Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 09:34   #3991
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Witam,

Czy któreś z Was (stosujące retinoidy od dluzszego czasu) zauwazyly juz pogrubienie skóry ?
Juz drugi rok uzywam Locacid 500 , 1-2 razy w tygodniu (bez względu na porę roku) i niestety moja skóra jest nadal cieniutka, za kazdym uzyciem sie złuszcza i czekam na to pogrubienie i nie moge sie doczekać. Jedyne co widze to milion razy wieksze zmarszczki pod oczami, wyostrzone rysy twarzy niż te 2 lata temu, przed rozpoczeciem kuracji.

No i dopada mnie zwątpienie bo po takim czasie to powinnam widziec pozytywy a ja ciagle negatywy.

Retinoidy uzywam wylacznie przecwizmarszczkowo, nie mam trądziku.

Proszę o jakieś, porady, otuchę, rozjasnienie w głowie bo jestem mocno zasmucona
Co do zmarszczek pod oczami, to pamiętasz o natłuszczaniu? Ja stosuję Nanobase lub Retimax i nie jest źle.
A co do wyostrzenia rysów, to może schudłaś ostatnio?
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:11   #3992
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

patricitka nawilżam kremami z Avene i natluszczam olejami. Nie schudlam. Jestem coraz bliższa rezygnacji z retinoidów bo coraz bardziej wierze, że cała ta przeciwzmarszczkowa moc i pogrubienie skóry to jedynie marketing by nabic kase producentom.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 22:00   #3993
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Używam Differinu już 2,5 miesiąca i nie dośc, że skóra znowu mi złaci płatami to pod skóra pojawiają się ropne pryszcze. Nie wiem co mam teraz z tym zrobić... miało być lepiej,a jest gorzej. Czy na efekty powinnam jeszcze poczekać? W dodatku uzywałam peelingu ebzymatycznego z Ziaji Ulgi, który fajnie wygładzał i był delikatny,a po ostatnim nałożeniu strasznie mnie szczypało i do teraz mam twarz człą czerwoną i to nie chce zejść, teraz nie mogę tej wyliniałej skóry złuszczyć ani nic. Co robić?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 08:29   #3994
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czy to prawda że produkty z retinoidami (m.in. Locacid) zawierają nadtlenek benzoilu który wręcz odpowiada za produkcję wolnych rodników i przyspiesza starzenie ??? Proszę o odpowiedź. mam juz taki mętlik w głowie, wszystko jest szkodliwe, jedni zachwalają, drudzy twierdzą, że szkodliwe i rakotwórcze itp.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 10:03   #3995
jestemann
Rozeznanie
 
Avatar jestemann
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 602
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Czy to prawda że produkty z retinoidami (m.in. Locacid) zawierają nadtlenek benzoilu który wręcz odpowiada za produkcję wolnych rodników i przyspiesza starzenie ??? Proszę o odpowiedź. mam juz taki mętlik w głowie, wszystko jest szkodliwe, jedni zachwalają, drudzy twierdzą, że szkodliwe i rakotwórcze itp.

Niektóre mogą zawierać, ale z tego co widzę to Locacid nie ma tego w składzie. Nadtlenek benzoilu jest powszechnie stosowaną substancją w leczeniu trądziku - także nie ma co popadać w paranoje. Polecam wpis na ten temat: http://www.italianablog.pl/2015/02/n...ilu-dzialanie/
__________________
INSTAGRAM: http://instagram.com/anitaosmolska

Nowa torebka MICHAEL KORS ISADORE BLACK szuka domu
jestemann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 08:37   #3996
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej dziewczyny!

Jakiś rok temu opisywałam moje doświadczenia z Zorac'iem (łuszczyłam się jak wąż), niedługo później zaczęłam zabawę z Triacnealem którą przerwałam kilka miesięcy temu (miałam wrażenie że nie ma spektakularnej różnicy). Od kilku dni znów używam żółtej mazi śmierdzącej octem Ponownie mam wrażenie że jednak Triacneal jest dla mnie za słaby... jednocześnie nie chcę ładować na siebie czegoś tak mocnego jak Zorac. Szukam czegoś po środku

Czego oczekuję - pozbycia się podskórnych gulek, wygładzenia skóry, zmniejszenia przebarwień. Zmarszczek nie mam. Najlepiej gdyby był to produkt apteczny bo do takich mam najlepszy dostęp

Macie jakieś propozycje?
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 18:40   #3997
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

vichy advanced filler
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.