Mamy luty 2020 - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-10, 14:52   #1831
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja po polowkowych. Niby wszystko w porządku, jedna rzecz tylko zaniepokoila lekarza i.dostalam skierowanie do placówki preferencyjnej na konsultacje. Najbliższą to szpital uniwersytecki w Krakowie na Kopernika. Miał ktoś jakieś doświadczenie z taka placówka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie mam takich doświadczeń. A co tam nie tak wyszło?

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Na poprawę humoru odwiedziłam lumpeks ja cię kręcę te ubranka dla dzieci są przesłodkie!
Jednak skusiłem się na typowo dziewczynkowe ciuchy a tak planowałam szafę uniseks Załącznik 7694185
Załącznik 7694186
Załącznik 7694187

A ten strój z płetwami kaczuszki to w ogóle
Hit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ekstra lupy! ja dziś tylko kurteczkę jeansową dla starszej znalazłam

Cytat:
Napisane przez Selena_62442 Pokaż wiadomość
Super, że spotkanie udane tylko kup dobre wkłady, żeby się nie zniechęcić, najlepiej bambusowe. Ale fajne łupy! Też bym się wybrała, muszę namierzyć jakiś lumpeks. I wyzdrowieć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oki, dzięki za rady polecasz jakąś konkretną firmę? Ogólnie mnie najbardziej przekonują te z burtami z tej firmy z myszką (nie mam pamięci do nazw) i chyba właśnie chce bazować głównie na nich i otulaczach, ale te kieszonki też chętnie wypróbuje. Może na wyjścia będą wygodniejsze. Oczywiście narazie myślę o starszej (13 miesięcy) dla nb chyba w tetrę pójdę na początek



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 15:46   #1832
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Nie mam takich doświadczeń. A co tam nie tak wyszło?




Ekstra lupy! ja dziś tylko kurteczkę jeansową dla starszej znalazłam




Oki, dzięki za rady polecasz jakąś konkretną firmę? Ogólnie mnie najbardziej przekonują te z burtami z tej firmy z myszką (nie mam pamięci do nazw) i chyba właśnie chce bazować głównie na nich i otulaczach, ale te kieszonki też chętnie wypróbuje. Może na wyjścia będą wygodniejsze. Oczywiście narazie myślę o starszej (13 miesięcy) dla nb chyba w tetrę pójdę na początek



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A podobno w ?wątrobie? Są jakieś dwie żyły pierwsza powinna zaniklac A druga zostać A u mnie tzn u dziecka jest na odwrót

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 08:03   #1833
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
A podobno w ?wątrobie? Są jakieś dwie żyły pierwsza powinna zaniklac A druga zostać A u mnie tzn u dziecka jest na odwrót

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Co do Kopernika nie mam doświadczenia pod kątem ginekologicznym, ale lekarze są bardzo fajni i konkretni. Ja nie mogę powiedzieć złego słowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 09:22   #1834
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
A podobno w ?wątrobie? Są jakieś dwie żyły pierwsza powinna zaniklac A druga zostać A u mnie tzn u dziecka jest na odwrót

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocne kciuki aby wszystko było dobrze 😘

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Na poprawę humoru odwiedziłam lumpeks ja cię kręcę te ubranka dla dzieci są przesłodkie!
Jednak skusiłem się na typowo dziewczynkowe ciuchy a tak planowałam szafę uniseks Załącznik 7694185
Załącznik 7694186
Załącznik 7694187

A ten strój z płetwami kaczuszki to w ogóle
Hit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratuluję udanych łowów! Kaczka mega śmieszna
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 09:43   #1835
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Dzięki Dziewczyny. Skonsultuje to jeszcze z moim ginekologiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 14:15   #1836
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Oby sie okazalo ze to nic groznego, trzymam kciuki. Okropne sa takie informacje, zwlaszcza jeszcze jak skonsultuje sie to z doktorem google. :/
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 11:28   #1837
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Dziekuje dziewczyny! Dopiero teraz odczytuje, bo taki za*nicz w pracy, ze wracalam tylko na jedzenie i spanie. Niezmiennie szokuje, jak ludzie ‘dbaja’ o swoje zwierzeta i za wszystko winia innych, a zwlaszcza weterynarzy... no ale, to temat na inna dyskusje.
Kurcze, mam nadzieje, ze wszystko bedzie wporzadku Aniolku i Agacior

Dzis idziemy na chrzciny i angielskie wesele, moj partner jest chrzestnym. W ostatniej chwili swiadek nawalil, wiec idziemy rowniez na slub i moj bedzie swiadkowal (tutaj to wszystko wyglada inaczej). Nie wiem jak wytrzymam do polnocy

Czy wasi partnerzy juz czuja ruchy z zewnatrz? Tzn ja czuje swoje pod reka i sie dziwie, ze to juz tak czuc!
Dostalam kolejne elementy wyprawki w okazyjnej cenie od znajomej, a dwie inne szykuja torby z ciuszkami. Przy wyplacie na pewno jednak sama poszaleje
I wlasnie przyszla moja poduszka do spania, przetestuje dzis w nocy!
Udabego weekendu!
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-12, 13:58   #1838
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

ja kupilam poduszke do spanaiw biedronce w czwartek narazie jestem zadowolona
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 15:41   #1839
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Dziekuje dziewczyny! Dopiero teraz odczytuje, bo taki za*nicz w pracy, ze wracalam tylko na jedzenie i spanie. Niezmiennie szokuje, jak ludzie ‘dbaja’ o swoje zwierzeta i za wszystko winia innych, a zwlaszcza weterynarzy... no ale, to temat na inna dyskusje.
Kurcze, mam nadzieje, ze wszystko bedzie wporzadku Aniolku i Agacior

Dzis idziemy na chrzciny i angielskie wesele, moj partner jest chrzestnym. W ostatniej chwili swiadek nawalil, wiec idziemy rowniez na slub i moj bedzie swiadkowal (tutaj to wszystko wyglada inaczej). Nie wiem jak wytrzymam do polnocy

Czy wasi partnerzy juz czuja ruchy z zewnatrz? Tzn ja czuje swoje pod reka i sie dziwie, ze to juz tak czuc!
Dostalam kolejne elementy wyprawki w okazyjnej cenie od znajomej, a dwie inne szykuja torby z ciuszkami. Przy wyplacie na pewno jednak sama poszaleje
I wlasnie przyszla moja poduszka do spania, przetestuje dzis w nocy!
Udabego weekendu!
Daj znać jak przetrwasz ten weekendowy maraton! I uważaj tam na siebie!

Ja czuję już konkretne "jeżdżenie" pod ręką, nie tylko kopniaczki. Mąż od jakiegoś czasu też już czuje ruchy i jak tylko maluch harcuje to stara się wyłapać ten moment. Ale najbarsziej rozczula mnie jak całuje mnie w brzuch, wychodząc do pracy.

My kończymy remont, mam już go serdecznie dość. Czas wypełnia mi bieganie po lekarzach niestety. Niby wszystko jest w porządku, ale muszę non stop coś kontrolować.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 07:55   #1840
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy luty 2020

Ja dotąd nie byłam pewna czy trzymając dłoń na brzuchu czuję kopniaki z zewnątrz czy tylko tak mi się wydaje. Dzisiaj już byłam pewna, że tak jest. Nawet mąż poczuł silnego kopniaczka
My dzisiaj slodkie lenistwo z wizytą u babci.
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 08:20   #1841
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Ja już wyraźne czuję malucha ale mąż nigdy nie może złapać odpowiedniego momentu. Powiem wam,że wczoraj przegięłam z robotą tzn wstałam o 4 i do północy na nogach byłam. Efekt jest taki,że w nocy krew mi szła z nosa i chyba się doprawiłam bo kicham od rana. Dużo wczoraj ogarnęłam na podwórku, kwiaty,tarasy i kilka okien umyłam. Dzisiaj błogie lenistwo i dużo herbaty z cytryną. Zaraz glukoza do picia mam nadzieję,że zmieszczę się w normach 😅 nie wiem jak wysiedzę tyle czasu. W czwartek mam wizytę i skierowanie na pewno dostanę... Tak ciekawa jestem jak młody urósł 🙂 moje dwie znajome są w ciąży i też mają mieć chłopaków 😅
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-13, 10:32   #1842
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej. Ja już wyraźne czuję malucha ale mąż nigdy nie może złapać odpowiedniego momentu. Powiem wam,że wczoraj przegięłam z robotą tzn wstałam o 4 i do północy na nogach byłam. Efekt jest taki,że w nocy krew mi szła z nosa i chyba się doprawiłam bo kicham od rana. Dużo wczoraj ogarnęłam na podwórku, kwiaty,tarasy i kilka okien umyłam. Dzisiaj błogie lenistwo i dużo herbaty z cytryną. Zaraz glukoza do picia mam nadzieję,że zmieszczę się w normach nie wiem jak wysiedzę tyle czasu. W czwartek mam wizytę i skierowanie na pewno dostanę... Tak ciekawa jestem jak młody urósł moje dwie znajome są w ciąży i też mają mieć chłopaków


Uważaj na siebie! Nie ma co przesadzać. Posprzątać jeszcze zdążysz
Ja wczoraj miałam okropny dzień, to znaczy samopoczucie kiepskie. Po spacerze w lesie padłam i już wstać nie mogłam. Brzuch mnie bolał i zero sił. Dzisiaj jest lepiej, ale z łóżka zwlokłam się dopiero o 9. Dobrze, że moja mama jest w domu i się Kornelką zajęła. Dzisiaj chyba też do lasu się przejdziemy No i na wybory

Co do ruchów to mój mąż poczuł już pierwszego dnia jak byłam pewna, że to jest to. U mnie też chyba od 18 tc te ruchy po prostu widać. Ostatnio jak jechałam pociągiem to ludzie się dziwnie na mój brzuch patrzyli bo jeszcze nie jest tak duży żeby od razu stwierdzić, że w ciąży jestem a tu nagle coś skakać tam zaczyna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 11:56   #1843
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Uważaj na siebie! Nie ma co przesadzać. Posprzątać jeszcze zdążysz
Ja wczoraj miałam okropny dzień, to znaczy samopoczucie kiepskie. Po spacerze w lesie padłam i już wstać nie mogłam. Brzuch mnie bolał i zero sił. Dzisiaj jest lepiej, ale z łóżka zwlokłam się dopiero o 9. Dobrze, że moja mama jest w domu i się Kornelką zajęła. Dzisiaj chyba też do lasu się przejdziemy No i na wybory

Co do ruchów to mój mąż poczuł już pierwszego dnia jak byłam pewna, że to jest to. U mnie też chyba od 18 tc te ruchy po prostu widać. Ostatnio jak jechałam pociągiem to ludzie się dziwnie na mój brzuch patrzyli bo jeszcze nie jest tak duży żeby od razu stwierdzić, że w ciąży jestem a tu nagle coś skakać tam zaczyna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Haha! Bardzo się utożsamiam z tym, co opisujesz Ostatnio miałam podobne doświadczenie, mój brzuch na razie wygląda na po prostu kilka dodatkowych kilogramów, więc ludzie w pociągu dziwnie się wyglądali, dlaczego on tak podskakuje

Podziwiam Was dziewczyny za tę Waszą aktywność w ciąży, a szczególnie te, które jeszcze pracują! Ja jestem totalnym leniuszkiem, chociaż staram się na bieżąco ogarniać dom w remoncie, gotować obiady, ale w zakupach wyrecza mnie mąż, dużo odpoczywam, poleguję. Mam nieco wyrzutów sumienia, ale tłumaczę sobie to tym, że niedługo czeka mnie aktywność na pełnych obrotach, a taki czas jak teraz się nie powtórzy Niestety jak tylko trochę wiecej pochodzę lub postoję to odchorowuję bólem brzucha.

Lekarka wyliczyła mi ostatnio, że przytyłam już 7 kg! Chociaż ja sama ważąc się w domu mam inne dane, niby 5. Powiedziała, że to już sporo i że mogę przytyć jeszcze 7 do końca ciąży. Trochę mnie to zmartwiło i zastanawiam się jak wyjdzie mi badanie krzywej cukrowej. A ile waga wskazuje u Was?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 14:05   #1844
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Widzę, że ten tydzień nie był najlepszy dla wielu z nas... Ja w czwartek odebrałam niepokojące wyniki badań (bakterie w moczu i podwyższone leukocyty ), a do tego dołożyło się wysokie ciśnienie i słabe samopoczucie. Dziewczyny nie sprawdzajcie co Wam dolega w google - mi wszechwiedzący wujek zasugerował, że mam stan przedrzucawkowy i objawy typowe dla rozpoczynającego się poronienia... Już się pakowałam do szpitala, ale w międzyczasie skontaktowałam się z moją ginekolog, która mnie uspokoiła. Na szczęście w sobotę miałam wizytę, dostałam dwa antybiotyki i już jest lepiej, choć masakrycznie najadłam się strachu I druga rada dla tych z Was, które jeszcze tego nie robią - naprawdę włączcie w swoją dietę żurawinę. Taka drobna profilaktyka a ratuje z opresji. Ja na pewno nie rozstanę się już z nią do porodu, a pewnie i dłużej.

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość

Lekarka wyliczyła mi ostatnio, że przytyłam już 7 kg! Chociaż ja sama ważąc się w domu mam inne dane, niby 5. Powiedziała, że to już sporo i że mogę przytyć jeszcze 7 do końca ciąży. Trochę mnie to zmartwiło i zastanawiam się jak wyjdzie mi badanie krzywej cukrowej. A ile waga wskazuje u Was?

Ja przytyłam już 8,5 kg Bardzo mnie to dziwi, bo podobno moje dziecko jest dość drobne. Zapytałam ostatnio lekarkę czy to nie za dużo, ale ona powiedziała mi, że nie istnieją żadne normy dla ciężarnych i przytyję tyle, ile przytyję. Zresztą co to ma niby znaczyć, że możesz jeszcze przytyć 7 kg? A jak przytyjesz więcej to co? Nie pozwoli Ci urodzić?
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 14:11   #1845
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Mamy luty 2020

Dziewczyny, nie wiem jak ale dotrwalam do 11 wczoraj! Wszystko na trzezwo mialam tez dwie kreacje, w koncu wybralam mniej obcisla, co chyba tez mnie uratowalo, bo rajstopy mnie juz porzadnie uwieraly wieczorem.
Bylo bardzo fajnie, kaneralnie, cieplo, po prostu za duzo po calym tygodniu. Do tego wszyscy w pracy przeziebieni i mnie dopadlo jeszcze od piatku to takie drapanie w gardle, ale juz sie wczoraj musialam dorobic, bo sie czuje przeziebiona. No nic, z lozka nie wychodze, bede nadrabiac seriale.
Po mnie juz widac, ze nie ciaza spozywcza, ale nie zauwazylam, zeby sie obcy gapili. Tzn jak ubiore mniej luzne rzeczy. Chociaz nawet w za duzej bluzie, jak sie opnie, to tez widac.
Natomiast na pewno czuc cale ruchy tez, nie tylko kopniaczki. Nie moge sie doczekac, az beda silniejsze i beda ‘odpowiadac’ kotu chodzacym po mnie hihi
Ach! I moja poduszka to zakup zycia! Bede uzywac po ciazy! Partner mi sie nie przekreca na moja strone ani na mnie, a koty (nieswiadomie) laza i leza na poduszce zamiast na moim pecherzu! Do tego jest strasznie wygodna. No i mozna ja porozkladac/poskladac, nie musi byc taka cala wielka.

Ja od kiedy schudlam do 11tyg do 62kg, teraz jestem 4+ czyli 66kg (w20tyg). Nirmalnie wazylam ok 64, wiec po mnie raczej widac, ze schudlam (na twarzy). I sie martwilam, ze to tak malo ale dziecko ma wszystkie wymiary w normie i juz sie nie martwie

Jesli ktos jeszcze w UK, to w czwartek rzucaja do Lidla jakies dzieciece rzeczy, zabawki bardziej niz ciuszki, ale jest tez termometr pokojowo-kapielowy i zestaw higieniczny ze szczotka do wlosow, obcinaczka do paznokci itp wiele taniej niz normalnie.

IMG_4877.JPG
IMG_4880.JPG

Edytowane przez bezpaniki
Czas edycji: 2019-10-13 o 14:14
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 16:41   #1846
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Bezpaniki super,że impreza udana. Bardzo ładnie wyglądałaś. A co do chorób to teraz taki głupi okres mamy bo wszystko nam się może przyplątać. Ja chodzę kilka dni z gilem na kilka dni jest spokój i od nowa 🙄 oszaleć można.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 21:07   #1847
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

A_Lios92, bardzo Ci współczuję tego doświadczenia! A szczególnie tego stresu, związanego z niepewnością co do diagnozy - zanim została postawiona. Co do żurawiny, też polecam i sama praktykuję picie soku z niej, codziennie rozrabiam go w szklance wody.
Rozbawił mnie Twój tekst o braku zgody na poród, gdybym przekroczyła te 14 kg Wyobraziłam sobie jak na izbie nie chcą mnie wpuścić na odział, mówiąc, że jestem za gruba haha!
Myślę, że lekarka zwróciła większą uwagę na to, że przez ostatni miesiąc przebrałam niby 4 kg w sumie, co brzmi strasznie! Ale to właśnie w tym czasie wyszedł mi brzuszek i bardzo powiększyły się piersi. Ale przejęłam się nieco tym ważeniem...Jednak jak to kobieta, chyba za wiele o tym myślę.

bezpaniki, dbaj o siebie i odpoczywaj zasłużenie! Śmieszna ta poduszka! Super, że się sprawdza. Ja ze swoją jeszcze nie śpię, ale służy mi na codzień do podparcia, kiedy odpoczywam na kanapie
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 06:53   #1848
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Haha, "Przytyla Pani 14 kg. Wpuscimy Panią na porodowke dopiero gdy schudnie Pani 4 kg. Nie, nie interesuje nas ze ma Pani już skurcze". ej, w polskiej sluzbie zdrowia chyba nawet to by mnie nie zdziwiło



Milego tygodnia!
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 07:41   #1849
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Haha, "Przytyla Pani 14 kg. Wpuscimy Panią na porodowke dopiero gdy schudnie Pani 4 kg. Nie, nie interesuje nas ze ma Pani już skurcze". ej, w polskiej sluzbie zdrowia chyba nawet to by mnie nie zdziwiło



Milego tygodnia!
"- Doktorze, ale ja rodzę!" "- To proszę natychmiast przestać!"


Racja, biorąc pod uwagę stan polskich porodówek, to jednocześnie i śmieszne, i straszne.

Również życzę miłego i przede wszystkim zdrowego tygodnia, oby był lepszy od poprzedniego.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 13:38   #1850
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej 😀 oglądacie już koszule ciążowe??? Ja tak sobie oglądam ale nic mi się nie podoba😒 niektóre wzory to takie stare jak moja siostra miała 14 lat temu na porodówce 😜
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 13:40   #1851
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej oglądacie już koszule ciążowe??? Ja tak sobie oglądam ale nic mi się nie podoba niektóre wzory to takie stare jak moja siostra miała 14 lat temu na porodówce


Ja kupię koszule od mamy ginekolog. Jedną porodowa wezmę i ze dwie te zwykle bo one i tak mają możliwość karmienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 14:09   #1852
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Ja kupię koszule od mamy ginekolog. Jedną porodowa wezmę i ze dwie te zwykle bo one i tak mają możliwość karmienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wyleciało mi z glowy, że u niej też są koszule, zobaczę co ma 😊
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 15:40   #1853
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

No wlasnie, a jak to jest z ta koszula porodowa? Na porodowke (tj do porodu) idziemy w takiej jednorazowej a potem jak Dzieć juz jest na zewnatrz trzeba miec taka zeby mozna bylo cyca wystawic wygodnie? Czy jesli ma byc taka jednorazowa to musimy ja miec czy szpitale ja daja?

Podobno nie ma glupich pytan :P
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 15:42   #1854
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
No wlasnie, a jak to jest z ta koszula porodowa? Na porodowke (tj do porodu) idziemy w takiej jednorazowej a potem jak Dzieć juz jest na zewnatrz trzeba miec taka zeby mozna bylo cyca wystawic wygodnie? Czy jesli ma byc taka jednorazowa to musimy ja miec czy szpitale ja daja?

Podobno nie ma glupich pytan :P


Ja byłam w swojej koszuli, miałam cesarkę to pewnie do SN też u mnie nie dają jednorazowych. Najlepiej sprawdź na stronie szpitala w którym chcesz rodzić czy są takie informacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 16:03   #1855
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

A zakladajac zee szpital nie daje swoich koszul lepiej rodzic w jednorazowej czy zwyklej?
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 16:16   #1856
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

PinkSlip raczej po porodzie zwykła koszula nadaje się do kosza niestety. Takiej jednorazowej nie miałam ale licząc,że poród trwa kilka/kilkanascie godzin to chyba wolę swoją wygodną i nie prześwitującą. U nas do cc dają swoją miniówkę,a do sn mogą ci dać (jak poprosisz) ale zazwyczaj w swojej rodzisz. Każdy szpital inny 😉
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 17:09   #1857
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Rozumiem. Czyli najlepiej miec po prostu jedna koszule na zmarnowanie
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 17:29   #1858
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Rozumiem. Czyli najlepiej miec po prostu jedna koszule na zmarnowanie


Albo starą koszulkę męża


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 17:52   #1859
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

U mnie w szpitalu dawali do porodu koszulę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 18:07   #1860
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Mój mąż jest teraz chudszy ode mnie 😂😂 mogłabym od mojego taty wziąć bo kawał chłopa z niego he he ale ja na pewno jakaś starą koszulę nocną na porodówkę zabiorę.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.