Wartościowe książki dla dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-11, 11:56   #1
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163

Wartościowe książki dla dzieci


Witam serdecznie!

Myślę, że każda z nas widziała półki uginające się od literatury dla dzieci. I jak to zwykle bywa, znajdują się tam pozycje o różnym poziomie i wartości.
A chyba mało która mama ma czas, żeby je przeglądać w poszukiwaniu czegoś najwyższych lotów.
Może więc któraś z Was zna tytuły, które warto polecić? Które są mądre, czegoś uczą, pomagają zrozumieć świat, przekazują pozytywne wartości.
Niektóre pomagają przebrnąć przez trudne tematy (o których zresztą niedawno powstał wątek).

Bardzo byłabym wdzięczna za propozycje - mam dwulatkę, więc najbardziej w tej chwili interesują mnie książki dla mniejszych dzieci i młodszych przedszkolaków, ale chętnie tez pozna pozycje przyszłościowe - dla starszych dzieci.

Aaa, może znacie tytuły, których należy się wystrzegać...

P.s. co myślicie np. o słynnej jakiś czas temu książeczce z kupą w roli głównej??
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 13:38   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

O książce o kupie byla mowa w watku na forum plotkowym
co do ksiazek polecam przejrzeć listę książek polecanych na stronie "cala polska czyta dzieciom."
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 22:03   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Gdzieś w którymś wątku pisałam już o serii "Obrazki dla maluchów". Dla młodszych są malutkie, obrazkowe (na każdej stronie jeden przedmiot lub jedna scenka), i są też duże (format a5), z opisami różnych sytuacji, każda książka na inny temat (dom, las, przedszkole, miasto, dobre wychowanie, tryb dnia, niebezpieczne rzeczy, relacje rodzina/rówieśnicy itp.) Mamy ich bardzo dużo i ciągle są w użyciu. Ilustracje i krótki opis, ale bardzo duże pole manewru przy opowiadaniu z dzieckiem przy książce.
Polecam też przygody Franklina. Nie wszystkie, bo kolekcja jest przeogromna i porusza problemy dzieci w różnym wieku. Niektóre mogą być po prostu za trudne albo nieciekawe dla malucha. Moja córa uwielbia tą, gdzie Franklin "gubi swój kocyk", gdzie "Boi się ciemności", "Idzie do szpitala", "Chce mieć hulajnogę", i jeszcze kilka.
Ciągle są wierszyki (Brzechwa, Konopnicka, Tuwim, Jachowicz)

Czego nie polecam? A bardziej radzę się przyjrzeć...znanym, kultowym bajkom w różnych wydaniach (np Czerwony Kapturek, Złotowłosa). Trzeba dokładnie je przejrzeć bo często są poskracane, nieładnie napisane i trzeba dużo dopowiadać.

Moja ma mnóstwo książeczek o kotkach, w formie wierszyków lub opowiadań. Bardzo je lubi, ale to kociara mała jest.
Nieraz właśnie zdarzyło się, ze kupiłam jakąś małą, tanią książeczkę, nawet niespecjalnie ciekawą, a okazywało się, że całkiem dobrze napisana, ładne ilustracje, ciekawa i uczy tego czy owego.

Czasem, jak córa lubi jakąś bajkę (np Tomek, Peppa, Pingu, Krecik) czytamy też książeczki z bohaterami i okazują się śmieszne, ciekawe, z morałem.

Powiem szczerze, że (oprócz wspomnianych wyżej przeróbek bajek) to na złą książkę nie trafiłam. Półka się już małej ugina, od tych obrazkowych, od tych do czytania, ciągle do którejś wraca, to o autach, to o zwierzętach, pociągach, to o owadach. Mimo, że mało która ma zdeklarowaną "misję" wychowawczą, to nie mogłabym powiedzieć, że któraś jest bezwartościowa.

Ponoć polecana dla dzieci 2-4 jest seria o Martynce, ale jeszcze nie przyglądnęłam się jej.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-10-11 o 22:26
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 07:11   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Franklina polecam ,mamy cała serię
Martynka także ,córka nawet teraz lubi je przeglądać a ma 10 lat bo książki są pięknie ilustrowane.

Polecam tez wracac do książek ze swojego dzieciństwa sa one zazwyczaj lepsze w treści ,na rynku pełno byle jakości 10 kartek 5 zdań i cena z kosmosu.

Nagorsze koszmary jaki trafiłam to z wydawnicywa Zielona sowa książka pt ":5 dzieci i coś"
oraz Tobi ,strasznie cięzko się czyta ,rozbudowane zdania,okropność.
Córka się zraziła do pierwszej ww a musi ją przeczytać bo to lektura
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 08:33   #5
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

http://www.lideria.pl/Zwierzeta-Obra.../opis?nr=99593
obrazki dla maluchów, D. uwielbiał

wilga, po 3 zł w marketach
http://allegro.pl/rzepka-klasyka-pol...256089018.html

mały piesek (ale nie wszystkie z tej serii)
http://wysylkowa.pl/ks784047.html

co słychać na ....
http://www.gandalf.com.pl/b/co-slychac-na-budowie/

kolekcja Dziecka
http://www.agora.pl/agora_pl/1,66469,2915340.html

Basia Badowska Abecadło
http://siedmiorog.pl/k2482_abecadlo___opr__tw__
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 08:46   #6
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Ja ze swojego doświadczenia (córka 3 lata) polecam:
-seria o Kamyczku, kazda ksiazeczka porusza jakies inne zagadnienie; jest o nocniczku, o wizycie u dentysty, o przedszkolu, opiekunce, mlodszym rodzenstwie. W duzym stopniu pomogla mi oswoic corce nieznane tematy (szczegolnie przedszkole i dentyste). Ksiazeczki napisane sa prostym jezykiem, maja duze ilustracje.
-wspomniany juz Franklin;
-wiersze Tuwima, Brzechwy - mamy duza, bogato ilustrowana ksiazke ze zbiorem wierszy i corka chetnie do niej wraca;
- dlugo hitem byla ksiazeczka aktywizujaca Ogrod Eden - wykonana z pianki, napisana wierszem, w srodku kilka puzzli;
- seria dla chłopca i dla dziewczynki (corka wolala te chlopiece "Motor Marka", "Woz strazacki jacka" itp) sa troszke podobne do "Obrazkow malucha" tylko z nieco bardziej skomplikowana trescia;
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 09:39   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Franklin - cudo, sama oglądałam np. bajkę w telewizji, rewelacja.

Na pewno wiersze - nie tylko Brzechwa i Tuwim, ale też Chotomska, Kern (cudne!), Gałczyński (a i owszem, pisał dla dzieci), Konopnicka (i tu genialny Pimpuś Sadełko, obecnie spokojnie można kupić w księgarniach).

Osobiście KOCHAŁAM i do dzisiaj darzę miłością wielką Lucyny Krzemienieckiej Cudowne okulary - świetne bajeczki/opowiadania dla dzieci, niestety od lat nie było wznowień, ja dorwałam w antykwariacie. Na all jest jedna pozycja
http://allegro.pl/cudowne-okulary-lu...259260272.html
No i tej samej pani Z przygód krasnala Hałabały
Używana, brzydka okładka, ale warto.
Dla ciut starszych (chociaż może i 2latkę zainteresuje), z pięknymi ilustracjami - Groszek i Natalia, historia o dziewczynce około rocznej, która rozmawia ze swoim jamnikiem, śliczna rzecz Wanda Majerówna jest autorką.

To miałam też, ładne: http://allegro.pl/chodzi-chodzi-baj-...261766115.html

Co jeszcze - wszystkie baśnie narodów zsrr. Są piękne, Andersen, okrutny i groźny, się chowa. TAKIE miałam, kredowy papier, kolorowe, ładne ilustracje. Z tej serii było zresztą wiele - baśnie chińskie, japońskie, mongolskie...

Ferdynand Wspaniały oraz Proszę słonia, L.J. Kerna.
Placek zgody i pogody J. Papuzińskiej (w ogóle kobieta fajne ma rzeczy).

Czesław Janczarski i jego Miś Uszatek obowiązkowo
H. Łochocka i seria o wróbelku - Elemelku
Żabbing, czyli... Miałam, wydałam, odżałować nie mogę, muszę dorwać. Świetne, wierszem pisane. 2 części są.
Seria Poczytaj mi mamo i Wiewiórka. Większość fajnych.

Ogólnie uważam, że warto dzieci zapoznać też z dawniejszym językiem, nie tylko ze współczesną mową
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 10:07   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Franklina polecam ,mamy cała serię
Martynka także ,córka nawet teraz lubi je przeglądać a ma 10 lat bo książki są pięknie ilustrowane.

Polecam tez wracac do książek ze swojego dzieciństwa sa one zazwyczaj lepsze w treści ,na rynku pełno byle jakości 10 kartek 5 zdań i cena z kosmosu.

Nagorsze koszmary jaki trafiłam to z wydawnicywa Zielona sowa książka pt ":5 dzieci i coś"
oraz Tobi ,strasznie cięzko się czyta ,rozbudowane zdania,okropność.
Córka się zraziła do pierwszej ww a musi ją przeczytać bo to lektura
Jako dziecko lubiłam całą serię, bardzo

Ja mogę polecić dla trochę starszych dzieci:
"Pafnucy" Chmielewskiej, każdy rozdział jest osobną historią o niedzwiedziu i jego przyjaciołach, ochrona środowiska jak przesłanie. Bardzo fajna książka.

Książki Makuszyńskiego, "awantura o Basię", "Panna z mokra głową", moje dzieci je lubią.

Seria "Narnia", nie każdy lubi, u mnie jedno lubi, drugie nie.

"Plastusiowy pamiętnik" Kownackiej dla tych średnio młodszych dzieci

Moje dzieci zgodnie nie lubią Pana Kleksa i Pinokia, ale to chyba przez to, że ja nie lubie i nie znosiłam im tego czytać.

Ja ogólnie podsuwam/podsuwałam dzieciom książki które sama lubiłam jako dziecko, uważam, że większość jeszcze sie nie przedawniła.
Z nowszych młodzieżowych pozycji to już sami sobie wybierają.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 11:25   #9
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Dzięki Dziewczyny! Dużo mi pomogłyście.. jak się którejś coś przypomni, to coś jeszcze dopiszcie.
Ja już trochę się nie mogę doczekać, kiedy mała mi podrośnie i będę miała pretekst żeby powrócić do ulubionych książek z dzieciństwa na razie jednak będę musiała zapoznać się z Franklinem i spółką

Jeśli chodzi o moje przeboje z dawnych lat:
"Przygody Kacperka Góreckiego Skrzata" - Zofii Kossak - Szczuckiej. Bardzo sympatyczna bajka, myślę, że na poziomie przedszkolaków. Za dziecka uwielbiałam

Jako starsza kochałam "Dzieci z Bulerbyn", "Kroniki Narni" oraz (już później) przygody Tomka Alfreda Szklarskiego. (pewnie nie każdy przez to przebrnie - dla mnie super - choć czasem omijałam dłużyzny).

To są w zasadzie książki mojego dzieciństwa ...

Przeczytałam oczywiście więcej lektur, ale te najbardziej zapadły mi w serce

Lubiłam w ogóle Astrid Lindgren, "Awantura o Basię" też mi się podobała i "Tajemniczy Ogród"..

Za to znienawidzona przeze mnie pozycja to "O psie który jeździł koleją" - ryczałam jeszcze długo po skończeniu lektury jak sobie przypomniałam o niej.

Nie znosiłam też Andersena, bo połowa jego baśni powodowała u mnie doła i trzymałam się od nich z daleka. Ale wiecie co, ostatnio słyszałam wiele wypowiedzi psychologów, żeby nie unikać okrutnych bajek.. bo one przygotowują dzieci do dorosłości, oswajają je z brutalnym życiem itp. Nie wiem co o tym myśleć....


A co do złych książek - mała dostała kiedyś taką dość dużą, twardą, bodajże o tytule "kształty", z tym że nie pamiętam jakiego wydawnictwa. Były tam obrazki i krótkie wierszyki o różnych figurach - ale obrazki brzydkie, teksty tak denne, że szkoda było czytać. Ale przynajmniej nie było mi żal jak mój roczniak roznosił ją w strzępy.

p.s. jak znajdę chwilę, to wyszukam ten wątek nt. książki o kupie...
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 16:43   #10
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

ja moge polecic dla młodszych super serię całkiem ładnie narysowaną i mądrą
http://www.aksjomat.com/index.php?s=...=dzialy&id=133
generalnie z tego wydawnictwa ksiażeczki są uroczo rysowane dla mnie to ma wielkie znaczenie
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 18:57   #11
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

polecam serię o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka: zakochał się w nim nie tylko mój bratanek, ale i jego rodzice i ja
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 22:42   #12
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Widzę, ze mamy polecaja franklina, ja tez ! To bardzo ładne opowiadania, z morałem. Ciepłe, rodzinne opowieści dla dzieci w róznym wieku. A na później najlepszy jest Mikołajek, przezabawne opowiadania o małym chłopcu i jego przygodach, codziennych zmaganiach ze szkołą, kumplami o rodzicami. Czytanie tych przygód to niezły ubaw dla dzieci i rodziców.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-12, 23:16   #13
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
ja moge polecic dla młodszych super serię całkiem ładnie narysowaną i mądrą
http://www.aksjomat.com/index.php?s=...=dzialy&id=133
generalnie z tego wydawnictwa ksiażeczki są uroczo rysowane dla mnie to ma wielkie znaczenie
Fajna seria, i niedrogie książeczki. Jak jeszcze do tego mówisz, że mądrze napisana to chyba się skuszę.
Oooo, już tu widze kilka "tematów" dla mojej córy. Zwłaszcza "moje zabawki są moje"
I teraz widzę, że połowa kolorowanek z ukochanymi zadaniami na naszej półce to też to wydawnictwo

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-10-12 o 23:18
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 10:06   #14
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Taszkin ja je Julkowe książeczki lubię też za cenę
Cenię sobie też tanią książkę można tam wyłowić perełki z pięknymi rysunkami
http://wysylkowa.pl/ks764050.html - kupiłam ja w taniej za 7,50
i z wydawnictwa cykada seria super dla ciut starszych
http://www.gandalf.com.pl/b/dlaczego...-dziwne-ciala/
http://www.gandalf.com.pl/b/ksiega-cieni/
http://www.gandalf.com.pl/b/nie-wszy...akie-na-jakie/
to ciekawa pozycja razem można wymyślać
http://merlin.pl/Gdzie-jest-tort_The.../1,617738.html
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 10:37   #15
agusia1661
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Od kiedy czytać książki dziecku??
agusia1661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 08:06   #16
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Kurczę, a wiecie, mnie i córkę ten Franklin strasznie zamula.
Czytamy dużo, obecnie wałkujemy Mikołajka, no ale to dla straszych dzieci, tak ok. 6-7 lat. Megasmeiszna i madra książka, pisana fajnym językiem, wszak Mikołajek jest narratorem.

Córka generalnie lubie przygdowoe, wiec czytałyśmy już Pippi, Adama Bahdaja etc.

Edytowane przez Jaatkaa85
Czas edycji: 2010-10-15 o 08:08
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 08:09   #17
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Ja polecam książeczki z firmy Wilga. Rewelacyjne, z nimi moja córeczka kształtuje liczenie, nazywanie kształtów, wcześniej nauczyła się kolorów.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 11:38   #18
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

dla starszaków
http://czytajtanio.pl/product-pol-41...z-7-9-lat.html
podoba mi się,
chyba wszystko z CEDz mi się podoba

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
ja moge polecic dla młodszych super serię całkiem ładnie narysowaną i mądrą
http://www.aksjomat.com/index.php?s=...=dzialy&id=133
generalnie z tego wydawnictwa ksiażeczki są uroczo rysowane dla mnie to ma wielkie znaczenie
z aksjomatu wycinanki lubię http://www.aksjomat.com/index.php?s=oferta&kat=9

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2010-10-20 o 17:52
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 13:26   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

O tak, CEDz ma super wydania
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 20:31   #20
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Szajajabo, jesteś moim guru w tej kwestii! Zajrzę tu za jakiś czas

PS podłączam się pod pytanie, kiedy zaczęłyście czytać dzieciom
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 20:41   #21
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Kurczę, a wiecie, mnie i córkę ten Franklin strasznie zamula.
No bo to żóóółłłłw przeca

ps. kwestia "od kiedy czytac dzieciom" była niedawno poruszona w wątku "wszystko co chciałybyśmy wiedzieć" na MzK.
My zaczelismy gdzies ok 6 miesiaca.


Jestescie skarbnicą wiedzy niedługo Mikołaja, moja biedna córa chyba same książki dostanie
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 21:04   #22
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Taszkin, kurka, mnie to już w księgarni panie się pytają, czemu bez dziecka przyszłam - jak jestem sama, bo już nas kojarzą :d
Poziomkowa, dzięki
A czytam małej od 4 miesiąca, ale nie codziennie, za to codziennie śpiewam na dobranoc. Albo z pamięci wiersze mówię, już się nauczyłam kilku, obecnie moim faworytem jest DRAB Brzechwy...

Na grabie siedzi szpak
i po polsku gada tak:
rośnie w lesie stary grab
pod tym grabem leży drab.
Leży drab, a stado os
gryzie draba prosto w nos.
Patrzy w górę straszny drab,
a na drabie siedzi szpak,
i po polsku gada tak....

Łamaniec językowy cudny. Za to mój mąż uwielbia słuchać o hipciu: Zachwycony jej powabem, hipopotam błagał żabę....
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 21:41   #23
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Szajajabo, właśnie! Nie pomyślałam o wierszach

Co do śpiewania, to ja też chciałabym, jednak pewnie na początku będę się podpierać podkładem muzycznym, bo średnio u mnie z repertuarem
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 22:26   #24
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22786207]
A czytam małej od 4 miesiąca, ale nie codziennie, za to codziennie śpiewam na dobranoc.[/QUOTE] U nas spiewanie do snu niestety odpada, a znam tyle fajnych kolysanek

Co myslicie o Baśniach? Grimm, Andersen, Perrault?
Na razie zachowam dla siebie co o nich myślę.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2010-10-20 o 22:52
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 07:42   #25
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość

PS podłączam się pod pytanie, kiedy zaczęłyście czytać dzieciom

Ja to czytałam im od urodzenia, serio.
Zaczynałam od wierszyków, taka Rzepka to była ulubiona, albo książka Brzechwa Dzieciom i krótkie wierszyki z serii o zwierzętach.

Taszkin, Andersena i braci Grimm to ja sama nie bardzo lubiłam, moje dzieci nie przepadały wcale, raz przeczytane (a i to tylko wybór a nie całość) i odłożone. Bajki Perrault już prędzej były akceptowane i chętniej słuchane.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 07:59   #26
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
U nas spiewanie do snu niestety odpada, a znam tyle fajnych kolysanek

Co myslicie o Baśniach? Grimm, Andersen, Perrault?
Na razie zachowam dla siebie co o nich myślę.
MNie osobiście troche pzrerażają basnie np. Andersena. Wiem, ze są wartosciowe, ale są cholernie smutne, jak mama mi to w dziecinstwie czytała, to nie było mi zbyt dobrze...

My teraz czytamy sobie ksiażkę dla troche starszych niż córka dzieci, ale podoba się i mnie, i jej seria Kosika, Felix, Net i NIka...
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 09:04   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Cytat:
Napisane przez agusia1661 Pokaż wiadomość
Od kiedy czytać książki dziecku??

Od kiedy dowiesz sie ,że jesteś w ciąży.

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
No bo to żóóółłłłw przeca
Nawet nie wiesz jakie żółwie są w rzeczywistości szybkie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22786207]Taszkin, kurka, mnie to już w księgarni panie się pytają, czemu bez dziecka przyszłam - jak jestem sama, bo już nas kojarzą :d
Poziomkowa, dzięki .[/QUOTE]


mnie kiedyś pani w księgarni zapytała czy to chlopiec czy dziewczynka
od małego proponowała martynke dla dziewczynki i o autach dla chłopca ,padłam i wyszłam.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22786207]
A czytam małej od 4 miesiąca, ale nie codziennie, za to codziennie śpiewam na dobranoc.[/QUOTE]

To z pewnością szybko zasypia co byś szybko przestała albo mała nauczy sie szybko mowić i powie ci co myśli o tym twoim śpiewaniu :P

U nas młoda miała swoją ulubioną książeczkę z wierszykami o zwierzakach morskich .
Był rysunek i 2-3 zdania pod spodem ,rymowanka ,młoda mając niespełna 2 lata znała to na pamięć i sobie czytała a jak my próbowalismy coś zmienić specjalnie to od razu korygowała nas





Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość

Co myslicie o Baśniach? Grimm, Andersen, Perrault?
Na razie zachowam dla siebie co o nich myślę.
Nie czytano mi ,nie czytałam sama ,nie czytałam córce i nie zamierzam ,generalnie nie przepadam za baśniami ale polecam Baśnie Kopalińskiego.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 09:14   #28
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Taszkin, licencjacką pracę o baśniach Andersena pisałam, zraziłam się - koszmarnie okrutne są. Ok, ja wiem, rozumiem, że nie można pod kloszem wiecznie dziecka trzymać, ale walić z grubej rury też niekoniecznie. A taki np. opis piekła w Czerwonych trzewiczkach lub szyderstwo z człowieka w O tobie jest ta bajka - paskudne.

Poziomkowa, poszukaj na chomiku, dużo tego

Paula, no właśnie skubana zaczyna się chichrać, jak śpiewam

http://szajajaba.blogspot.com/2010/0...e-za-nami.html a tu w wieku n2 miesięcy pierwszy raz powiedziała NIE

W księgarni mam akurat fajne kobiety, zresztą one widzą, że ja po konkret przyszłam, wiem czego chcę i zostawiają mnie w spokoju.

Z baśni, jeśli koniecznie chcecie - szczerze polecam Śpiewającą lipkę (baśnie słowiańskie) oraz Złotą księgę bajek - bardzo ładnie wydane, naprawdę ładnym językiem spisane najpopularniejsze baśnie dla dzieci.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 09:20   #29
kamawe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

Gusta dzieci są nieprzewidywalne. Bardzo długo ulubioną książeczką mojej córeczki była znaleziona gdzieś u babci książeczka Kto mieszka w lesie, wydana w latach 80-tych, z szarymi, smutnymi zdjęciami. Franklina też długo przerabialiśmy, teraz wracam (ku mojej uciesze), do niego z synkiem. Martynka podoba się dziewczynkom (mi nie wszystkie), ale synek też nią nie gardzi. Polecam też pięciominutowe "Baśnie na dobranoc", serie o Julce i Basi.
kamawe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 09:36   #30
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wartościowe książki dla dzieci

witam
ja mam dwuletniego synka - on lubi wiersze Brzechwy i Tuwima, lubi Wiersze Babci Weroniki http://wysylkowa.pl/ks992689.html
i wiersze Ewy Szelburg-Zarębiny ale tutaj to jednak jeszcze nie wszystkie przykuwają Jego uwagę
z takich bardziej edukacyjnych to książki z serii Mama gąska uczy...
zaczęliśmy od rozpoznawać kolory http://www.skapiec.pl/site/cat/1043/comp/424767, naprawdę chętnie syn uczestniczył w szukaniu kolorów
teraz na "tapecie" Mama Gąska uczy dzieci liczyc" http://www.kolporter.pl/466631,Ksiaz...20dla%20dzieci

Z takich nie trafionych to trudno powiedzieć, to co teraz nie przykuwa uwagi malucha może okazać się za jakiś czas niezastąpione
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-02 11:05:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.