Poproszę o poradę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 10:31   #1
jwisniewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3

Poproszę o poradę :)


Witajcie dziewczyny Przejrzałam co nieco forum i jestem pełna podziwu dla wszystkich Was, bo robicie przepiękne pazurki.

Ja właśnie zakupiłam sobie na allegro tzw. "zestaw startowy" do paznokci żelowych i dziś spodziewam się jego nadejscia. Zamierzam je robić sama sobie, więc nie oczekuję bardzo szybkich super efektów. Jednak chciałabym się nauczyć chociaż podstaw, bo z kosmetyką mam niewiele wspólnego i nigdy się tym nie interesowałam (poza makijażem i lakierami do paznokci).

Tak wiec tu pytanko - chciałabym zapisać się na jakiś kurs, gdzie nauczę się podstaw, gdzie fachowiec pokaże mi co robić, a co nie. Jednak ze względu na to, że pracuję, a po pracy prawie samotnie wychowuję psiaka, mam czas tylko w weekendy. Jestem ze Szczecina - czy ktoś może coś polecić?

Czy może dla paznokci tylko dla siebie lepiej dać sobie spokój i robić paznokcie metodą prób i błędów?

I ostatnie pytanko - zestaw kupiłam z firmy Allepaznokcie - nie spodziewam się, że ich produkty są rewelacyjne (nie w tej cenie), ale czy są chociaż znośne i w sam raz dla początkującej?

Ah, chodzi o metodę żelową.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
jwisniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:05   #2
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Poproszę o poradę :)

Dla siebie samej to jednak najbardziej opłaca się chodzić do dobrej stylistki O wiele niższy koszt niż własny DOBRY zestaw produktów i akcesoriów plus choćby podstawowy kurs.

Czy można sobie samej "robić paznokcie" metodą prób i błędów? Można. Pytanie: po co? Po co, skoro będą to gównie same błędy, na których popełnianiu zejdzie Ci mnóstwo nerwów, czasu i produktów? Po co, skoro to, co sama bez odpowiedniego przygotowania wyklepiesz dalekie będzie od estetycznych i trwałych paznokci wykonanych przez profesjonalistki? Po co, skoro ryzykujesz w ten sposób zdrowie własnych naturalnych paznokci? Ja sensu nie widzę.

Produkty z AllePaznokcie były na tym forum szeroko komentowane, proponuję zagłębić się w kilka wątków, a prędko poznasz opinię stylistek o tej firmie.
I na koniec - w Szczecinie jest np. Frutka Przeszukaj forum, o dobrych szkoleniach i szkoleniowcach tez nie raz i nie dwa była tu mowa
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:15   #3
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Poproszę o poradę :)

Chwała Ci, że myślisz o kursie. jednak zgodzę się z Naddel, że jeżeli myślisz o przedłużaniu paznokci tylko sobie samej, to powinnaś raczej poszukać dobrej stylistki, która je wykona... Zapłacisz za to mniej, bo nie wystarczy tylko zestaw startowy, potrzeba też dobrych produktów na których będziesz pracowała, i w które trzeba będzie zainwestować, nie mowiąc już o koszcie kursu....
Co do żeli Allepaznokcie... Raczej wiele na nich nie zdziałasz, ale dla początkującej może akurat... Według mnie nie nadają się do niczego, ale niech ktoś inny się może wypowie co do nich... Faktycznie, poszukaj na forum, z tego co pamiętam jest wątek o tych żelach.

Ten wątek może będzie przydatny: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=allepaznokcie

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2010-06-08 o 11:20
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:31   #4
jwisniewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Poproszę o poradę :)

O dziękuję wam za szybkie odpowiedzi. Zestaw właśnie przyniósł Pan przystojny kurier

Na kurs się skuszę na pewno.

Co do przedłużania u stylistki - pod koniec roku jadę za moim prawie mężem do Norwegii, gdzie osiedlimy się na małej wyspie, a tam z pewnością nie znajdę takiej. Stąd ta radykalna decyzja o zakupie zestawu

Zestaw myślę posiada wszystko, co do nauki potrzebne. Po kilku udanych próbach Allepaznokcie lecą do kosza i zainwestuje w jakieś porządne żele i tipsy, tylko niestety w tym temacie jestem zielona. Ale przetrzepię forum i się dowiem Czy może macie jakiegoś producenta godnego uwagi?

Naddel: co to Frutka?
jwisniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 11:58   #5
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Poproszę o poradę :)

nail-by-fruta.blog.onet.pl <--- zapisuj się szybko bo miejsc dużo na pewno nie ma;p


ja polecam sklepik dobrej rady-tanio i dobrze >---dobrarada.com.pl
jest na forum wątek o tym sklepie

ja myślę że jeżeli podoba Ci się to, tzn stylizacja paznokci to uważam że warto w kurs zainwestować
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 12:57   #6
jwisniewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Poproszę o poradę :)

O matko, koszt powalający Ale może się skuszę i zapłacę za to z prezentów ślubnych

Dzięki za tą stronkę, na pewno jak tylko wypłatka wpłynie to kupię coś porządnego.
jwisniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 18:36   #7
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: Poproszę o poradę :)

No wiesz, jak to mówią - chytry dwa razy traci Wiem po sobie - zaczynając przygodę z paznokciowaniem poszłam na tańszy kurs. Wydawało mi się wtedy, że różnica między tym kursem a innym, w dobrej i znanej firmie polega jedynie na cenie. Wiadomo - znane firmy potrzebuja więcej kasy na promocję No ale źle mi się wydawało. Po tamtym tańszym kursie w nikomu bliżej nieznanej firmie nie umiałam w zasadzie nic. Pazurki, które próbowałam wykonać nie wytrzymywały tygodnia, problemy się piętrzyły...więc musiałam i tak iść na inny kurs i wydać kasę -tym razem większą - po raz drugi Także inwestuj w dobre szkolenie u dobrego szkoleniowca, na pewno lepej na tym wyjdziesz!
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 20:17   #8
magdacz86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 42
GG do magdacz86
Dot.: Poproszę o poradę :)

moim zdaniem tanie produkty nie koniecznie musza byc dobre do uczenia sie . bo jesli osoba nie umie robic paznokci, nie wie co i jak to slabej jakosci produkty moga ja jeszcze bardziej zniechecic, np. tym ze sie szybko rozplywaja, zle utwarszaja, mocno pieką, zapowietrzaja sie , łamią itp. najlepiej nic nie kupowac , idz na szkolenie na ktorym napewno sie dowiesz co i jak , wez pod uwage ze nie musisz pracowac akurat na tej firmie na ktorej masz szkolenie, ale na szkoleniu przynajmniej nauczysz sie podstaw, bedziesz wiedziala na co zwracac uwage przy doborze produktowi itp. bo tak naprawde dobry szkoleniowiec wyciagnie z ciebie i przekaże ci wszytsko co najważniejsze a że kazda firma ma produkty do takiego samego przeznaczenia, różniące sie tylko nazwa, to mysle że spokojnie, po szkoleniu dasz sobie rade,pozatym są różne fora na których jest duzo opini na temat różnych produktów, i napewno dobierzesz cos dla siebie
__________________
II V-CE Mistrzyni Polski w Zdobieniu Paznokci
Miniatury 2009
Instruktor stylizacji paznokci.
Masz pytania?? pisz
magdacz86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 20:05   #9
anelia797
Raczkowanie
 
Avatar anelia797
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 90
Send a message via Skype™ to anelia797
Dot.: Poproszę o poradę :)

Hmmm ja też zamówiłam zestaw z Alle Paznokcie, właśnie za nim czekam, mam nadzieję,ze nie będzie taki zły
anelia797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 18:28   #10
natusia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Poproszę o poradę :)

Może niekoniecznie od razu na kurs, ale chociaż popytać kosmetyczek, czego używają, czego nie i dlaczego. Kupowanie w ciemno nie ma sensu, chociaż nie zawsze cena idzie z jakością. Co do zestawu z Allegro, to nie jest taki zły : )
__________________
Tipsy i manicure Poznań Rataje - zapraszam - naprawdę tanio
natusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 19:51   #11
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Poproszę o poradę :)

nie bardzo wiedziałam gdzie mam się z tym problemem zgłosić także piszę tu chodzi o żelowanie naturalnych paznokci ostatnio chcąc sobie wzmocnić naturalki pokryłam je cienka warstwą maskeda... oczywiście przygotowałam odpowiednio płytkę... i nagle żel zaczął schodzić ale od wolnego brzegu, a znowu przy skórkach ani rusz, wszystko ładnie się trzymało... ostatnio czytałam że należy zalać wolny brzeg... no ok, ale w jaki sposób? i rozumiem że już wtedy nie mogę piłować żeby nadać ostateczny kształt? proszę o pomoc
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 20:22   #12
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Poproszę o poradę :)

Ja nakladam żel na całą powierzchnię paznokcia i kiedy pędzel dochodzi do brzegu wolnego to tak jakby opatulam krawędź. Ciężko to wyjaśnić.
Jakby dotykam pędzlem samej krawędzi.
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:31   #13
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Poproszę o poradę :)

W takiej sytuacji nabłyszczam jednofazówką i na samym końcu maluję żelem wolny brzeg (tak jakby wkładam pędzel pod spód).
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:32   #14
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Poproszę o poradę :)

mchm, rozumiem... ale pod spód już nie kładziesz żelu? tzn pod paznokcia naturalnego? a co potem z piłowaniem? rozumiem że nie można...?
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:34   #15
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Poproszę o poradę :)

Tak jak pisałam, to jest warstwa nabłyszczajaca, więc po co piłować? Wystarcza naprawdę odrobinka żelu.
Nie od spodu nie daję żelu.
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 13:30   #16
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Poproszę o poradę :)

rozumiem, dziękuję za radę magali nie zdążyłam przeczytać twojej wiadomości- napisałaś chwilkę przede mną;p
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.