Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-07, 17:01   #3451
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez _kasicka Pokaż wiadomość
Jestem po połówkowych wygląda na to że będzie druga córka wszystko w porządku, waga 377g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! Super że wszystko dobrze, to najważniejsze 🧡

Myślałam że u nas będzie problem z imieniem dla chłopca ale jak się potwierdziło że będzie mała kobietka to ani tyle imienia nie potrafimy wybrać

Ja niestety nie czytałam za pochlebnych informacji na temat Bio Oil. Ale też zdaje sobie sprawę że nie każdy zwraca uwagę na takie rzeczy

My ogarniamy od kilku dni sypialnie (malowanie, przeorganizowanie szaf). Niestety coraz częściej odczuwam ból pleców i z większego sprzątania nici

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 17:27   #3452
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Super wiadomość, gratulacje
Ja tak samo, drugi i ostatni raz - po 8 latach dałam się namówić co mi się nie podobało w moim życiu to nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha też mówimy po co nam to było...., młoda prawie 3 lata właśnie koło nas sama bawi się klockami ja dlatego nie chciałam ani chwili dłużej czekać potem już bym nie chciała, no i mój wiek
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 19:51   #3453
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
To identycznie jak u nas na polowkowych w 20+5imie wybrane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wybrane mąż od początku mówił że będzie córka i że będzie Liliana i tak pewnie zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-07, 20:41   #3454
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez _kasicka Pokaż wiadomość
Wybrane mąż od początku mówił że będzie córka i że będzie Liliana i tak pewnie zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ojj moje marzenie z imieniem za to moj absolutnie na Liliane sie nie zgadza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 07:45   #3455
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Też jestem po wizycie, również druga córka

I cieszę się, że to ostatnia ciąża bo już mam dość a do sierpnia daleko ;-)
Nigdy nie mów nigdy .

My też mieliśmy mieć dwoje dzieci, a jestem w trzeciej ciąży . I niestety, mimo tego, że już ten stan zaakceptowałam, to bardzo się męczę. Coraz trudniej fizycznie jest ogarniać dwoje małych dzieci.


Ja w poniedziałek byłam na połowkowym. Potwierdziła się płeć, będzie Ignaś. Waży 435g




Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 08:06   #3456
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja w końcu dzwoniłam ponownie do swojego lekarza i wypisał mi L4 na miesiąc. Tak więc jeden problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 09:18   #3457
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dzien Dobry !

Dostalam dzis potwierdzenie moich piatkowych polowkowych. Mega sie ciesze ,ze sie odbeda ,ale juz zaczynam sie lekko stresowac.

W ogole gdzies na fb mignal mi post ,ze w niektorych szpitalach kaza rodzic w maseczkach... no co jak co ,ale tego to ja sobie nie wyobrazam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 09:26   #3458
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cześć

Do mnie dziś też zadzwonili i potwierdzili piątkowe połówkowe mam być w maseczce ale mam problem bo nie mogę wytrzymać w niej 5 minut bo mam straszne odruchy wymiotne ️ mam nadzieję, że jakoś mimo wszytsko dam radę.

Gratuluję udanych wizyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 09:31   #3459
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dzień dobry widzę dziś dzień dobrych informacji. U mnie podobnie, echo serduszka potwierdzone. Wizyta zaraz po świętach.

Jakie plany na dziś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 09:42   #3460
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Dzień dobry widzę dziś dzień dobrych informacji. U mnie podobnie, echo serduszka potwierdzone. Wizyta zaraz po świętach.

Jakie plany na dziś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Same ambitne
Heh nie no chce troche poprasowac, przygotowac plan posilkow na przyszly tydzien i swiet, ugotowac obiad, poczytac ksiazke na balkonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 10:02   #3461
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Nigdy nie mów nigdy .

My też mieliśmy mieć dwoje dzieci, a jestem w trzeciej ciąży . I niestety, mimo tego, że już ten stan zaakceptowałam, to bardzo się męczę. Coraz trudniej fizycznie jest ogarniać dwoje małych dzieci.


Ja w poniedziałek byłam na połowkowym. Potwierdziła się płeć, będzie Ignaś. Waży 435g

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
No naprawdę obydwoje nie chcemy więcej ;-) nie nadajemy się na więcej dzieci. Może jakbym miałam czas i mogła kilka lat poczekać, ale po 40 to już nie chce.

Gratuluje Ignasia, duży chłop ;-)

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja w końcu dzwoniłam ponownie do swojego lekarza i wypisał mi L4 na miesiąc. Tak więc jeden problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-04-08 o 11:59
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 10:14   #3462
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Oboje z mężem chcieliśmy mieć 3 dzieci ale najpierw zobaczymy jak poradzimy sobie z dwójką. Tym bardziej że starszy ma tak dużo energii, że ciężko nam za nim nadążyć. Ja też fazę gryzienia wszystkiego i wszystkich. Jako, że cały czas za nim.latam to ostatnio pobolewa mnie podbrzusze i jestem strasznie padnięta.

Dalej myślimy nad imieniem dla małej i chyba jesteśmy coraz bliżej wybrania jednego. Jeszcze się zastanawiamy ale przynajmniej mamy jakieś imiona co nam obojgu się podobają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 11:08   #3463
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

A my ciągle nie umiemy wybrać imienia na syna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019

Edytowane przez Silumin
Czas edycji: 2020-04-08 o 11:40
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 11:12   #3464
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

U nas imię wymyślił syn, więc wyszło na dobre, bo z mężem nie mogliśmy dojść do porozumienia

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 14:03   #3465
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Nigdy nie mów nigdy .

My też mieliśmy mieć dwoje dzieci, a jestem w trzeciej ciąży . I niestety, mimo tego, że już ten stan zaakceptowałam, to bardzo się męczę. Coraz trudniej fizycznie jest ogarniać dwoje małych dzieci.


Ja w poniedziałek byłam na połowkowym. Potwierdziła się płeć, będzie Ignaś. Waży 435g




Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Super wiadomość gratulacje dużego chłopczyka
Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Dzień dobry widzę dziś dzień dobrych informacji. U mnie podobnie, echo serduszka potwierdzone. Wizyta zaraz po świętach.

Jakie plany na dziś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki
Ja byłam chwilę w mieście - musialam kupić sobie biustonosze, bo mnie już wszystkie moje piją. Udało mi się dorwać dwa, na trochę starczą. Poza tym trochę spożywczych zakupów musiałam ogarnąć, na szczęście bez kolejki.

Powodzenia na wszystkich zaplanowanych połowkowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 14:29   #3466
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Dzień dobry widzę dziś dzień dobrych informacji. U mnie podobnie, echo serduszka potwierdzone. Wizyta zaraz po świętach.

Jakie plany na dziś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rano byłam w Biedrze, później małe pranie, ogarniam wyprawkę apteczną, ugotowałam zupkę na obiad, byłam na spacerku, a teraz leże na hamaku i czytam książkę
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Same ambitne
Heh nie no chce troche poprasowac, przygotowac plan posilkow na przyszly tydzien i swiet, ugotowac obiad, poczytac ksiazke na balkonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie książka na balkonie to jest to na co czekałam od dawna!
Też już sobie zaplanowałam co na święta piekę. Mało w tym roku. Pojedziemy jednego dnia do teściowej na trochę (5 km), a drugiego do moich rodziców i siostry (mieszkają obok). Strasznie żałuje, że w tym roku nie zobaczymy się z dziadkami:-(
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
A my ciągle nie umiemy wybrać imienia na syna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też:-( Kompletnie żadne imię to nie jest dla mnie to:-( Na początku mieliśmy jakieś opcje, ale jakoś się wszystko rozmyło..

Asiaczek, gratuluję Ignasia Moja mama głosuje za tym imieniem:-P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Zaczęłam dziś planować wyprawkę apteczną i powkładałam już większość rzeczy do koszyka. Jakie podkłady poporodowe, takie na łóżko i w formie grubych podpasek kupujecie? I jakie majtki poporodowe? Jednorazowe czy wielorazowe? Kompletnie nie wiem co z tych rzeczy wybrać...
I co dla siebie do kąpieli pod prysznic? Siostra zwróciła mi uwagę że koniecznie jakiś żel pod prysznic bezzapachowy i dezodorant bezzapachowy.. Nie znam takich..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2020-04-09 o 11:36
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 14:56   #3467
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Rano byłam w Biedrze, później małe pranie, ogarniam wyprawkę apteczną, ugotowałam zupkę na obiad, byłam na spacerku, a teraz leże na hmaku i czytam książkęWłaśnie książka na balkonie to jest to na co czekałam od dawna!
Też już sobie zaplanowałam co na święta piekę. Mało w tym roku. Pojedziemy jednego dnia do teściowej na trochę (5 km), a drugiego do moich rodziców i siostry (mieszkają obok). Strasznie żałuje, że w tym roku nie zobaczymy się z dziadkami:-(My też:-( Kompletnie żadne imię to nie jest dla mnie to:-( Na początku mieliśmy jakieś opcje, ale jakoś się wszystko rozmyło..

Asiaczek, gratuluję Ignasia Moja mama głosuje za tym imieniem:-P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Zaczęłam dziś planować wyprawkę apteczną i powkładałam już większość rzeczy do koszyka. Jakie podkłady poporodowe, takie na łóżko i w formie grubych podpasek kupujecie? I jakie majtki poporodowe? Jednorazowe czy wielorazowe? Kompletnie nie wiem co z tych rzeczy wybrać...
I co dla siebie do kąpieli pod prysznic? Siostra zwróciła mi uwagę że koniecznie jakiś żel pod prysznic bezzapachowy i dezodorant bezzapachowy.. Nie znam takich..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też ostatnio wrzucałam sobie do koszyka rzeczy apteczne.
Mi sprawdziły się majtki poporodowe wielorazowe siateczkowe. Te grube podpaski to najbardziej odpowiadały mi Bella i długo ich używałam no miałam obfite i długie krwawienie.
Używałam od mycia mydła Biały jeleń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 15:06   #3468
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Też ostatnio wrzucałam sobie do koszyka rzeczy apteczne.
Mi sprawdziły się majtki poporodowe wielorazowe siateczkowe. Te grube podpaski to najbardziej odpowiadały mi Bella i długo ich używałam no miałam obfite i długie krwawienie.
Używałam od mycia mydła Biały jeleń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 15:24   #3469
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Catherrine majtki tylko i wyłącznie wielorazowe - te jednorazowe są fizelinowe i nie przepuszczaja powietrza, miałam takie przy pierwszym porodzie i od razu położna powiedziała żeby wyrzucic do kosza, nałożyły mi najpierw moje zwykle majtki bawełniane, a później mąż kupił w aptece te siateczkowe wielorazowe, ale je szybko zamieniłam na zwykle bawełniane, bo lepiej trzymały podkłady. Wkłady miałam też te duże Bella, ale tylko w szpitalu, potem kupowałam zwykle grube podpaski maxi. Teraz dostałam od szwagierki jakieś wkłady z Canpola, dwie paczki, bo ona nie zużyla i jedne te Bella, więc to będę miała na początek i do szpitala. Podkłady na łóżko najzwyklejsze, bo to też jednorazowe jak Ci coś przecieknie to od razu do kosza, kupowałam kiedyś w aptece Seni na sztuki, a teraz przy okazji gdzieś kupiłam paczkę Akuku. Wiem, że Rossmann kiedyś też miał w dobrej cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez dreaming_9004
Czas edycji: 2020-04-08 o 15:26
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-08, 16:13   #3470
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Rano byłam w Biedrze, później małe pranie, ogarniam wyprawkę apteczną, ugotowałam zupkę na obiad, byłam na spacerku, a teraz leże na hmaku i czytam książkęWłaśnie książka na balkonie to jest to na co czekałam od dawna!
Też już sobie zaplanowałam co na święta piekę. Mało w tym roku. Pojedziemy jednego dnia do teściowej na trochę (5 km), a drugiego do moich rodziców i siostry (mieszkają obok). Strasznie żałuje, że w tym roku nie zobaczymy się z dziadkami:-(My też:-( Kompletnie żadne imię to nie jest dla mnie to:-( Na początku mieliśmy jakieś opcje, ale jakoś się wszystko rozmyło..

Asiaczek, gratuluję Ignasia Moja mama głosuje za tym imieniem:-P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Zaczęłam dziś planować wyprawkę apteczną i powkładałam już większość rzeczy do koszyka. Jakie podkłady poporodowe, takie na łóżko i w formie grubych podpasek kupujecie? I jakie majtki poporodowe? Jednorazowe czy wielorazowe? Kompletnie nie wiem co z tych rzeczy wybrać...
I co dla siebie do kąpieli pod prysznic? Siostra zwróciła mi uwagę że koniecznie jakiś żel pod prysznic bezzapachowy i dezodorant bezzapachowy.. Nie znam takich..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie sprawdziły się siateczkowe poporodowe. Tyłek się wtedy wietrzy, bo ta siatka to takie nic, nie czuć na sobie ich wcale. Na wizażu dziewczyny nie polecały tych z fizeliny, to sztuczny materiał. A podkłady polecam Hartmann Molimed Premium. Na pierwsze 2 dni miałam maxi, później midi. Te maxi były ogromne. Te podkłady są fajnie profilowane i są przylepiane do majtek, więc nic się nie ściąga. W szpitalu były też dostępne z Matopatu (to toruńska firma, więc reklama w toruńskim szpitalu), nie najgorsze, ale te moje Hartmann jednak lepsze. Żel do higieny intymnej miałam z korą dębu z Białego Jelenia. Był ok, ale jednak wolę ten co używam, czyli Lactacyd. Wkładki laktacyjne najlepsze dla mnie, to Lovi Discreet. Tantum Rosa nie używałam. Na brodawki miałam próbki Maltanu, Purelan oraz lanomaść Ziaja. Dla mnie wszystkie działały tak samo, a z Ziaji najtańsza.
Co jeszcze z rzeczy apteczno-drogeryjnych chcecie kupić?, wylecialo mi z głowy, co bym jeszcze potrzebowała (oprócz standardu, czyli żel, szampon, krem, itd.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 16:14   #3471
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dziewczyny a moze zrobi ktoras post na facebooku przypiety o tym i bedziemy w komentarzach uzupelniac? Bo ja pierworodka zielona kompletnie jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 17:00   #3472
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a moze zrobi ktoras post na facebooku przypiety o tym i bedziemy w komentarzach uzupelniac? Bo ja pierworodka zielona kompletnie jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja wrzuciłam na fb listy wyprawkowe. Pod postem pisałam już trochę w tym temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 17:07   #3473
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Catherrine majtki tylko i wyłącznie wielorazowe - te jednorazowe są fizelinowe i nie przepuszczaja powietrza, miałam takie przy pierwszym porodzie i od razu położna powiedziała żeby wyrzucic do kosza, nałożyły mi najpierw moje zwykle majtki bawełniane, a później mąż kupił w aptece te siateczkowe wielorazowe, ale je szybko zamieniłam na zwykle bawełniane, bo lepiej trzymały podkłady. Wkłady miałam też te duże Bella, ale tylko w szpitalu, potem kupowałam zwykle grube podpaski maxi. Teraz dostałam od szwagierki jakieś wkłady z Canpola, dwie paczki, bo ona nie zużyla i jedne te Bella, więc to będę miała na początek i do szpitala. Podkłady na łóżko najzwyklejsze, bo to też jednorazowe jak Ci coś przecieknie to od razu do kosza, kupowałam kiedyś w aptece Seni na sztuki, a teraz przy okazji gdzieś kupiłam paczkę Akuku. Wiem, że Rossmann kiedyś też miał w dobrej cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie wiedziałam, że któreś mi bardziej pasowały, ale nie pamiętałam które, na pewno te z siateczki. Nie ma co za dużo, najwyżej się dokupi i warto dwa różne rodzaje, każdemu co innego podpasuje. W sumie ja chyba leżałam na podkładzie i jeszcze miałam podpaske między nogami ;-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U mnie sprawdziły się siateczkowe poporodowe. Tyłek się wtedy wietrzy, bo ta siatka to takie nic, nie czuć na sobie ich wcale. Na wizażu dziewczyny nie polecały tych z fizeliny, to sztuczny materiał. A podkłady polecam Hartmann Molimed Premium. Na pierwsze 2 dni miałam maxi, później midi. Te maxi były ogromne. Te podkłady są fajnie profilowane i są przylepiane do majtek, więc nic się nie ściąga. W szpitalu były też dostępne z Matopatu (to toruńska firma, więc reklama w toruńskim szpitalu), nie najgorsze, ale te moje Hartmann jednak lepsze. Żel do higieny intymnej miałam z korą dębu z Białego Jelenia. Był ok, ale jednak wolę ten co używam, czyli Lactacyd. Wkładki laktacyjne najlepsze dla mnie, to Lovi Discreet. Tantum Rosa nie używałam. Na brodawki miałam próbki Maltanu, Purelan oraz lanomaść Ziaja. Dla mnie wszystkie działały tak samo, a z Ziaji najtańsza.
Co jeszcze z rzeczy apteczno-drogeryjnych chcecie kupić?, wylecialo mi z głowy, co bym jeszcze potrzebowała (oprócz standardu, czyli żel, szampon, krem, itd.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow Chyba muszę to wszystko sobie zapisać ;-) Maść na brodawki byle taka której nie trzeba zmywać przed karmieniem bo często zapominałam
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 17:20   #3474
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja polecam podkłady czerwone z Bella, ale długo nie uzywalam, bo przy CC miałam mniej obfite. Majtki siateczkowe z Canpol albo babyono- nie pamiętam już z wkładek laktacyjnych to najbardziej podeszły mi z lansinoh- nie kleiły się do brodawek i nie odbijaly przez stanik. Na brodawki stosowałam lanoline z lansinoh. Jest droższa od ziaji, ale jest bardziej kremowa i łatwiej rozprowadza się. Lanoliny z Medeli nigdy nie miałam, tak samo maltanu (maltan trzeba zmyć przed rpzystawieniem). Na początku sprawdziły mi się też muszle laktacyjne z Medeli- mogłam wietrzyć piersi bez leżenia nago

Kosmetyki bezzapachowe polecam, bo noworodzio jest bardzo wrażliwy na zapachy no i musi poznać Twój zapach a nie zapach konwalii albo morskiej bryzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości

Edytowane przez kropka_nad_i
Czas edycji: 2020-04-08 o 17:23
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 17:31   #3475
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Fajnie, że o tym piszecie, bo ja jestem kompletnie zielona w tym temacie. Póki co kupiłam tylko 2 opakowania tych majtek siateczkowych, na resztę myślę że przyjdzie jeszcze czas.

Dostałam wczoraj od szwagierki trochę ubranek i butów po jej synach, poza tym też rożek, kocyk, kosz na pieluchy, wanienkę ze stojakiem. Muszę to poprzeglądać żeby zobaczyć co muszę wykreślić z listy potrzebnych rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 17:58   #3476
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dzięki dziewczyny za Wasze cenne rady
Może mam głupie pytanie, ale jak mam te majtki siateczkowe to w nich mam podpaskę tak..? No bo tak bez niczego, to chyba bez sensu, bo one "dziurawe".. Ale z drugiej strony po co siateczkowe, skoro i tak wklejam podpaskę i się nie wietrzy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Aż rzeczy aptecznych kupię jeszcze nożyczki do paznokci dla dziecka, aspirator do kataru (tylko nie wiem jaki..), może termometr jak będą normalne ceny, octanisept do pępka, gaziki jałowe i sól fizjologiczna do przemywania oczek, gaziki niejałowe np. do kąpieli, emulsję do kąpieli na wszelki wypadek, chusteczki waterwipes, podkłady do przewijania, bepanthen, może linomag...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 18:16   #3477
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za Wasze cenne rady
Może mam głupie pytanie, ale jak mam te majtki siateczkowe to w nich mam podpaskę tak..? No bo tak bez niczego, to chyba bez sensu, bo one "dziurawe".. Ale z drugiej strony po co siateczkowe, skoro i tak wklejam podpaskę i się nie wietrzy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Aż rzeczy aptecznych kupię jeszcze nożyczki do paznokci dla dziecka, aspirator do kataru (tylko nie wiem jaki..), może termometr jak będą normalne ceny, octanisept do pępka, gaziki jałowe i sól fizjologiczna do przemywania oczek, gaziki niejałowe np. do kąpieli, emulsję do kąpieli na wszelki wypadek, chusteczki waterwipes, podkłady do przewijania, bepanthen, może linomag...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prawda, najlepiej wietrzyć pod kołdrą bez majtek. Każda się broni, ale tak najszybciej się goi.

Wow, ale się rozpędziłaś z zamówieniem, ja na razie się wstrzymuje i tak wystarczająco wykorzystuje kurierów ;-) Aspirator najlepszy taki do odkurzacza, mamy na wyjazd na baterie nic nie wyciągał... z kosmetyków szczególnie dla dziewczynki polecam alantan plus zielony, tani a super dobry u nas sudocrem się totalnie nie sprawdził
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 18:29   #3478
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Kosmetyki bezzapachowe polecam, bo noworodzio jest bardzo wrażliwy na zapachy no i musi poznać Twój zapach a nie zapach konwalii albo morskiej bryzy
Właściwie są jakieś całkiem bezzapachowe? Normalnie używam Barwy hipoalergicznej i ona w sumie pachnie trochę mydłem, nie jakoś szczególnie długo. To będzie ok, czy muszę się zaopatrzyć w coś szczególnego? Innych kosmetyków i tak nie biorę, kilka dni wytrzymam bez a włosów i tak nie będę myć, bo tylko kłopot (mam długie i długo schną).
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 19:35   #3479
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Prawda, najlepiej wietrzyć pod kołdrą bez majtek. Każda się broni, ale tak najszybciej się goi.

Wow, ale się rozpędziłaś z zamówieniem, ja na razie się wstrzymuje i tak wystarczająco wykorzystuje kurierów ;-) Aspirator najlepszy taki do odkurzacza, mamy na wyjazd na baterie nic nie wyciągał... z kosmetyków szczególnie dla dziewczynki polecam alantan plus zielony, tani a super dobry u nas sudocrem się totalnie nie sprawdził
To prawda, ja w domu później każda wolna chwilę wykorzystywalam i lezalam bez gaci na samym podkladzie. Ale w szpitalu jakoś nie czułam się komfortowo.
Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Właściwie są jakieś całkiem bezzapachowe? Normalnie używam Barwy hipoalergicznej i ona w sumie pachnie trochę mydłem, nie jakoś szczególnie długo. To będzie ok, czy muszę się zaopatrzyć w coś szczególnego? Innych kosmetyków i tak nie biorę, kilka dni wytrzymam bez a włosów i tak nie będę myć, bo tylko kłopot (mam długie i długo schną).
Niestety też tak myślałam, że 3 dni w szpitalu to dam radę bez mycia włosów, ale po porodzie byłam spocona jak szczur i nie było opcji, żebym tych włosów sobie nie umyla. I tak dopiero pod wieczór mąż dostarczył mi szampon, a urodziłam z rana. No i okazało się, że musiałysmy zostać dłużej dobę, bo córka miała mocniejszą zoltaczke i musiała być naświetlana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 19:39   #3480
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Właściwie są jakieś całkiem bezzapachowe? Normalnie używam Barwy hipoalergicznej i ona w sumie pachnie trochę mydłem, nie jakoś szczególnie długo. To będzie ok, czy muszę się zaopatrzyć w coś szczególnego? Innych kosmetyków i tak nie biorę, kilka dni wytrzymam bez a włosów i tak nie będę myć, bo tylko kłopot (mam długie i długo schną).
Ja miałam chyba jakieś najtańsze z isany sensitive albo med? podczas mycia trochę czuć. Bo wydaje mi się że zawsze coś tam czuc. Tylko żeby ten zapach nie zostawał na skórze. Najlepiej patrzec na te, co w składzie nie mają perfumow- część emolientow mojego syna są też takie "bezzapachowe".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 07:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.