Krem Hydrocortisonum 0,5% - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 18:29   #121
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Niestety, ja o trądziku różowatym wiem baardzo niewiele, nigdy się specjalnie nie interesowałam.
Myślę, że każda infekcja, choroba moze mieć wpływ na taki stan skóry. Mój przykład jest najlepszy - dostałam nowe leki, wyregulowali mi cześć hormonów i o rumieniu w zasadzie zapomniałam. Mam od kilku tygodni cerę NORMALNĄ, szczęśliwą i niekłopotliwą!
Filtry pod make-up stosuję kiedy wyjeżdżam w plener, ale ogólnie się NIE OPALAM, pracuję w pomieszczeniach, wiec na co dzień raczej nie.
Czy mogłabyś mi coś w skrócie napisać o tych filtrach? Bo nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Do tej pory filtry widziałam tylko w mleczkach do opolania i czasami w kosmetykach. A tutaj dziewczyny piszą o jakiś Spf 50? Czy to są jakies kosmetyki które zawieraja jedynie filtry?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 18:56   #122
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś mi coś w skrócie napisać o tych filtrach? Bo nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Do tej pory filtry widziałam tylko w mleczkach do opolania i czasami w kosmetykach. A tutaj dziewczyny piszą o jakiś Spf 50? Czy to są jakies kosmetyki które zawieraja jedynie filtry?
Kosmetyki z filtrami, o których dziewczyny piszą na biochemii to po prostu kosmetyki pielęgnacyjne z filtrami, najczęsciej apteczne. Mają chronić przed fotostarzeniem się skóry. Bo w sumie promieniowanie jest przez cały rok... Ale nie sądzę, by były to jedynie filtry. To są normalnie kosmetyki nawilżające, odżywcze, wygładzające, przeciwzmarszczkowe - tyle, że z filtrami.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:37   #123
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Kosmetyki z filtrami, o których dziewczyny piszą na biochemii to po prostu kosmetyki pielęgnacyjne z filtrami, najczęsciej apteczne. Mają chronić przed fotostarzeniem się skóry. Bo w sumie promieniowanie jest przez cały rok... Ale nie sądzę, by były to jedynie filtry. To są normalnie kosmetyki nawilżające, odżywcze, wygładzające, przeciwzmarszczkowe - tyle, że z filtrami.
Ukrycior, rozumiem, jesli nie masz czau odpisywać na moje pytania Szperałam troche w archiwum i trudno mi to po prostu zrozumieć
Z tego, co wyczytałam, to te kosmetyki z filtrami są bardzo drogie i oczywiscie powodują że się nie opalimy. Bo nie jest tu mowa o zwykłych np. pudrach które zawierają filtr UVA+UVB? Tylko o takich które zawierają filtry 50, 40? Czy to są te same filtry które zawierają mleczka do opalania, czy jakies inne?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 19:44   #124
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Ukrycior, rozumiem, jesli nie masz czau odpisywać na moje pytania Szperałam troche w archiwum i trudno mi to po prostu zrozumieć
Z tego, co wyczytałam, to te kosmetyki z filtrami są bardzo drogie i oczywiscie powodują że się nie opalimy. Bo nie jest tu mowa o zwykłych np. pudrach które zawierają filtr UVA+UVB? Tylko o takich które zawierają filtry 50, 40? Czy to są te same filtry które zawierają mleczka do opalania, czy jakies inne?
Jakbym nie miala czasu to bym nie odpowiadała, tyle że ja też laik jestem Tyle, ze trochę się orientuję z zamiłowania. To jest tak, że rzeczywiście chodzi o kosmetyki z filtrem co najmniej 30+, bo takie chronią w dużym procencie. Nie muszą być megadrogie, ale te -dzieścia złotych będą pewnie kosztować. Jeśli chodzi o różnice w filtrach to mleczka do opalania mogą zawierać bardzo różne filtry, a najważniejsze, zeby był stabilne. Ale które są to ja dokładnie nie wiem - wiem, że meroxyl bodajże jest stabliny, a parsol na pewno nie, zwłaszcza ze destabilizują go składniki kosmetyków kolorowych.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 18:24   #125
Paulinka12142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce :)
Wiadomości: 5
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

chciałam się dowiedzieć czy ten krem Hydrocortisonum działa na uczulenie od spodni, które się pojawiło na wysokości pasa? Dziękuję za odpowiedź z góry
__________________
Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie... - Paulo Coelho "Brida"
Paulinka12142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 10:12   #126
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Jeżeli to alergia kontaktowa np. na nikiel (guzik) to moze pomóc, nie stosuj dłużej niz 7 dni
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 13:35   #127
Paulinka12142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce :)
Wiadomości: 5
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

hmm niewiem czy od guzika, ale tak mi się wydaje Dzięki za odpowiedź
__________________
Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie... - Paulo Coelho "Brida"
Paulinka12142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 11:44   #128
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

czy ten krem uwrażliwia na słońce?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:52   #129
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Mam pytanie, czy mogę użyć ten krem w odległości tak ok 1,5cm od zewnętrznego kącika oka? Boję się, żeby sobie szkody większej nie narobić. Mam bąbel, który od paru dni ani drgnie (alergia niewiadomo na co, niestety :/). Biorę Xyzal, ale też nie pomaga.
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 16:00   #130
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Tak mi przyszlo do glowy, zeby uzyc Hydrocortisolu na podraznienia po retinoidach. Juz ich nie stosuje ze wzgledu na to, ze moja skora zbyt gwaltownie na nie reagowala delikatnie mowiac, ale myslicie, ze to dobry pomysl na podraznienia?
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 13:34   #131
asiaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 31
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Absolutnie nie! to steryd, należy starać się omijać je dużym łukiem (nikomu nie życzę posterydowego zapalenia skóry) i używać tylko w ostateczności.
asiaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-31, 14:21   #132
marciak17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Hej , ja właśnie zaczęłam stosować tą maść , i moim zdaniem jest rewelacyjna w skutkach , miałam czerwone przesuszone plamy na twarzy i na dodatek swędziały ;/ Dodam że wychodzą tak co miesiąc , kompletnie nie wiem od czego <może pomożecie > Ale co do kremu , posmaruje nim te plamy i po jakiejś godzinie już są bledsze i nie pieką ;D
Także dla mnie jest rewelacyjny "
__________________
marciak17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 19:46   #133
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: krem Hydrocortisonum 0,5%

Cytat:
Napisane przez asiaer Pokaż wiadomość
Absolutnie nie! to steryd, należy starać się omijać je dużym łukiem (nikomu nie życzę posterydowego zapalenia skóry) i używać tylko w ostateczności.

wyczytałam tutaj: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ocy,t1027.html, stąd pytanie. podobno awaryjnie pomaga.
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.