Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-18, 07:32   #31
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: zmarszczki mimiczne

Przede wszystkim zapoznajcie się z filtrami przeciwsłonecznymi-mam na myśli te wysokie,30 w górę,nie jakieś kremy na dzień "z dodatkiem filtra SPF 8".Najlepsze są apteczne-fotostabilne-Vichy,La Roche Posay,Avene,Bioderma i wiele innych.Z polskich marek tańszy Iwostin.
Wbrew pozorom słońce świeci przez cały rok i niesamowicie przyspiesza starzenie skóry co potwierdzają badania,nawet jeśli stosuje się filtry na plażę czy przez całe lato wciąż pozostaje mnóstwo czasu by narobić skórze krzywdy-jesień,zima,wiosna...

Promienie UVB to te,które opalają skórę i powodują poparzenia słoneczne.
Najgorsze są promienie UVA - to one wnikają w głąb i powodują zmarszczki,przebarwienia-w tej chwili może tego nie widać,ale za kilka(naście) lat będzie,dlatego warto zacząć chronić skórę już teraz.
SPF na opakowaniu filtru określa stopień ochrony przed promianiami UVB-należy też zadbać o wysoką ochronę UVA,zwykle oznaczaną na filtrach PPD z numerkiem.

http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=905
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116684
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351



Warto się też zastanowić czy nie macie nawyku np.marszczenia brwi czy unoszenia czoła,wiele osób robi to nawykowo nawet nie zdając sobie sprawy,takie powtarzające się ruchy mogą spowodować zmarszczki nawet u nastolatki.

Poza tym - czapki z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne-wiele osób nieświadomie marszczy oczy/czoło przy ostrym słońcu;niby nic,ale przez lata na tych okolicach wyrabiają się zmarszczki.

Jeśli chodzi o te już powstałe zmarszczki,poczytajcie o retinoidach.Na wizażu jest mnóstwo dziewczyn,które je stosują.

Edytowane przez fugeela
Czas edycji: 2013-06-07 o 14:39
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:32   #32
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: zmarszczki mimiczne

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe są dla każdego wieku takie same, głównie na bazie retinolu,kremy z witaminą C. Sięgnij choćby po L'oreal revita lift z retinolem, ja niedawno testowałam, działa. Możesz sięgnąć po serum do korekty miejscowej, np. z vichy czy Eucerin.
Najnowsze osiągnięcie nauki w tej dziedzinie to obecnie seria vichy HA nuit- czyli kwas hialuronowy i retinol. Zmarszczki zwalcza się tak samo, w każdym wieku. Warto zacząć wcześniej wtedy ma to sens.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:39   #33
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Zmarszczki mimiczne-ZBIORCZY

Pewnie, że warto się poddać takiemu zabiegowi i wydaje mi się, że im wcześniej, tym lepiej. Zresztą tak powtarza moja pani doktor, do której od czasu, do czasu chodzę: jeżeli jest taka możliwość, to dlaczego czegoś nie poprawić. Ale podkreśla tez to, ze wszystko w granicach rozsądku musi być robione, dlatego w kwestiach wszelkiego rodzaju wypełniania zmarszczek najlepiej słuchać się specjalistów. Jakby ktoś chciał, to mogę do niej podać namiary. Piszcie na priva w razie potrzeby.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 20:42   #34
Kornas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Question Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

Podbiję temat, żeby nie zakładać nowego wątku. Mój proplem dotyczy tzw. "kurzych łapek" pod oczami. Mam 28 lat, ale jakby ktoś patrzył tylko na moje oczy i te okropne zmarszczki to spokojnie wydaje się,że mam powyżej trzydziestki!
Nie wiem co powinnam stosować, żeby one się spłyciły. Nie chcękupować gotowych kremów, bo one są drogie a w dodatku nie wszystkie działają. Chciałabym sobie coś sama ukręcić (np. mazidłowy olejek do twarzy 0,25% retinolu -niestety nie mogę dodać linka,bo ich stona ma jakieś problemy).Są też tam inne sera: z koenzymem Q10, z kwasem hialuronowym, z witaminą C. Co będzie dla mnie najlepsze? Co wypróbować?Kusi mnie ten olejek 0,25%retinolu na zmianę z jakimś serum z wit. C,ale troszkę obawiam się "efektu staruszki". Czy jeżeli taki efekt się pojawia, to kurację należy przerwać i wszystko wróci do normy? Czy wręcz przeciwnie-kontynuować kurację? Bardzo proszę o pomoc, bo ja się gubię w tym wszystkim, a wiem, że wiele z Was jest w tym wszystkim obeznana
Kornas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 15:17   #35
Kornas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 41
Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

Naprawdę niekt nie potrafi mi pomóc?
Kornas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 18:59   #36
alloff
Raczkowanie
 
Avatar alloff
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

cześć dziewczyny, mam pytanie:
może któraś z Was się orientuje czy jad żmii w kremie (konkretnie chodzi mi o ten specyfik http://☠☠☠☠☠☠☠/cvBcT6 faktycznie może zadziałać jak botoks? Zauważyłam że moja zmarszczka mimiczna (pionowa kreska pomiędzy brwiami) robi się coraz paskudniejsza, a niestety nie potrafię zapanować nad mimiką na tyle żeby się w tym miejscu nie marszczyć.
Z kolei botoksu jakoś się boję (raz że to jad wstrzykiwany w mięśnie, dwa - że ponoć łatwo się do tego uzależnić).

Edytowane przez alloff
Czas edycji: 2013-08-29 o 19:01 Powód: błąd
alloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 13:10   #37
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alloff Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, mam pytanie:
może któraś z Was się orientuje czy jad żmii w kremie (konkretnie chodzi mi o ten specyfik http://☠☠☠☠☠☠☠/cvBcT6 faktycznie może zadziałać jak botoks? Zauważyłam że moja zmarszczka mimiczna (pionowa kreska pomiędzy brwiami) robi się coraz paskudniejsza, a niestety nie potrafię zapanować nad mimiką na tyle żeby się w tym miejscu nie marszczyć.
Z kolei botoksu jakoś się boję (raz że to jad wstrzykiwany w mięśnie, dwa - że ponoć łatwo się do tego uzależnić).

Nie wiem jaki krem masz na myśli - link nie działa, ale dipeptyd którego używam od dłuższego czasu - to jest właśnie jad żmii (oczywiście syntetyczny ) naprawdę działa na zmarszczki mimiczne . Co prawda daleko mu do prawdziwego botoksu, ale lwia zmarszczka wygładziła się w dosyć widoczny sposób i nie widzę, zeby się pogłębiała - co jest dla mnie najważniejsze, chociaż na co dzień bardzo mocno marszczę brwi. Poziome, drobne zmarszczki są już praktycznie niewidoczne. Tylko taki składnik trzeba stosować regularnie, ja nakładam 2x dziennie.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 14:08   #38
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 08:06
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:14   #39
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Jaki dipeptyd masz na myśli? Z któregoś sklepu z półproduktami?

Kupuję w sklepiku z produktami do kręcenia kremów http://naturaliskosmetyki.pl/dipepti...oks-p-140.html. Dodaję do tego glukonian magnezu.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 17:41   #40
alloff
Raczkowanie
 
Avatar alloff
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Zmarszczki mimiczne - ZBIORCZY

Dzięki Geraldine2030, brzmi zachęcająco, to chyba kupię ten krem bo ten diapeptyd pewnie trzeba z czymś ukręcić, a do robienia własnych kosmetyków jeszcze mi daleko


ps a link może był "niepoprawny forumowo" albo co, chodziło mi o krem Skinfluence z jednej angielskiej firmy
alloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 14:58   #41
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika, że żele Garnier to samo zło, polecam przerzucić się na coś łagodniejszego, na przykład na olejki myjące
Zaciekawila mnie ta wypowiedz bo stosuje z garniera peeling i chciałam sie zapytać czemu samó zło?
Co powoduje?
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 15:09   #42
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Zmarszczki- czoło- lat 16

Cytat:
Napisane przez monia503 Pokaż wiadomość
Zaciekawila mnie ta wypowiedz bo stosuje z garniera peeling i chciałam sie zapytać czemu samó zło?
Co powoduje?
Hmmm, może słaby skład? Ale nei znam konkretnie peelingu.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.