Avene - mleczko 50+ - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 09:11   #91
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez -magdusia- Pokaż wiadomość
Hmm, no niby się ubrudzą. Ale jak noszę czarne bluzki to jak pudruję twarz hauschką czy skrobią pędzlem lub gąbeczką to nim przeniosę z pudełka na twarz to i tak mi część na ubranie poleci, a strzepać się nie zawsze daje. A jak zacznę kombinowac z szyją to dopiero będzie masakra
No ale jutro może spróbuję
ja zawsze "maluję się" przed ubraniem do wyjścia, z reguły robię to w szlafroku
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 09:14   #92
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Avene - mleczko 50+

Magdusia ja takze pudruje sobie szyje i dekolt. Takze nosze tylko ciemne ubrania i nie mam rozbielonych ciuchow. Ale od razu zaznaczam,że nie uzywam takich lepiszczy jak mleczko Avene, tylko lzejszych filtrow .

P.S. Ja maluje sie zawsze w ubraniu, aby pozniej nie zetrzec wszytskiego z twarzy albo umalowac sobie bluzki filtrem podczas zakladania.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 11:56   #93
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez -magdusia- Pokaż wiadomość
Ale jak noszę czarne bluzki to jak pudruję twarz hauschką czy skrobią pędzlem lub gąbeczką to nim przeniosę z pudełka na twarz to i tak mi część na ubranie poleci, a strzepać się nie zawsze daje.
ja się maluję w piżamie
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:32   #94
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
ja zawsze "maluję się" przed ubraniem do wyjścia, z reguły robię to w szlafroku
Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
ja się maluję w piżamie
to mnie nieźle zdziwiłyście!! Wy, nasze GURU Biochemii robicie makijaż zanim się ubierzecie??? To ja myślę tak jak Paula, że zakładając bluzkę przez głowę można zetrzeć filtr, nie mówiąc już o makijażu...
Ja specjalnie najpierw ubieram "górę" by móc nałożyć filtr, śniadanie jem już kiedy filtr się wchłania (żeby nie marnować czasu) a po 20 minutach robię make up.
Jakoś do głowy mi nie przyszło żeby się filtrować w piżamie, ale ...

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Magdusia ja takze pudruje sobie szyje i dekolt. Takze nosze tylko ciemne ubrania i nie mam rozbielonych ciuchow. Ale od razu zaznaczam,że nie uzywam takich lepiszczy jak mleczko Avene, tylko lzejszych filtrow .
Dziś próbowałam przypudrować Hauschką szyję i jakoś tak dziwnie się czułam, chyba za dużo jej wchłonęło mleczko.
Pocieszam się że w zimę będę zakrywać szyję szalikiem i nie będę jej filtrować

A jutro spróbuję się umalować w piżamie
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:35   #95
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez -magdusia- Pokaż wiadomość
A jutro spróbuję się umalować w piżamie
Ja tak nie mogę - 80% moich bluzek na jesień i zimę to golfy Dużo by mi tego filtra zostało na buzi, jakbym się nim mazała przed ubieraniem... za to golf miałby wspaniałą ochronę
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 17:45   #96
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez -magdusia- Pokaż wiadomość
to mnie nieźle zdziwiłyście!! Wy, nasze GURU Biochemii robicie makijaż zanim się ubierzecie??? To ja myślę tak jak Paula, że zakładając bluzkę przez głowę można zetrzeć filtr, nie mówiąc już o makijażu...
Ja specjalnie najpierw ubieram "górę" by móc nałożyć filtr, śniadanie jem już kiedy filtr się wchłania (żeby nie marnować czasu) a po 20 minutach robię make up.
Jakoś do głowy mi nie przyszło żeby się filtrować w piżamie, ale ...
z zakladaniem bluzek po zrobieniu makijazu kiedys u mnie byl niezly ubaw jak mam bluzke z duzym dekoltem to potrafie ja zakladac od dolu, przez nogi; kiedys mnie w takiej sytuacji zobaczyl TZ i slodziutkim glosem zapytal, czy aby stringow nie zakladam przez glowe;
ale juz tak na powaznie przy wkladaniu buzki najpierw leci glowa, pozniej rece, nigdy odwrotnie, bo starcie makijazu gwarantowane
i tak najpierw nasuwam dekolt na tyl glowy, rozciagam go do przodu i nakladam bluzke nie dotykacjac twarzy; jak dekolt siedzi na szyji to przekladam rece; i gotowe

Cytat:
Napisane przez -magdusia-
Dziś próbowałam przypudrować Hauschką szyję i jakoś tak dziwnie się czułam, chyba za dużo jej wchłonęło mleczko.
Pocieszam się że w zimę będę zakrywać szyję szalikiem i nie będę jej filtrować
A jutro spróbuję się umalować w piżamie
nie ladnie trzeba sie filtrowac i pod szalikiem zdejmiesz szalik i co, gola skora bez filtra; no chyba, ze bedziesz miala golf
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 19:23   #97
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
z zakladaniem bluzek po zrobieniu makijazu kiedys u mnie byl niezly ubaw jak mam bluzke z duzym dekoltem to potrafie ja zakladac od dolu, przez nogi; kiedys mnie w takiej sytuacji zobaczyl TZ i slodziutkim glosem zapytal, czy aby stringow nie zakladam przez glowe;
dobre! Jaki ten dekolt musiał być duży Ja raczej takich nie noszę Nie mam za bardzo czego uwydatniać w dekolcie

Cytat:
ale juz tak na powaznie przy wkladaniu buzki najpierw leci glowa, pozniej rece, nigdy odwrotnie, bo starcie makijazu gwarantowane
i tak najpierw nasuwam dekolt na tyl glowy, rozciagam go do przodu i nakladam bluzke nie dotykacjac twarzy; jak dekolt siedzi na szyji to przekladam rece; i gotowe
No tak rozumiem ten sposób może rzeczywiście jutro tak spróbuję. Golfów nie noszę bo nie mogę z nimi nerwowo wytrzymać. Każdy mnie "łaskocze" w szyję...

Cytat:
nie ladnie trzeba sie filtrowac i pod szalikiem zdejmiesz szalik i co, gola skora bez filtra; no chyba, ze bedziesz miala golf
Hmm, jak to pisałam to zapomniałam, że trzeba będzie kiedyś zdjąć ten szalik
Martwi mnie to ze mleczko avene zabiera dużo skrobii, przez co szyja dziwnie wygląda (jakby schodziła z niej sucha skóra) i może potestuję z innym filtrem. Myślałam o fluidzie biodermy ale szkoda jej na szyję...
Zaopatrzę się w jakieś ekonomiczne mleczko
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 21:01   #98
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez -magdusia- Pokaż wiadomość
to mnie nieźle zdziwiłyście!! Wy, nasze GURU Biochemii robicie makijaż zanim się ubierzecie??? To ja myślę tak jak Paula, że zakładając bluzkę przez głowę można zetrzeć filtr, nie mówiąc już o makijażu...
no oczywiście, przecież nałożenie filtra to pierwsza czynność, jaką wykonuję po przebudzeniu z ubieraniem się nie mam żadnych problemów, robię tak od lat - a ubrań nie brudzę ani filtrami, ani makijażem. poza tym i tak czynię gimnastykę, aby bluzki nie dotykały pach (antyperspirant), więc niedotykanie twarzy to już mały pikuś bardziej bym się wypaćkała, malując się po ubraniu - mam bardzo lotne pudry
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:57   #99
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Avene - mleczko 50+

Jesli o mnie chodzi to więcej wygibasów wymaga założenie bluzki tak, aby właśnie antyperspirantem się nie wybabrać, niz przełożenie bluzki przez głową bez uszkodzenia maski na twarzy
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:38   #100
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Avene - mleczko 50+

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
(...) poza tym i tak czynię gimnastykę, aby bluzki nie dotykały pach (antyperspirant), więc niedotykanie twarzy to już mały pikuś bardziej bym się wypaćkała, malując się po ubraniu - mam bardzo lotne pudry
z pachami to już udało mi się opanować tę sztukę co innego z makijażem, jeśli dekolt nie jest głęboki to czasem ciężko tak rozciągnąć bluzkę by się nie ubrudzić. No ale będę ćwiczyć
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:54   #101
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Avene - mleczko 50+

gdyby ubieranie się po zrobieniu makijażu stanowiło aż taki problem, to nikt np. nie przebierałby się nigdy w ciągu dnia, nie zdejmował swetra, nawet, gdy byłoby mu strasznie gorąco i wszyscy kupowaliby bluzki bez przymierzania ich w sklepie chociaż po ubraniach w sklepie czasami widać, że nie każdy opanował tę trudną sztukę
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 10:59   #102
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Avene - mleczko 50+

U mnie poranek wygląda następująco: wstaję z łóżka, idę do łazienki, myję zęby i twarz żelem bez sls i spryskuję wodą termalną, następnie zakładam górną część garderoby bez względu na to czy jest to golf czy t-shirt, nakładam na twarz filtr, idę zjeść śniadanie (w tym czasie wchłania się filtr), maluję się i ubieram .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:15   #103
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Avene - mleczko 50+

Odkopuję wątek, bo nie chcę zakładac nowego. Mam pytanie czy ktoś ma porównanie mleczka spf50+ i mleczka dla dzieci spf50+ (te drugie to chyba nowośc bo na kwc nawet nie ma, jedynie mleczko dla dzieci spf40). Ciekawa jestem czy jest jakaś róznica bo w końcu to i to mleczko... A wiecie jak to jest z próbkami w aptekach. Do składów tez nie moge dotrzec.
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 13:33   #104
xattic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 14
Dot.: Avene - mleczko 50+

Witam

Może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Potrzebuję emulsję Avene SPF 50+. W czwartek wyjeżdżam do Ameryki Południowej. Zamówiłem już w dwóch aptekach internetowych i w obu przyszła odpowiedź, że jednak tej emulsji nie mają. Na allegro też nie ma, są tylko kremy (które mi nie odpowiadają). Do tej pory używałem próbek, których miałem sporo, ale się skończyły. No i mam nóż na gardle bo wyjazd za 5 dni.

Tak więc potrzebuję emulsji, ktoś ma pomysł/wiedzę, gdzie ją można kupić w Warszawie?

Pozdrawiam
xattic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 15:24   #105
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Avene - mleczko 50+

Wiedziona miłością do emulsji Avene, zakupiłam to mleczko ( nie bez znaczenia był lepszy niż w emulsji stosunek cena/pojemnosc). Niestety nie polubilismy sie za bardzo . Mleczko robi na twarzy okropny smalec, przy przepisowej ilosci bardzo bieli i smuży... Juz wiecej sie nie zdecyduje na kupowanie filtra w ciemno Zrobiłam jakieś bezpodstawne w sumie założenie, ze skoro emulsja była genialna to mleczko też sie spisze

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-11-12 o 15:27
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 09:59   #106
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Avene - mleczko 50+

Dziewczyny mam pytanie odnośnie emulsji SPF 50 z Avene: czy ona nadaje się do cer mieszanych i tłustych?

Przekopałam KWC, ale tam o niej ani widu ani słychu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.