Czy można mrozić kosmetyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 02:01   #1
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12

Czy można mrozić kosmetyki?


Hej dziewczyny mam pytanie. Otóż jestem aktualnie posiadaczką prawie pełnego kremu pod oczy którego używam, na dodatek przyszedł mi spóźniony krem pod oczy z Avonu, a żeby było śmieszniej dzisiaj dostałam w prezencie kolejny krem pod oczy jakaś mania....kosmetyki generalnie starczają mi naprawdę na długo więc zastanawiam się, czy mogę zapasy po prostu zamrozić? Skoro z mięsem, warzywami, potrawami nic się w zamrażalniku nie dzieje to może mogłabym mrozić moje nadmiary?A gdy już nadejdzie ich kolej będą świeżutkie...
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 09:18   #2
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie. Otóż jestem aktualnie posiadaczką prawie pełnego kremu pod oczy którego używam, na dodatek przyszedł mi spóźniony krem pod oczy z Avonu, a żeby było śmieszniej dzisiaj dostałam w prezencie kolejny krem pod oczy jakaś mania....kosmetyki generalnie starczają mi naprawdę na długo więc zastanawiam się, czy mogę zapasy po prostu zamrozić? Skoro z mięsem, warzywami, potrawami nic się w zamrażalniku nie dzieje to może mogłabym mrozić moje nadmiary?A gdy już nadejdzie ich kolej będą świeżutkie...
Zart?
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 12:20   #3
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Nie, nie żart. Pytałam dzisiaj kosmetyczki o to samo i powiedziała, że oni bardzo często w salonach mrożą zapasy. Wystarczy dzień przed planowanym uzyciem wyciągnąć produkt z lodówki. Nie wiem co cie tak zdziwiło. Troche wyobraźni.
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 13:27   #4
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
Nie, nie żart. Pytałam dzisiaj kosmetyczki o to samo i powiedziała, że oni bardzo często w salonach mrożą zapasy. Wystarczy dzień przed planowanym uzyciem wyciągnąć produkt z lodówki. Nie wiem co cie tak zdziwiło. Troche wyobraźni.
Sugerujesz, że w salonach stosują przeterminowane kosmetyki, które trzymają w lodówkach, aby były jeszcze świeże? Wg mnie kosmetyk świeży to kosmetyk, który nie przekroczył daty ważności i jest prawidłowo przechowywany - w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu (niezmrożony).
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 15:04   #5
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Ciekawe pytanie.
No tak, w końcu jak mrozimy bigos , który jeszcze z dwa dni by poleżał to nawet po roku można go odmrozić.

Wydaje mi się jednak to zbyt piękne.
Pewnie to zależy od składnikow w nich zawartych.
Niektórych owoców też nie można mrozić, a tam są jednak wyciągi .
No i niektóre witaminy "umrą"

Kosmetyki trzyma się w lodówce, a przecież niektóre lodówki tak chłodzą, że potrafią zamrozić.

Też jestem ciekawa Waszych opinii.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 15:44   #6
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
Nie, nie żart. Pytałam dzisiaj kosmetyczki o to samo i powiedziała, że oni bardzo często w salonach mrożą zapasy. Wystarczy dzień przed planowanym uzyciem wyciągnąć produkt z lodówki. Nie wiem co cie tak zdziwiło. Troche wyobraźni.
Pierwsze slysze, tak jak powiedzialy dziewczyny, kosmetyki maja swoja date trwalosci i warunki przechowywania - najczesciej suche, chlodne, zacienione miejsce. Niektore z nich rzeczywiscie lepiej trzymac w lodowce, zwlaszcza te o malej ilosci konserwantow, ale zamrazac? W jakim celu? uzyjesz przeterminowanego kremu, jesli wczesniej go zamrozilas?
A z moja wyobraznia jest wszystko w porzadku
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 16:03   #7
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

a kto tu mówi o przeterminowanych kosmetykach? Jezeli kupisz np piers z kurczaka, to jesli jej nie zamrozisz musisz ja zjesc powiedzmy w przeciagu 4 dni tak? Ale jesli nie chccesz jej narazie jesc to ja mrozisz, i gdy znow ja odmrozisz to znowu odmrozona piers ma 4 dni świeżości. Chodzi mi o to, zeby z kremem zrobic dokladnie tak samo. Jezeli na kremie jest napsiane ze jest wazny powiedzmy do marca 2012, to jesli sie go mrozi a potem wyciaga to data jego przydatnosci automatycznie sie wydluza. W ten sposob wytlumczyaczyla mi to kosmetyczka. Wystarczy popatrzec na jedzenie. Jesli np mrozimy chleb, ktory swiezo kupiony ma tydzien daty waznosci to jesli wyjmujemy go z zamrazalnika powiedzmy za 3 tygodnie to jest przeterminowany?:confused :

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Pierwsze slysze, tak jak powiedzialy dziewczyny, kosmetyki maja swoja date trwalosci i warunki przechowywania - najczesciej suche, chlodne, zacienione miejsce. Niektore z nich rzeczywiscie lepiej trzymac w lodowce, zwlaszcza te o malej ilosci konserwantow, ale zamrazac? W jakim celu? uzyjesz przeterminowanego kremu, jesli wczesniej go zamrozilas?
A z moja wyobraznia jest wszystko w porzadku
a poza tym, mrozenie to proces, ktory zatrzymuje poprzez niska temperature rozwoj bakterii itp dlatego mrozi sie zywnosc. wiec nie rozumiem dlaczego piszesz ze po odmrozeniu bede uzywac przeterminowanego kremu . Jedzenie z zamrazalnika tez jesz przeterminowane?

Edytowane przez TheKamilaAnna
Czas edycji: 2011-04-08 o 16:08
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 16:50   #8
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
a kto tu mówi o przeterminowanych kosmetykach? Jezeli kupisz np piers z kurczaka, to jesli jej nie zamrozisz musisz ja zjesc powiedzmy w przeciagu 4 dni tak? Ale jesli nie chccesz jej narazie jesc to ja mrozisz, i gdy znow ja odmrozisz to znowu odmrozona piers ma 4 dni świeżości. Chodzi mi o to, zeby z kremem zrobic dokladnie tak samo. Jezeli na kremie jest napsiane ze jest wazny powiedzmy do marca 2012, to jesli sie go mrozi a potem wyciaga to data jego przydatnosci automatycznie sie wydluza. W ten sposob wytlumczyaczyla mi to kosmetyczka. Wystarczy popatrzec na jedzenie. Jesli np mrozimy chleb, ktory swiezo kupiony ma tydzien daty waznosci to jesli wyjmujemy go z zamrazalnika powiedzmy za 3 tygodnie to jest przeterminowany?:confused :

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------



a poza tym, mrozenie to proces, ktory zatrzymuje poprzez niska temperature rozwoj bakterii itp dlatego mrozi sie zywnosc. wiec nie rozumiem dlaczego piszesz ze po odmrozeniu bede uzywac przeterminowanego kremu . Jedzenie z zamrazalnika tez jesz przeterminowane?
Po pierwsze kosmetyki, to nie jedzenie. A nawet zywnosc mrozona tez ma swoja przydatnosc - wystarczy spojrzec na opakowania. Kosmetyki maja swoja date waznosci i nie sadze, aby mrozenie moglo ja wydluzyc. Unikalabym wizyt u kosmetyczek, stosujacych takie praktyki. Mozesz sobie zrobic krzywde. Malo tego - w przypadku niektorych kosmetykow nawet trzymanie w lodowce jest niewskazane - moga dokonac sie zmiany w konsystencji. W przypadku kosmetykow skrajne temperatury - zarowno wysokie i niskie - moge przyspieszyc ich psucie sie.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:30   #9
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
a kto tu mówi o przeterminowanych kosmetykach? Jezeli kupisz np piers z kurczaka, to jesli jej nie zamrozisz musisz ja zjesc powiedzmy w przeciagu 4 dni tak? Ale jesli nie chccesz jej narazie jesc to ja mrozisz, i gdy znow ja odmrozisz to znowu odmrozona piers ma 4 dni świeżości. Chodzi mi o to, zeby z kremem zrobic dokladnie tak samo. Jezeli na kremie jest napsiane ze jest wazny powiedzmy do marca 2012, to jesli sie go mrozi a potem wyciaga to data jego przydatnosci automatycznie sie wydluza. W ten sposob wytlumczyaczyla mi to kosmetyczka. Wystarczy popatrzec na jedzenie. Jesli np mrozimy chleb, ktory swiezo kupiony ma tydzien daty waznosci to jesli wyjmujemy go z zamrazalnika powiedzmy za 3 tygodnie to jest przeterminowany?:confused :

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------



a poza tym, mrozenie to proces, ktory zatrzymuje poprzez niska temperature rozwoj bakterii itp dlatego mrozi sie zywnosc. wiec nie rozumiem dlaczego piszesz ze po odmrozeniu bede uzywac przeterminowanego kremu . Jedzenie z zamrazalnika tez jesz przeterminowane?
W takim razie po co chcesz przedłużać trwałość, świeżość kosmetyków, które są świeże (oczywiście jeśli zamykasz opakowania, i przechowujesz je w sposób, o którym wcześniej pisałam) Jako chemik powiem Ci, że niska temperatura nie tylko konserwuje, ale także zabija to, tamto, śmo i owanto, dlatego taki krem po rozmarznięciu może być bezwartościowy.
I w Twoim przypadku radziłabym po prostu zmianę kosmetyczki, ba! Całego salonu
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2011-04-08 o 17:32
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:51   #10
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

dziewczyny, dla rozwiania watpliwosci poszlam do apteki zapytac o to samo i babka tez powiewdziala, ze nie widzi zadnych przeciwskazzan co do mrozenia kremów. powiedziala tez ze oni tez czesto mrożą skladniki np do maści....tez jestem chemikiem ale wlasciciwie juz nie wiem co o tym myslec...musze sprawdzić chyba jakąś stabilizacje termo dla kazdego skladnika kremu zeby miec pewnosc....ale sluchajcie, skoro np w mrozonych warzywach witaminy nie giną to w kremach chyba też skład czysto chemiczny sie nie zmieni? jest jakis skladnik kremów ktory niska temperatura destabilizuje?
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:54   #11
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
dziewczyny, dla rozwiania watpliwosci poszlam do apteki zapytac o to samo i babka tez powiewdziala, ze nie widzi zadnych przeciwskazzan co do mrozenia kremów. powiedziala tez ze oni tez czesto mrożą skladniki np do maści....tez jestem chemikiem ale wlasciciwie juz nie wiem co o tym myslec...musze sprawdzić chyba jakąś stabilizacje termo dla kazdego skladnika kremu zeby miec pewnosc....ale sluchajcie, skoro np w mrozonych warzywach witaminy nie giną to w kremach chyba też skład czysto chemiczny sie nie zmieni? jest jakis skladnik kremów ktory niska temperatura destabilizuje?
Jesteś chemikiem i w takie rzeczy wierzysz kosmetyczce:

Cytat:
Jezeli na kremie jest napsiane ze jest wazny powiedzmy do marca 2012, to jesli sie go mrozi a potem wyciaga to data jego przydatnosci automatycznie sie wydluza.
?

EOT, nie chce mi się tego dłużej ciągnąć
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 18:22   #12
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

boże dziewczyno czytaj ze zrozumieniem.

NA CHŁOPSKI ROZUM:

krem X wyprodukowano dnia 20.04.2011. producent zapisuje na opakowaniu, że krem przechowywany w warunkach jakich nakazuje (suchych, ciemnych o temp pokojowej) ma ważność do 20.04.2012.
W momencie kiedy wkładamy krem do zamrażalnika, konserwujemy go i zatrzymujemy w nim procesy chemiczne takie jak utlenianie, rozkład białkowy itp. Gdy ponownie wyjmujemy krem z zamrażalnika i powraca temperatura pokojowa krem jest w dokładnie takim stanie jak przed włożeniem do zamrażalnika i o to mi chodzi!!!!! A gdybys ze zrozumieniem przeczytala moj pierwszy post to wiedzialabyś, ze mysle o zamrozeniu całego nowego kremu pod oczy poniewaz używam aktualnie innego i wiem, że nie wykorzystam drugiego przed upływem daty ważnośći.

Nie rozumiem dlaczego piszesz, ze mam nie wierzyc kosmetyczce i farmaceytce? Jaki mają interes w tym zeby mowic nieprawde? Gdyby morozenie kosmetyków było szkodliwe to kosmetyczka nie przyznała by się do tego, to chyba oczywiste.

A ty niby jesteś takim obeznanym chemikiem, a nie potrafisz mi w chemiczny sposób wytłumaczyć co takiego złego robi w kremie niska temperatura.

Jesli wyjasnisz mi to podając mi składniki kremu, które niska tempertaura destabilizuje to bede w stanie przyznac ci rację.
Jak narazie nie masz kompletnie zadnych argumentów poza tym ze ''NIE MROZI SIE KREMÓW BO NIE''

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
W takim razie po co chcesz przedłużać trwałość, świeżość kosmetyków, które są świeże (oczywiście jeśli zamykasz opakowania, i przechowujesz je w sposób, o którym wcześniej pisałam) Jako chemik powiem Ci, że niska temperatura nie tylko konserwuje, ale także zabija to, tamto, śmo i owanto, dlatego taki krem po rozmarznięciu może być bezwartościowy.
I w Twoim przypadku radziłabym po prostu zmianę kosmetyczki, ba! Całego salonu
no comment pani chemik...
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:27   #13
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Jeśli chodzi o pytanie autorki wątku to przecież kosmetyki mają dość długą datę ważności-myślisz,że do np. do 2012, 2013 nie zużyjesz tych 3 kremów pod oczy?

Z kolei jeśli chodzi o dyskusję dotyczącą mrożenia-wystarczy wejść na wątek o kosmetykach Lush,by się przekonać,że dziewczyny mrożą swoje kosmetyki,bo niestety,ale mają one bardzo krótkie wartości i wolą w małych porcjach pozamrażać pasty do mycia twarzy, maseczki, peelingi.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:31   #14
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

no własnie chodzi o to, ze teraz uzywam kremu pod oczy o pojemnosci 15 ml. Z doswiadczenia wiem, ze krem pod oczy stracza mi na ok 7-8 miesiecy bo uzywam ich tylko na noc. W kolejce mam jescze dwa kremu z czego jeden termin ważności ma do 2.2012 a drugi do 12.2011 stąd moje pytanie o mrozenie, ktore nie wiem czemu wywolało taką burzę....
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:37   #15
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

ja kiedyś przez przypadek zamroziłam krem... chciałam schłodzić krem pod oczy, żeby było szybciej dałam do zamrażarki i zapomniałam go wyjąć. Po odmrożeniu krem tak jakby się rozwarstwił, coś dziwnego bylo na powierzchni, wiec go wywaliłam. Dodam, ze krem nie był przeterminowany, przeciwnie dopiero kupiony i przechowywałam go w dobrych warunkach.
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:40   #16
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
no własnie chodzi o to, ze teraz uzywam kremu pod oczy o pojemnosci 15 ml. Z doswiadczenia wiem, ze krem pod oczy stracza mi na ok 7-8 miesiecy bo uzywam ich tylko na noc. W kolejce mam jescze dwa kremu z czego jeden termin ważności ma do 2.2012 a drugi do 12.2011 stąd moje pytanie o mrozenie, ktore nie wiem czemu wywolało taką burzę....
W takim razie ja bym oddała kremy mamie, siostrze, koleżance itp. na jakieś imieniny,urodziny itp.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 18:42   #17
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

myślę, że poporstu zrobię eksperyment i zamrożę odrobinę jakiegoś kremu a potem odmrożę i zobacze efekty....sama nie jestem pewna dlatego założyłam ten wątek...jednak wydaje mi się, że jedyny problem w mrozeniu kremu bedzie wytrącenie sie wody, która zamaraznie szybciej niż substancje tłuste a efektem jest własnie to rozwarstwienie...sama nie wiem, muszę to sprawdzić

właśnie włożyłam do zamrażalnika po pół łyżeczki 4 kremów : Clinque all about eyes pod oczy, Eveline dermo code pod oczy, Avon pod oczy (ten w podwójnym słoiczku) i krem do twarzy Chanel Hydramax. Jutro sprawdze jak się mają i spróbuję je porozmrażac i sparwdze jak to jest.

Edytowane przez TheKamilaAnna
Czas edycji: 2011-04-08 o 18:53
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 21:54   #18
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Mrożenie jest ryzykowne. Nie wszystkie składniki kremu mogą lubić ekstremalnie niskie temperatury. Może dojść do zmiany konsystencji kremu.
Zapasowe kremy przechowywałabym w lodówce. Wydaje mi się, że w ten sposób również można nieco przedłużyć trwałość kremu. Jeśli obniżenie temperatury powoduje spowolnienie utleniania i innych procesów chemicznych w kremie, to przetrzymywanie w lodówce powinno pozwolić na używanie kremu nieco przeterminowanego. Wówczas również data ważności przewidziana dla temperatury pokojowej uległaby przesunięciu. Istotne, zeby kosmetyk cały czas był w chłodzie.
W końcu w przypadku kosmetyków samorobionych czy półproduktów często stosuje się lodówkę do utrzymania mikstur w stanie używalności. Ten sam kosmetyk na półce w lodówce wytrzyma kilka tygodni, a na półce w łazience zaledwie kilka dni.

Na miejscu autorki sprzedałabym zapasowe kremy na allegro lub podarowała komuś w prezencie, a pieniądze odłożyła na zakup nowego kremu za kilka miesięcy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:19   #19
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Jak eksperyment?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 21:48   #20
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Sorry, że tak późno ale miałam problemy z netem.

Kremy odmroziłam i nic się z nimi nie stało, tj konsystencja bez zmian, na szczęście nic się nie rozwarstwiło także myśle, że jest ok. O zmianie zapachu ciężko mi coś powiedzieć, dlatego, że kremy, które mroziłam są bezzapachowe.

Generalnie polecam ten sposób, uważam, że jest trafiony.
Jednakże mimo to, warto przed zamrożeniem całego produktu zamrozić odrobinkę i sparwdzić, czy na pewno nic się nie stanie
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 19:48   #21
Marmacek
Przyczajenie
 
Avatar Marmacek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Tutaj potwierdzenie, że można mrozić:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=269605268983
Marmacek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 17:56   #22
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

oooooooooooooooo a facebookowi to wszyscy ufamy.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 16:03   #23
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Ja bym miała wątpliwości czy można tak mrozić. Kurczak po rozmrożeniu nie będzie już miał 4 dni trwałości.... trzeba go odrazu przygotować.

Jaką masz pewność że przy mrożeniu i rozmrażaniu nie doszło do rozwarstwienia się składników, które mogą teraz być bardziej podatne na bakterie? W szkole uczą, że w rozmrożonej żywności szybciej mnożą się bakterie.

Pamiętam jak koleżanka, która robiła studium podyplomowe z farmacji mówiła, że kremy i maści, które się rozwarstwiły nie nadają się już do użycia, więc kremy, które się rozwarstwiły odrazu bym wyrzuciła. Do innych i tak miałabym wątpliwości, bo w końcu nie wszystko widać.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:56   #24
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

mi się żaden krem nie rozwarstwił, a zamroziłam i te tańsze i droższe....

a poza tym pierwsze słysze, że rozmrażane rzeczy szybciej się psują...

wiem o tym, ze nie można mrozić niczego wielokrotnie ale, że szybciej się psują to nie słyszałam....
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 19:40   #25
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
mi się żaden krem nie rozwarstwił, a zamroziłam i te tańsze i droższe....

a poza tym pierwsze słysze, że rozmrażane rzeczy szybciej się psują...

wiem o tym, ze nie można mrozić niczego wielokrotnie ale, że szybciej się psują to nie słyszałam....
Ja pytalam kosmetologa i zlapala sie za glowe, absolutnie kosmetykow sie nie mrozi. Sa skladniki, ktorym taka temperatura bardzo szkodzi. Gdyby to dzialalo, juz od dawna wszyscy by to robili. A jedzenie rozmrozone trzeba od razu zjesc, najpozniej w przeciagu 2 dni, i oczywiscie nie mrozi sie ponownie.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 01:41   #26
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja pytalam kosmetologa i zlapala sie za glowe, absolutnie kosmetykow sie nie mrozi. Sa skladniki, ktorym taka temperatura bardzo szkodzi. Gdyby to dzialalo, juz od dawna wszyscy by to robili. A jedzenie rozmrozone trzeba od razu zjesc, najpozniej w przeciagu 2 dni, i oczywiscie nie mrozi sie ponownie.
A jakie to składniki?
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:08   #27
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

A po co kupować kosmetyki na zapas i potem je mrozić?

Przecież teraz na półkach sklepowych jest pełno kosmetyków i nie brakuje niczego, więc można kupować kosmetyki na bieżąco i na bieżąco je zużywać bez potrzeby mrożenia.

Dawniej w latach 80 jak się coś udało kupić i to większą ilość to mrożenie może by miało sens, a teraz nie widzę potrzeby.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 00:31   #28
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
A po co kupować kosmetyki na zapas i potem je mrozić?

Przecież teraz na półkach sklepowych jest pełno kosmetyków i nie brakuje niczego, więc można kupować kosmetyki na bieżąco i na bieżąco je zużywać bez potrzeby mrożenia.

Dawniej w latach 80 jak się coś udało kupić i to większą ilość to mrożenie może by miało sens, a teraz nie widzę potrzeby.
przeczytaj prosze pierwszy post..................... ......................... ..
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 08:54   #29
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez TheKamilaAnna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie. Otóż jestem aktualnie posiadaczką prawie pełnego kremu pod oczy którego używam, na dodatek przyszedł mi spóźniony krem pod oczy z Avonu, a żeby było śmieszniej dzisiaj dostałam w prezencie kolejny krem pod oczy jakaś mania....kosmetyki generalnie starczają mi naprawdę na długo więc zastanawiam się, czy mogę zapasy po prostu zamrozić? Skoro z mięsem, warzywami, potrawami nic się w zamrażalniku nie dzieje to może mogłabym mrozić moje nadmiary?A gdy już nadejdzie ich kolej będą świeżutkie...
Przeczytałam.
3 kremy to nie taki znowu nadmiar - ja mam 4 różne żele pod oczy
Przeoczyłam tylko to że "ona dostała te kremy".
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 22:55   #30
TheKamilaAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy można mrozić kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Przeczytałam.
3 kremy to nie taki znowu nadmiar - ja mam 4 różne żele pod oczy
Przeoczyłam tylko to że "ona dostała te kremy".
no widzisz, ty uzywasz jednoczesnie kilka żeli itp ja tak nigdy nie robie...zawsze stosuje jeden kosmetyk od A do Z i potem zaczynam kolejny. Wtedy wiem czy cos na mnie dziala czy nie.
TheKamilaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-26 22:53:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.