Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-14, 22:56   #901
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Krem do cery suchej, który nie zatyka porów

Cytat:
Napisane przez Karolinitka
Na pewno nie będzie dobrym pomysłem używanie kremu do cery mieszanej. Jeśli masz skórę tłustą to mozesz sobie tylko takim kremem zaszkodzić.
Chodziło Ci chyba o cerę suchą, prawda? Nie mam tłustej .

Cytat:
Napisane przez Karolinitka
Napisz ile masz lat i jakich kremów do tej pory używałaś.
W tym roku skończę 22 lata i używałam kremów Nivea Visage do cery suchej (ten z różową nakrętką - zarówno na dzień jak i na noc). Aktualnie używam półtłustego kremu z Lirene. Wczoraj posmarowałam buzię kremem pielęgnującym z HIPPa (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...zy-i-ciala.htm) i powiem szczerze, że moja buzia była po tym dość przyjemna choć odniosłam wrażenie, że za mało nawilżona i boję się, że przy dłuższym stosowaniu to może być za mało.
Aktualnie nie mam problemów z suchością cery bo swojego czasu b. dobrze ją nawilżałam, ale odniosłam wrażenie, że chyba trochę przedobrzyłam... Z doświadczenia jednak wiem, że jeśli przestanę używać tych środków to po pewnym czasie znowu będzie zbyt sucha.

Cytat:
Napisane przez Aspasia
Używałam kiedyś czegoś podobnego i odniosłam wrażenie, że jest zbyt mocne.

Edytowane przez zzzielona
Czas edycji: 2010-02-14 o 22:58
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 09:01   #902
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Krem do cery suchej, który nie zatyka porów

Tak, tak, chodziło mi o suchą, oczywiście Wiesz co? Moja Mama ma skórę suchą, a nawet bardzo sucha i jej pielęgnacja polega głównie na nawilżaniu- a dla niej nawilżanie to to samo co dobry krem i serum najlepiej z tej samej firmy (ona używa z Carinsa). Polecam Ci również wszystkie możliwe olejki do twarzy, które stosowane ran na jakiś czas poprawią nawilżenie i ogólna kondycję Twojej skóry. Postaraj się również unikac kontaktu z wodą, a jeśli już musisz jej używać to przerzuć się na mineralną, albo przynajmniej gotowaną.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 21:36   #903
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Krem do cery suchej, który nie zatyka porów

Ja mam suchą skórę i używam Ziaji Calma HLC - jak na razie jest to mój ulubiony krem; nie zatyka porów i jednocześnie dobrze nawilża.
Próbowałam też swego czasu jakiegoś kremu intensywnie nawilżającego z Iwostinu i innego z AA (dostałam próbki). Oba były bardzo w porządku; w przypadku tego z Iwostinu wystarczało stosowanie co kilka dni na noc, natomiast ten z AA był bardziej lekki, ale również nieźle nawilżał. Żaden nie zatkał mi porów.
Na Twoim miejscu spróbowałabym Zjaji, kosztuje grosze, a może Ci się spodoba.
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:27   #904
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Bardzo sucha twarz, pomocy !!!

podbijam!!

pomocy! od jakiegos czasu moja skóra na twarzy jest dosłownie sucha... łuszczy się, sypie :O nie moge sie malowac nawet odrobinke bo wtedy te skórki są bardzo widoczne...
miejsca katastrofy to czoło, nos i jego okolice.

Robiłam maseczke nawilżającą, używam kremu ale co z tego? od razu po umyciu twarzy mam na niej tarke ;/
od czego to sie moglo stac?!

nie moge umyc twarzy ŻADNYM żelem, po wszystkim mnie piecze, wysusza, ściąga... ((

wczesniej bylam posiadaczka prawie nieskazitelnej cery, a teraz? ;(

pomocy, co mam zastosowac na to wysuszenie?
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 21:08   #905
milllllla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 30
Dot.: sucha, szorstka, zaczerwieniona skóra wokół ust

Też miałam taki problem. Przez 2,5 tygodnia zmagałam się z suchą skórą w kącikach i okolicy ust. Witamina B compelx i B5 nie pomagała. Smarowałam usta grubą warstwą tłustego kremu oliwkowego ziaja (ale myślę, że zwykły nevea czy bambino też może być). Już mi prawie zniknęło i nawet pozbyłam się nawyku obgryzania warg

Edytowane przez milllllla88
Czas edycji: 2010-02-27 o 21:10
milllllla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:04   #906
TotaLoveR
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 107
Dot.: Bardzo sucha twarz, pomocy !!!

dołaczam sie do problemu mam idenetyczny do wymienionego przez BJean.
TotaLoveR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:27   #907
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Bardzo sucha twarz, pomocy !!!

na wysuszenie - silnie nawilżający krem, który nie zapycha Np. bambino dla dzieciaczka, ochronny (można nałożyć grubą warstwę, jeśli nigdzie się nie wychodzi). Zabronione jest korzystanie z kosmetyków z alkoholem. Powinno się też pić dużo wody mineralnej i stosować delikatne żele do mycie, bez SLS (polecam ziaja calma hlc, nie miałam po nim uczucia ściągnięcia). Generalnie -chronić, natłuszczać i nawilżać od środka
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 14:04   #908
pozytywnieon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Sucha skóra + gródki

Witam, mam problem z sucha skóra, ponadto do tego mam problem z grudkami na czole. Zaczne od suchej skory, mialem problem z trądzikiem, do czasu do kiedy uslyszalem o mydle PROTEX, zaczelem uzywac, mydlo to strasznie wysusza moja cere, tradzik ustapil ale moja cera na twarzy jest strzasznie sucha po myciu ow mydlem. Ponadto mam problem z gródkami takimi podskórnymi na czole,zauwazylem ze gdy skóra jest sucha widac je bardziej gdy nawilzona jakby mniej. Stosuje oliwke BAMBINO. Skóra jest natluszczona ale nie wiem czy to mi ja nawilza.
Ostatnia rzecz jaka zauwazylem to to, ze po saunie moja cera jest idealna, nie ma gródek i skóra jest w dobrym stanie, lecz po 2, 3 dniach problem powraca.
Proszę o pomoc z góry dziękuję:)
pozytywnieon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 15:30   #909
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sucha skóra + gródki

tak sauna jest bardzo lecznicza...
a pytanko... jaki masz naprawde typ cery? sucha, mieszana, tlusta?
mydlo protex odradzam, bo naprawde wysusza, pamietam sama jak je uzywalam, i dermatolozka mi powiedziala, ze mam odstawic.
jak juz mydlo, to lepiej takie kosmetyczne (chyba sie tak nazywa, inaczej specjalne :P) jest drozsze fakt, bo kosztuje cos w granicach 10-20zl (chyba), ale nie zawiera mydla, wiec nie wysusza... lub tez, zainwestowac w jakis zel do mycia twarzy, popytaj w drogeri, pani ekspedientka powinna Ci pomoc w doborze... pozatym, mozliwosc wystepowania grudek jest spowodowane tym, ze oliwka, ktora uzywasz zapycha Ci pory i w nich tworza sie wlasnie te grudki...
polecilabym Ci apteczny krem nawilzajacy Humektan (ok.11zl), jest lekki, nie zatyka porow, szybko sie wchlania, nie pozostawia tlustego filmu
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 17:57   #910
pozytywnieon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Sucha skóra + gródki

Nie mam pojecia jaki mam typ cery mysle ze wrazliwa, a co do PROTEX to na pryszcze to cudenko jest, lepsze niz diavercin (czy jakos tak) ktory mi lekarz polecil.
Mam pytanie jeszcze co do tych grodek czy regularne chodzenie na saune, spowoduje to ze poprostu sie ich pozbede? i czy wystarczy po saunie, stosowac jakis krem ochronny? czy Humektan mi w tym wszystkim wystarczy?
pozytywnieon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 21:52   #911
The_Aletka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Sucha, a może tłusta?

Otóż mam problem ze skórą twarzy. W okolicach czoła oraz ust jest ona bardzo przesuszona, a z kolei na nosie często pojawiają mi się pryszcze, wągry. Jak powinnam o nią dbać?
I jeszcze jedno czy są jakieś sposoby na eliminowanie sińców oraz dołów pod oczami? (nie jest to efektem zmęczenia, raczej jest to dziedziczne u mnie w rodzinie)
The_Aletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 22:16   #912
MALEm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Sucha, a może tłusta?

Po pierwsze absolutnie nie wyduszac wagrow Wiadomo raz na jakis czas tego typu ''zabieg'' jezeli mozna to tak nazwac nie wplynie jakos strasznie negatywnie na stan naszej cery ale takie wyciskanie nie moze nam wejsc w krew Wagry nalezy usuwac u kosmetyczki Reklamy bajeruja nas czarodziejskimi specyfikami na te zmiany typu peelingi itd ktore tak naprawde nie daja rezultatow oczywiscie wszystko zalezy od rodzaju zaskornika

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Hmm nie mozna jednoznacznie okreslic jaki to typ cery za malo danych czy jest ewidentnie sucha, mieszana czy tlusta Niezaleznie jednak od rodzaju cery istnieja 3 kroki do odpowiedniej pielegnacji skory twarzy zel-tonik-krem a raz na tydzien zluszczanie peelingiem Oczywiscie preparatami odpowiednimi do twojego rodzaju cery
MALEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 22:32   #913
MALEm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Sucha skóra + gródki

Hmm Zadna kosmetyczka nigdy nie polecilaby mycia mydlem twarzy niezaleznie od rodzaju skory Efekt moze i jest teraz zadowalajacy ale zawsze nalezy myslec o konsekwencjach ktore moga wystapic Czy oliwka jako sposob na nawilzanie jest dobrym rozwiazaniem nie wiem no chyba ze ktos ma pustynie zamiast twarzy radzilabym zastosowac jakis nietlusty kremik nawilzajacy ktory nie zatyklby porow na czole Oprocz nawilzania od zewnatrz nalezy nawilzac od srodka np pijac odpowiednia ilosc wody dziennie
MALEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 08:06   #914
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sucha, a może tłusta?

sincow sie nie pozbedziesz, widzialam mnostwo postow... tak, tak, sa kremy itd, ale one nie pomagaja, niestesty, tymbardziej, ze w Twoim wypadku to dziedziczne, pozostaje Ci to ukryc pod odpowiednim makijazem
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 08:09   #915
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Sucha skóra + gródki

jezeli nie masz wiekszych problemow z cera, to humektan wystarczy... ale naprawde odstaw protex, na poczatku wszystko fajnie, ale zobaczysz moze sie zdarzyc, ze bedzie gorzej...

skoro po saunie Ci schodza, a potem znow powracaja, to tylko i wylacznie wskutek uzywania tego mydla!

przynajmniej to jest moje zdanie... lepszy jakis zel do mycia twarzy niz wysuszajace mydlo
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 08:46   #916
Srebrna Lisica
Zakorzenienie
 
Avatar Srebrna Lisica
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ok.Płocka
Wiadomości: 6 174
Dot.: Sucha, a może tłusta?

Prawdopodobnie masz cerę mieszaną, dbaj o nią kosmetykami przeznaczonymi dla takiej skóry broń Boże sama nie wyciskaj na sińce korektor
Srebrna Lisica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 10:31   #917
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Sucha skóra + gródki

ja używam do mycia twarzy właśnie mydełka, ono się chyba nazywa Sebamed, kupuję w rossmanie za ok 13zł, niby ma być delikatniejsze itd - i jest
kiedyś też stwierdziłam, że antybakteryjne mydło protex pomoże, ale wysuszało tak samo jak Ciebie Autorze
a ten sebamed jest ok, nie wysusza
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:22   #918
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Sucha skóra + gródki

zgadzam się - nie wysusza, bo to chyba syndet, kostka do mycia, takie mydło bez mydła
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:07   #919
olusialodz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: Sucha, a może tłusta?

Również mam podobny problem. Czoło, broda nos strasznie mi się świecą mam tam wągry, coś tam wyskoczy, jednak nie jest to jakis wielki tradzik. Policzki natomiast są raczej suche, ale zdarza się, ze i na nich sie cos pojawi, ale to naprawde rzadko. Nie odkryłam jeszcze kremu matującego, który działałby dłuzej niz hmm 30min - 1h. Smarując sie specyfikami na trądzik moja cera staje sie przesuszona, nos rozniez, a zarazem czesto cos sie wybuduje, zazwyczaj w okolicach rowków (miedzy nosem a policzkami) chodz skóra tam jest sucha, na nosie az odstają skórki... Smarujac sie preparatami nawilzającymi chwile jest dobrze, a pozniej wysyp... I w sumie to takie błędne koło, bo raz używam kosmetyków na trądzik, do cery mieszajne, a pozniej do cery suchej. Skórę wysuszył mi nawet babydream, który raczej uwazany jest za niewysuszający. Jedyne co mi nie przesuszło skóry to hmm jakiś kremowy żel z nivei do suchej skóry taki rozowy, ale chyba zapychał. Używam ostatnio humektanu, ale mam wrazenie, że jakos super nie nawilza, bo nie moge sie pozbyś paru suchych skórek. Może ktoś ma podobny problem, albo wie jak najlepiej sobie z tym poradzić, czego używać ?
Dodam, ze zaczęlam ostatnio pic bratka.
olusialodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 12:40   #920
Riva69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 27
GG do Riva69 Send a message via Skype™ to Riva69
Dot.: Sucha, a może tłusta?

Aby określić swój typ skóry najlepiej wybrać się do dermatologa. Może wam się wydawać, że macie np. skórę tłustą, a co ciekawe może ona być sucha! Dlaczego? Nasza skóra może być za sucha, źle nawilżona, a ciało produkuje więcej sebum (tłuszczu), żeby się tego pozbyć : )
Riva69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:44   #921
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: nawilzanie mocno przesuszonej skory

Odświeżam wątek - straszanie przesuszyłam swoją mieszana cerę
Miałam paskudne zaskórniaki i podskórne pryszcze - stosowałam acnedrem - nic nie pomógł dopier benzacne - tonik i krem 10% ale teraz skóra jest naciągnieta i bardzo sucha - POMÓŻCIE KOBIETKI !!!
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:02   #922
pozytywnieon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Sucha skóra + gródki

Jest elegancko zrobiłem sobie parówke, smaruje sie 3 razy dziennie Humektanem i moja cera jest z dnia na dzien coraz gladsza, dzieki za rady ale mam nadzieje, ze juz nic wiecej nie bede potrzebowac waszych rad. Pozdro
pozytywnieon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:01   #923
Klaudyneczka
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyneczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 79
Unhappy Sucha skóra

Mam taki problem z cera ze generalnie jest sucha i napieta a szczególnie policzki i skrzydełka nosa(w niektórych miejscach az sie tak łuszczy) Ale za to na brodzie i reszcie nosa wyskakuja mi pryszczei i krosty.Wiec wychodzi na to ze jest mieszana.
I mam taki problem ze nakładajac rano podkład po kilku godzinach roibia mi sie na policzkach takie pomaranczowe plamy w tych miejscach gdzie skóra jest sucha a na nosie mi sie bardzo łuszczy wiec wyglada to okropnie i dosłownie cały podkład spływa mi z buzi.Kłade pod podkład krem ale to i tak nic nic nie daje!



Jak np po myciu wieczorem twarz mam strasznie napieta to uzywam tłustego kremu i choc moze i troszeczke nawilza mi sucha czesc twarzy ale za to na nosie i brodzie robia mi sie wtedy krostyA jak znowu zaczynam krosty smarowac zelem na tradzik to zaczyna mi sie w tych miejscach skóra bardzo wysuszac
Nie wiem juz co z ta cera zrobici jak pozbyc sie takich suchych plam.Moze znacie takie przypadki i macie jakies rady?Z góry dziekuje
Klaudyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:56   #924
Klaudyneczka
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyneczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 79
Unhappy Sucha skóra

Mam taki problem z cera ze generalnie jest sucha i napieta a szczególnie policzki i skrzydełka nosa(w niektórych miejscach az sie tak łuszczy) Ale za to na brodzie i reszcie nosa wyskakuja mi pryszczei i krosty.Wiec wychodzi na to ze jest mieszana.
I mam taki problem ze nakładajac rano podkład po kilku godzinach roibia mi sie na policzkach takie pomaranczowe plamy w tych miejscach gdzie skóra jest sucha a na nosie mi sie bardzo łuszczy wiec wyglada to okropnie i dosłownie cały podkład spływa mi z buzi.Kłade pod podkład krem ale to i tak nic nic nie daje!



Jak np po myciu wieczorem twarz mam strasznie napieta to uzywam tłustego kremu i choc moze i troszeczke nawilza mi sucha czesc twarzy ale za to na nosie i brodzie robia mi sie wtedy krostyA jak znowu zaczynam krosty smarowac zelem na tradzik to zaczyna mi sie w tych miejscach skóra bardzo wysuszac
Nie wiem juz co z ta cera zrobici jak pozbyc sie takich suchych plam.Moze znacie takie przypadki i macie jakies rady?Z góry dziekuje
Klaudyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 16:13   #925
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Sucha skóra

Po pierwsze- peeling raz w tygodniu, po drugie kosmetyki tylko dla skóry mieszanej, nie stosuj kremów antytrądzikowych, bo tylko niepotrzebnie dodatkowo przesuszysz skórę. Postaraj się uzywac kosmetyków aptecznych- nalepiej mocno nawilżających. W ostateczności idz do dermatologa.
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 16:43   #926
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: Sucha skóra

Wszelkie alergie na kosmetyki objawiają się suchą skórą i wypryskami ! Nawet najbrdziej sucha ale zdrowa skóra nie ma prawa się łuszczyć płatkami !!!Próbuj odstawić WSZYSTKIE kosmetyki myć twarz delikatnym żelem hypoalergicznym i wodą mineralną lub przegotowaną natłuszczaj skórę lekko wazeliną lub parafiną płynną po ok 1-2 tygodniach Ci przejdzie a później powoli testuj po kolei wszystkie kosmetyki ! Na razie odradzam wszelkie kremy tylko wazelina/parafina jeśli się zastosujes do mych rad Twój problem się skończy miałem to samo i okazało się że jestem uczulony na wiele składników kosmetycznych teraz myje się wodą przegotowaną lub najtańszą źródlaną z marketu + phisiogel a do włosów szampon dla dzieci z rosmana do tego krem dermobaza która zawiera właściwie samą parafinę wodę i emulgator i jest ok już nic mi się nie wysisza na pieprz i nie łuszczy , nawet ręce myje wodą przegotowaną i przestałem mieć problemy a dłonie mam takie że niejedna panna by mi mogła pozazdrościć ! I jeszcze jedno przed dotykaniem twarzy zawsze myj ręce i sprzątaj w rękawiczkach żeby nie nanosić rękoma żadnych alergenów na twarz ! Uwierz w moje rady one się sprawdzą większość problemów z suchą cerą powoduje alergia i podrażnienia nie musi wyskakiwać wysypka skóra jest podrażniana alergenami więc broni sie i się pogrubia i wytwarza grubszą warstwę rogową żeby chronić organizm przed wnikaniem alergenów wgłąb skóry właśnie przez to się złuszcza !!!

Ps.Nie słuchaj rad typu "rób peeling" skóra sucha i podrażniona po peelingu będzie produkować jeszcze grubsza warstwę rogową i będziesz się jeszcze bardziej łuszczyć ! Peeling nie za częsty jest dobry dla osób z mocną grubą i normalną lub tłustą skórą ale nie z delikatną suchą i tendencją do łuszczenia !!!

Edytowane przez ManY?
Czas edycji: 2010-03-18 o 16:45
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 22:42   #927
kkaska86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 543
Dot.: Sucha skóra

a próbowałaś jakiś kremów aptecznych, odbudowujących naturalną ochronę lipidową skóry? ja obecnie używam krem A-Dermy Creme De Soin, jest rewelacyjny, szybko się wchłania, głęboko i na długo nawilża, jako że mam AZS moja skóra też sie łuszczy i jest strasznie sucha a ten krem pozwolił mi to zniwelować w 100% poki co to to moj KWC a no i zero śladu pryszczy a też mam cerę mieszaną, krem nie jest najtańszy ale wart swojej ceny no i 150 ml starcza na około 6-7 miesięcy
__________________
Nowoczesna kontrola dostępu dla firm

Świetlówki pełnospektralne alternatywą słońca!

Restauracja Katowice - City Rock - najlepsza pizza w mieście!
kkaska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:29   #928
louve14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 68
Dot.: Re: rozszerzone pory przy cerze nietlustej ...

Co tak mało?? Odnawiam temat! Mam suchą skóre i strasznie porozszeżane, pozatykane pory z czarna zawartościa;/ Stosuje peelingi mechaniczne, enzymatyczne, nawilżający żel do mycia buzi, staram sie tez częściej zmywać twarz mleczkiem i nie używać wody. Pory pozostają, wraz z wągrami. Używam także kremów z kwasami aha, nie widze różnicy, choć producent zapewniał o zmniejszeniu porów, likwidacji zaskórników i zmniejszenia wydzielania serbum ;/ Używam podkładu co pewnie tylko pogarsza sprawe, ale wstyd mi wyjść nieumalowana do ludzi, aby każdy widział mankamenty mojej skóry. Co pooradzicie? Wiem że zaskórniki i zatkane pory to przekichana sprawa, już sie naczytałam i nie wierze w żaden złoty środek ani kosmetyki czyniące cuda. Mam zamiar wybrać się do kosmetyczki na kwasy. Zastanawiam się nad ich stężeniem, w gabinetach mają zazwyczaj 5%, czyli działające raczej niezbyt głęboko, a ja już mam blizny - dziurki po wągrach. Co poradzicie? I ile kosztuje u Was taki zabieg? U mnie gdzieś z 50 zł. I odzywać mi sie ! ;p
louve14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 12:15   #929
flower power
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24
Dot.: Kosmetyczka Toruń

Przyłączam się do wątku i najlepiej żeby robiła promocje dla studentek :P
flower power jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 11:01   #930
czarnakoronka
Raczkowanie
 
Avatar czarnakoronka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 79
kosmetyki do bardzo, bardzo suchej skóry

Cześć.
Proszę o pomoc w doborze podkładu dla mnie.
Moja skóra jest masakrycznie wysuszona i skłonna do podrażnień - niegdyś byłam alergiczką i to chyba efekt tego właśnie. Ogólnie mam tego dość, więc proszę o pomoc.

Obecnie mam avonowy podkład w płynie z serii "color trend".
Próbowałam też tego typu rzeczy w proszku - pudry itp. - efekt zawsze ten sam - wyglądam jak decoupage, podrażnia skórę i czuję że jest sucho aż wręcz w ustach.

Kremami nawilżającymi smaruję się wieczorem i jak nie zapomnę, w ciągu dnia, niestety po godzinie wszystko jest jak było. Może polecicie jakiś naprawdę działający specyfik?

Najchętniej w cenach rozsądnych, czas poświęcony na pracę w tym cudnym kraju nie zawsze jest wprost proporcjonalny do zarobków, jak pewnie wiecie


Do modów:
Ogólnie pewnie zły dział, więc proszę o ewentualne przeniesienie. Nie mam pojęcia jak po tym wizazu się poruszać, to forum jest anormalnie zaspamowane nic nie mówiącymi postami w stylu "ja też xD" "o fajnie" itd., jakbym zadała pytanie w ogólnym wątku to odpowiedzi bym sie za 100 lat nie doszukała, a jestem dość zagoniona i zapracowana.

Edytowane przez czarnakoronka
Czas edycji: 2010-04-04 o 11:04
czarnakoronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.