alergie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-16, 08:51   #31
paola01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Paznokcie akrylowe i uczulenie?

Dziękuję wszystkim za odp.
Pozdrawiam
paola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 22:24   #32
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Uczulenie na Cleaner

Witam! Jestem tu nowa. Mam problem następujący: uczula mnie cleaner być może są jakieś dla alergików? Ma ktoś może podobny problem? W wyszukiwarce niestety nie znalazłam podobnego tematu, jeśli przeoczyłam, to wybaczcie. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 00:11   #33
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Uczulenie na Cleaner

Z czym związane jest Twoje uczulenie?
Może wystarczy abyś nie dotykała cleanerem do skórek i pozbędziesz sie problemu?
Jakie sa objawy uczulenia? może to wcale nie alergia, ale np wysuszenie skóry (wiekszośc cleanerów zawiera alkohol).
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:46   #34
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Uczulenie na Cleaner

Wystarczy że np mam w dłoni wacik nasączony, po 2 , 3godzinach mam ręce skupiska małych bąbelków z jakimś płynem . Wykonując usługę komuś można cały czas w rękawiczkach. A sobie?

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Kurcze, na początku myślałam że to wina żelu, ale jak potarłam żelem po paluchach, nic nie było.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Ech, no cóż najwyżej będzie szewc bez butów chodził

pozdrawiam
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 23:29   #35
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Uczulenie na Cleaner

Zawsze możesz miec odtłuszczacz w pędzelku- taki ma np SPN (Clean and Prep)
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:33   #36
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Uczulenie na Cleaner

jakoś wcześniej nie pomyślałam faktycznie bardzo dobry pomysł, zamówie taki z perfect b. , bo mam chęć też na ich cover, dziewczyny pisały że fajny, ładnie się cieniuje , a na zdjątkach fajowo wyglądał. dzięki za pomoc
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:27   #37
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: poważny problem!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!1

Niestety też mam takie same objawy, które pojawiają się wraz z cieplejszymi miesiącami w roku. Takowe pecherzyki pojawiają się u mnie tylko na dłoniach (przeważnie są większe rano a miejsze wieczorami)- same pęcherzyki nie bolą, ale za to zabawa się zaczyna kiedy skóra się zmienia. Pęcherzyki pękają dłonie bolą jak ch..... ,a skóra staję się zrogowaciała i przesuszona. Swojego czasu byłam z tym u dermatologa lecz tylko się dowiedziałam że nie jest to uczulenie tylko - potówki. (tylko tyle wiem że jest to problem z potem, który magazynuje się w pęcheżykach)
i że trzeba poprostu to przeboleć i rzeczywiście w raz z pojawieniem się drugiej połowy września kiedy jest już chłodniej one znikają, a skóra wraca powoli do normalności.
Natknełam się na ten wątek ponieważ szukałam ludzi z podobnym defektem, gdyż teraz przechodzę fazę pojawiania się pęcherzyków razem z rodowaceniem i potrzebuje kremu do rąk który nie powodowałby pojawiania się nowych defekcików (co niestety cowoduje większość kremów nawilżających) a pomógł zrogowaciałemu naskórkowi
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-30, 09:35   #38
tesiaczek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: alergie

Witajcie wszyscy.
Otóż moim problemem są pęcherzyki z płynem wokół paznokci po założeniu paznokci akrylowych. Myślę że to uczulenie ale nie mam możliwości udania się do lekarza z tym. Teraz zmjiany się zaogniły ciągle rosną te bąbelki i swędzą momentami tak że nie wiem co mam z rękami robić więc oblewam je zimna woda.
Paznokcie na zdjeciu to zwykle tipsy pomalowane bo nie chcialam chodzic z golymi moimi krotkimi, a moze jednak je zdjac ?
Poradzcie co mam zrobic i jak moge domowymi sposobami to zlagodzic, zaleczyc.
Zestaw ktorym robilam paznokcie jest firmy allepaznokcie i tylko mnie uczulilo moja mama ma pazurki w porzadku.
Robiac nie zalalam skorek primerem ani akrylem, nie przepilowalam plytki a wszystkie narzedzia byly nowe czysciutkie.
Prosze o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150330_092535[1].jpg (147,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150330_093504[1].jpg (83,0 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez tesiaczek90
Czas edycji: 2015-03-30 o 10:32
tesiaczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 18:57   #39
ProBono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 9
Dot.: alergie

Cześć wszystkim. Cieszę się, że tu trafiłam, bo do tej pory czułam się dość odosobniona ze swoim problemem.

Tesiaczek, odpowiadając na Twoje pytanie - niestety, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie paznokci.

Pokrótce opiszę jak było u mnie. Jakieś dwa lata temu po raz pierwszy zrobiłam sobie paznokcie - sama, zwykłe tipsy (bez żelu, lamp itd.). Zrezygnowałam z nich na rzecz sportu. Ponad rok temu postanowiłam jednak do nich wrócić. W pewnym momencie (po ok. 8 miesiącach) zauważyłam niepokojące objawy (właśnie te nieszczęsne pęcherze, które potem przemieniały się w rany i objęły całe palce, a nawet część dłoni - co więcej na stopach również to zaobserwowałam, ale z minimalnym nasileniem). Zbiegło się to w czasie ze znalezieniem chorego kota. Dodatkowo na twarzy zaczęły mi się pojawiać czerwone plamy/przesuszenia. Zaczęłam chodzić do dermatologa, dostawałam różne maście, sterydy, poprawa była minimalna.

Postanowiłam zrezygnować z paznokci, bo one też ucierpiały - zrobiły się pofalowane (niestety moja dieta pozostawiała wiele do życzenia, więc nie wykluczałam, że to właśnie był efekt). Dłonie nadal nie były w super stanie, ale zapomniałam już o uciążliwych dolegliwościach. Kupiłam więc nowy klej (tej samej firmy, bo dobrze trzymał) i znów zaczęłam kleić paznokcie. Trwa to od dwóch tygodni, i niestety, ale problem powrócił. Pęcherze, rany - stara historia.

Cały czas łudziłam się, że może jednak to nie od tipsów, ale niestety. Zastanawia mnie tylko jedno - czy to faktycznie wina kleju? Czy istnieją jakieś odpowiedniki, które nie uczulają? A może mam zanieczyszczone pilniki?
ProBono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 07:40   #40
tesiaczek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: alergie

Tipsy zdjelam bo ama juz wytrzymac nie moglam. Pecherzyki zaczely najpirw bolec i teraz twardnieja i zamieniaja sie w strupki. Na szczescie plytka paznokcia w porzadku calkiem normalna tylko ta skora wokol nie jestem alergikiem nigdy nie mialam zadnych objawow az do teraz czy jest jakis sposob na przdluzenie paznokci ktory nie uczula ? Czy moze to kwestia tego trefnego zestwu z allepaznokcie ?
Mam w planie podleczyc te zmiany i wybrac sie na fiberglass ale teraz mam watpliwosci czy i to mnie nie uczuli.
Moj maz od razu kazal mi to wszystko wyrzucic heh i nigdy juz nie zamawiac z internetu.
A jak Ty sobie radzisz z tymi zmianami ? Co stosujesz ?
tesiaczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:24   #41
ProBono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 9
Dot.: alergie

Zapisałam sięâ˜☠do alergologa, termin za dwa tygodnie, zobaczymy co powie. Dermatolog przepisywał mi różne maści, ale ostatecznie i tak pozbyłam sięâ˜☠paznokci. Dodam tylko, że niestety, ale w moim przypadku dłonie nie doszły jeszcze do "normy". Mi również bardzo zależy na możliwości przedłużania paznokci, bo po prostu to lubię, ale zobaczymy co z tego wyniknie.
Dodam, że w krytycznym momencie (kiedy jeszcze zupełnie nie wiedziałam co sięâ˜☠dzieje), na dłoniach miałam tragedię - na co dzień musiałam nosićâ˜☠opatrunki, ale ból i ogólny dyskomfort był nie do opisania :/
ProBono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 13:26   #42
tesiaczek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: alergie

U mnie z dnia na dzień na szczęście coraz lepiej ból zniknal a bable zamieniaja sie w strupki w niektorych miescach zaczyna schodzic skora.
Jak narazie ratuje sie kremami do rak i na noc nakladam gruba warstwe wazeliny na rece i zakladam rekawiczki - troche to pomaga bo skora nie jest szorstka i zostaje natluszczona.
Mam nadzieje ze przy czestym kremowaniu dosyc szybko sobie poradze z tym problemem ale pozostaje dalej pytanie jaka metoda mnie nie uczuli.
Jak bylam mlodsza to mialam i akryl i zel i nic mnie nigdy nie uczulalo.
tesiaczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 13:46   #43
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: alergie

a musisz przedłużać paznokcie? chyba ważniejsze zdrowie niż zrobione paznokcie na nieestetycznych i chorych dłoniach. Zrób sobie hybrydę w jakimś sprawdzonym salonie. Hardem z Semilacka też można przedłużać (chociaż niewiele ale zawsze parę milimetrów).
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 22:33   #44
smallwomaninbigcity
Przyczajenie
 
Avatar smallwomaninbigcity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: alergie

polecam artykuł uczulenie na hybrydę, w związku z robieniem hybrydy semilac -em nagrałam też film na ten temat
smallwomaninbigcity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 13:36   #45
Etapia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: alergie

Przyczyną może być przeterminowany gel albo lakier
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Etapia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-10 13:36:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.