Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-08, 21:05   #571
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
kahunia- nosisz sama czapkę? Może jak Mała będzie widziała, że masz coś na głowie to wtedy się bardziej przekona...

Mała ma chyba jednak uczulenie na tą ziajkę. Wczoraj jej na plecach pod bodziakiem posmarowałam i dzisiaj wyszły krosty. Ale jak ją całą wysypie to już zwątpię...

Podzielcie się co dobrego robicie na obiad i dzielice się z Maluchami. Mi mimo, że zielonego świeższego coraz więcej brakuje inspiracji.

Madzia- wooow, malutko przytyłaś. W pierwszej ciąży ile Ci przybyło?

Jak macie ogródki to będziecie kupować baseniki dla Maluchów? Tż chce żebyśmy kupili jak będziemy do niego na wieś jeździć

My też się powoli odpieluchowywujemy. Ze 2 dni temu Małgosia miała fazę, że ciągle chciała na nocnik. Dzisiaj mówi już że nie lubi nocnika .
Dzisiaj kupiłam biedronkowe pieluchomajtki. Będziemy obczajać.
Tak my mamy basen z zeszłego roku.
Co do obiadów to dzis robiłam zapiekanke ziemniaczaną, jutro gołąbki inaczej, zupa wiosenna ze swoich warzyw, potem moze ryba i szparagi
Polecam ci pieluchomajtki z rossmanna. Sa fajniejsze niz dady i często na promocji lub jak z karta to taniej.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 23:37   #572
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość
Zostawiacie czasem dziecko na tzw wychodne?
Nie ma z kim
Yhh kupiłam dziś farby - chcę odmalować z Mężem kuchnię i pokój gościnny bo źle to wygląda. Nie wiem jak się do tego zabrać z szalonym Staśkiem czarno to widzę a zbliża się nasza 5 rocznica ślubu i chciałbym mieć te pomieszczenia odświeżone.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 23:49   #573
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Tak my mamy basen z zeszłego roku.
Co do obiadów to dzis robiłam zapiekanke ziemniaczaną, jutro gołąbki inaczej, zupa wiosenna ze swoich warzyw, potem moze ryba i szparagi
Polecam ci pieluchomajtki z rossmanna. Sa fajniejsze niz dady i często na promocji lub jak z karta to taniej.
Wstyd ale ja nie umiem robić zup.

kahunia- nie wiem co z tą czapką poradzić.Ja może bym zabrała Małą do sklepu i jakby w sklepie któąż założyła i dłużej pochodziła to może przypadłaby jej do gustu. Ale jak nie toleruje budy od wózka to ciężki temat.


Susanna- my dopiero po półtora roku odmalowaliśmy futryny w mieszkaniu. I tak Mała się oparła i ma jedne bodziaki załatwione.W październiku jak korytarz malowaliśmy to nie ma czasu żeby dokładnie wyczyścić podłogę po maluteńkich kropkach od pędzla.
Ja to bym na raty takie malowanie robiła. Najpierw Ty jedną ścianę, potem Mąż i zawsze Staś z kimś zostanie. Wiem, że to dłużej ale u nas jest taki system robienia czegokolwiek.


Aamelka- jak sobie radzicie?

a w ogóle co z tassią?
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 07:43   #574
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

A co to te pieluchomajtki?
Jaska od wczoraj pyszczam po domu na golasa, wynik wczorajszy: na podlodze dwie kupy i cztery kaluze sikowe, reakcja Jaska: bardzo nikła, mial wielka ochote sie w tym wyciaprac myslac ze to kaluza deszczowa... Tlumacze, ale mam wrażenie ze nie rozumie. Na nocniku nie usiadze bo od razu jest krzyk, wiec nie trzymam na sile. Niech leje na podloge moze wkoncu zatrybi.

Badzia, ja z Jasiem bedac w ciazy przytylam 8 kg i czulam sie swietnie, maly urodzil sie 3920g na dwa tyg przed planowanym terminem bo mialam cc. Teraz tez zapowiada sie mały wielgus

Jasiek ma dzisiaj dzien popyrtańca, cale szczescie przyjechal kuzyn z kuzynka 6 i 8 lat i babcia ich wziela na pole. Mam czas nw prasowanirle i ogarnianie domku

Wiecie ze wyslawiane przez sroke husteczki zielone huggies sa juz bardzo na nie? Zmienili sklad :-/ za to biedronkowe fitti ktore kupujemy sa w miare ok i dobrze, wychodzi korzystniej finansowo

Wlasnie co z tassia? Ona juz chyba powinna rodzic ;>
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:19   #575
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Super ze Lenie się podoba będziecie miały nowe zajecie i pożyteczne bo ruch się nam przyda
oj tak wczoraj jezdzilysmy prawie 2 godziny ciezko sie troche jezdzi na tym rowerze :P inaczej całkiem niż na góralu, a pomimo dlugiej przejazdzki i tak mi zejsc nie chciala z roweru

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
A jakie macie foteliki na rower? Pytam na przyszlosc
hamax siesta


nie wiem czy moge, ale Tasia urodziła zdrowego chłopczyka
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:47   #576
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Wstyd ale ja nie umiem robić zup.

kahunia- nie wiem co z tą czapką poradzić.Ja może bym zabrała Małą do sklepu i jakby w sklepie któąż założyła i dłużej pochodziła to może przypadłaby jej do gustu. Ale jak nie toleruje budy od wózka to ciężki temat.
Nie ma mowy o mierzeniu czapek... jest ryk i odganianie rękami. No nic będę uparcie zakładać. Na jesień też tak było, a później jakoś zaakceptowała i nosiła, może teraz też tak będzie.

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
A co to te pieluchomajtki?
Jaska od wczoraj pyszczam po domu na golasa, wynik wczorajszy: na podlodze dwie kupy i cztery kaluze sikowe, reakcja Jaska: bardzo nikła, mial wielka ochote sie w tym wyciaprac myslac ze to kaluza deszczowa... Tlumacze, ale mam wrażenie ze nie rozumie. Na nocniku nie usiadze bo od razu jest krzyk, wiec nie trzymam na sile. Niech leje na podloge moze wkoncu zatrybi.

Badzia, ja z Jasiem bedac w ciazy przytylam 8 kg i czulam sie swietnie, maly urodzil sie 3920g na dwa tyg przed planowanym terminem bo mialam cc. Teraz tez zapowiada sie mały wielgus

Jasiek ma dzisiaj dzien popyrtańca, cale szczescie przyjechal kuzyn z kuzynka 6 i 8 lat i babcia ich wziela na pole. Mam czas nw prasowanirle i ogarnianie domku

Wiecie ze wyslawiane przez sroke husteczki zielone huggies sa juz bardzo na nie? Zmienili sklad :-/ za to biedronkowe fitti ktore kupujemy sa w miare ok i dobrze, wychodzi korzystniej finansowo

Wlasnie co z tassia? Ona juz chyba powinna rodzic ;>
Pieluchomajtki działają jak pieluchy, tyle że zakładasz tak jak zwykłe majtki.

A Jasiek wykazywał jakieś oznaki, że chcesz go odpieluchować? Bo może jeszcze nie gotowy, a wtedy możesz gorzej narobić...

O zielonych huggiesach już dawno w komentarzach u sroki można było przeczytać.
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 11:12   #577
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
oj tak wczoraj jezdzilysmy prawie 2 godziny ciezko sie troche jezdzi na tym rowerze :P inaczej całkiem niż na góralu, a pomimo dlugiej przejazdzki i tak mi zejsc nie chciala z roweru

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------



hamax siesta


nie wiem czy moge, ale Tasia urodziła zdrowego chłopczyka
A polecasz ten fotelik? Jeszcze sie nie interesowalam wogole tym tematem. A nie lepsze sa przednie foteliki?

Ooo super ze z chlopczykiem tassiowym wszystko ok, a jak ma na imie ? I kiedy urodzila, dawno?





Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Nie ma mowy o mierzeniu czapek... jest ryk i odganianie rękami. No nic będę uparcie zakładać. Na jesień też tak było, a później jakoś zaakceptowała i nosiła, może teraz też tak będzie.



Pieluchomajtki działają jak pieluchy, tyle że zakładasz tak jak zwykłe majtki.

A Jasiek wykazywał jakieś oznaki, że chcesz go odpieluchować? Bo może jeszcze nie gotowy, a wtedy możesz gorzej narobić...

O zielonych huggiesach już dawno w komentarzach u sroki można było przeczytać.
Jasiek tez sciaga czapke, ale tylko ta z daszkiem, z zimowa nie bylo problemu. Nie zakladam mu na sile, tylko zakladam bardzo delikatnie w momencie zabawy, odwracam mocno uwage i sru na glowe czapa. Do nastepnego sciagniecia...

Nie okazywal wsumie zadnych oznak tak sam od siebie, ale chce sprobowac... Myslisz ze to zly pomysl? Nie zaskoczy?
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 11:24   #578
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
A polecasz ten fotelik? Jeszcze sie nie interesowalam wogole tym tematem. A nie lepsze sa przednie foteliki?

Ooo super ze z chlopczykiem tassiowym wszystko ok, a jak ma na imie ? I kiedy urodzila, dawno?







Jasiek tez sciaga czapke, ale tylko ta z daszkiem, z zimowa nie bylo problemu. Nie zakladam mu na sile, tylko zakladam bardzo delikatnie w momencie zabawy, odwracam mocno uwage i sru na glowe czapa. Do nastepnego sciagniecia...

Nie okazywal wsumie zadnych oznak tak sam od siebie, ale chce sprobowac... Myslisz ze to zly pomysl? Nie zaskoczy?
Nie wiem czy nie zaskoczy, może zaskoczy, ale... Amela idzie do żłobka od września i przy zapisie rozmawiałam z kierowniczką na temat odpieluchowania. Powiedziałam, że chce spróbować przez wakacje i ona mi powiedziała, że ok, ale nic na siłę. Że jak nie wychodzi to lepiej odpuścić i spróbować za jakiś czas. Dziecko musi być gotowe, tak jak na to, że zaczyna chodzić, gadać itp. Podała mi przykład dziewczynki, którą rodzice chcieli odpieluchować i mała przestała robić siku, tzn. wstrzymywała bardzo długo i dopiero jak założyli jej pieluchę to sikała i to tyle, że pielucha nie wytrzymywała. W końcu dali sobie spokój i za jakiś czas odpieluchowali ją bez problemu.

Także próbuj, sadzaj na nocnik jak najczęściej, ale nie za wszelką cenę. Ja się boję, że jak on jeszcze nie jest w stanie tego kontrolować, a będzie Ci się załatwiał na podłogę parę razy dziennie to któregoś razu nie przyjmiesz tego z uśmiechem na ustach i wybuchniesz... a to go zniechęci, albo przestraszy.
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 11:56   #579
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
A polecasz ten fotelik? Jeszcze sie nie interesowalam wogole tym tematem. A nie lepsze sa przednie foteliki?

Ooo super ze z chlopczykiem tassiowym wszystko ok, a jak ma na imie ? I kiedy urodzila, dawno?







Jasiek tez sciaga czapke, ale tylko ta z daszkiem, z zimowa nie bylo problemu. Nie zakladam mu na sile, tylko zakladam bardzo delikatnie w momencie zabawy, odwracam mocno uwage i sru na glowe czapa. Do nastepnego sciagniecia...

Nie okazywal wsumie zadnych oznak tak sam od siebie, ale chce sprobowac... Myslisz ze to zly pomysl? Nie zaskoczy?
dziewczyny bardzo polecały ten fotelik i taki też kupiłam odchyla się troche jakby dziecko usneło ogólnie ja jestem zadowolona

co do tasi to malutki ma na imie Michałek urodził sie w środę
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:32   #580
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
A jakie macie foteliki na rower? Pytam na przyszlosc
Fotelik hamax
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:23   #581
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Wstyd ale ja nie umiem robić zup.

kahunia- nie wiem co z tą czapką poradzić.Ja może bym zabrała Małą do sklepu i jakby w sklepie któąż założyła i dłużej pochodziła to może przypadłaby jej do gustu. Ale jak nie toleruje budy od wózka to ciężki temat.


Susanna- my dopiero po półtora roku odmalowaliśmy futryny w mieszkaniu. I tak Mała się oparła i ma jedne bodziaki załatwione.W październiku jak korytarz malowaliśmy to nie ma czasu żeby dokładnie wyczyścić podłogę po maluteńkich kropkach od pędzla.
Ja to bym na raty takie malowanie robiła. Najpierw Ty jedną ścianę, potem Mąż i zawsze Staś z kimś zostanie. Wiem, że to dłużej ale u nas jest taki system robienia czegokolwiek.


Aamelka- jak sobie radzicie?

a w ogóle co z tassią?
Dzięki że pytasz,jest super z dwójką chłopaków zakochana jestem na maxa w nich,organizacyjnie lepiej niż przy jednym dziecku,zmęczenie wiadomo większe ale i szczęścia więcej także wyrównuje się bilans mega się cieszę że Kamilka urodziłam na wiosnę,dużo wychodzimy na plac zabaw pod blok,na balkonie przed południem mam cień,także czas leci szybko i na świeżym powietrzu chłopaki dużo spędzają czasu,jest fajnie
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 18:57   #582
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Amelka powiedz prosze ze lepiej ogarnia sie dwojke niz jedno z brzuchem...

W tak wogole to przygotowywalas starszaka jakos na rodzenstwo?
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 22:55   #583
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość

Susanna- my dopiero po półtora roku odmalowaliśmy futryny w mieszkaniu. I tak Mała się oparła i ma jedne bodziaki załatwione.W październiku jak korytarz malowaliśmy to nie ma czasu żeby dokładnie wyczyścić podłogę po maluteńkich kropkach od pędzla.
Ja to bym na raty takie malowanie robiła. Najpierw Ty jedną ścianę, potem Mąż i zawsze Staś z kimś zostanie. Wiem, że to dłużej ale u nas jest taki system robienia czegokolwiek.
Właśnie też planujemy na raty. Najpierw sufity a na pierwszy ogień pójdzie gościnny bo ławiejszy (tylko meble podsuwać i tv zdjąć ze ściany). Ja przejmę Staśka, może pogoda dopisze to go na plac zabaw wezmę albo pojadę na rynek do fontanny a Mąż niech maluje. Gorzej z kuchnią, już teraz pozdejmuję widzące ozdobniki, usunę nadmiar "bibelotów", które zgromadziły się przez lata i może jakoś to będzie. Yhhhh ale i tak czarno to widzę

U nas jak sadzam Staśka na nocnik i proszę "zrób siusiu" to on robi - ustami hehehe mówi"sisi" i dla niego sprawa załatwiona. Nie naciskam, przyjdzie na niego pora, byleby nauczy się korzystać z nocnika przed przedszkolem bo go nie przyjmą
W każdym razie wkurza mnie ten pęd " jeszcze robi w pieluchę?", "moje dziecko sikało do nocnika zanim skończyło 2 latka". Nosz kurde moje dziecko nie jest twoim dzieckiem i być może będzie potrzebowało więcej czasu.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 02:26   #584
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Amelka powiedz prosze ze lepiej ogarnia sie dwojke niz jedno z brzuchem...

W tak wogole to przygotowywalas starszaka jakos na rodzenstwo?
No pewnie ze łatwiej,dużo łatwiej
Dostajesz podwójną moc od dzieci do działania i jest lepiej niż z brzuchem,nie trzeba tak uważać,można spokojnie podnosić i już nic nie boli

Pokazywalismy na brzuch,tlumaczylam ze tam jest braciszek,ale wiadomoze nie wiedział ze będzie poród i brat na świecie
Po powrocie z szpitala pierwsze dni sa wazne,Michaś byl na mnie obojetny,w Kamilku zakochany ale mnie olewal konkretnie.gdy zajmowalam się młodszym,jak katarynka powtarzalam starszemu ze jest juz duzy i cacy, bardzo go kocham,Kamis placze wiec trzeba go nakarmić,przebrać itd
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 06:38   #585
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Madzia, ja sądzę, ze Jaś nie jest gotowy na nocnik. Milosz reaguje tak samo. Jak wietrzyliśmy po rzadkiej kupie, to ze 3 razy narobił na podłogę. Niby mówiliśmy mu, że tam jest nocnik i kiwal głową, że rozumie, a i tak na podłogę robil. Jak go zapytać, to wie, ze tam się sika, ale za Boga nie usiadzie.
Najbardziej wnerwia mnie moja matka co za każdym razem jak jesteśmy u niej to probuje upierdliwe usadzic, a on wrzeszczy i ucieka jakby w tym nocnik wrzątek byl. I ciągle nadaje "no kiedy Ty do nocnika będziesz sikal, bo ten tamten to juz sika, a Tyyy??" . a mnie szlag trafia.
Mnie też cale zycie wmawiala, że taka oprna na wiedzę bylam, że tak późno zaczelam sikac na nocnik. A niedawno czytam w takiej ksiazeczce z mojego dziecinstwa i napisala, ze 13 mcy mialam! I to było to pozno wg niej. No ale domyslam sie jak to wygladalo. Ja nie umialam chodzic, nie umialam raczkowac, ona mnie posadzila i siedzialam, bo ruszyc sie nie potrafilam...
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 06:52   #586
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Madzia, ja sądzę, ze Jaś nie jest gotowy na nocnik. Milosz reaguje tak samo. Jak wietrzyliśmy po rzadkiej kupie, to ze 3 razy narobił na podłogę. Niby mówiliśmy mu, że tam jest nocnik i kiwal głową, że rozumie, a i tak na podłogę robil. Jak go zapytać, to wie, ze tam się sika, ale za Boga nie usiadzie.
Najbardziej wnerwia mnie moja matka co za każdym razem jak jesteśmy u niej to probuje upierdliwe usadzic, a on wrzeszczy i ucieka jakby w tym nocnik wrzątek byl. I ciągle nadaje "no kiedy Ty do nocnika będziesz sikal, bo ten tamten to juz sika, a Tyyy??" . a mnie szlag trafia.
Mnie też cale zycie wmawiala, że taka oprna na wiedzę bylam, że tak późno zaczelam sikac na nocnik. A niedawno czytam w takiej ksiazeczce z mojego dziecinstwa i napisala, ze 13 mcy mialam! I to było to pozno wg niej. No ale domyslam sie jak to wygladalo. Ja nie umialam chodzic, nie umialam raczkowac, ona mnie posadzila i siedzialam, bo ruszyc sie nie potrafilam...
U mnie tak teściowa ma nacisk na nocnik. Już w tamtym roku pierwsza próba była odpieluchowania jak byliśmy raz razem na basenie. Adaś nie chce siedzieć na nocniku. Tak jakby go to parzyło.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 10:18   #587
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Dzięki że pytasz,jest super z dwójką chłopaków zakochana jestem na maxa w nich,organizacyjnie lepiej niż przy jednym dziecku,zmęczenie wiadomo większe ale i szczęścia więcej także wyrównuje się bilans mega się cieszę że Kamilka urodziłam na wiosnę,dużo wychodzimy na plac zabaw pod blok,na balkonie przed południem mam cień,także czas leci szybko i na świeżym powietrzu chłopaki dużo spędzają czasu,jest fajnie
Super !!! Cieszę się, że dobrze Ci idzie ogarnianie dwójki A jak się mieszka w nowym mieszkaniu?


angelika- dzięki na info. Bardzo lubiłam czytać posty tassi. Szkoda, że się już nie odzywa.


Mnie Małgosia z nocnikiem chyba nie pobije. Ja robiłam w pieluchy do 3,5 r.ż. i podobno jakaś obca dziewczyna raz mi wytłumaczyła i załapałam. Moja mama pewnie też się denerwowała na mnie i dlatego miałam stresa i tak opornie mi szło.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 11:00   #588
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Ehhh żyje... Ale aż mi wstyd ze tyle mam zaległości zebybnadrobic....witam się równy tydzień po porodzie

Szczęśliwa jak nigdy w życiu.
Michałek jest kosmiczny i dużo lepiej czuje się jako mama niż wczesniej.
Je jak szalony, mleka nie brakuje.... No po prostu bajka... aż boje się ze to prysnie.
Tydzień po CC czuje się jak nowka sztuka. Smigam jak resorowka... I w ogóle gitara.
Może uda mi się powoli was nadrabiac
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 12:14   #589
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Inwersja, tez myslalam ze za wczesnie, ale to druga proba po kilkutygodniowej przerwie i teraz widze ze na nocnik nie siadzie ale na deske na kibelek tak, stoi pod drzwiami i wola ze chce, ale jak sadzam to nie idzie póki co. Goni bez pieluchy w ciagu dnia i jak narobi na ziemie to juz nie chce sie w tym ciapciac tylko wola "baaa baaa!" i jest lekko jakby zawiedziony ze narobil na ziemie, tlumacze i mowi ze bedzie wolal, ale niestety póki co robi na podloge, nie wola :-P noi jeszcze jak mu ubieram pampka bo idziemy na pole to go ciagnie i wola ze nie chce.

Tassia super ze tak Wam swietnie razem oby tak dalej, trzymam kciuki
Cichutko zazdroszcze ze jestes juz po, a Maciej jak sie odnajduje z mlodszym braciszkiem przeszly Ci dolki co do plci drugiego bobasa? Bo ja dalej mam z tym problem...
Odzywaj sie do nas w wolnej chwili bo brakuje nam Ciebie tu

Dziewczyny tak mi sie mysli, a kiedy do dentysty/ hugienisty z maluchami?
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 12:22   #590
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Ja bym do dentysty juz poszła gdyby nie Bartka alergia na lekarzy
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 12:51   #591
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Inwersja, tez myslalam ze za wczesnie, ale to druga proba po kilkutygodniowej przerwie i teraz widze ze na nocnik nie siadzie ale na deske na kibelek tak, stoi pod drzwiami i wola ze chce, ale jak sadzam to nie idzie póki co. Goni bez pieluchy w ciagu dnia i jak narobi na ziemie to juz nie chce sie w tym ciapciac tylko wola "baaa baaa!" i jest lekko jakby zawiedziony ze narobil na ziemie, tlumacze i mowi ze bedzie wolal, ale niestety póki co robi na podloge, nie wola :-P noi jeszcze jak mu ubieram pampka bo idziemy na pole to go ciagnie i wola ze nie chce.

Tassia super ze tak Wam swietnie razem oby tak dalej, trzymam kciuki
Cichutko zazdroszcze ze jestes juz po, a Maciej jak sie odnajduje z mlodszym braciszkiem przeszly Ci dolki co do plci drugiego bobasa? Bo ja dalej mam z tym problem...
Odzywaj sie do nas w wolnej chwili bo brakuje nam Ciebie tu

Dziewczyny tak mi sie mysli, a kiedy do dentysty/ hugienisty z maluchami?
Igor był jakoś po skończeniu roku u dentysty
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 20:18   #592
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

teście byli u nas w niedzielę i zabrali Adasia na dwór. Teściowa stwierdziła,że Adaś jest dzikusek i ma siedzieć w wózku albo chodzić za rękę, by nic mu się nie stało.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 21:18   #593
Madzia000
Zadomowienie
 
Avatar Madzia000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 235
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość
teście byli u nas w niedzielę i zabrali Adasia na dwór. Teściowa stwierdziła,że Adaś jest dzikusek i ma siedzieć w wózku albo chodzić za rękę, by nic mu się nie stało.
Taa najlepiej na smyczy... Jasiek tez nie chodzi od jakiegos czasu za reke, ale wie ze jak przez ulice idziemy to za reke, albo z rowerka schodzi i ja niose rower a on idzie na nogach za reke. Zdarzy sie ze ucieknie, ale raz na jakie czas. Pod zadnym pozorem nie trzymam w wozku albo na sile za reke, niech chodzi swoimi sciezkami i podziwia swiat na swoj sposob

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Dziewczyny jakie imie fajnie pasuje dla brata Jasia:
Jaś i Adaś
Jaś i Nikoś
Jaś i Krzyś
Jaś i Wojtuś
Jaś i Emilek
Jaś i Bartuś

Wiem wiem "mało" propozycji
__________________
02.08.2006 r Ty i Ja...
04.07.2011 r Zaręczyny
29.09.2012 r Na zawsze razem..
Nasz Skarb:
JAŚ 09.09.2013

Madzia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 08:16   #594
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Taa najlepiej na smyczy... Jasiek tez nie chodzi od jakiegos czasu za reke, ale wie ze jak przez ulice idziemy to za reke, albo z rowerka schodzi i ja niose rower a on idzie na nogach za reke. Zdarzy sie ze ucieknie, ale raz na jakie czas. Pod zadnym pozorem nie trzymam w wozku albo na sile za reke, niech chodzi swoimi sciezkami i podziwia swiat na swoj sposob

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Dziewczyny jakie imie fajnie pasuje dla brata Jasia:
Jaś i Adaś
Jaś i Nikoś
Jaś i Krzyś
Jaś i Wojtuś
Jaś i Emilek
Jaś i Bartuś

Wiem wiem "mało" propozycji
Mi się podoba Adam i Bartek
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 08:17   #595
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Taa najlepiej na smyczy... Jasiek tez nie chodzi od jakiegos czasu za reke, ale wie ze jak przez ulice idziemy to za reke, albo z rowerka schodzi i ja niose rower a on idzie na nogach za reke. Zdarzy sie ze ucieknie, ale raz na jakie czas. Pod zadnym pozorem nie trzymam w wozku albo na sile za reke, niech chodzi swoimi sciezkami i podziwia swiat na swoj sposob

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Dziewczyny jakie imie fajnie pasuje dla brata Jasia:
Jaś i Adaś
Jaś i Nikoś
Jaś i Krzyś
Jaś i Wojtuś
Jaś i Emilek
Jaś i Bartuś

Wiem wiem "mało" propozycji
U nas druga skrajność, bo Maja ciągle przyklejona do mnie. Jak tylko usłyszy motor, samochód, traktor itp. to od razu na ręce chce. Jedynie w wózku grzecznie siedzi, a jak była mała to nie cierpiała wózka. Strasznie bojaźliwa jest. Ostatnio jeszcze się ten stan nasilił. Masakra z nią, bo na krok mnie nie odstępuje. Męczące to jest.

Wg mnie Jaś i Adaś

Tassia gratuluję i pozdrawiam
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 09:32   #596
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
U nas druga skrajność, bo Maja ciągle przyklejona do mnie. Jak tylko usłyszy motor, samochód, traktor itp. to od razu na ręce chce. Jedynie w wózku grzecznie siedzi, a jak była mała to nie cierpiała wózka. Strasznie bojaźliwa jest. Ostatnio jeszcze się ten stan nasilił. Masakra z nią, bo na krok mnie nie odstępuje. Męczące to jest.

Wg mnie Jaś i Adaś

Tassia gratuluję i pozdrawiam
Czyli to taki etap jest teraz bo Ola tez taka się zrobiła. Boi się skutera, motoru, a nawet jak listek z drzewa spadnie przed nią i wiatraka nawet który jest w domu od zawsze i nigdy z nim problemy nie miała
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 11:45   #597
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Moze bartek? Adaś tez fajnie ale w tym połączeniu dziwnie bo aś na końcu w obu



U nas jest szał na motory. Jak jedziemy rowerem i ktos jedzie to musze sie zatrzymać bo inaczej leo by głowę wykręcił za nim. A raz jak pakowałam wozek do bagażnika i jeszcze mialam zaufanie do leo (bo potem raz mi prysnal i dostałam zawału, no nigdzie go nie bylo) hehe wiec stał kolo samochodu to nim sie spostrzegłam władował sie na kogoś skuter obok zaparkowany wyobraźcie sobie potem ten ryk jak go ściągnęłam
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 12:06   #598
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Ja mam Bartka i teraz miał być przez chwile jaś ale nam się odwidziało
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:10   #599
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość


Dziewczyny jakie imie fajnie pasuje dla brata Jasia:
Jaś i Adaś
Jaś i Nikoś
Jaś i Krzyś
Jaś i Wojtuś
Jaś i Emilek
Jaś i Bartuś

Wiem wiem "mało" propozycji
ej Ty poważnie z tym Emilem? Był kiedyś taki film o Emilu i przypomina mi się jak na niego krzyczeli jak był niegrzeczny:
Emil do drewutni!
Nikodem jest ładnie, Wojtki to niedobre chłopaki mój małż
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:17   #600
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Super !!! Cieszę się, że dobrze Ci idzie ogarnianie dwójki A jak się mieszka w nowym mieszkaniu?


angelika- dzięki na info. Bardzo lubiłam czytać posty tassi. Szkoda, że się już nie odzywa.


Mnie Małgosia z nocnikiem chyba nie pobije. Ja robiłam w pieluchy do 3,5 r.ż. i podobno jakaś obca dziewczyna raz mi wytłumaczyła i załapałam. Moja mama pewnie też się denerwowała na mnie i dlatego miałam stresa i tak opornie mi szło.
Do przeprowadzki jeszcze daleko,nie mamy jeszcze kluczy,mamy dostać na dniach,przeprowadzka okolo sierpień/
wrzesień




Cytat:
Napisane przez Madzia000 Pokaż wiadomość
Taa najlepiej na smyczy... Jasiek tez nie chodzi od jakiegos czasu za reke, ale wie ze jak przez ulice idziemy to za reke, albo z rowerka schodzi i ja niose rower a on idzie na nogach za reke. Zdarzy sie ze ucieknie, ale raz na jakie czas. Pod zadnym pozorem nie trzymam w wozku albo na sile za reke, niech chodzi swoimi sciezkami i podziwia swiat na swoj sposob

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Dziewczyny jakie imie fajnie pasuje dla brata Jasia:
Jaś i Adaś
Jaś i Nikoś
Jaś i Krzyś
Jaś i Wojtuś
Jaś i Emilek
Jaś i Bartuś

Wiem wiem "mało" propozycji
Jas i Adas obydwa krótkie i fajne
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-31 15:04:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.