Ekokosmetyki - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 03:50   #31
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: ekokosmetyki

No, to ta emulsja. Ja osobiście kupowałam w sklepie www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl, ale teraz już jej nie mają.
Dokładna nazwa z opakowania: SANTE Soleil Family Sun Lotion

Kupiłam go jak szukałam pilnie jakiegoś możliwie lekkiego filtra i zachęciła mnie np. ta opinia: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=131 ,a przede wszystkim lekki skład.
Rzeczywiście super się wchłania, cera się po nim nie błyszczy. Dobra mineralna ochrona (ma zarówno Titanium Dioxide, jak i Zinc Oxide), tak jak wcześniej pisałam nie ma alkoholu, jest delikatny i nie podrażnia. Jeśli się go dobrze nałoży, to nie bieli (kwestia "wyczucia" i wprawy), chociaż ma oczywiście do tego skłonność, jak to filtry mineralne - ze względu na dużą ilość minerałów w składzie.
Używałam go całe zeszłe lato i jestem z niego naprawdę zadowolona. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to pisz.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:52   #32
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: ekokosmetyki

mam pytanie : gdzie we Wrocławiu można kupić puder jedwabny Hauschki?
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 21:02   #33
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: ekokosmetyki

up up ... nikt nie wie gdzie można kupić ten puder ?
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 23:24   #34
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ekokosmetyki

nie jestem z Wrocławia, w Krakowie jest w niektórych aptekach, można też zamówić wcześniej w necie na stronie www apteki - spróbuj, sprawdź jakie sieci są u Ciebie dostępne
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 23:33   #35
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: ekokosmetyki

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
No, to ta emulsja. Ja osobiście kupowałam w sklepie www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl, ale teraz już jej nie mają.
Dokładna nazwa z opakowania: SANTE Soleil Family Sun Lotion

Kupiłam go jak szukałam pilnie jakiegoś możliwie lekkiego filtra i zachęciła mnie np. ta opinia: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=131 ,a przede wszystkim lekki skład.
Rzeczywiście super się wchłania, cera się po nim nie błyszczy. Dobra mineralna ochrona (ma zarówno Titanium Dioxide, jak i Zinc Oxide), tak jak wcześniej pisałam nie ma alkoholu, jest delikatny i nie podrażnia. Jeśli się go dobrze nałoży, to nie bieli (kwestia "wyczucia" i wprawy), chociaż ma oczywiście do tego skłonność, jak to filtry mineralne - ze względu na dużą ilość minerałów w składzie.
Używałam go całe zeszłe lato i jestem z niego naprawdę zadowolona. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to pisz.
Dzieki, nad tym kremem jeszcze pomysle, "przelecialam" z grubsza ten sklad i pomimo braku alkoholu nie bardzo mi sie podoba. Jesli czegos lepszego nie znajde to pewnie sie zdecyduje.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 09:38   #36
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Kosmetyki naturalne a 'zwykle'

Dziewczyny,
tyle się trąbi o szkodliwych konserwantach, wchodząc do zwykłej (nie eco ) drogerii, sklepu z kosmetykami NIE MA kosmetyków bez konserwantów, zawsze coś jest. Kupilam sobie dla próby kosmetyk naturalny - skóra źle go toleruje, nie miałam problemu z wypryskami itp, ale mimo 'składu dla alergików' mam problemy z cerą - nieprzerwanie od miesiąca, pora odstawic 'nature'. Niech ktoś mający jakieś pojęcie głebsze sie wypowie ; czy rzeczywiście tak jak piszą np na stronie ; http://www.jaworek.net/kosmetyki/cza....php#formalina wszytskie te konserwanty moga uwolnic na naszej skórze formaldehyd?? Czy to zwykła propaganda mająca na celu sklonic nas do zakupu naturalnych kosmetyków?? Powiem szczerze, ze naturalne kosmetyki sa gorzej tolerowane, mam wrazenie ze tez gorzej pochlaniane przez skóre. czego na prawde powinnysmy unikąc jak ognia? Ponoć wazelina, parafina to zło wcielone - dziwne ze wiele na prawde DROGICH firm i dobrych dodaje ją do swoich kremów.
'Parafina tworzy na skórze nieprzepuszczalną dla gazów (również dla tlenu i powietrza) i wody warstwę. Skóra pod tą warstwą czuje się miękkka i gładka. Ale co tak naprawdę dzieje się pod tą warstwą? Oddychanie skóry jest zablokowane, chłodzenie powierzchni skóry przez wydzielanie potu jest uniemożliwione. Skóra jest rozgrzana i wydziela coraz więcej potu. Wszystkie wydzieliny skóry zostają pod warstwą parafiny. skóra puchnie i dusi się, niektórzy mówią, że znikają zmarszczki ;-).'
Co moze NA PRAWDĘ powodowac szybsze starzenie i niszczenie skóry - czego unikać,a na co przymknąc oczy?
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 18:47   #37
fiona122006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Kosmetyki naturalne a 'zwykle'

Wolfshade
Odkąd używam kosmetyków z ECOCERT i BIO moja skóra odżyła, wygładziła się,a czarne plamy pod oczami giną- no i to jest niesamowite. Kupiłam najpierw balsam nawilżający ECO cosmetics- taki sobie, oraz Sweet Coton balsam z 6-ścioma masłami NATESSANCE- no i tu strzał w dziesiątkę- jeśli chodzi o wygląd to nie wygląda jak krem tylko taka maść, zapach słodki ( to chyba olej sezamowy). Jest tłusty i wygląda dość nieciekawie, trochę trwa kiedy się wchłonie, ale gdy zobaczyłam, że znikają mi cienie pod oczami ,które miałam całe życie-to nic mnie już nie zniechęca. Nie uczula mnie, a jestem alergikiem.
Ładny zapach, piękne opakowanie, śliczne wchłanianie nie zastąpi siły natury-tylko trzeba trafić na ten jedyny, zamierzam testować dalej na sobie kosmetyki z certyfikatami bio ( karta cosmebio)- jestem pewna przynajmniej ich składu.
Może któraś z WAS drogie forumowiczki ma swoje ulubione kosmetyki z tej półki i jest z nich zadowolona?
fiona122006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 19:58   #38
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Polecam przejrzec watki

Idealne kosmetyki naturalne!

Czarna lista składników w kosmetykach

Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:02   #39
fiona122006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

A ja kochane mam jeszcze takie pytanie: jaka firma na rynku polskim produkująca kosmetyki naturalne-te z certyfikatami jest najlepsza.
Ceny kosmetyków naturalnych są różne, niemieckie tańsze, francuskie droższe, ale czy składem lepsze?
A więc które są najlepsze i z jakiej firmy?
Ostatnio widziałam kosmetyki firmy organix cosmetix i ceny nie były,aż tak powalające.
fiona122006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:29   #40
tuscany
Przyczajenie
 
Avatar tuscany
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 29
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Ja lubie kosmetyki sanoflore. przetestowałam juz kilka produkow, bo kupowalam zestawy promocyjne. kremy (anti-ageing na noc i energetyzujacy na dzien)- wody kwiatowe (rozana - moja ulubiona) i pianke do twarzy. Ze wszystkich jestem zadowolona. Oczywiscie najwazniejsze jest dla mnie to, ze sa z naturalnych skladnikow i nie zawieraja parabenow. Po przeczytaniu ksiazki antyrak jest to wg mnie szczegolna przewaga tych kosmetykow (musze zwracac duza uwage na profilaktyke nowotworowa).

a jakie kosmetyki wy wyprobowalyscie i mozecie polecic?
tuscany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 17:01   #41
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Cytat:
Ostatnio widziałam kosmetyki firmy organix cosmetix i ceny nie były,aż tak powalające.
Ta firma ma bardzo fajny kremik na dzień. W zasadzie wzięłam go przypadkiem, bo stałam w kolejce w zielarskim i z boku opakowania widzą napis, że bez parabenów, mirystyli, parafiny, alkoholi tłuszczowych itp. Ja tam nie mam paranoi parafinowo-parabenowych ale coś mnie tknęło i poprosiłam pudełeczko do obejrzenia, żeby zobaczyć co tam jest w składzie. Zaraz za wodą był skwalen (skwalan?) co mnie autentycznie rozczuliło bo zastanawiałam się, czy nie kupić czystego skwalenu (skwalanu?) z jednego ze sklepów z półproduktami, ale był drogi a miałam dużo innych rzeczy do kupienia. Dalej w składzie jest sok aloesowy, za nim chyba jakiś emulgator a potem masło shea, trochę wypełniaczy/innych emugatorów (nie wiem dokładnie co w sumie :P) i ekstrakty, ekstrakty, ekstrakty. Postanowiłam wziąć go w ciemno i ciesze się, że to zrobiłam Bardzo ładnie nawilża, jest treściwy i tłusty ale wchłania się znakomicie. Moja skóra go baaardzo lubi, bardziej niż jakikolwiek inny krem. Jest mięciutka, milutka i uspokojona,krem ładnie łagodzi podrażnienia, nawet mi już centralne ogrzewanie nie groźne. Mam tylko podejrzenie, że mi się podkład na nim szybciej rozpuszcza, ale nie można mieć wszystkiego. Teraz na dzień i tak muszę stosować filtr więc ten krem mogę z powodzeniem używać na noc i nie mam najmniejszych wątpliwości, że poradzi sobie z nawilżeniem i natłuszczeniem skóry po kwasie migdałowym .
Krem jak dla mnie jest dość drogi, kosztuje jakieś 25-27zł ale przy takim działaniu to mogę tyle płacić za każdym razem jak nieśmiało zacznie pojawiać się dno słoiczka.
No i poza skwalenem rozczulił mnie też napis na opakowaniu "Certyfikowane przez Izraelskie Ministerstwo Zdrowia" ! Myślałam, że się poskładam ze śmiechu !

Edytowane przez Dronf
Czas edycji: 2009-11-17 o 17:06 Powód: literówki ;]
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 19:46   #42
deterministka
Raczkowanie
 
Avatar deterministka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 54
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Właśnie szukałam informacji na temat tej firmy, bo kosmetyki , jak na ekologiczne nie są drogie. I widzę, że ma EKOCERT , który jest przynawany dość rzadko, naprawdę trudno o ten certfikat.
Podaje fajny link: http://wiadomoscikosmetyczne.pl/content/view/3559/783/
pozdrawiam
deterministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 21:16   #43
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki naturalne a 'zwykle'

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
tyle się trąbi o szkodliwych konserwantach, wchodząc do zwykłej (nie eco ) drogerii, sklepu z kosmetykami NIE MA kosmetyków bez konserwantów, zawsze coś jest. Kupilam sobie dla próby kosmetyk naturalny - skóra źle go toleruje, nie miałam problemu z wypryskami itp, ale mimo 'składu dla alergików' mam problemy z cerą - nieprzerwanie od miesiąca, pora odstawic 'nature'. Niech ktoś mający jakieś pojęcie głebsze sie wypowie ; czy rzeczywiście tak jak piszą np na stronie ; http://www.jaworek.net/kosmetyki/cza....php#formalina wszytskie te konserwanty moga uwolnic na naszej skórze formaldehyd?? Czy to zwykła propaganda mająca na celu sklonic nas do zakupu naturalnych kosmetyków?? Powiem szczerze, ze naturalne kosmetyki sa gorzej tolerowane, mam wrazenie ze tez gorzej pochlaniane przez skóre. czego na prawde powinnysmy unikąc jak ognia? Ponoć wazelina, parafina to zło wcielone - dziwne ze wiele na prawde DROGICH firm i dobrych dodaje ją do swoich kremów.
'Parafina tworzy na skórze nieprzepuszczalną dla gazów (również dla tlenu i powietrza) i wody warstwę. Skóra pod tą warstwą czuje się miękkka i gładka. Ale co tak naprawdę dzieje się pod tą warstwą? Oddychanie skóry jest zablokowane, chłodzenie powierzchni skóry przez wydzielanie potu jest uniemożliwione. Skóra jest rozgrzana i wydziela coraz więcej potu. Wszystkie wydzieliny skóry zostają pod warstwą parafiny. skóra puchnie i dusi się, niektórzy mówią, że znikają zmarszczki ;-).'
Co moze NA PRAWDĘ powodowac szybsze starzenie i niszczenie skóry - czego unikać,a na co przymknąc oczy?
Kosmetyki naturalne nie sa dla alergikow, dla alergikow sa te z apteki - na silikonach i olejach mineralnych.
I nie ma co sie katowac ekologia, jak skora zle na nia reaguje. Mowie z wlasnego doswiadczenia...co z tego, ze mam krem/serum naladowane antyoksydantami, jesli "baza" robi mi z facjaty suchara? A podstawowa przyczyna starzenia jest brak nawilzenia?
Najlepsza metoda jest mieszanie ekologii z chemia, i unikanie obciazenia i przesuszu za wszelka cene (nawet za cene konserwantow, substancji ropopochodnych i nieekologicznych emulgatorow).
Nie ma co szalec z ekologia, bo mozna sobie zrobic kuku. Miesiace mordegi w imie zdrowego stylu zycia i co? I wrocilam skruszona do silikonow i glikoli. Oczywiscie skladniki naturalne to dalej podstawa, ale juz nie unikam chemii.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 17:51   #44
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Kosmetyki naturalne a 'zwykle'

Ja kupuje ekokosmetyki (Hauschka, Tautropfen, Provida, Weleda) ze względu na ochronę środowiska.

Lubię też ziołowe zapachy (rozmaryn, lawenda).

W przypadku kosmetyków naturalnych również trzeba sprawdzać składy, bo zapychaczy nie brakuje.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:56   #45
nolenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

A gdzie kupujecie te kosmetyki? Możecie polecić jakiś konkretny sklep lub stronę internetową? Jestem zainteresowana przejściem na kurację naturalnymi kosmetykami
nolenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 11:24   #46
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Dużo jest sklepów stacjonarnych sprzedających produkty ekologiczne, np. firm wymienionych w tym wątku, posiadających istotne certyfikaty. Jako naturalne można też uznać samodzielnie robione na podstawie półproduktów dostępnych w sklepach typu Mazidła, Biochemia Urody czy Zrób Sobie Krem. Są im poświęcone odrębne, baaardzo obszerne wątki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 11:38   #47
nolenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź
Byłam na tych stronach mazideł, kremów ekosensu itd. Póki co najbardziej jestem zainteresowana ekosensem. A co z kosmetykami np. bielendy? Też chyba ma jakieś naturalne kremy itp.? Czy to tylko zmyłka?
nolenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 17:43   #48
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Zamiennik klasycznego kremu Nivea

Hej dziewczyny
Czy któraś z Was mogłaby mi polecić taki krem "na wszystko"? :P
Tzn. taki krem jak stary, dobry Nivea? Potrzebuję własnie czegoś takiego, bo do niedawna używałam granatowego klasyka... no ale niestety nie jest on znowu wcale taki dobry . Pod względem dbania o moją skóre to nie mam mu nic do zarzucenia, ale jestem w trakcie zamieniania wszystiego w mojej kosmetyczce na NIETESTOWANE na zwierzętach odpowiedniki, a Nivea niestety testuje
No więc, cy któraś możę coś polecić?
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 18:03   #49
rarebird
Raczkowanie
 
Avatar rarebird
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
Dot.: Zamiennik klasycznego kremu Nivea

Świetny jest krem z yves rochera (nie testowany na zwierzętach) pure camille . Idealny zamiennik nivei. W promocji kosztuje o wiele taniej.
http://www.yves-rocher.com.pl/product/show/pid/152
rarebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 18:23   #50
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: Zamiennik klasycznego kremu Nivea

O dziękuje bardzo!
Napewno spróbuję

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

A czy ktoś może zna i wypróbował taki krem, ale z tych firm bardziej naturalnych, jak np. Weleda, Dr.Hauschka, Femi, Himalaya itp.?
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:19   #51
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zamiennik klasycznego kremu Nivea

przejrzyj sobie KWC, wydaje mi się, że tam są kosmetyki firm, które wymieniłaś.

Poza tym może warto kupić krem odpowiedni do typu Twojej cery, a nie taki uniwersalny? Jeśli chodzi o coś nawilżającego to mogę polecić Humektan, ale nie wiem jak z testowaniem na zwierzętach
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 19:27   #52
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zamiennik klasycznego kremu Nivea

Cytat:
Napisane przez extragirl Pokaż wiadomość
O dziękuje bardzo!
Napewno spróbuję

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

A czy ktoś może zna i wypróbował taki krem, ale z tych firm bardziej naturalnych, jak np. Weleda, Dr.Hauschka, Femi, Himalaya itp.?

Mialam ten Himalaya Herbals, Nourishing Skin Cream (Odżywczy krem do twarzy)

srednio bylam zadowolona,na poczatku super ale pozniej okazalo sie,ze pozapychal mnie Skonczyl jako krem do stop ....

Weleda,Hauschka ma fajne kremy ale zadnego nie widze w podobnej roli jak Nivea a moze Bambino bylby lepszy?co prawda nie sprawdzam firm pod katem testowania kosmetykow wiec nie wiem czy to dobry przyklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 09:09   #53
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Zamiennik klasycznego kremu Nivea

Ja tez nie znam z tych wymienionych kremu uniwersalnego, chodz wroc. Od Weledy jest ten

http://www.weleda.de/Naturkosmetik/K...Hautcreme.html

i
http://www.weleda.de/Naturkosmetik/K...Hautcreme.html

A z KK to Ziaja opakowania rodzinne czy duze krem Blubel czy jak im tam. Poza tym Lidl jesli dobrze kojarze ma taki wiekszy krem wszechstronny, ale jak to u Lidla z testowaniem? Ziaja ma napewno znaczek kroliczka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:47   #54
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: Zamiennik klasycznego kremu Nivea

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
przejrzyj sobie KWC, wydaje mi się, że tam są kosmetyki firm, które wymieniłaś.

Poza tym może warto kupić krem odpowiedni do typu Twojej cery, a nie taki uniwersalny? Jeśli chodzi o coś nawilżającego to mogę polecić Humektan, ale nie wiem jak z testowaniem na zwierzętach
Chodzi raczej o taki krem, który sprawdzi się równie dobrze jako krem do stóp, rak, wysuszonych łokci albo kolan, jak i na całe ciało. Nie bee go raczej używać na twarz :P Takie kremy są dobre np. na wakacje, gdy trzeba ograniczyć liczbe kosmetyków.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja tez nie znam z tych wymienionych kremu uniwersalnego, chodz wroc. Od Weledy jest ten

http://www.weleda.de/Naturkosmetik/K...Hautcreme.html

i
http://www.weleda.de/Naturkosmetik/K...Hautcreme.html

A z KK to Ziaja opakowania rodzinne czy duze krem Blubel czy jak im tam. Poza tym Lidl jesli dobrze kojarze ma taki wiekszy krem wszechstronny, ale jak to u Lidla z testowaniem? Ziaja ma napewno znaczek kroliczka.
O dziękuję bardzo! Sprawdzę.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mialam ten Himalaya Herbals, Nourishing Skin Cream (Odżywczy krem do twarzy)

srednio bylam zadowolona,na poczatku super ale pozniej okazalo sie,ze pozapychal mnie Skonczyl jako krem do stop ....

Weleda,Hauschka ma fajne kremy ale zadnego nie widze w podobnej roli jak Nivea a moze Bambino bylby lepszy?co prawda nie sprawdzam firm pod katem testowania kosmetykow wiec nie wiem czy to dobry przyklad
No też słyszałam, że ten z Himalaya jest taki średni
A co do Bambino to niestety testowany

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

A jeszcze się zapytam tak trochę nie na temat :P
Czy któraś z was może zna jakich skuteczny krem na istniejące już rozstępy nietestowany na zwierzętach? Albo ujędrniający do biustu?
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 07:48   #55
magduza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 66
Kosmetyki Nauralne -co i dla kogo?

Witam,
Wiem, że jest dużo tematów o kosmetykach naturalnych, ale nie znalazłam nic w stylu poradnika dla początkujących.

Ostatnio zainteresowałam się tym tematem i zdecydowałam, że nie chcę dłużej truć mojej skóry sztucznymi, chemicznymi kremami i innymi kosmetykami pielęgnującymi. Przeczytałam wiele wypowiedzi na forach i szczerze mówiąc gubię się w tym. Wbrew pozorom trochę producentów jest i wybór jest trudny. Czy bardziej doświadczone maniaczki natury mogłyby mi podpowiedzieć, bazując na swoim doświadczeniu jakie kosmetyki będą dobre dla skóry mieszanej?

Przede wszystkim interesują mnie:
-kremy, toniki, mleczka do demakijażu, zele do mycia twarzy.
-balsamy do ciała(nawilżające)
-Szampony i odżywki ( włosy przetłuszczające się)
i kosmetyki kolorowe( puder, podkład, cienie, tusze)

Za wszelkie wypowiedzi w tym temacie dziękuję bardzo
magduza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 06:46   #56
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Kosmetyki Nauralne -co i dla kogo?

wejdź na stronę biochemiaurody.com
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 11:00   #57
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
krem w 100% naturalny do cery tłustej /mieszanej

Czy mozecie polecic jakis krem w 100% naturalny do cery tlustej/ mieszanej?
Nie mam tradziku , ale gromadzi mi sie ciagle sebum i sie swiece... mam zaskorniki no i rozszerzone pory
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 17:20   #58
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: krem w 100% naturalny do cery tłustej /mieszanej

przejrzyj krem z linii Best, nie jest 100% naturalny ale ma dobry skład
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 17:44   #59
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ekokosmetyki-ZBIORCZY

A może krem nagietkowy Lavery? Miło go wspominam...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 18:25   #60
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: krem w 100% naturalny do cery tłustej /mieszanej

Cytat:
Napisane przez zonawymarzona Pokaż wiadomość
Czy mozecie polecic jakis krem w 100% naturalny do cery tlustej/ mieszanej?
Nie mam tradziku , ale gromadzi mi sie ciagle sebum i sie swiece... mam zaskorniki no i rozszerzone pory
to może bardziej jakieś glinki?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 16:53:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.