Boję się spróbować. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-23, 08:46   #1
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20

Boję się spróbować.


Jestem sama od 5 lat, niedlugo 30stka. Rozstanie zniszczylo mnie psychicznie strasznie - byla to niesamowicie toksyczna relacja. Teraz myślę, ze sie pozbieralam, jednak gdy mam gorszy moment, to przezywam nadal. Po, kurde, 5 latach. Oczywiscie spotykalam sie z innymi, probowalam randek, szybkich przygod, ale uznalam ze mam dosc, czas przestac o tym myslec i wziac sie za siebie. I wzielam. Ukonczylam studia, znalazlam super, stala prace, spelniam sie zawodowo, podrozuje, uprawiam sporty, znalazlam nowe pasje. Swietnie mi samej. Stalam sie niezalezna, twarda - taka jaka zawsze chcialam byc.
I poznalam kogos przez portal. Spotkaliśmy się parę razy.
Jest on mna otwarcie zafascynowany, sam to przyznaje. Stara sie o mnie, robi prezenty, wysyla kwiaty, powtarza ze pomoze mi z kazdym problemem - pare lat temu bylby dla mnie idealem faceta… a ja teraz sie boje. Boje sie chocby sprobowac popatrzec na niego inaczej jak na kolege. Boje sie powtorki, boje sie cierpienia. Nie wiem co robic. Nie wiem czy on mi sie podoba, nie wiem, czy cos do niego czuje - nie pozwalalam sobie na myslenie w ten sposob. Mam czasami tez wzgledem niego strasznie skrajne reakcje - albo niesamowicie mnie wkurza, albo rozczula. Czuje, ze wybudowalam w okol siebie potezny mur, ktorego chyba sama nie potrafie zburzyc.
Czy ktos mial podobnie?
Rozumiem, ze nikt decyzji za mnie nie podejmie, ale nie o to mi chodzi.
Mimo tego, ze nauczylam sie zyc ze soba to nie chce zostac sama, wiec pewnie ten problem i tak by wystapil. Zakladam tez, ze przez tak dluga przerwe w zwiazkach moglam sie stac sceptyczna czy nawet zgorzkniala.
Niespecjalnie wiem, jak mam sie zachowywac, a widze, ze momentami zaczynam mieknac, co mnie dodatkowo przeraza; ze ktos zobaczy moja slabosc, a przeciez tyle walczylam o to by byc silna..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:13   #2
93c415117c97e4de5dd6a9da4f68eac238056681_62f82d1ce6160
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 1 085
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Spotkaliśmy się parę razy.

....

Stara sie o mnie, robi prezenty, wysyla kwiaty, powtarza ze pomoze mi z kazdym problemem -
Ja też bym się go bał
93c415117c97e4de5dd6a9da4f68eac238056681_62f82d1ce6160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:16   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Boję się spróbować.

Ile było tych spotkań i na jakiej przestrzeni czasu?
Czy on Ci się podoba jako mężczyzna, tak po prostu zwierzęco?
Ile razy już Ci przysłał te kwiaty, prezenty (jakie?)? Ledwo się poznaliście i już powtarza i zapewnia, że we wszystkim Ci pomoże? Jak na to zareagowałaś?

To z prezentami, gadaniem dużo trochę mnie by niepokoiło. Czy to, aby nie tzw. bombardowanie miłością. Przecież takie rzeczy, czy ktoś nam w czymś pomoże weryfikuje tak naprawdę dana sytuacja i czas - znajomość trwa przecież w czasie, to wspólne przeżycia ją umacniają, a nie obietnice i zaklęcia.

W sumie to Ci się nie dziwię, że czujesz rezerwę.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:17   #4
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Boję się spróbować.

Ja miałam prawie identyczną sytuację co Ty. Po nieudanym związku byłam 5 lat sama. W tym czasie wyprowadziłam się z domu, rozwinęłam zawodowo itp. I też kogoś poznałam i bardzo się bałam. Głównie utraty tej swojej niezależności, tego że moje życie zacznie podlegać kompromisom, że nie będę potrafiła być szczęśliwa i tego szczęścia dać. Pomimo wszystko spróbowałam i choć mój związek zakończył się odwołanym ślubem to uświadomiło mi to że to były dobre lata których nie zmarnowałam bo mój partner był fajnym człowiekiem. Potem już wiedziałam że nie ma czego się bać. Każdy ma okresy w których jest sam i one są piękne ale na dłuższą metę warto mieć kogoś bliskiego. Ja się nie poddałam i teraz jestem w kolejnym związku w którym mam wszystko. Miłość, rodzinę, niezależność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:27   #5
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Boję się spróbować.

[1=93c415117c97e4de5dd6a9d a4f68eac238056681_62f82d1 ce6160;89160071]Ja też bym się go bał [/QUOTE]Tak, jak na kilka spotkań z portalu to brzmi trochę zbyt intensywnie. Byłabym wyczulona na tzw. bombardowane miłością

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:29   #6
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ile było tych spotkań i na jakiej przestrzeni czasu?
Czy on Ci się podoba jako mężczyzna, tak po prostu zwierzęco?
Ile razy już Ci przysłał te kwiaty, prezenty (jakie?)? Ledwo się poznaliście i już powtarza i zapewnia, że we wszystkim Ci pomoże? Jak na to zareagowałaś?

To z prezentami, gadaniem dużo trochę mnie by niepokoiło. Czy to, aby nie tzw. bombardowanie miłością. Przecież takie rzeczy, czy ktoś nam w czymś pomoże weryfikuje tak naprawdę dana sytuacja i czas - znajomość trwa przecież w czasie, to wspólne przeżycia ją umacniają, a nie obietnice i zaklęcia.

W sumie to Ci się nie dziwię, że czujesz rezerwę.

Może też to tak napisałam lekko chaotycznie. Ta znajomość ciągnie się od ponad roku. Podobać raczej się podoba, ogolnie facet jest życiowo fajnie ogarnięty, prowadzi swoją firme itp. Szczerze, kwiaty mnie zdziwily, pozniej wkurzyły, a na koncu rozczuliły. Dlatego, że zupełnie się tego nie spodziewałam, co mu zreszta napisałam, na co on, że nie musi być okazji, że zasługuje, by je dostawać bez okazji. Zastanawiam się ta jego romantyczność nie zrobiła się creepy. Czy to ja zle odbieram to wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:31   #7
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Może też to tak napisałam lekko chaotycznie. Ta znajomość ciągnie się od ponad roku. Podobać raczej się podoba, ogolnie facet jest życiowo fajnie ogarnięty, prowadzi swoją firme itp. Szczerze, kwiaty mnie zdziwily, pozniej wkurzyły, a na koncu rozczuliły. Dlatego, że zupełnie się tego nie spodziewałam, co mu zreszta napisałam, na co on, że nie musi być okazji, że zasługuje, by je dostawać bez okazji. Zastanawiam się ta jego romantyczność nie zrobiła się creepy. Czy to ja zle odbieram to wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I mu się chce tak z toba bujać ponad rok? Dla mnie to dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-23, 09:31   #8
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Boję się spróbować.

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89160078]Ja miałam prawie identyczną sytuację co Ty. Po nieudanym związku byłam 5 lat sama. W tym czasie wyprowadziłam się z domu, rozwinęłam zawodowo itp. I też kogoś poznałam i bardzo się bałam. Głównie utraty tej swojej niezależności, tego że moje życie zacznie podlegać kompromisom, że nie będę potrafiła być szczęśliwa i tego szczęścia dać. Pomimo wszystko spróbowałam i choć mój związek zakończył się odwołanym ślubem to uświadomiło mi to że to były dobre lata których nie zmarnowałam bo mój partner był fajnym człowiekiem. Potem już wiedziałam że nie ma czego się bać. Każdy ma okresy w których jest sam i one są piękne ale na dłuższą metę warto mieć kogoś bliskiego. Ja się nie poddałam i teraz jestem w kolejnym związku w którym mam wszystko. Miłość, rodzinę, niezależność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Bylas sama 5l po nieudanym związku i bałaś się wejść w następny. Nastepny zakonczył się aż odwołaniem slubu. Po jakim czasie weszłas w kolejny i dlaczego tym razem się nie bałaś?

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2022-03-23 o 09:35
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:32   #9
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20
Dot.: Boję się spróbować.

Jeszce dodam, ze mimo iz znamy sie rok, spotkalismy sie nie wiecej jak 6 razy. Jest to znajomosc raczej pisana - zainicjowana przeze mnie, by zebrac mysli.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
I mu się chce tak z toba bujać ponad rok? Dla mnie to dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No własnie dla mnie tez, nie pachnie troche jakas desperacja?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:34   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Jeszce dodam, ze mimo iz znamy sie rok, spotkalismy sie nie wiecej jak 6 razy. Jest to znajomosc raczej pisana - zainicjowana przeze mnie, by zebrac mysli.
(...)
Dlaczego tylko 6 spotkań? Wybacz, ale dziwne to - praktycznie się nie widujecie, facet Ci jakieś prezenciki i kwiatki podsyła i obiecuje złote góry. Albo zacznijcie się spotykać jak normalni ludzie, albo daj sobie siana, bo to do niczego nie zaprowadzi. I miej dużo rezerwy do tych online obiecanek.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:37   #11
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Jeszce dodam, ze mimo iz znamy sie rok, spotkalismy sie nie wiecej jak 6 razy.
Dlaczego? On nie proponuje i unika spotkań, czy proponuje, ale Ty unikasz i sama nie proponujesz czy jak?
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-23, 09:38   #12
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko 6 spotkań? Wybacz, ale dziwne to - praktycznie się nie widujecie, facet Ci jakieś prezenciki i kwiatki podsyła i obiecuje złote góry. Albo zacznijcie się spotykać jak normalni ludzie, albo daj sobie siana, bo to do niczego nie zaprowadzi. I miej dużo rezerwy do tych online obiecanek.

Dobre pytanie on by chcial, pare razy przyjezdzal jak konczylam prace pozno, by choc na chwile sie ze mna zobaczyc. Mnie to troche przytlaczalo, zaslepiona lekiem o odebranie niezaloznosci zaczelam go dystansowac. A on nadal sie stara(?). Jest to dla mnie bardzo dziwna i trudna sytuacja, w ktorej nie potrafie sie odnalezc, bo nie chce sprobowac wejsc w relacje, ktora moze sie tak naprawde okazac zupelnym niewypalem od poczatku. Stad ten post tutaj.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Troche nie jestem w stanie stwierdzic, czy moje zachowanie to strach przed zwiazkiem, tym bardziej po tak dlugim czasie bycia samej, czy jednak jakas intuicja, ze powinnam sie dystansowac i uwazac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:42   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Dobre pytanie on by chcial, pare razy przyjezdzal jak konczylam prace pozno, by choc na chwile sie ze mna zobaczyc. Mnie to troche przytlaczalo, zaslepiona lekiem o odebranie niezaloznosci zaczelam go dystansowac. A on nadal sie stara(?). Jest to dla mnie bardzo dziwna i trudna sytuacja, w ktorej nie potrafie sie odnalezc, bo nie chce sprobowac wejsc w relacje, ktora moze sie tak naprawde okazac zupelnym niewypalem od poczatku. Stad ten post tutaj.

Troche nie jestem w stanie stwierdzic, czy moje zachowanie to strach przed zwiazkiem, tym bardziej po tak dlugim czasie bycia samej, czy jednak jakas intuicja, ze powinnam sie dystansowac i uwazac.
Dałabym sobie spokój. Jeżeli przez rok Ty się nie umiesz otworzyć i znaleźć dla faceta czasu (błagam, co to jest za tłumaczenie że późno pracę kończyłaś, mówimy o roku czasu) to się nie otworzysz. Nie ma co oczekiwać cudów i innych efektów z tych samych działań i uczuć. On się nadal gdzieś tam Ci przypomina, ale też jakoś nie atakuje tematu, że "albo coś róbmy z tym, albo kończmy" co jak dla mnie świadczy o tym, że to też takie rozmemłane i letnie (będzie to będzie, nie będzie to trudno). Oboje, wybacz, ale wychodzicie na dziwnych i tracicie czas. Dla mnie to średnio intensywne wzajemne zawracanie d... na poziomie gimnazjum.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-03-23 o 10:11
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:47   #14
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Dobre pytanie on by chcial, pare razy przyjezdzal jak konczylam prace pozno, by choc na chwile sie ze mna zobaczyc. Mnie to troche przytlaczalo, zaslepiona lekiem o odebranie niezaloznosci zaczelam go dystansowac. A on nadal sie stara(?). Jest to dla mnie bardzo dziwna i trudna sytuacja, w ktorej nie potrafie sie odnalezc, bo nie chce sprobowac wejsc w relacje, ktora moze sie tak naprawde okazac zupelnym niewypalem od poczatku. Stad ten post tutaj.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Troche nie jestem w stanie stwierdzic, czy moje zachowanie to strach przed zwiazkiem, tym bardziej po tak dlugim czasie bycia samej, czy jednak jakas intuicja, ze powinnam sie dystansowac i uwazac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zadne z was nie jest zakochane. Za nim sworzysz z kimkolwiek zwiazek najpierw trzeba drugą osobe poznac, czy w ogole do siebie pasujecie pod wieloma wzgledami. Styl bycia osobowosc, to pierwsze wrazenie , ktore po 6 spotkaniach moze (ale nie w roku!) decydowac czy chcemy dalej człowieka poznawac.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 09:50   #15
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dałabym sobie spokój. Jeżeli przez rok Ty się nie umiesz otworzyć i znaleźć dla faceta czasu (błagam, co to jest za tłumaczenie że późno pracę kończyłaś, mówimy o roku czasu) to się nie otworzyć. Nie ma co oczekiwać cudów i innych efektów z tych samych działań i uczuć. On się nadal gdzieś tam Ci przypomina, ale też jakoś nie atakuje tematu, że "albo coś róbmy z tym, albo kończmy" co jak dla mnie świadczy o tym, że to też takie rozmemłane i letnie (będzie to będzie, nie będzie to trudno). Oboje, wybacz, ale wychodzicie na dziwnych i tracicie czas. Dla mnie to średnio intensywne wzajemne zawracanie d... na poziomie gimnazjum.

Przedstawienie tego w ten sposob faktycznie pokazuje, jakie to jest pomieszane i dziecinne. Dziekuje, potrzebowalam takiej opinii. najlepszy zimny prysznic.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 10:02   #16
Eloyolo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 135
Dot.: Boję się spróbować.

Mysle ze jednak sobie nie poradzilas z przeszloscia tzn toksycznym zwiazkiem. Moze warto byloby o tym z kims porozmawiac.
Eloyolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 10:22   #17
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Eloyolo Pokaż wiadomość
Mysle ze jednak sobie nie poradzilas z przeszloscia tzn toksycznym zwiazkiem. Moze warto byloby o tym z kims porozmawiac.
To jedno. A drugie, to zastanowic sie czego sie boje wejsc w zwiazek, czy poznac drugiego człowieka ? Bazą do tego drugiego jest najpierw świadomosc siebie, swoich potrzeb, by na tej podstawie szukac pasującej osoby, tez świadomej siebie.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 10:40   #18
Pedro94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 406
Dot.: Boję się spróbować.

Szkoda ze pomimo takich problemów nie zdecydowałaś się wcześniej na skrosystanie z profesjonalnej pomocy. Gdybyś znalazła dobrą psychoterapeutkę 2 lata temu to pewnie dzisiaj miałabyś to już przepracowane. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i wziąć się za pracę teraz. Jako ludzie generalnie potrzebujemy związków żeby poprawnie funkcjonować i w Tobie też jest ta potrzeba skoro piszesz taki post. Idź na terapię, naucz się radzić z wątpliwościami i żyj szczęśliwie
Pedro94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 10:41   #19
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko 6 spotkań? Wybacz, ale dziwne to - praktycznie się nie widujecie, facet Ci jakieś prezenciki i kwiatki podsyła i obiecuje złote góry. Albo zacznijcie się spotykać jak normalni ludzie, albo daj sobie siana, bo to do niczego nie zaprowadzi. I miej dużo rezerwy do tych online obiecanek.

Otóż to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-23, 10:48   #20
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Boję się spróbować.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 12:09
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 11:32   #21
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Pedro94 Pokaż wiadomość
Szkoda ze pomimo takich problemów nie zdecydowałaś się wcześniej na skrosystanie z profesjonalnej pomocy. Gdybyś znalazła dobrą psychoterapeutkę 2 lata temu to pewnie dzisiaj miałabyś to już przepracowane. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i wziąć się za pracę teraz. Jako ludzie generalnie potrzebujemy związków żeby poprawnie funkcjonować i w Tobie też jest ta potrzeba skoro piszesz taki post. Idź na terapię, naucz się radzić z wątpliwościami i żyj szczęśliwie

Wielokrotnie myslalam o tym, aby udac sie do specjalisty, ale za kazdym razem tchorzylam. Albo chwile przed wizyta jakas sytuacja sie wydarzyla, po ktorej czulam sie lepiej i uznawalam ze jednak jest wszystko ok. Wiem, błedne kolo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
To jedno. A drugie, to zastanowic sie czego sie boje wejsc w zwiazek, czy poznac drugiego człowieka ? Bazą do tego drugiego jest najpierw świadomosc siebie, swoich potrzeb, by na tej podstawie szukac pasującej osoby, tez świadomej siebie.

Boje sie cierpienia. Przestalam ufac ludziom. Nauczylam sie ufac tylko sobie. Obawiam sie tego, ze gdy znowu na kogos przeleje uczucia, to ta osoba to wykorzysta. A nie chce znowu przez to przechodzic.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 11:33   #22
Pedro94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 406
Dot.: Boję się spróbować.

No to tym razem pójdź. To żaden wstyd, żadna ujma. To najlepsze co można dla siebie zrobić
Pedro94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 11:51   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Boję się spróbować.

Autorko, jeszcze moment i cała młodość Ci zejdzie na "zastanawianiu się". Tego czasu nie odzyskasz. Nie mówię, że masz się dzisiaj zapisać do psychologa, ale zrób pierwszy krok i rozejrzyj się kto przyjmuje w Twojej okolicy i jakie ma opinie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-03-23 o 12:57
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 12:37   #24
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 241
Dot.: Boję się spróbować.

Terapia.
Miałam podobnie, chociaż... z przyjaźniami. Sparzyłam się kilka razy jako młoda dorosła (na studiach), że uznałam, że lepiej nie wchodzić w bliskie relacje z ludźmi, bo to za bardzo finalnie boli.
Dopiero terapia pozwoliła mi to zmienić. Dzięki temu zaczęłam żyć. I otworzyłam się na przyjaźń, a potem i na miłość.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 12:42   #25
PanFantastyczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 8
Dot.: Boję się spróbować.

Sprobuj bo skonczysz jak ja, 34 lata i sam, bo wszystkie odrzucam.
PanFantastyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 14:54   #26
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Bylas sama 5l po nieudanym związku i bałaś się wejść w następny. Nastepny zakonczył się aż odwołaniem slubu. Po jakim czasie weszłas w kolejny i dlaczego tym razem się nie bałaś?
Po niespełna 1.5 roku pojawił się kolejny poważny partner choć szukać zaczęłam tak jakoś po 6- 7 miesiącach od rozstania. Nie bałam się bo to był dobry związek który mnie nie ograniczał a dużo dawał dzięki czemu zniknęły moje obawy dotyczące tego że relacja to więzienie albo cierpienie. Zabrakło niestety wsytarczającej miłości zwłaszcza z mojej strony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-23, 18:07   #27
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Boję się spróbować.

Stara się o Ciebie, jest miły, nawet jak z tego miłości po grób nie będzie, to ja bym się z nim pospotykała, dała szansę. Oczywiście o ile on Ci w ogóle odpowiada, nic na siłę, ale gdy powstrzymuje Cię jedynie "boję się", to bym zaryzykowała. Przecież nie musisz na dzień dobry oddać całego serca i przylepić się do niego. Jak nie wyjdzie, to trudno, ale może w końcu pokonasz te strachy, przypomnisz sobie jak może być fajnie ? Lepsza krótka miłość niż żadna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 09:51   #28
shiny_unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 20
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez Medins Pokaż wiadomość
Stara się o Ciebie, jest miły, nawet jak z tego miłości po grób nie będzie, to ja bym się z nim pospotykała, dała szansę. Oczywiście o ile on Ci w ogóle odpowiada, nic na siłę, ale gdy powstrzymuje Cię jedynie "boję się", to bym zaryzykowała. Przecież nie musisz na dzień dobry oddać całego serca i przylepić się do niego. Jak nie wyjdzie, to trudno, ale może w końcu pokonasz te strachy, przypomnisz sobie jak może być fajnie ? Lepsza krótka miłość niż żadna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może też racja. Sporo mam teraz do przemyślenia, ale faktycznie powinnam sie na cokolwiek zdecydowac, bo to do niczego nie prowadzi..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shiny_unicorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-24, 22:15   #29
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Może też racja. Sporo mam teraz do przemyślenia, ale faktycznie powinnam sie na cokolwiek zdecydowac, bo to do niczego nie prowadzi..
Zdecyduj się na terapię. Tą znajomość odpuść, bo jakby Ci się tak szalenie spodobał, to pewnie jednak sama z siebie być zwalczyła część obaw. Dojdź ze sobą do porządku, to będą większe szanse na w porządku faceta. Bo ten z opisu zbyt dziwny.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 14:12   #30
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 243
Dot.: Boję się spróbować.

Cytat:
Napisane przez shiny_unicorn Pokaż wiadomość
Może też to tak napisałam lekko chaotycznie. Ta znajomość ciągnie się od ponad roku. Podobać raczej się podoba, ogolnie facet jest życiowo fajnie ogarnięty, prowadzi swoją firme itp. Szczerze, kwiaty mnie zdziwily, pozniej wkurzyły, a na koncu rozczuliły. Dlatego, że zupełnie się tego nie spodziewałam, co mu zreszta napisałam, na co on, że nie musi być okazji, że zasługuje, by je dostawać bez okazji. Zastanawiam się ta jego romantyczność nie zrobiła się creepy. Czy to ja zle odbieram to wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Uwierz mi ,że samodzielne prowadzenie firmy przez faceta świadczy zupełnie o niczym. Nie jest to wyznacznik jak traktuje kobietę.


To tak ogólnie
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-25 15:12:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.