Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-28, 15:52   #1
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555

Składniki, których nie powinno się łączyć ze sobą


Problem wyplynal w innym watku ale wydaje mi sie na tyle wazny, ze chcialabym zebrac informacje w 1 miejscu.

WITAMINA C
nie łaczymy z:
- metalami ciężkimi ( np. krem z miedzia - Metale ciezkie w tym miedz polaczone z kwasem askorbinowym powoduja, ze witamina C zamiast dzialac jako antyoksydant i wylapywac wolne rodniki, zaczyna dzialac jako prooksydant czyli sprzyja tworzeniu wolnych rodnikow. Zrodlo:Biochemiaurody.com )
- betahydroksykwasami (kwas salicylowy - stad do maseczki aspirynowej nie uzywamy aspiryny z dodatkeim witaminy C albo nie uzywamy toniku czy kremu z kwasem salicylowym BHA a nastepnie serum z witamina C. Czyli Clinique Mild o poranku - przy uzywaniu serum z wit c pod filtr, odpada) Moze wystapic powazne podraznienie skory (zrodlo Biochemiaurody.com) ale problemu nie ma, gdy jeden produkt rano a drugi wieczorem (zrodlo Biochemiaurody.com)
- retinoidami

FILTR PARSOL 1789 nie powiniem być łączony z talkiem, miką, tlenkiem cynku i niektórymi barwnikami.

Ekspertki, prosze o glos!

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-09-28 o 17:14
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:07   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
FILTR PARASOL 1789
Parsol
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:11   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

O kurczaczki, alem strzelila! Dzieki Justa za czujnosc!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:12   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Parsol 1789 nie lubi również dwutlenku tytanu i octyl methoxycinnamate
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 13:06   #5
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

A co z niełączeniem retinoidów i kwasów?- bo ostatnio w prasie kobiecej napotykam już na sprzeczne opinie
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 13:35   #6
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Kajol
A co z niełączeniem retinoidów i kwasów?- bo ostatnio w prasie kobiecej napotykam już na sprzeczne opinie
nie jestem pewna, czy to nie kolejny mit/przesąd, bo przecież w Diacnealu Avene jest i kwas glikolowy i retinaldehyd...niech mnie ktos poprawi, jeśli się mylę.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 23:26   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

takie połączenie bardzo nasila ryzyko podrażnienia- dlatego lepiej nie łączyć.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-26, 00:29   #8
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Justy
Parsol 1789 nie lubi również dwutlenku tytanu i octyl methoxycinnamate
Hmmm... w vichy capital soleil, ktorego probke mam przed sobą, titanium dioxide(8 miejsce w skladzie) jest właśnie w połączeniu z Parsolem(10 miejsce). z drugiej strony jest też octocrylene(2 miejsce), ktore przedłuża stabilność parsolu i tinosorb s(9). no i oba mexoryle(14 i 29). hmmm.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 10:26   #9
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

A czy mogę łączyć np. skinoren ( kwas azaleinowy) wraz z fluidem neoglisa ( AHA, BHA 10% ). Tzn jedno na dzień, drugie na noc. I jeszcze bym prosiła znawczynie składów, jakby mogły mi pomóc znaleźć odpowiednik fluidu neoglis. Skład podałam w wątku, ale nie otrzymałam odp. I jeszcze jedno : Na kremach podaje się skład, a jeśli dwa kremy mają inne proporcje? To mogą różnić się skutecznością ? Z chemicznego punktu widzenia to wtedy dwie różne substancje...? To czy tzw odpowiednik jest rzeczywiśćie odpowiednikiem?
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 12:24   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

kwasy na dzień i kwasy na noc? to aby nie przesada? możesz sobie podrażnić skórę. poza tym, na dzień to krem z porządnymi filtrami.

a co do składu, jeśli kremy mają inne proporcje, to prawdopodobnie mają też inne stężenie kwasów, a zatem też inną skuteczność.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 13:23   #11
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Problem wyplynal w innym watku ale wydaje mi sie na tyle wazny, ze chcialabym zebrac informacje w 1 miejscu.

WITAMINA C
nie łaczymy z:
- metalami ciężkimi ( np. krem z miedzia - Metale ciezkie w tym miedz polaczone z kwasem askorbinowym powoduja, ze witamina C zamiast dzialac jako antyoksydant i wylapywac wolne rodniki, zaczyna dzialac jako prooksydant czyli sprzyja tworzeniu wolnych rodnikow. Zrodlo:Biochemiaurody.com )
- betahydroksykwasami (kwas salicylowy - stad do maseczki aspirynowej nie uzywamy aspiryny z dodatkeim witaminy C albo nie uzywamy toniku czy kremu z kwasem salicylowym BHA a nastepnie serum z witamina C. Czyli Clinique Mild o poranku - przy uzywaniu serum z wit c pod filtr, odpada) Moze wystapic powazne podraznienie skory (zrodlo Biochemiaurody.com) ale problemu nie ma, gdy jeden produkt rano a drugi wieczorem (zrodlo Biochemiaurody.com)
- retinoidami

FILTR PARSOL 1789 nie powiniem być łączony z talkiem, miką, tlenkiem cynku i niektórymi barwnikami.

Ekspertki, prosze o glos!
Witaminy C (w postaci kwasu askorbinowego) nie łączymy jeszcze z:
- DMAE (gdyż oba związki mają inne wymagania co do pH. Witamina C, aby dobrze działać potrzebuje pH niskiego w granicach 3, zaś DMAE pH 7, po dodaniu DMAE do serum z wit. C wit. C straci swą aktywność)
- pantenolem (pantenol po rozpuszczeniu w wodzie da nam pH ok.7, tak wiec za wysokie jak dla skutecznosci witaminy C)
- ekstraktami roślinnymi (ekstrakty roslinne jak zielona herbata, ekstrakt z winogron moga zawierac sladowe ilosci metali, ktore z kolei moga dezaktywowac kwas askorbinowy, dlatego unikamy mieszania ekstraktow roslinnych z kwasem askorbinowym).

Natomiast łączymy bezpiecznie z:
- witaminą E,
- Q10
- idebenone,
- kwasem hialuronowym,
- alkoholem etylowym
- glikolem propylenowym
- lecytyną
- polysorbate 80

Dokładny głos ekspertki tutaj (w drugim poście): http://www.phpbbserver.com/biochemia...biochemiaurody
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-09-05 o 11:33
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-26, 13:35   #12
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

podbije bo chce zasubskrybowac
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 14:15   #13
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Estella
podbije bo chce zasubskrybowac
Wystarczy wejść w 'narzędzia' i 'subskrybuj ten wątek'
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 22:46   #14
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez justa79
kwasy na dzień i kwasy na noc? to aby nie przesada? możesz sobie podrażnić skórę. poza tym, na dzień to krem z porządnymi filtrami.

a co do składu, jeśli kremy mają inne proporcje, to prawdopodobnie mają też inne stężenie kwasów, a zatem też inną skuteczność.
Hmmm.. na opakowaniu jest napisane, ze trzeba 2 razy dziennie smarować. Poza tym podrażnienie dla mojej skóry takimi kwasami jest raczej mało prawdopodobne. Przeżyłam już wszystkie maści, nawet TCA 20 %. Jedynie lekko co najwyżej wysuszę naskórek. Co do filtrów to nie używam ich wcale. Tylko daję make up. Boję się, ze mi filtry spowodują wysyp grudek. Krem, filtry i podkład..? Czy to nie za dużo?
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 23:34   #15
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Hej, ja dopiero zaczynam z filtrami, a już wiem, że nie wszystkie muszą robić potężną warstwę. Wydębiłam kilka próbek z aptek, uprzednio przeczytawszy recenzje dziewczyn. Wyszło mi z tego czytania, że lekkie filtry to np. dermo-pediatrics lrp 60 (mleczko do ciała dla dzieci), lub avene 50+ ultr high protection lotion (też mleczko do ciała). z próbek ktore udalo mi się dostać wypróbowałam na razie dermo-pediatrics i jeszcze vichy capitail soleil 60- także mleczko-żel do ciala. vichy nosiło się dobrze, ale zrazilo mnie, że nie ma podanych faktorów uva, a dermo-pediatrics - rewelka.ma podane faktory uva i uvb(wysokie). można spokojnie na krem czy bez kremu i podkład na to jeszcze. wypróbowałam oba warianty i w obu dobrze to wygląda. nie wybledza, mozna smarowac kilka warstw - nie tłuści, i wogole dopasowywac sobie w zaleznosci od potrzeb skory. ja filtr stosuje na juwit c - to cos bardzo tłustego, a jednak filtr, ale dobrze dobrany do skory, leży na tym wcale przyjemnie. tylko mówię - kwestia dobrania preparatu.
aha, dodam jeszcze że mam skórę tłustą jak czort w strefie T, a normalną/przesuszającą się na policzkach. I skłonną do wyprysków.

Mleczka avene niestety nie sposób dostać o tej porze roku, nie mówiąc już o próbkach, natomiast dermo-pediatrics 60 lait można gdzieniegdzie dostac (ja znalazłam w euroapteka), no i próbki gdzieniegdzie są. Polecam rundkę po aptekach i wypróbowanie kilku różnych blokerów.Jeśli ja ze swoją skórą znalazłam, to i ty znajdziesz

P.S. Aha, na opakowaniu glyco a jest napisane, żeby na początku rzadziej stosować, a potem aż dwa razy dziennie. Ale rzadko która dziewczyna to robi. Lepiej rzadziej i nie narazić się na podrażnienia przypadkiem
Buźka
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 11:49   #16
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Cytat:
Napisane przez Kajol
A co z niełączeniem retinoidów i kwasów?- bo ostatnio w prasie kobiecej napotykam już na sprzeczne opinie
HYDRACID α + SVR
zawiera oba te składniki

Cytat:
Napisane przez miiee
A czy mogę łączyć np. skinoren ( kwas azaleinowy) wraz z fluidem neoglisa ( AHA, BHA 10% ). Tzn jedno na dzień, drugie na noc. I jeszcze bym prosiła znawczynie składów, jakby mogły mi pomóc znaleźć odpowiednik fluidu neoglis. Skład podałam w wątku, ale nie otrzymałam odp. I jeszcze jedno : Na kremach podaje się skład, a jeśli dwa kremy mają inne proporcje? To mogą różnić się skutecznością ? Z chemicznego punktu widzenia to wtedy dwie różne substancje...? To czy tzw odpowiednik jest rzeczywiśćie odpowiednikiem?

Moim zdaniem nie.
Ostatnio dostałam do przetestowania dwa kremy o identycznym składzie, były tylko inaczej zhomegenizowane i bardzo się różniły (nawet kolorem).
Widziałam też trzy kremy o identycznym INCI, natomiast emolienty pochodziły od rożnych dostawców i te kremy różniły się diametralnie (kolorem, konsystencją, szybkością wchłaniania).

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-14 o 02:05 Powód: post pod postem
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 09:07   #17
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Question Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta

WITAMINA C
nie łaczymy z:
- retinoidami
Rozwiejcie moje wątpliwości co do wit. A i C, bo coś się nigdzie tego nie doczytałam Jeśli co drugą noc stosuję retinaldehyd (Ysteal+) to czy na dzień pod filtry już nie mogę nałożyć serum z witaminką C?? Zdaje mi się, że dziewczyny z BU nakładały to i to? Ale może się mylę...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 11:42   #18
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez naila
Rozwiejcie moje wątpliwości co do wit. A i C, bo coś się nigdzie tego nie doczytałam Jeśli co drugą noc stosuję retinaldehyd (Ysteal+) to czy na dzień pod filtry już nie mogę nałożyć serum z witaminką C?? Zdaje mi się, że dziewczyny z BU nakładały to i to? Ale może się mylę...
Na dzień moznesz nałożyć pod filtry serum z wit. C (jest to nawet wskazane, bo wzmacnia ochrone). Nie wolno natomiast storać na noc JEDNOCZEŚNIE serum z wit. C i Ysteal+, poniewaz pogryzą się. Czyli podsumowując: najlepiej na dzień serum, a na noc retinoidy

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 12:12   #19
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Ale to wszystko skomplikowane , ja z kolei wyczytałam, żeby nie stosować serum w ogóle jak się jest na retinoidach, bo to może nasilać podrażnienia, albo w ogóle je wywołać. No ja się o tym przekonałam, jak przy ciągłym stosowaniu serum już po drugim (!) posmarowaniu retinem zeszła ze mnie skóra na brodzie i koło nosa, była czerwona i szczypała . To raczej nie wina retinu, bo uzywałam go już kiedyś i wtedy tak naprawdę zaczął działać (w sensie łuszczenia skóry) dopiero po paru tygodniach, ale czerwona nigdy nie byłam ...więc ja już sama nie wiem jak to jest
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 12:57   #20
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Ja stosuję na dzień serum z wit C z proszku (dochodzę do stężenia 20% ) , a na noc Diacneal. Nie zaobserwowałam podrażnienia, jak widać wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości skóry. Dodam że nakładam Diacneal co drugą noc także pod oczy, na codzień serum pod filtr i nic złego się nie dzieje (odpukać )
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 13:10   #21
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Czyli podsumowując: najlepiej na dzień serum, a na noc retinoidy
dzięki
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 14:07   #22
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez naila
dzięki
Bardzo proszę
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 20:05   #23
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Kajol
Ale to wszystko skomplikowane , ja z kolei wyczytałam, żeby nie stosować serum w ogóle jak się jest na retinoidach, bo to może nasilać podrażnienia, albo w ogóle je wywołać. No ja się o tym przekonałam, jak przy ciągłym stosowaniu serum już po drugim (!) posmarowaniu retinem zeszła ze mnie skóra na brodzie i koło nosa, była czerwona i szczypała . To raczej nie wina retinu, bo uzywałam go już kiedyś i wtedy tak naprawdę zaczął działać (w sensie łuszczenia skóry) dopiero po paru tygodniach, ale czerwona nigdy nie byłam ...więc ja już sama nie wiem jak to jest

Podczas stosowania retioidów jest wskazane zrobic sobie przerwę z wit. C ze względu na zwiększone ryzyko powstania podrażnień. Jeśli już nasza skóra przyzwyczajona jest do retionidów można znowu wprowadzić wit. C. W tym jest problem, że każdy jest inny, jedni od samego początku stosuja jednoczesnie wit. C i retinoidy i nie dostaja żadnego podrażnienia, a inni wogóle nie mogą stosować jednoczesnie . Więc jesli masz skórę podrażnioną to odstaw Wit. C, jak sie skóra uspokoi to możesz spróbować wprowadzić spowrotem i obserwować jak skóra zareaguje
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 20:26   #24
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Na dzień moznesz nałożyć pod filtry serum z wit. C (jest to nawet wskazane, bo wzmacnia ochrone). Nie wolno natomiast storać na noc JEDNOCZEŚNIE serum z wit. C i Ysteal+, poniewaz pogryzą się. Czyli podsumowując: najlepiej na dzień serum, a na noc retinoidy

Pozdrawiam
Ta jest. Ja uzywam Ysthealu na noc, a serum i filtr na dzien.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 20:28   #25
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez L_V
Ta jest. Ja uzywam Ysthealu na noc, a serum i filtr na dzien.
Tak uczyła Basia na BU.
Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:48   #26
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Dzięki Paula, ja chwilowo odstawiłam i jedno i drugie; jak mi się skóra troche uspokoi to zacznę stosować retin i dopiero poźniej stopniowo wracać do wit.C
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 07:56   #27
Idalija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Wydaje mi się ,że trochę w tym wszystkim jest wariacji,bo jak piszą niektórzy o niełączeniu pewnych składników a one np. znajdują się jednocześnie w danym produkcie,to co tu jest prawdą? Bombardowane ogromną ilością sprzecznych informacji popadamy w obsesje.
Metoda prób i błędów -każda cera jest inna i każda inaczej reaguje ,tylko czy niektóry produkty nie są obojętne dla zdrowia ? Może to wyjść dopiero po wielu latach ,tak jak zawsze.
Idalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 10:44   #28
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Osobiscie stawiam na to,co najlepsze dla mnie pod katem stosowania i czasu jakiego moge na to poswiecic.
Poza tym mam cere wrazliwa i po paru eksperymetach nie mam natchnienia do dalszego kombinowania jak pozniej pokazac sie ludziom na oczytymbardziej,ze w pracy mam kontakt bezposredni z klientem.
Nie sadze abym potrzebowala uzywac retinoidy czy serum z vit.C wiec problemy tego typu u mnie odpadaja,jak dla mnie to za duzo naraz

Uzywam filtrow od niedawna poniewaz zmusila mnie sytuacja,kiedy siegnelam po kwasy-fakt,widze roznice w kondycji cery ale z kolei lubie kosmetyki kolorowe i ten ogromny chaos w tym,co stosowac a czego nie wywoluje mnie ogromny zamet.

Zwariowac mozna
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:14   #29
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

a jakich filtrów nie powinno się ze sobą łączyć? wiem, że nie powinno się łączyć filtrów różnych firm, ale chodzi mi o konkretne nazwy filtrów. bo nie zawsze da się zrobić tak, żeby krem z filtrami i podkład były tej samej firmy. czy np. podkład zawierający octyl methoxycinnamate osłabia działanie emulsji Avene SPF60 (Tinosorb?)? Avene nie zawiera Parsolu, zatem mniejsze ryzyko, że jego działanie będzie osłabione (tak wynika z forum BU), ale może są jakieś inne filtry, których nie powinno się łączyć?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:57   #30
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: skladniki, których nie powinno się łączyć ze sobą

Cytat:
Napisane przez justa79
a jakich filtrów nie powinno się ze sobą łączyć? wiem, że nie powinno się łączyć filtrów różnych firm, ale chodzi mi o konkretne nazwy filtrów. bo nie zawsze da się zrobić tak, żeby krem z filtrami i podkład były tej samej firmy. czy np. podkład zawierający octyl methoxycinnamate osłabia działanie emulsji Avene SPF60 (Tinosorb?)? Avene nie zawiera Parsolu, zatem mniejsze ryzyko, że jego działanie będzie osłabione (tak wynika z forum BU), ale może są jakieś inne filtry, których nie powinno się łączyć?
Podpinam się pod pytanie i odświeżam wątek.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.