czego oczekiwać po maseczce peel-off? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-06, 22:44   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

czego oczekiwać po maseczce peel-off?


Wielu producentów takich maseczek umieszcza na opakowaniu informację, że maseczka usuwa ze skóry nieczystości, itp. Czy mam przez to rozumieć, że taka maseczka potrafi wyciągnąć zaskórniki? Wydaje mi się to trochę nieprawdopodobne, ale może któraś z Was trafiła na maseczkę peel-off, która pomaga pozbyć się choć części "czarnych kropek"?
Ja po maseczkach peel-off zauważam tylko przysuszenie krostek (ale tylko tych małych!) i zmatowienie cery, które jednak nie jest długotrwałe.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 07:12   #2
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

No ja niestety jak do tej pory nie znalazlam takiej maseczki peel-off , ktora rzeczywiscie spelnialaby zapewnienia producenta... Przynajmniej nie tak, zeby mozna bylo zobaczyc jakas poprawe... moze to jest znikome dzialanie. No i tez dolaczam sie do pytania autorki, bo jestem ciekawa, czy takie maseczki, ktore by dzialaly rzeczywiscie istnieja... oczywiscie w przyzwoitej cenie..
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 08:19   #3
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Ja po maseczce peel-off mam gładziutką cerę,matową i taką czystą.Ale ja wolę oczyszczające maseczki bo te peel-off to mi się kleją do włosów.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 15:48   #4
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Hmmm myślę, że lepszym pogromcą zaskórników będzie zielona glinka ( Argiletz, lub Dermaglin - ta jest najlepsza jak dla mnie ).
Kiedyś używałam maseczek tego typu, peel -off, jednak jej właściwości mnie jakoś nie zachęciły ;/
pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:27   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

No nie, żadna w świecie maseczka zaskórników ni usunie - nie ma siły. A już na pewno nie dokona tego peel off. Maseczki takie mogą troche oczyszczać skórę, usuwają martwy naskórek i może zaraz po ściągnięciu skóra wydaje się czystsza, pory są ściągnięte. Efekt szybko znika O wiele lepiej oczyszczają maseczki glinkowe (i przy regularnym stosowaniu efekty są bardziej długofalowe). Generalnie bardzo nie lubię maseczek peel off, większość jest dla mnie nic nie warta, oczyszczają słabo za to silnie podrażniają skórę, często mają w składzie alkohol, ja mam po tego typu maseczkach przez resztę dnia gębę czerwoną jak burak...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 20:17   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Brrr strasznie nie lubię takich maseczek... niby mają oczyszczać, jedyne co po nich zauważam (a raczej zauważałam ) to lekkie wygładzenie skóry. I tyle. Kleiły się do włosów, oczy mnie szczypały od alkoholu, który sie z nich "ulatniał", efektów trwalszych niż 12-godzinne brak. Już ich nie używam i nie zamierzam Na pewno nie usuną zaskórników.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 20:34   #7
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
No nie, żadna w świecie maseczka zaskórników ni usunie - nie ma siły. A już na pewno nie dokona tego peel off. Maseczki takie mogą troche oczyszczać skórę, usuwają martwy naskórek i może zaraz po ściągnięciu skóra wydaje się czystsza, pory są ściągnięte. Efekt szybko znika O wiele lepiej oczyszczają maseczki glinkowe (i przy regularnym stosowaniu efekty są bardziej długofalowe). Generalnie bardzo nie lubię maseczek peel off, większość jest dla mnie nic nie warta, oczyszczają słabo za to silnie podrażniają skórę, często mają w składzie alkohol, ja mam po tego typu maseczkach przez resztę dnia gębę czerwoną jak burak...
Ja tak samo, nie lubie takich maseczek, wysuszaja skóre i nic poza tym!! wole maseczki tradycyjne, moge polecic bardzo fajna jak dla mnie maseczke oczyszczająca St. Ives, która ma w swoim skladzie wlasnie glinke, po nalozeniu szybcitko sie rozgrzewa i pieknie pachnie
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-07, 21:01   #8
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
O wiele lepiej oczyszczają maseczki glinkowe (i przy regularnym stosowaniu efekty są bardziej długofalowe).
No to ja jestem jakaś pechowa, bo używam zielonej glinki mniej więcej od pół roku, regularnie, ale nie powiedziałabym, że się nią zachwycam. Na takie drobne krostki działa, na większe nie, nie potrafi ich zwalczyć ani nawet zapobiegać im.No i nie zauważam po niej zmniejszenia łojotoku. Nie ma to jednak jak leki!
I właśnie ostatnio glinka zielona mi się znudziła, i próbuję różnych maseczek w saszetkach.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 21:35   #9
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

lepiej niczego nie oczekuj, bo tylko sie zawiedziesz.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 22:12   #10
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Kochana Gosiu! (to troche brzmi jak w jakiejs gazetce, ale nie mam innego pomyslu jak zaczać......)
Wydaje mi sie, że maseczka peel-of (czy jak tam sie pisze z różnymi wersjami się potkałam) nie ma usuwać zaskórników, tylko dużo płytsze zabrudzenia, jak........... no właśnie do końca nie wiem jakie, może drobne krostki... bardzo drobne....hmmm....
Nie ma maseczki oczyszczającej z zaskórników. Tzn spotkałam taką, po której nie miałam zaskórników i cera była krystalicznie czysta, to prawda. Była to maseczka z TINTIN, ale (uwaga!!!!!) przeterminowana!!!! Jakoś nie zauważył. Uczulenie miałam... wygladałam jak wulkan, burak, rak.... To wszystko było koszmarem. Jeśli chodzi o skuteczną terapię na zaskórniki to moja metoda jest taka:
- Oczyszczanie rano i wieczorem żelikiem z jakimis drobinkami
- tonik zwężający pory (i matujący)
- 2-3 razy na tydzien peeling enzymatyczny
- po peelingu maseczka oczyszająca z BIAŁĄ glinką (zielona sie nie sprawdza u mnie)
- po oczyszczajacej - maseczka nawilżająca lub odżywcza
- co noc krem regenerujący
I mi naprawdę to pomaga.Polecam.
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 22:35   #11
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

A ta maseczka oczyszczająca a zaraz potem odżywcza to nie za dużo dla buzi?


Białej glinki jeszcze nie próbowałam.... Może rzeczywiście u mnie działałaby lepiej niż zielona?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-08, 07:45   #12
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Wydaje mi się, że nie. Poza tym skóra oczyszczona i po peelingu lepiej wchłania składniki odżywcze. (Zawsze przed każdą maską stosuję peeling enzymatyczny). Jeśli nie masz czasu, albo nie chce ci się kłaśc tyle naraz to zrob peeling, oczyszczajaca, a na kolejny raz odzywcza samą.
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:39   #13
anek217
Przyczajenie
 
Avatar anek217
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: czego oczekiwać po maseczce peel-off?

Maseczki tego typu oczyszczają cerę z niedoskonałości, martwego naskórka i resztek makijażu, jadnakże nie dają sobie rady z mocnymi zaskónikami. Więcej na temat maseczek, tego jak ich używać i nałatwiej ściągać można znaleźć na [usunięty link]

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2015-02-11 o 22:39 Powód: link
anek217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 16:39:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.