Proszę o pomoc, formaldehyd ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 13:08   #1
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131

Proszę o pomoc, formaldehyd ?


Cześć dziewczyny, nie wiedziałam gdzie założyć ten wątek, jeśli jest w złym miejscu proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.
Mam problem otóż jakies pół roku temu stosowałam odżywkę Eveline i po około miesiącu stosowania zaczęły mi sie robić czarne kreski, wyczytałam że to pierwszy objaw działania formaldehydu, odstawiłam odżywkę.Paznokcie zaczęły się łamać, rozdwajać, nie mogłam ich okiełznać. Potem wpadłam na ''świetny" pomysł zrobienia sobie żeli... Po miesiącu je zdjęłam, po za tym same zaczęły odpadać.. Moje paznokcie były w opłakanym stanie.. wyglądały jak z łuszczycą, pękały, rozdwajały się, nie mówiąc już o tym że nie dało ich sie ani troche odhodować.
Kupiłam więc odżywkę Nail Tek II ( podkładową ) i leczyłam solidnie paznokcie, codziennie dwiema warstwami... Nie zważając na to że też ma w sobie formaldehyd.
Paznokcie odżyły zaczęły rosnąć i przestały sprawiać mi problemy, jednakże po około tygodniu odstawienia odżywki zauważyłam że mój KAŻDY paznokieć wygląda jakby odklejony od płytki..
Mogę porównać to do zapowietrzonego żela tuż przy wolnym brzegu paznokcia.
Zrobiłam zdjęcie, jednakże nie widać tak tego jak na żywo. Paznokcie mnie narazie nie bolą, ale boje sie ze zaczenie sie coś dalej z nimi dziać,zaczną się odrywać od opuszki.. Nie wiem, przestraszyłam się i chce zasięgnąć porady Waszej dziewczyny, może wcale nie mam sie czego obawiać..
Przeczytałam własnie o onycholizie.. i zaczęłam panikować, czy to jej pierwszy objaw.. ?

Wstawiam zdjęcie, i PRZEPRASZAM za SKÓRKI ! już lece je wyciąć...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0254.jpg (67,9 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0255.jpg (78,5 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0253.jpg (76,0 KB, 44 załadowań)
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.

Edytowane przez Katie Dziub
Czas edycji: 2013-11-08 o 13:26
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:31   #2
fail
Raczkowanie
 
Avatar fail
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 193
Dot.: Proszę o pomoc, formaldehyd ?

Ja tu nie widzę żadnego "zapowietrzenia", jak dla mnie normalne paznokcie.
fail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:46   #3
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Proszę o pomoc, formaldehyd ?

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie wiedziałam gdzie założyć ten wątek, jeśli jest w złym miejscu proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.
Mam problem otóż jakies pół roku temu stosowałam odżywkę Eveline i po około miesiącu stosowania zaczęły mi sie robić czarne kreski, wyczytałam że to pierwszy objaw działania formaldehydu, odstawiłam odżywkę.Paznokcie zaczęły się łamać, rozdwajać, nie mogłam ich okiełznać. Potem wpadłam na ''świetny" pomysł zrobienia sobie żeli... Po miesiącu je zdjęłam, po za tym same zaczęły odpadać.. Moje paznokcie były w opłakanym stanie.. wyglądały jak z łuszczycą, pękały, rozdwajały się, nie mówiąc już o tym że nie dało ich sie ani troche odhodować.
Kupiłam więc odżywkę Nail Tek II ( podkładową ) i leczyłam solidnie paznokcie, codziennie dwiema warstwami... Nie zważając na to że też ma w sobie formaldehyd.
Paznokcie odżyły zaczęły rosnąć i przestały sprawiać mi problemy, jednakże po około tygodniu odstawienia odżywki zauważyłam że mój KAŻDY paznokieć wygląda jakby odklejony od płytki..
Mogę porównać to do zapowietrzonego żela tuż przy wolnym brzegu paznokcia.
Zrobiłam zdjęcie, jednakże nie widać tak tego jak na żywo. Paznokcie mnie narazie nie bolą, ale boje sie ze zaczenie sie coś dalej z nimi dziać,zaczną się odrywać od opuszki.. Nie wiem, przestraszyłam się i chce zasięgnąć porady Waszej dziewczyny, może wcale nie mam sie czego obawiać..
Przeczytałam własnie o onycholizie.. i zaczęłam panikować, czy to jej pierwszy objaw.. ?

Wstawiam zdjęcie, i PRZEPRASZAM za SKÓRKI ! już lece je wyciąć...
Dla mnie to wygląda na początki onycholizy, ale nie sugeruję się tym ,,zapowietrzeniem'' u nasady, ale tym co masz pod końcówkami. Jeśli rzeczywiście płytka pod końcówkami ma taki lekko szarawy odcień tak jak ja to widzę to możesz mieć początki onycholizy. Sama tak mam, stosowałam diamentową odżywkę Eveline. Wszystko szło dobrze, dopóki nie zauważyłam właśnie takiego szarawego zabarwienia części płytki zaraz pod końcówką. Do tego ujrzałam też kilka ciemnych, brunatnych, drobnych kreseczek(są to zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, które osiadły pod ,,obluzowaną" płytką). Poza tym kiedy kilka tygodni temu chciałam zrobić sobie manicure i pomalowałam paznokcie tą właśnie odzywką to one zaczęły mnie boleć. Po przeszperaniu internetu skojarzyłam fakty i aktualnie zapobiegam rozprzestrzenianiu się onycholizy na pozostałą część płytki. Obcięłam paznokcie na zero, nie gmeram pod nim, no i nie maluję-ani odżywkami, ani kolorowymi lakierami
A tak nawiasem mówiąc masz bardzo ładną płytkę
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 19:49   #4
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: Proszę o pomoc, formaldehyd ?

Abisans, dziękuję ! Zdjęcia były zrobione świeżo po zmywaniu lakieru, teraz już się troche ''wyciszyły". Opiłowałam je na krótko( ale nie zupełnie na zero ), i będę się teraz kurować nie malowaniem tymi wstrętnymi odżywkami, bo każde na dłuższą metę niszczą moje paznokcie.
Kompletnie nie wiedziałam co to jest, mimo iż jestem kosmetyczką ( tak tak wiem, skórki i połamane paznokcie- szewc bez butów chodzi.. ) i się załamałam że odpadną mi paznokcie. Dam im troche odpocząć, może nic sie nie będzie działo.

A co do ładnej płytki- dziękuję ! aż się uśmiechnęłam, nikt nigdy nie skomplementował moich paznokci, zawsze miałam kompleksy że mam łopaty- strasznie długo obgryzałam paznokcie i miałam strasznie szerokie i brzydkie, odkąd zaczęłam o nie dbać piłowałam je na prostokąt i jakoś się wyprowadziły, ale nie sądziłam że mam choć trochę ładną płytkę


Dziewczyny, zanim sięgniecie po jakąś odżywkę zastanówcie się czy jest taka konieczna potrzeba, i kontrolujcie stan swoich paznokci zanim będzie za późno, te wszystkie zdjęcia onycholizy na googlach są straszne.
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.