Odmowa wykonania frencha w salonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-27, 12:43   #1
malinazagrosze
Przyczajenie
 
Avatar malinazagrosze
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5

Odmowa wykonania frencha w salonie


Odmówiono mi wykonania frencha w gabinecie kosmetycznym, uzasadniając, że jest to obciachowe i passé. Wycofano się nawet z produktów, którymi można by ten manicure wykonać więc jest to fizycznie niemożliwe. Cenię ten salon i ludzi, którzy tam pracują więc osobiście nic nie mam do obsługi czy jakości oferowanych usług, bo są bez zarzutu.

A mimo to, na chwilę osłupiałam, bo dobrze i bardzo delikatnie wykonany francuz wydawał mi się zawsze klasycznym i uniwersalnym rozwiązaniem, który dobrze wyglądał zarówno na dłoni jak i stopie, pod warunkiem że kosmetyczka, istotnie, nie zrobiła obciachowego, czytaj, grubego na pół centymetra, białego paska.
Osobiście, dużo bardziej obciachowe, są dla mnie paznokcie we wszystkich kolorach tęczy, czy odpustowo upstrzone brokatem lub cyrkoniami. Bo francuz imituje naturalną płytkę paznokcia, a tamto wygląda bo prostu jarmarcznie i sztucznie.

Chciałam zapytać kosmetyczek, skąd taki trend, który zubaża nieco ofertę i protekcjonalnie podchodzi do klienta, narzucając mu z góry co nosić wypada, a czego nie.

A dziewczyn zapytać, co o tym sądzą
malinazagrosze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 21:00   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

faktycznie dziwne
ja też uważam french za elegancki i pasujący praktycznie na każdą okazję, dużo bardziej niż brokaty i efekty syrenki
chociaż faktycznie słyszałam, że french wyszedł niby z mody
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 21:21   #3
jotka97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 135
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Jestem w szoku, przecież poprawnie i estetycznie wykonany frenczos to nie lada wyczyn, powinien być wizytówką każdego salonu
jotka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 12:32   #4
zuzulas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 95
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

fakt, przy obecnych "trendach" french wygląda jak golas ale powinni Ci zrobić to, co chcesz mieć na paznokciach, a nie wymigiwać się modą. powiem tak: ładny, naturalny french naprawdę jest trudno zrobić (proporcje i kształt białego paska), więc może to brak umiejętności zadecydował?
zuzulas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 16:36   #5
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Cytat:
Napisane przez zuzulas Pokaż wiadomość
fakt, przy obecnych "trendach" french wygląda jak golas ale powinni Ci zrobić to, co chcesz mieć na paznokciach, a nie wymigiwać się modą. powiem tak: ładny, naturalny french naprawdę jest trudno zrobić (proporcje i kształt białego paska), więc może to brak umiejętności zadecydował?
Pomyślałam o tym samym Kiedyś poszłam do osiedlowego salonu na manicure i miałam podobną sytuację. TŻ zafundował mi w prezencie wizytę u fryzjera i kosmetyczki. Chciałam manicure francuski. Miałam ważne spotkanie służbowe tego dnia i zależało mi na skromnych, ładnych paznokciach. Kosmetyczka nie chciała zrobić mi frencha, bo już jest niemodny.
Zgodziłam się na inne mani. Wyszłam z salonu z pozacinanymi skórkami,nierówno pomalowanymi paznokciami w ciemnym kolorze. W dodatku kosmetyczka tak się ze mną zagadała, że zapomniała spiłować paznokcie u jednej dłoni. Zabieg był opłacony z góry, więc nie chciałam się kłócić. W domu szybko zmyłam manicure i pomalowałam paznokcie na czerwono.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 18:18   #6
semiko24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

To jakaś kpina, że w salonie odmówiono zrobienia francuskiego manicure'u. W końcu, jeżeli mieli to w ofercie, to powinni go zrobić i nieważne, jaka jest ich opinia. Decyzja klienta jest na pierwszym miejscu. Jakby coś takiego miało w mojej ulubionej klinice miejsce to chyba straciłaby w moich oczach. Jednak 《reklama salonu》mnie jeszcze na szczęście nie zawiodła. Uff... Można poznać, gdzie takie cuda się dzieją? To absurdalne.

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2016-07-06 o 18:30
semiko24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 22:29   #7
flowerbykenzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

no faktycznie kuriozalna sytuacja, rozumiem doradzic co modne a co nie, jesli ktos spyta, ale zeby nie zrobic bo sie odgórnie uwaza ze cos jest niemodne to juz lekka przesada. A jesli klientka CHCE cos niemodnego to co je to obchodzi? Pomijając juz fakt ze french wg mnie jest evergreenem pazurowym, to kto im dał prawo do ubezwłasnowalniania klientów? Az sie wierzyc nie chce
flowerbykenzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 23:09   #8
Costa_Chic_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Wow, rzeczywiście dziwna sytuacja! Według mnie french nigdy nie powinien wyjść z mody. Nie rozumiem za bardzo polityki tego zakładu. Ja osobiście zraziłabym się do wspomnianego salonu i poszukała drugiego.
__________________
Blog: http://beauty-fashion-and-style.blogspot.com/
Najnowszy post -Ostatnio przeczytane <--- nowy cykl na blogu!!
Costa_Chic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 21:04   #9
KesiNails
Raczkowanie
 
Avatar KesiNails
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Jak dla mnie to mega nieprofesjonalne podejście, a french jest ponadczasowy i zawsze modny - oczywiście estetycznie wykonany.
Może problem jest gdzie indziej, bo nie każda stylistka potrafi zrobić ładnego i równego na wszystkich paznokciach frencha
KesiNails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 12:53   #10
graczocholiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 50
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

A mogłoby tak że po prostu nie mieli tych produktów jak powiedzieli a pod jedną klientkę nie chciało im się zamawiać więc powiedzieli że jest już nie modę, ale też sobie nie wyobrażam że w salonie ktoś mi mówi że tego to pani nie zrobię bo jest nie modne, szok:|
__________________
CIEKAWY BLOG O ODCHUDZANIU

Edytowane przez graczocholiczka
Czas edycji: 2016-09-25 o 17:00
graczocholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 14:05   #11
kasiando
Raczkowanie
 
Avatar kasiando
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 45
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

dziwna sprawa, ja ostatnio byłam u dobrej i idącej za modą kosmetyczki i nie miałam takiego problemu
__________________
Kiedyś traktowałam ludzi dobrze.. teraz z wzajemnością
kasiando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 08:54   #12
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Ja rzeczywiście fanką frencha nie jestem, ale żeby kosmetyczka odmówiła Ci zrobienia, bo jest to niemodne.... ?????? Masakra! Rozumiem, że powiedziałaby, że nie ma produktów, którymi mogła by to zrobić, ale odmowa, bo jej się nie podoba? Nieźle.
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 14:13   #13
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Bardzo dziwna sytuacja, jak usługodawca może odmówić wykonania usługi?
Jak dla mnie frencz to jest ponadczasowa klasyka, powinien być takim numerem popisowym salonu. Bo niestety, ale nie każdy taki potrafi wykonać.
A teraz lanusje się tandetę, to inna kwestia. Obecnie szał i moda na długie szpice- jak dla mnie szpony, wygląda to kiczowato i totalnie obciachowo. Czy to w jednym kolorze, czy efekt syrenki, z brokatem, dżetami, ombre, naklejki i inne cuda.
Taki sam totalny kicz jak swego czasu tipsy, jedna liga.
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 11:55   #14
MireczkaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

French nie jest zbyt prosty - może panie po prostu nie potrafią go wykonywać, co? A z drugiej strony, jeśli nie ma "popytu" na jakieś usługi to salon ma przecież prawo zrezygnować z zakupu sprzętu (lakierów) służących do ich wykonywania.
MireczkaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 22:15   #15
KesiNails
Raczkowanie
 
Avatar KesiNails
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: Odmowa wykonania frencha w salonie

Cytat:
Napisane przez MireczkaPL Pokaż wiadomość
French nie jest zbyt prosty - może panie po prostu nie potrafią go wykonywać, co? A z drugiej strony, jeśli nie ma "popytu" na jakieś usługi to salon ma przecież prawo zrezygnować z zakupu sprzętu (lakierów) służących do ich wykonywania.
Ale jakie lakiery do frencha? nie muszą być przecież koniecznie specjalnie do frencha. Biały każdy salon powinien mieć - mamy białą końcówkę.
Mleczny półprzezroczysty róż można uzyskać mieszając biały, różowy i sporo topu. Jakoś mnie nie przekonuje to, że salon nie miał produktów, bo trzeba jedynie trochę wyobraźni
French jest cały czas bardzo popularny w manicure ślubnym (z resztą nie tylko), dlatego jak dla mnie każdy salon powinien go oferować klientkom
__________________
Mój aliexpressowo-paznokciowy blog: https://kesinails.blogspot.nl/
KesiNails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-02 23:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.