pytanie o peeling - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-09, 06:57   #1
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89

pytanie o peeling


Chciala bym prosic was o pomoc - chodzi o peelin YSL Gommage Action Biologique. Dostalam taki peeling w wersji do ciala - no i na ciele spisuje sie bardzo dobrze, ladnie oczyszcza, wygladza, pachnie.
Pewnego dnia uzylam go na twarz - no i dostalam jakiegos uczulenia i przez prawie tydzien leczylam twarz, ktora byla jakby lekko oparzona

No i teraz moje pytanie - czy moge wyprobowac ten peeling, ale w wersji do twarzy, czy tez dostane jakiegos uczulenia.
Dodam jeszcze, ze buzie mam wrazliwa i naczynkowa.

Podam jeszcze sklad tego peelingu do ciala - moze ktos moze mi powiedziec co w nim moglo uczulic moja twarz; no i czy ten sklad bardzo rozni sie od tej wersji do twarzy.
- aqua, glycerin, sodium c-14-16 olefin sulfonate, sorbitol, methyl gluceth - 10, sodium polyacrylate, peg- 7 glyceryl cocoate, perfum, triethanolamine, phenoxyethanol, butylene glycol, acrylates copolymer, propylene glycol, methylparaben, carica papaya, lemon extract, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, citrus junos peel extract, yellow 6, aspartic acid, glutamic acid, alanine, glycine, lysine

Ale sie rozpisalam - pozdrawiam i milego dnia [img]icons/icon7.gif[/img]
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 07:52   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: pytanie o peeling

kompletnie nie znam tego peelingu, ale jeśli masz wrażliwą buzię a producent wyróżnia peeling do ciała oraz peeling do buzi to może właśnie to jest kluczem do podrażnienia. no ale poczekaj na fachowe opinie [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 10:47   #3
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: pytanie o peeling

Hello [img]icons/icon40.gif[/img] Ja używam tego do twarzy i uważam, że jest to najlepszy peeling jaki miałam [img]icons/icon7.gif[/img] Niestety czasem z braku funduszy muszę sobie radzić stosując inne więc mam porównanie [img]icons/icon7.gif[/img] Tego do ciała nie stosowałam ,ale do buzi jest super [img]icons/icon7.gif[/img] Ja mam twarz wrażliwą i naczynkową i sprawdzał się super, a zresztą możesz poczytać opinie o nim na KW [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 15:21   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: pytanie o peeling

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że peeling do twarzy będzie podobny do tego do ciała, ale dopóki nie znam składu peelingu do twarzy nie jestem w stanie ci odpowiedzieć.
Nie zawsze nazwy na opakowaniach są zgodne z faktami.Czyli mimo, że to będzie peeling do twarzy jeszcze nie ma pewności, że nie podrażni.
W tym wypadku peeling do ciała jest zapewne bardzo przeceniony, gdyż jego główne składniki nie różnią się od typowych peelingów, wszystko co ciekawsze zastosowano w minimalnych ilościach, nuta zapachowa góruje ponad składnikami pielęgnacyjnymi. Jeśli masz cerę wrażliwą odradzam stosowania go do twarzy, zawiera silny i wysuszający detergent c-14-16 olefin sulfonate. To on mógł być przyczyną podrażnienia lub też ekstrakt z cytrusów, który także może podrażniać i uczulać niektóre osoby.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 16:30   #5
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: pytanie o peeling

Dziekuje za odpowiedzi. Tak sie zastanawiam, czy to mozliwe, aby skora na twarzy i na cialku byla tak rozna ? [img]icons/icon7.gif[/img]
Iwonalodz - uzywasz moze obecnie (albo masz opakowanie) tego peelingu YSL do twarzy - jesli tak mogla bys popatrzec na sklad.. Jak bardzo sie rozni od tego co napisalam powyzej?
Obawiam sie jednak, ze bede musial poszukac czegos innego [img]icons/icon7.gif[/img]
Usciskuje...[img]icons/icon7.gif[/img]
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 16:38   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: pytanie o peeling

ania.j napisał(a):
> Dziekuje za odpowiedzi. Tak sie zastanawiam, czy to mozliwe, aby skora na twarzy i na cialku byla tak rozna ? [img]icons/icon7.gif[/img]
Zwykle skóra twarzy jest bardziej wrażliwa, gdyż jest stale odkryta, poddawana działaniu UV i innych czynników zewnętrznych, a przede wszystkim stosujemy na twarz więcej przeróżnych kosmetyków pielęgnacyjcnyh i kolorowych, poddajemy ją działaniu setki różnych składników chemicznych, stąd jej większa poddatność na podrażnienia.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.