych poglądów nie da się ukryć nawet podczas zwykłego randkowania. Przecież ludzie z sobą rozmawiają, na przestrzeni lat pojawiają się różne polityczne,historyczne wydarzenia, o których zwykli ludzie rozmawiają. Chociażby coś w stylu "o... wyją syreny, powstanie warszawskie".



Jakby, gdyby - chciałabym się najpierw dowiedzieć SKĄD takie poglądy.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 07:58   #6
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 261
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89670275]Tak skrajnych poglądów nie da się ukryć nawet podczas zwykłego randkowania. Przecież ludzie z sobą rozmawiają, na przestrzeni lat pojawiają się różne polityczne,historyczne wydarzenia, o których zwykli ludzie rozmawiają. Chociażby coś w stylu "o... wyją syreny, powstanie warszawskie".



Jakby, gdyby - chciałabym się najpierw dowiedzieć SKĄD takie poglądy.[/QUOTE]

Miałam kiedyś taką akcję, że mój wieloletni znajomy, mąż mojej przyjaciółki po alkoholu zaczął głosić takie głupoty. Nigdy wcześniej ani później mu się to nie zdarzyło i w sumie nie wiem co mu do głowy strzeliło. Następnego dnia tych poglądów się wypierał
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 09:40   #7
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja bym się grubo zaczęła zastanawiać, czy nie mam przypadkiem jakiegoś raka mózgu albo ostrego niedosłuchu/zaników pamięci i gdzie byłam przez ostanie lata, ze dopiero po kilku latach odkrywam z kim mieszkam. Bo takich poglądów nie da się ukryć latami wspólnego mieszkania.
ja bym obstawiała, że raczej ta osoba głosząca takie rzeczy ma jakieś zaburzenia neurologiczne, psychiczne., jesli nagle zaczyna mieć inne poglądy
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-15, 10:02   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Albo przestań trollować, albo kontynuuj w wątku który już założyłaś na Intymnym.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 21:47   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Wysłałabym go do neurologa, jakby takie poglądy pojawiły się rzeczywiście po paru latach, bo coś tu nagle przestało stykać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-15, 22:32   #10
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Oczywiście powiecie, że o wiele szybciej byście się dowiedziały o takich poglądach. Ale nie koniecznie, przecież można nigdy nie wpaść na to, aby kogoś pytać, co sądzi o Putinie.
a skad w ogole zalozenie, ze trzeba pytac co ktos sadzi o putinie czy hitlerze, bo inaczej nie wiadomo czy nie jest przypadkiem nacjonalista i nie rysuje w zeszycie na marginesie symboli ss?
mam wrazenie, ze musialabys w ogole z kims nie gadac, zeby nie wiedziec jakie ma poglady na temat aborcji, lgbt czy jaka partie popiera, przeciez te tematy sa mielone do porzygu w ostatnich katach i nie da sie od tego uciec i przypadkiem nie zauwazyc, ze ktos skreca w czarna dziure
zreszta zwykle sciekowe poglady chodza parami, jak ktos ma nacjonalistyczne inklinacje to z reguly nie jest idealem w wielu innych kwestiach, wiec dosc szybko mozna wyczuc smrod, nie wierze w sytuacje, gdzie ktos jest idealnym partnerem, odnosi sie do innych z szacunkiem, respektuje prawa kobiet i mniejszosci, a nagle nie wiadomo skad sie okazuje, ze holocaust spoko
jakis kompletnie abstrakcyjny scenariusz jak dla mnie

btw gdyby mnie facet zapytal co sadze o putinie czy holocauscie to chyba stracilabym do niego szacunek, samo to pytanie jest juz abstrakcyjne i obnaza jakis zerowy poziom oczekiwan
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 12:14   #11
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 319
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:48
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-16, 13:14   #12
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
I w sumie to nie zgadzam się z wypowiedziami do Autorki w stylu: "powinnaś była domyśleć się wcześniej". Sama parę razy doświadczyłam tego, że osoba mega wykształcona, wydawałoby się że kompletnie normalna, fajna - po paru miesiącach lub latach znajomości nagle wyskoczyła z takimi tekstami.
moze mowisz o jakichs luznych znajomosciach, gdzie relacja opiera sie na tym, ze co rok jezdzicie razem na wakacje albo czasami chodzicie do klubu
ale jesli mowa jak w watku o wieloletnim partnerze, z ktorym sie mieszka i zyje, to dla mnie logiczne, ze porusza sie glebsze tematy i rozmowa nie opiera sie na tym czy lepsze jest interstellar czy incepcja i gdzie bylo lepsze cgi
jasne, sa ludzie, ktorzy niby sa tolerancyjni, a im sie czasem wymsknie cos co temu przeczy, ale to wychodzi wczesniej, po prostu niektorzy sa slepi na red flagi i potem sa historie, ze ktos byl idealem faceta, a nagle bije, a potem sie okazuje, ze od poczatku byly problemy, ale to przeciez nic takiego, bo co jest zlego w wysmiewaniu metoo czy seksistowskich zartach, przeciez to nie na serio
podobnie jest moim zdaniem z pogladami, jesli rozmawiasz z czlowiekiem to miedzy wierszami widac i nie przegapisz, ze ktos po nocach sni o alternatywnym zakonczeniu WW2, po prostu nie
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 17:53   #13
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Dla mnie to chyba byłby powód do rozstania jednak. Bo mówienie takich rzeczy jak: "Hitler miał rację" czy jakieś negatywne gadanie o Żydach to dla mnie oznaka niskiej inteligencji, tego, że dany facet/kobieta ma wąskie, ograniczone myślenie, jest mentalnie na takim samym poziomie jak kibole, jest niedorozwinięty pod względem zdolności do wykonywania złożonych procesów myślowych. Prymityw po prostu.

I w sumie to nie zgadzam się z wypowiedziami do Autorki w stylu: "powinnaś była domyśleć się wcześniej". Sama parę razy doświadczyłam tego, że osoba mega wykształcona, wydawałoby się że kompletnie normalna, fajna - po paru miesiącach lub latach znajomości nagle wyskoczyła z takimi tekstami.
Niektórzy ludzie swoje prawdziwe poglądy ukrywają, bo wiedzą, że nie wypada tak mówić. I właśnie po alkoholu, albo kiedy dzieje się coś, co sprawia, że na chwilę tracą kontrolę i nie myślą o tym "co powinno się powiedzieć", pokazują swoją prawdziwą twarz. Maskra.
To, że rasiści itp. to prymitywy, to po prostu nieprawda. Wśród ludzi bardzo inteligentnych, wielkich powieściopisarzy, filozofów czy wynalazców też nie brakuje hitlerowców czy innych oszołomów. Naziści też przecież bywali wykształceni, elokwentni.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 18:04   #14
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
To, że rasiści itp. to prymitywy, to po prostu nieprawda. Wśród ludzi bardzo inteligentnych, wielkich powieściopisarzy, filozofów czy wynalazców też nie brakuje hitlerowców czy innych oszołomów. Naziści też przecież bywali wykształceni, elokwentni.

Wskaż mi proszę taką osobę. Przy czym, mówię o osobach żyjących w obecnych czasach. I tu mamy sprzeczność. Powieści może pisać każdy. Czy to znaczy, że jest bardzo inteligentny?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 18:40   #15
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 319
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 08:48
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 21:34   #16
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
To, że rasiści itp. to prymitywy, to po prostu nieprawda. Wśród ludzi bardzo inteligentnych, wielkich powieściopisarzy, filozofów czy wynalazców też nie brakuje hitlerowców czy innych oszołomów. Naziści też przecież bywali wykształceni, elokwentni.

Nie znam osoby, która uważa, że Hitler zrobił dobrze, jest rasistą albo wyborcą konfederacji i udaje jej się to skutecznie ukryć na tyle, żebym nie zauważyła pogardy.


Może dlatego, że jestem kobietą, pewnie przed innym białym facetem jest trochę łatwiej.


To po prostu od razu widać w sposobie rozmowy.


Nie przypominam sobie ani jednego wielkiego pisarza, który był hitlerowcem. Jakieś przykłady tych genialnych myślicieli?


Oczywiście osoby, które bardzo szanuję i które uważam za geniuszy potrafią mieć odklejki. Ale to są odklejki na miarę ich czasów.


Nie oczekuję od pisarza z XVII wieku, że będzie feministą w dzisiejszym rozumieniu tego słowa, bo to po prostu nierealne. I nas też przyszłe pokolenia ocenią odpowiednio.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-16, 22:13   #17
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Tytuł oczywiście prowokacyjny, ale naszła mnie taka abstrakcyjna myśl.
Co byście zrobiłby, jakby po kilku latach udanego związku, gdzie mieszkacie razem, dowiedziałybyście się, że facet wyznaje jakiś obrzydliwy pogląd? Np. że w sumie ten Hitler to zrobił dobrze, bo faktycznie Żydów było za dużo. Albo, że Putin to wspaniały człowiek, a to Ukraina jest zagrożeniem dla Polski.
Oczywiście powiecie, że o wiele szybciej byście się dowiedziały o takich poglądach. Ale nie koniecznie, przecież można nigdy nie wpaść na to, aby kogoś pytać, co sądzi o Putinie.
Nie ma opcji aby zdrowa i przeciętnie inteligentna osoba zorientowała się o czymś takim dopiero po kilku latach.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-17, 09:55   #18
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Tytuł oczywiście prowokacyjny, ale naszła mnie taka abstrakcyjna myśl.
Co byście zrobiłby, jakby po kilku latach udanego związku, gdzie mieszkacie razem, dowiedziałybyście się, że facet wyznaje jakiś obrzydliwy pogląd? Np. że w sumie ten Hitler to zrobił dobrze, bo faktycznie Żydów było za dużo. Albo, że Putin to wspaniały człowiek, a to Ukraina jest zagrożeniem dla Polski.
Oczywiście powiecie, że o wiele szybciej byście się dowiedziały o takich poglądach. Ale nie koniecznie, przecież można nigdy nie wpaść na to, aby kogoś pytać, co sądzi o Putinie.
Musiała cię najść naprawdę abstrakcyjna myśl, bo w prawdziwym świecie takie poglądy zwykle idą w parze z innymi poglądami, które naprawdę ciężko ukryć. A najlepsze jest to, że wyznawcy tych poglądów wcale ich nie chcą ukrywać.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-19, 11:03   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
To, że rasiści itp. to prymitywy, to po prostu nieprawda. Wśród ludzi bardzo inteligentnych, wielkich powieściopisarzy, filozofów czy wynalazców też nie brakuje hitlerowców czy innych oszołomów. Naziści też przecież bywali wykształceni, elokwentni.
inteligentna kobieta ktora poznaje mezczyzne zwraca uwage na kazdy aspekt osobowisci w tym poglady. Nie ma mozliwosci zeby takie cos sie ukrylo przez lata.
na pewno wyszloby na poczatku, w czasie niezwiazanej rozmowy itp
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-24, 13:28   #20
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: On twierdzi, że Hitler zrobił dobrze

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Tytuł oczywiście prowokacyjny, ale naszła mnie taka abstrakcyjna myśl.
Co byście zrobiłby, jakby po kilku latach udanego związku, gdzie mieszkacie razem, dowiedziałybyście się, że facet wyznaje jakiś obrzydliwy pogląd? Np. że w sumie ten Hitler to zrobił dobrze, bo faktycznie Żydów było za dużo. Albo, że Putin to wspaniały człowiek, a to Ukraina jest zagrożeniem dla Polski.
Oczywiście powiecie, że o wiele szybciej byście się dowiedziały o takich poglądach. Ale nie koniecznie, przecież można nigdy nie wpaść na to, aby kogoś pytać, co sądzi o Putinie.
Po prostu bym zerwała, takie poglądy są zwykle tylko wstępem do całej serii poglądów których nie akceptuje w swoim pobliżu.

Przy czym to są rzeczy, które poznaje się "po latach" a nie pierwszej lepszej dyskusji/zajrzeniu na sociale, więc pytanie jest troche bez sensu.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-24 14:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.