Nie mogę/umiem znaleźć pracy - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-28, 13:43   #61
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Agato, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest w każdym powiatowym mieście, podobnie osrodki interwencji, natomiast MOPS czy GOPS w każdej gminie. Może warto tam szukać? I jeszcze policyjne izby dziecka, domy dziecka albo młodzieżowe ośrodki wychowawcze (tam poszukują wychowawców, ale mozna od tego zacząć?
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 14:58   #62
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 247
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Agato, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest w każdym powiatowym mieście, podobnie osrodki interwencji, natomiast MOPS czy GOPS w każdej gminie. Może warto tam szukać? I jeszcze policyjne izby dziecka, domy dziecka albo młodzieżowe ośrodki wychowawcze (tam poszukują wychowawców, ale mozna od tego zacząć?
Ja wiem, tylko zwyczajnie nie ma ogłoszeń, w których poszukują ludzi do pracy. Do niedawna chodziłam osobiście i pytałam. Brali CV, ale mówili, że i tak nikogo nie potrzebują.
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 20:04   #63
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:10
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 07:13   #64
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Autorko,
będzie konkretnie. Przez 5 lat studiów niewiele robiłaś, bo pół roku doświadczenia, to wybacz, ale nic. Naprawdę, nie zrozumiem osób, które na studiach nie robiły nic, a później są zdziwione, że pracy w zawodzie nie mogą dostać. Skoro pracodawca może wybrać kogoś z doświadczeniem, to wiadomo, że taką weźmie. Ty jesteś☠trochę zielona jeżeli chodzi o pracę w zawodzie i logiczne, że trzeba by było Cię szkolić totalnie od zera i wszystkiego nauczyć...
Szansa, że ktoś zatrudni Cię w zawodzie od razu po studiach z półrocznym stażem jest prawie żadna.
Spuść z tonu i zmień wymagania. Jesteś młodą dziewczyną, do sklepów bardzo chętnie biorą młode dziewczyny. W to nie uwierzę, że nikt by Cię nie wziął. Naprawdę...
Nie mieszkasz na wsi, a w całkiem dużym mieście, więc są galerie handlowe i sklepy.
Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że Ty tej pracy po prostu nie chcesz znaleźć, bo chcesz pracować w zawodzie. Ja po skończeniu studiów pracowałam 2 lata w sklepie, bo nie mogłam nic znaleźć. Korona mi z głowy nie spadła. Żyję i mam się☠dobrze.
Jeżeli nie odzywają się od Ciebie ze sklepów itp, to popracuj nad swoim wyglądem albo usposobieniem, albo jednym i drugim, bo to jest aż niemożliwe.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 08:23   #65
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:10
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 16:17   #66
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Hej Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Z tego, co piszesz, wydaje mi się, że możemy nawet szukać pracy w tym samym mieście, bo opis bardzo pasuje. Skończyłam studia 4 lata temu (inny kierunek, humanistyczny), teraz kończę jeszcze podyplomówkę. Zaraz po studiach przez 2 lata miałam pracę, i to nawet mniej więcej w zawodzie, potem niestety nastąpiła redukcja etatów - i od tamtej pory jakoś nigdzie nie mogę zaczepić się na stałe. Nie jestem bezrobotna, pracuję zdalnie jako copywriter (swoją drogą polecam na przeczekanie), ale baaardzo chciałabym już znaleźć coś stacjonarnego, na umowę o pracę, wychodzić do ludzi, rozwijać się. U mnie również przeprowadzka nie wchodzi w grę, bo mąż ma tu dobrą pracę, mamy gdzie mieszkać, więc wynajmowanie i zaczynanie od zera gdzie indziej byłoby bez sensu.

Mogę Ci podpowiedzieć, że ja moją pierwszą pracę po studiach znalazłam poprzez staż - ale nie taki z UP, tylko organizowany wewnętrznie przez firmę. Często widzę takie ogłoszenia z różnych firm, szczególnie teraz, przed wakacjami, i myślę, że to może być dobry pomysł, żeby się gdzieś zaczepić. Poza tym psychologia kojarzy mi się bardzo z HR. Nie myślałaś, żeby iść w tym kierunku? Właściwie wszystkie duże firmy mają takie oddziały, więc coś w końcu powinnaś znaleźć. Tylko chyba niezbędna jest znajomość języków.

Edytowane przez melba91
Czas edycji: 2019-05-31 o 16:19
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 16:54   #67
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
Autorko,
będzie konkretnie. Przez 5 lat studiów niewiele robiłaś, bo pół roku doświadczenia, to wybacz, ale nic. Naprawdę, nie zrozumiem osób, które na studiach nie robiły nic, a później są zdziwione, że pracy w zawodzie nie mogą dostać. Skoro pracodawca może wybrać kogoś z doświadczeniem, to wiadomo, że taką weźmie. Ty jesteśtrochę zielona jeżeli chodzi o pracę w zawodzie i logiczne, że trzeba by było Cię szkolić totalnie od zera i wszystkiego nauczyć...
Szansa, że ktoś zatrudni Cię w zawodzie od razu po studiach z półrocznym stażem jest prawie żadna.
Spuść z tonu i zmień wymagania. Jesteś młodą dziewczyną, do sklepów bardzo chętnie biorą młode dziewczyny. W to nie uwierzę, że nikt by Cię nie wziął. Naprawdę...
Nie mieszkasz na wsi, a w całkiem dużym mieście, więc są galerie handlowe i sklepy.
Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że Ty tej pracy po prostu nie chcesz znaleźć, bo chcesz pracować w zawodzie. Ja po skończeniu studiów pracowałam 2 lata w sklepie, bo nie mogłam nic znaleźć. Korona mi z głowy nie spadła. Żyję i mam siędobrze.
Jeżeli nie odzywają się od Ciebie ze sklepów itp, to popracuj nad swoim wyglądem albo usposobieniem, albo jednym i drugim, bo to jest aż niemożliwe.
Kto Ci takich głupot naopowiadal?
Oczywiście, że bez żadnego doświadczenia można znaleźć pracę.
Ja nie miałam z tym żadnego problemu, a nie miałam kompletnie żadnego doświadczenia.
Jedynie problem jest z kasa na początku, bo proponują niskie stawki. Ale moim zdaniem warto się przemeczyc.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-02, 16:57   #68
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Jako osoba po tym samym kierunku:
z jednej strony, jest nadpodaż psychologów
z drugiej, w tym kraju pomoc psychologiczna nie jest jakoś wybitnie rozwinięta, i tak - nie ma wielu ofert pracy. Ja jestem w wielkim mieście wojewódzkim i oferty są skąpe (eufemizm).

Jesli bardzo Ci zalezy na tym konkretnie kierunku rozwoju to przygotuj się na dalsze szkolenie badz prace za darmo/pol-darmo, albo sprobuj juz na wstepie wbic sie w inna branze i sie 'przebranzowic'.

Jesli zainteresowaniem Twoim sa dzieci i mlodziez to i tak masz wieksze szanse zawodowe - to teraz jest na fali. Tylko musisz zainwestowac w szkolenia (np. terapia SI) lub zahaczyc sie na darmowe staze.

Ja szukalam stricte w dzialce pomoc psychologiczna/psychoterapia doroslych - powiem szczerze - nadal na tym nie zarabiam, tylko inwestuje. Zyje z innej pracy.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 21:29   #69
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 247
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Znalazłam sobie zajęcie, na pół etatu, umowa zlecenie. Przy sprzątaniu.
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:11   #70
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:10
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 22:28   #71
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 247
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak. Z tej pracy sprzątaczki ledwo starczy mi na rachunki. Nie chcę tam iść, ale lepiej to, niż bezrobocie.
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 23:07   #72
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Cytat:
Napisane przez agata1213 Pokaż wiadomość
Tak. Z tej pracy sprzątaczki ledwo starczy mi na rachunki. Nie chcę tam iść, ale lepiej to, niż bezrobocie.
Słabo, ale zawsze coś.

Trzymaj się autorko.

I powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 07:37   #73
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86865532]Kto Ci takich głupot naopowiadal?
Oczywiście, że bez żadnego doświadczenia można znaleźć pracę.
Ja nie miałam z tym żadnego problemu, a nie miałam kompletnie żadnego doświadczenia.
Jedynie problem jest z kasa na początku, bo proponują niskie stawki. Ale moim zdaniem warto się przemeczyc.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Oczywiście, że można znaleźć pracę bez doświadczenia! Ale znalezienie super oferty w zawodzie bez tego doświadczenia jest trudne i trzeba po prostu spuścić z tonu i brać to, co jest.
Aczkolwiek uważam, że na lajcie mogłaś autorko iśc☠do sklepu, gdzie byś zarobiła około 2000 tysięcy.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 10:45   #74
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 247
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Słabo, ale zawsze coś.

Trzymaj się autorko.

I powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:47   #75
Domcziiik
Raczkowanie
 
Avatar Domcziiik
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 132
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Abstrachując od wszystkiego, 1,5 roku na znalezienie pracy w zawodzie to jest nadal bardzo mało.

A co Ty byś w ogóle konkretnie chciała robić? Jak u Ciebie z językami? jak dobrze to mogłabyś uderzać w jakieś hr chociażby w korpo.
Domcziiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 07:03   #76
agata1213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 247
Dot.: Nie mam pracy i nie mogę ( nie umiem?) jej znaleźć

Cytat:
Napisane przez Domcziiik Pokaż wiadomość
Abstrachując od wszystkiego, 1,5 roku na znalezienie pracy w zawodzie to jest nadal bardzo mało.

A co Ty byś w ogóle konkretnie chciała robić? Jak u Ciebie z językami? jak dobrze to mogłabyś uderzać w jakieś hr chociażby w korpo.
Pisałam, że szukam 1.5 miesiąca, a nie roku.

Widziałam ostatnio ogłoszenia w HR, ale trzeba było mieć minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku i znać język ukraiński. A ja ani tego, ani tego.
Chciałabym pracować np. w świetlicy środowiskowej, placówce opiekuńczo- wychowawczej, jako terapeuta zajęciowy. Ostatnio pracowałam w takim miejscu, ale warunki dla pracownika były straszne. Mam nadzieję, że to nie norma w takim miejscu.
agata1213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 07:15   #77
kosmicznasprawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 31
Nie mogę znaleźć pracy...

Cześć dziewczyny,
piszę, ponieważ muszę się chyba wygadać Jest mi strasznie ciężko i źle.
Od 4 miesięcy bezskutecznie poszukuję pracy. Z poprzednim pracodawcą pożegnałam się po prawie 3 latach ze względu na coraz większe wymagania co do działu i zrzucanie dodatkowych obowiązków, które wymagały ode mnie robienia bezpłatnych nadgodzin - około 8 tygodniowo. Nie dało się dogadać z szefostwem apropo jakiejś podwyżki, czy chociaż płatnych nadgodzin, których robiłam całkiem sporo... Hurtowo, wraz z kilkoma innymi osobami z działu zwolniliśmy się.
W czasie wypowiedzenia z firmą, znalazłam nową pracę. Pracowałam w nowym miejscu równo tydzień - tak nie żartuję - tydzień. Po tygodniu, pan prezes przyniósł mi do podpisania umowę - przez ten czas na nią czekałam i takiego bullshitu nigdy wcześniej nie widziałam. Umowa na 40 str, z czego większość dotyczyła kar umownych dla pracowników i co jeszcze śmieszniejsze - szef mógł zakwestionować wynagrodzenie miesięczne pracownika - tzn. jeżeli pod koniec miesiąca stwierdził, że nie zasługujesz na swoją przewidzianą w umowie wypłatę, to mógł ją obniżyć... Nie zdecydowałam się na podpisanie tej umowy i odeszłam. Dopiero w domu, po całej tej sytuacji zaczęłam czytać opinie na temat tej firmy na różnych portalach. Włos się zjeżył na głowie, co ludzie tam wypisują, ale sądząc po umowie - mają niestety rację.
Tak, wiem - moja wina, że wcześniej nie sprawdziłam, ale chyba tak bardzo chciałam mieć tą pracę, że nie pomyślałam nawet.
Od tego czasu siedzę w domu bez pracy. Codziennie wysyłam po kilka CV... bezskutecznie. Nie wysyłam gdzie popadnie, chociaż to może właśnie błąd... Mam profesjonalnie zrobione CV - nie wygląda sztampowo, jak kartka w wordzie. Naprawdę postarałam się, aby było ładne i estetyczne.
Mam 30 lat i jestem naprawdę doświadczonym pracownikiem, skończyłam dwa kierunki studiów i naprawdę nie rozumiem, co się☠dzieje To mnie tak strasznie dołuje i boli, że mam ochotę tylko ryczeć. Kończą☠mi się☠oszczędności, drżę o każdy następny dzień, a mój telefon milczy.
Przez te 4 miesiące byłam tylko na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Niestety, pracy nie dostałam, chociaż uważam, że poszły mi naprawdę ok.
Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, natomiast stamtąd też nie ma żadnych ofert. Jedyne co mi zaproponowali to półroczny staż za 900 zł... Nie mogę sobie na to pozwolić, bo absolutnie nie wyżyję za takie pieniądze. Sama rata kredytu wynosi o wiele więcej niż stażowe.
Chodzę po sklepach w galeriach handlowych, zostawiam CV i cały czas cisza Ja już naprawdę tego nie udźwignę...
Czy byłyście może w podobnej sytuacji, jak nie zwariować i nie pogrążać się w beznadziei?
kosmicznasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:15   #78
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Cytat:
Napisane przez kosmicznasprawa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
piszę, ponieważ muszę się chyba wygadać Jest mi strasznie ciężko i źle.
Od 4 miesięcy bezskutecznie poszukuję pracy. Z poprzednim pracodawcą pożegnałam się po prawie 3 latach ze względu na coraz większe wymagania co do działu i zrzucanie dodatkowych obowiązków, które wymagały ode mnie robienia bezpłatnych nadgodzin - około 8 tygodniowo. Nie dało się dogadać z szefostwem apropo jakiejś podwyżki, czy chociaż płatnych nadgodzin, których robiłam całkiem sporo... Hurtowo, wraz z kilkoma innymi osobami z działu zwolniliśmy się.
W czasie wypowiedzenia z firmą, znalazłam nową pracę. Pracowałam w nowym miejscu równo tydzień - tak nie żartuję - tydzień. Po tygodniu, pan prezes przyniósł mi do podpisania umowę - przez ten czas na nią czekałam i takiego bullshitu nigdy wcześniej nie widziałam. Umowa na 40 str, z czego większość dotyczyła kar umownych dla pracowników i co jeszcze śmieszniejsze - szef mógł zakwestionować wynagrodzenie miesięczne pracownika - tzn. jeżeli pod koniec miesiąca stwierdził, że nie zasługujesz na swoją przewidzianą w umowie wypłatę, to mógł ją obniżyć... Nie zdecydowałam się na podpisanie tej umowy i odeszłam. Dopiero w domu, po całej tej sytuacji zaczęłam czytać opinie na temat tej firmy na różnych portalach. Włos się zjeżył na głowie, co ludzie tam wypisują, ale sądząc po umowie - mają niestety rację.
Tak, wiem - moja wina, że wcześniej nie sprawdziłam, ale chyba tak bardzo chciałam mieć tą pracę, że nie pomyślałam nawet.
Od tego czasu siedzę w domu bez pracy. Codziennie wysyłam po kilka CV... bezskutecznie. Nie wysyłam gdzie popadnie, chociaż to może właśnie błąd... Mam profesjonalnie zrobione CV - nie wygląda sztampowo, jak kartka w wordzie. Naprawdę postarałam się, aby było ładne i estetyczne.
Mam 30 lat i jestem naprawdę doświadczonym pracownikiem, skończyłam dwa kierunki studiów i naprawdę nie rozumiem, co się☠dzieje To mnie tak strasznie dołuje i boli, że mam ochotę tylko ryczeć. Kończą☠mi się☠oszczędności, drżę o każdy następny dzień, a mój telefon milczy.
Przez te 4 miesiące byłam tylko na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Niestety, pracy nie dostałam, chociaż uważam, że poszły mi naprawdę ok.
Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, natomiast stamtąd też nie ma żadnych ofert. Jedyne co mi zaproponowali to półroczny staż za 900 zł... Nie mogę sobie na to pozwolić, bo absolutnie nie wyżyję za takie pieniądze. Sama rata kredytu wynosi o wiele więcej niż stażowe.
Chodzę po sklepach w galeriach handlowych, zostawiam CV i cały czas cisza Ja już naprawdę tego nie udźwignę...
Czy byłyście może w podobnej sytuacji, jak nie zwariować i nie pogrążać się w beznadziei?
Dlaczego nie weźmiesz stażu i w międzyczasie nie możesz szukać czegoś innego? Lepsze 900 zł niż nic, a za zerwanie umowy stażowej ze względu na podjęcie innego zatrudnienia, nie ponosi się żadnych konsekwencji
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:41   #79
lp4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 46
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Po pierwsze trzymam kciuki za znalezienie pracy! Ja doradzę Ci z mojego doświadczenia. Też miałam okres beznadziejnego poszukiwania pracy w swoim zawodzie. I poszłam w końcu na staż z urzędu pracy. Płacą mało, zadania były beznadziejne i denerwowałam się tym. Staż zakończyłam po 4 albo 5 miesiącach bo dostałam po miesiącu bardzo dobrą pracę, a jakoś stanowisko było wolne od jesieni to żeby nie siedzieć w domu to dalej chodziłam na staż. A w CV staż wygląda spoko. Koleżanka ze stażu po zakończeniu go dostała w tym miejscu pracę. Może warto próbować?
lp4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 08:45   #80
kosmicznasprawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 31
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie weźmiesz stażu i w międzyczasie nie możesz szukać czegoś innego? Lepsze 900 zł niż nic, a za zerwanie umowy stażowej ze względu na podjęcie innego zatrudnienia, nie ponosi się żadnych konsekwencji
Firma, w której miałabym stażować oddalona jest od mojego miejsca zamieszkania o prawie 40 km, bo ja mieszkam na wsi. Na same dojazdy wydałabym miesięcznie około 400 zł., więc to sięâ˜☠totalnie mija z celem. Firma nie znajduje się w mojej okolicy, dojazd komunikacją miejską i pociągiem zająłby mi jakieś 2,5 godziny w jedną stronę ( przy dobrych wiatrach), więc musiałabym jeździć samochodem, na co w chwili obecnej mnie nie stać. Poza tym, mam kredyt do opłacania, za te 900 zł absolutnie go nie spłacę, nawet jakbym ten staż wzięła, to po odjęciu kosztów dojazdu zostaje mi 500 zł. Kredytu i tak nie spłacę, a gdzie reszta? Chciałabyś pracować na pełen etat za takie pieniądze? Łatwo komuś mówić "weź staż i szukaj czegośâ˜☠innego", tylko, że mając 30lat nikogo nie stać na prace za takie pieniądze. Ja mam poważne zobowiązania finansowe i nie stać mnie na staż za 900 zł. Potrzebuję pracy i nie rozumiem, dlaczego nie mogę jej znaleźć. Rozumiem Twoje spojrzenie, ale może patrzysz przez własny pryzmat - jesteś młodsza, albo mozesz liczyc na wsparcie finansowe rodziny, czy kogoś tam.
Poza tym, za małolata byłam kiedyś na stażu z urzędu pracy i więcej na cośâ˜☠takiego się nie zgodzę. Bo to jest nieludzki wyzysk. Wtedy jeszcze mogłam sobie na to pozwolić, teraz absolutnie nie.

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez lp4 Pokaż wiadomość
Po pierwsze trzymam kciuki za znalezienie pracy! Ja doradzę Ci z mojego doświadczenia. Też miałam okres beznadziejnego poszukiwania pracy w swoim zawodzie. I poszłam w końcu na staż z urzędu pracy. Płacą mało, zadania były beznadziejne i denerwowałam się tym. Staż zakończyłam po 4 albo 5 miesiącach bo dostałam po miesiącu bardzo dobrą pracę, a jakoś stanowisko było wolne od jesieni to żeby nie siedzieć w domu to dalej chodziłam na staż. A w CV staż wygląda spoko. Koleżanka ze stażu po zakończeniu go dostała w tym miejscu pracę. Może warto próbować?
Dziękuje za odpowiedz Urzędy pracy trochę działają tak, że na siłę chcą komuś te staże wcisnąć. Ten proponowany mi nawet nie jest w kierunku mojego doświadczenia ani wykształcenia.. Uważam, że ten czas byłby po prostu zmarnowany, dwa, nie stać mnie na dojazdy tam. Ostatnio jak byłam w urzędzie, to babka chciała mi też wcisnąć zbieranie truskawek na wsi. To trochę niepoważne...

Edytowane przez kosmicznasprawa
Czas edycji: 2019-06-05 o 08:57
kosmicznasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:57   #81
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Cytat:
Napisane przez kosmicznasprawa Pokaż wiadomość
Firma, w której miałabym stażować oddalona jest od mojego miejsca zamieszkania o prawie 40 km, bo ja mieszkam na wsi. Na same dojazdy wydałabym miesięcznie około 400 zł., więc to sięâ˜☠totalnie mija z celem. Firma nie znajduje się w mojej okolicy, dojazd komunikacją miejską i pociągiem zająłby mi jakieś 2,5 godziny w jedną stronę ( przy dobrych wiatrach), więc musiałabym jeździć samochodem, na co w chwili obecnej mnie nie stać. Poza tym, mam kredyt do opłacania, za te 900 zł absolutnie go nie spłacę, nawet jakbym ten staż wzięła, to po odjęciu kosztów dojazdu zostaje mi 500 zł. Kredytu i tak nie spłacę, a gdzie reszta? Chciałabyś pracować na pełen etat za takie pieniądze? Łatwo komuś mówić "weź staż i szukaj czegośâ˜☠innego", tylko, że mając 30lat nikogo nie stać na prace za takie pieniądze. Ja mam poważne zobowiązania finansowe i nie stać mnie na staż za 900 zł. Potrzebuję pracy i nie rozumiem, dlaczego nie mogę jej znaleźć. Rozumiem Twoje spojrzenie, ale może patrzysz przez własny pryzmat - jesteś młodsza, albo mozesz liczyc na wsparcie finansowe rodziny, czy kogoś tam.
Poza tym, za małolata byłam kiedyś na stażu z urzędu pracy i więcej na cośâ˜☠takiego się nie zgodzę. Bo to jest nieludzki wyzysk. Wtedy jeszcze mogłam sobie na to pozwolić, teraz absolutnie nie.

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------



Dziękuje za odpowiedz Urzędy pracy trochę działają tak, że na siłę chcą komuś te staże wcisnąć. Ten proponowany mi nawet nie jest w kierunku mojego doświadczenia ani wykształcenia.. Uważam, że ten czas byłby po prostu zmarnowany, dwa, nie stać mnie na dojazdy tam. Ostatnio jak byłam w urzędzie, to babka chciała mi też wcisnąć zbieranie truskawek na wsi. To trochę niepoważne...
Ale jak miejsce pracy jest oddalone o 40km to chyba pracodawca ma obowiązek zwracać koszty dojazdu?

No, ale mimo wszystko 900zł to śmiech na sali dla dorosłej osoby. A może choćby w jakimś sklepie typu biedronka? Tam masz nawet więcej niż minimalna krajowa Choćby na chwilę się zaczepić...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:59   #82
lp4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 46
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Niestety czasem propozycje stażu są beznadziejne. Ja sobie mój sama wyszukałam i wiedziałam, że mają ciągle stażystów to zapytałam czemu mi nie proponują. Może masz w pobliżu jakiś urząd: miasta, skarbowy, celny? Tam zawsze biorą stażystów. Jednak za takie pieniądze to musi być w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. A jeśli chodzi o wysyłanie CV to moja koleżanka osobiście chodziła z CV i dawała w kadrach firm co by chciała tam pracować.
lp4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:07   #83
kosmicznasprawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 31
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Cytat:
Napisane przez lp4 Pokaż wiadomość
Niestety czasem propozycje stażu są beznadziejne. Ja sobie mój sama wyszukałam i wiedziałam, że mają ciągle stażystów to zapytałam czemu mi nie proponują. Może masz w pobliżu jakiś urząd: miasta, skarbowy, celny? Tam zawsze biorą stażystów. Jednak za takie pieniądze to musi być w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. A jeśli chodzi o wysyłanie CV to moja koleżanka osobiście chodziła z CV i dawała w kadrach firm co by chciała tam pracować.
Roznoszę osobiście też. Chociaż nie zauważyłam, żeby to się przekłuło na większe zainteresowanie. W tym momencie to może nie biorą mnie do pracy, bo jestem zrezygnowana totalnie, może czuć ode mnie tą energię? Tylko jak nie być tu zrezygnowanym, jak od kilku miesiecy nie ma się żadnego zatrudnienia, a oszczędności z konta znikają w tempie zatrważajacym. Skończę z jakąś ciężką depresją, jak tak dalej pójdzie. Nie potrafię wyluzować i cieszyć się z pięknej pogody, czy innych, małych rzeczy.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86877581]Ale jak miejsce pracy jest oddalone o 40km to chyba pracodawca ma obowiązek zwracać koszty dojazdu?

No, ale mimo wszystko 900zł to śmiech na sali dla dorosłej osoby. A może choćby w jakimś sklepie typu biedronka? Tam masz nawet więcej niż minimalna krajowa Choćby na chwilę się zaczepić...[/QUOTE]

Na stażu obowiązują inne zasady. Mogłabym dostać tzw. kartę na przejazdy na komunikację miejską, ale to w tym przypadku totalnie bez sensu, bo busem, autobusem i pociagiem będę jechać prawie 3 godziny. Z mojej wsi jest jeden bus tylko, więc nie da rady komunikacją. A samochód już teraz nie wchodzi w grę.
Do biedronek, lidlów, rossmanów składałam osobiście. Cisza.
kosmicznasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:08   #84
PPatrycjaMM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Witaj, nie przejmuj się. Sama byłam w takiej sytuacji, że po zakończeniu szkoły nie moglam nic znaleźć (poszłam na studia zaoczne). Po tylu rozmowach kwalifikacyjnych, tylu wysłanych CV miałam mało odezw .. 5 miesięcy siedziałam w domu, wiadomo lato to wykorzystałam i jezdzilam na zarobek na rabarbar. Miałam kilka rozmów kwalifikacyjnych, ale bezskutecznie. Nie chciałam też brać czegoś bezsensownego. W listopadzie odezwał się do mnie sklep z zabawkami gdzie poszukiwali na okres świąteczny pracowników. Zaryzykowałam. Nawet dostałam propozyję przedłużenia pracy, nie tylko na okres świąteczny.. Niestety po niecałych 5 miesiącach pracy musiałam zrezygnować (m.in.problemy z dojazdami). Po miesiącu, znowu nic nie mogłam kompletnie znaleźć.. Dlatego skorzystałam ze stażu i tak to odbywam teraz staż. Niby niecałe 1000 zł, ale przecież zwrot kosztów dojazdów także już to odpada. Ale szukam jeszcze czegoś dodatkowego. Nie przejmuj się, są gorsze i lepsze dni. Nie możesz się poddawać, zobaczysz za jakiś czas znajdziesz pracę, która będzie najlepsza.. Może skorzystaj ze stażu, jeżeli urząd nie zaproponuje Ci czegoś dobrego. Lepsze takie pieniądze niż nic.. a dodatkowo możesz gdzieś pracować przy inwentaryzacjach.. Głowa do góry
PPatrycjaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:14   #85
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Cytat:
Napisane przez kosmicznasprawa Pokaż wiadomość
Roznoszę osobiście też. Chociaż nie zauważyłam, żeby to się przekłuło na większe zainteresowanie. W tym momencie to może nie biorą mnie do pracy, bo jestem zrezygnowana totalnie, może czuć ode mnie tą energię? Tylko jak nie być tu zrezygnowanym, jak od kilku miesiecy nie ma się żadnego zatrudnienia, a oszczędności z konta znikają w tempie zatrważajacym. Skończę z jakąś ciężką depresją, jak tak dalej pójdzie. Nie potrafię wyluzować i cieszyć się z pięknej pogody, czy innych, małych rzeczy.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------



Na stażu obowiązują inne zasady. Mogłabym dostać tzw. kartę na przejazdy na komunikację miejską, ale to w tym przypadku totalnie bez sensu, bo busem, autobusem i pociagiem będę jechać prawie 3 godziny. Z mojej wsi jest jeden bus tylko, więc nie da rady komunikacją. A samochód już teraz nie wchodzi w grę.
Do biedronek, lidlów, rossmanów składałam osobiście. Cisza.
Wiem co czujesz - mnie nawet w Kauflandzie nie chcieli, bo za małe doświadczenie w handlu Oczywiście pewnie chodziło o jakieś widełki wiekowe, status studenta itp. ale nie powiedzieli tego wprost. A rekrutacja była jakbym co najmniej na stanowisko prezesa aplikowała.

Na szczęście w końcu udało mi się coś znaleźć, nawet powiązanego nieco z moim zawodem. W każdym razie wyglądała ta rozmowa zupełnie inaczej, szefowa nawet mojego CV na oczy nie widziała. Po prostu potrzebowała pracownika i tyle.

Pochodziłabym po mniejszych sklepach a nie typowych sieciówkach, na Twoim miejscu. Może spróbuj do ciuchlandów?

Trzymam kciuki za szybkie znalezienie pracy
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:18   #86
kosmicznasprawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 31
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Cytat:
Napisane przez PPatrycjaMM Pokaż wiadomość
Witaj, nie przejmuj się. Sama byłam w takiej sytuacji, że po zakończeniu szkoły nie moglam nic znaleźć (poszłam na studia zaoczne). Po tylu rozmowach kwalifikacyjnych, tylu wysłanych CV miałam mało odezw .. 5 miesięcy siedziałam w domu, wiadomo lato to wykorzystałam i jezdzilam na zarobek na rabarbar. Miałam kilka rozmów kwalifikacyjnych, ale bezskutecznie. Nie chciałam też brać czegoś bezsensownego. W listopadzie odezwał się do mnie sklep z zabawkami gdzie poszukiwali na okres świąteczny pracowników. Zaryzykowałam. Nawet dostałam propozyję przedłużenia pracy, nie tylko na okres świąteczny.. Niestety po niecałych 5 miesiącach pracy musiałam zrezygnować (m.in.problemy z dojazdami). Po miesiącu, znowu nic nie mogłam kompletnie znaleźć.. Dlatego skorzystałam ze stażu i tak to odbywam teraz staż. Niby niecałe 1000 zł, ale przecież zwrot kosztów dojazdów także już to odpada. Ale szukam jeszcze czegoś dodatkowego. Nie przejmuj się, są gorsze i lepsze dni. Nie możesz się poddawać, zobaczysz za jakiś czas znajdziesz pracę, która będzie najlepsza.. Może skorzystaj ze stażu, jeżeli urząd nie zaproponuje Ci czegoś dobrego. Lepsze takie pieniądze niż nic.. a dodatkowo możesz gdzieś pracować przy inwentaryzacjach.. Głowa do góry
Kochana, dziękuję Ci za odpowiedz. Trudno mi się nie przejmować... Co do zwrotów kosztu dojazdu, to ja otrzymałabym jedynie kartę na przejazdy. Nie urządza mnie to w ogóle. To nie jest tak, że jestem roszczeniowa i wymagająca, ale w tym wieku i z takim stażem pracy, ja sobie na taki staż po prostu nie mogę pozwolić. Nie ten czas, nie ten wiek. Poza tym, wydaje mi się, że im się coś w urzędzie pomyliło, bo ja mam skończone 30 lat w lutym, a staże są chyba do 30 roku życia.
kosmicznasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:25   #87
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

A nie myślałaś o przeprowadzce do miasta, żeby mieć lepszy dojazd i więcej możliwości pracy?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:48   #88
kosmicznasprawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 31
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;86877687]A nie myślałaś o przeprowadzce do miasta, żeby mieć lepszy dojazd i więcej możliwości pracy?[/QUOTE]

Ja bardzo chętnie będę☠dojeżdzać do miasta do pracy, ale nie za 900 zł. Mam kupione mieszkanie, wiec wyprowadzka nie wchodzi w grę ;/.
kosmicznasprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:57   #89
foxxyyy
Przyczajenie
 
Avatar foxxyyy
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 15
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

A w jakim w ogóle regionie mieszkasz i jakiego typu praca Cię interesuje?
Pomijając wszystko inne to naprawdę może być kwestia tego, że w tym konkretnym miejscu ta branża się kiepsko rozwija.
foxxyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:25   #90
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Nie mogę☠znaleźć pracy...

Co do rossmanów i innych sieciówek, nawet kawiarni sieciowkowych, to oni mają swoje systemy rekrutacji, to idzie do „góry” i czasem trzeba się naczekac na odpowiedz. Jak szukałam pracy, to od razu miałam odpowiedzi od małych sklepów, kawiarni i restauracji, a sieciówki się odzywały po miesiącu albo w ogóle.

Nie mam doświadczenia w szukaniu konkretnej pracy związanej z wykształceniem, bo w moim przypadku muszę najpierw skończyć studia, ale jeśli chodzi o pracę „na przeczekanie”, to właśnie dobre doświadczenia mam z małymi miejscami.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-05 13:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.