Acne.org - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-19, 10:41   #1
bittersweetgirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 165

Acne.org


Ktoś może słyszał o tych kosmetykach?? pytam głownie osoby mieszkające za granicą bo w PL są niedostępne Mają baaaardzo obiecujące opinie na makeupalley- śrenia ok. 4,5 a to jak na kosm przeciwtrądzikowe b dobry wynik (na KWC chyba żaden nie przekroczył magicznej średniej 4.0) Cena wcale nie taka straszna nawet w przeliczeniu na złotówki;]

W skład zestawu (34.02$) wchodzi: krem z 2,5% nadtlenkiem benzoilu, żel, krem nawilżający
Dodatkowo: krem z kwasami AHA (10%), olejek jojoba
bittersweetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 14:41   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Acne.org

Cytat:
Napisane przez bittersweetgirl Pokaż wiadomość
W skład zestawu (34.02$) wchodzi: krem z 2,5% nadtlenkiem benzoilu, żel, krem nawilżający
Dodatkowo: krem z kwasami AHA (10%), olejek jojoba
Kosmetyki o tym, a nawet sto razy lepszym składzie ( o wyższym stężeniu benzoilu, o wyższej zawartości kwasów AHA, olej jojoba certyfikowany) można znaleźć w Polsce, za cenę podobną lub niższą. Jeśli jesteś chora na trądzik to idź do lekarza po leki albo przeczytaj dział "Biochemia kosmetyczna".
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 20:57   #3
bittersweetgirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 165
Dot.: Acne.org

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Kosmetyki o tym, a nawet sto razy lepszym składzie ( o wyższym stężeniu benzoilu, o wyższej zawartości kwasów AHA, olej jojoba certyfikowany) można znaleźć w Polsce, za cenę podobną lub niższą. Jeśli jesteś chora na trądzik to idź do lekarza po leki albo przeczytaj dział "Biochemia kosmetyczna".
Uwierz mi miałam chyba wszystkie dostępne na Polskim rynku kosmetyków z nadtlenkiem benzoilu i kwasami ale żaden mnie nie zadowolił na tyle żebym przy nim została;( i nie chodzi tu wcale o wyższe stężenie- silniejsze wcale nie znaczy lepsze w moim przypadku bo mam wrażliwą skórę. Dlatego chcę wypróbować teraz acne.org ale wcześniej chciałam usłyszeć Wasze opinie.. taaak jestem ,,chora" na trądzik jak to ładnie ująłeś i tak się składa, że zakończyłam kurację u dermatolog i teraz szukam czegoś co przedłuży ten efekt>
bittersweetgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 18:50   #4
emila_z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: Acne.org

Ja osobiscie stosuje metode z acne.org i bardzo sobie chwale ten "rytual". Na acne.org mozna sie dowiedziec jakich kosmetykow sie wystrzegac i na jakie zwrocic uwage. Autor strony sugeruje, ze mozna znalesc zamienniki oferowanych na stronie produktow w kazdym miejscu. Wystraczy zaczac czytac sklad kazdego kosmetyku ktory stosujemy do codziennej pielegnacji skory twarzy.
Jesli chodzi o lagodny zel do mycia twarzy to juz w kazdej aptece mozna kupic (slynny na calym swiecie dzieki Youtube) Cetaphill do mycia (ok 40zl), a i Avenne delikatny zel do skory tradzikowej jest dobry i uzywam obu wymienionych na zmiane.
Nadtlenek benzoilu - niestety jak sie pytalam w aptece o porade produktow z tym skladnikiem to niestety nie potrafili mi pomoc wiec musialam poszukac w internecie sama i podjac decyzje co wybrac. Biorac pod uwage stan mojej cery i desperacje wybralam Brevoxyl (ok. 36zl), ktory zawiera 4%BP(Benziol Peorixide). Jestem jednak pewna, ze mozna znalezc w aptekach zele/kremy z zalecanym na acne.org 2,5% nadtlenkiem benzoilu.
Ostatnim zalecanym krokiem na acne.org to nawilzanie wbrew pozorom bardzo waznym. To dziwne ale wiele dermatologow zaleca stosowanie bardzo silnie wysuszajacych srodkow na juz podrazniona skore tradzikowa a zapomina o nawilzeniu skory w celu jej ukojenia. Ja osobiscie stosuje z racji wieku kremy odzywczo nawilzajace i na dzien kremy nawilzajace do cery suchej i wrazliwej z filtrami minimum 15SPF. To jest paradoks ale moj typ cery to mieszana w kierunku tlustej a tylko kremy do cery suchej i wrazliwej ratuja moja cere stosujac mocno wysuszajacy BP ale to ma sens.
Procz zewnetrznej kuracji o ktorej pisze stosuje jeszcze antybiotyki Tetralysal. Trzy miesiace temu dermatolog mowil, ze tylko isotretynoina (pochodna witaminy A) mi pomoze. Jednak ja zdecydowalam sie pojsc inna droga.
Zachecam do stosowania metod zamieszczonych na stronie www.acne.org zwlaszcza na poczatku walki z tradzikiem. Gdzybym ja 15 lat temu wiedzialabym, ze w ten sposob jest tak dobry to z pewnoscia dzis nie mialabym takich problemow. Dzis mam 29 lat i takich efektow przy zadnej kuracji jeszcze nie widzialam u siebie.

Pozdrawiam
E.
emila_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.