Przebranżowienie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-25, 11:25   #1
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86

Zmiana pracy ???


Witam,mam pracę, nie przepadam za nią, towarzystwo - brak, warunki socjalne super, pensja spoko. nie dawno znalazłam ofertę pracy "moich marzeń" wszystko mi odpowieda tylko pensja dużo niższa, warunków socjalnych brak.Niedługo wychodzę za mąż i stały przypływ gotówki jest mi potrzebny, w przyszłość chciała bym mieć dziecko, które skorzystało by z tego żemam zapewnioną opiekę medyczna dla całej rodziny. Co mam robić, Jaki myślicie. Zmienić pracę.
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:31   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zmiana pracy ???

Weź pod uwagę to, że niska pensja i kiepskie warunki socjalne potrafią zmienić pracę marzeń w koszmar. A jaka prace wykonujesz obecnie i jaka jest ta nowa?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:36   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmiana pracy ???

praca marzen i niska pensja -??;-)to sie wzajemnie wyklucza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:00   #4
SztuczkaMagiczka
Rozeznanie
 
Avatar SztuczkaMagiczka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 547
Dot.: Zmiana pracy ???

Też myślę o zmianie pracy, ale to ze względu właśnie na pensję, wszystko dla mnie jest do przeżycia, prócz marnej kasy.:P
__________________


SztuczkaMagiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:17   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
Witam,mam pracę, nie przepadam za nią, towarzystwo - brak, warunki socjalne super, pensja spoko. nie dawno znalazłam ofertę pracy "moich marzeń" wszystko mi odpowieda tylko pensja dużo niższa, warunków socjalnych brak.Niedługo wychodzę za mąż i stały przypływ gotówki jest mi potrzebny, w przyszłość chciała bym mieć dziecko, które skorzystało by z tego żemam zapewnioną opiekę medyczna dla całej rodziny. Co mam robić, Jaki myślicie. Zmienić pracę.
Skoro masz konkretne plany i potrzebne są w tym momencie pieniądze to zostałabym jednak na Twoim miejscu przy aktualnej pracy
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:32   #6
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

dzięki serdeczne wszystkim za opinie, odp. : zmiana pracy wiązała by się z inną dziedziną,
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:36   #7
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez SztuczkaMagiczka Pokaż wiadomość
Też myślę o zmianie pracy, ale to ze względu właśnie na pensję, wszystko dla mnie jest do przeżycia, prócz marnej kasy.:P
nawet jeśli byś wykonywała pracę, której niecierpisz? ja już noszę się z zamiarem zmiany pracy- kilka miesięcy, staram się sibie przekonać, że inna praca może być dużo lepsza, ale pieniążki i socjal...... tego nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć : ((
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 12:38   #8
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
praca marzen i niska pensja -??;-)to sie wzajemnie wyklucza.
Oj niekoniecznie. Znajoma pracuje jako pomoc w kwiaciarni - uwielbia kwiaty i wszystko co z tym związane- pensja marna.
Jest zadowolona
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:38   #9
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Skoro masz konkretne plany i potrzebne są w tym momencie pieniądze to zostałabym jednak na Twoim miejscu przy aktualnej pracy
obawiam się że jak teraz się nie zdecyduję to później już będzie tylko gorzej ze zmianą pracy, w obecnej robocie pracuję już ponad 5 lat, zbliżam się wolnymi kroczkami do 30 -stki, a małżeństo i chęć założenia rodziny to dobry powód dla pracodawców, aby "niezatrudniać"
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:38   #10
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
dzięki serdeczne wszystkim za opinie, odp. : zmiana pracy wiązała by się z inną dziedziną,
myślę tak samo jak Ty i też stoję przed poodbnym wyborem. obecna praca powoduje u mnie rano odruch wymiotny

a zarabiam i tak za mało w stos. do kwalifikacji, które posiadam.
Marzy mi się praca pełna wyzwań, w kierunku moich zainteresowań. Ale dalej brak mi odwagi by ruszyć z miejsca..
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:42   #11
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Oj niekoniecznie. Znajoma pracuje jako pomoc w kwiaciarni - uwielbia kwiaty i wszystko co z tym związane- pensja marna.
Jest zadowolona
też chciała bym wykonywać pracę, którą lubię, na razie jest inaczej (
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 12:46   #12
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
myślę tak samo jak Ty i też stoję przed poodbnym wyborem. obecna praca powoduje u mnie rano odruch wymiotny

a zarabiam i tak za mało w stos. do kwalifikacji, które posiadam.
Marzy mi się praca pełna wyzwań, w kierunku moich zainteresowań. Ale dalej brak mi odwagi by ruszyć z miejsca..
pracuję już ponad 5 lat więc przez "zasiedzenie" nie mam odwagi zrezygnować z ciepłej posadki, szczególnie że mam umowę na czas nieokreślony
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:48   #13
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
Nie dawno znalazłam ofertę pracy "moich marzeń" wszystko mi odpowieda tylko pensja dużo niższa, warunków socjalnych brak.
A czy są jakieś perspektywy otrzymania podwyżki? Często trzeba się liczyć z tym, że przy zmianie pracy otrzymamy na starcie gorsze wynagrodzenie niż dotychczas, jednak po jakimś czasie może się to wyrównać.

Zastanawiam się też, co rozumiesz pod pojęciem "warunki socjalne".
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 12:57   #14
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
A czy są jakieś perspektywy otrzymania podwyżki? Często trzeba się liczyć z tym, że przy zmianie pracy otrzymamy na starcie gorsze wynagrodzenie niż dotychczas, jednak po jakimś czasie może się to wyrównać.

Zastanawiam się też, co rozumiesz pod pojęciem "warunki socjalne".
w związku z tym, że nie pracowałam w tej dziedzinie i nie mam doświadczenie przez najbliższe lata nie mam co liczyć na podwyżkę, a warunki socjalne i inne: opieka medyczna, fitness, paczki świąteczne, bony podarunkowe, premie, wyjazdy integracyjne ( z innych) to mi w tej chwili przychodzi do głowy.
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 13:09   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Oj niekoniecznie. Znajoma pracuje jako pomoc w kwiaciarni - uwielbia kwiaty i wszystko co z tym związane- pensja marna.
Jest zadowolona
mozna tez uwielbiac kwiaty i byc mega zarobionym florysta ,wystarczy odpowiednia reklama i troche gotowki na poczatek .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 13:11   #16
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Zmiana pracy ???

tylko pomyśl w dłuższej perspektywie, jak się będziesz czuła za ileś lat, kiedy totalnie nie będziesz chciała w ogóle wstać rano do pracy, której nie lubisz i jesteś tam tylko dla kasy?
Pomyśl, jak będzie cię to frustrować i jak to wpłynie na twoje życie prywatne... Nie zawsze najważniejsza jest kasa (choć oczywiście ważna), czasem warto się zastanowić, czy nie postawić na dobre samopoczucie i samorealizację w nowej, mniej płatnej pracy
Poza tym wcale nie wykluczone, że jeszcze trafi się coś, co będzie i ciekawe i opłacalne jednocześnie, ja w to wierzę.
Ja też przechodziłam tą kwestię, bo pracowałam w pracy, która mnie moim zdaniem odmóżdżała, zrezygnowałam i nie żałuję. A jak już się człowiek zdecyduje, to jakoś kamień z serca spada i to mobilizuje jednak, żeby sobie albo znaleźć jakieś dodatkowe zajęcia zarobkowe, albo się rozglądać za pracą na miarę naszych oczekiwań a dopóki siedzisz w miejscu, to jakoś z przyzwyczajenia nic się nie zmienia oprócz samopoczucia (na gorsze oczywiście).
Pozdrawiam, życzę podjęcia trafnych decyzji
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 13:28   #17
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
tylko pomyśl w dłuższej perspektywie, jak się będziesz czuła za ileś lat, kiedy totalnie nie będziesz chciała w ogóle wstać rano do pracy, której nie lubisz i jesteś tam tylko dla kasy?
Pomyśl, jak będzie cię to frustrować i jak to wpłynie na twoje życie prywatne... Nie zawsze najważniejsza jest kasa (choć oczywiście ważna), czasem warto się zastanowić, czy nie postawić na dobre samopoczucie i samorealizację w nowej, mniej płatnej pracy
Poza tym wcale nie wykluczone, że jeszcze trafi się coś, co będzie i ciekawe i opłacalne jednocześnie, ja w to wierzę.
Ja też przechodziłam tą kwestię, bo pracowałam w pracy, która mnie moim zdaniem odmóżdżała, zrezygnowałam i nie żałuję. A jak już się człowiek zdecyduje, to jakoś kamień z serca spada i to mobilizuje jednak, żeby sobie albo znaleźć jakieś dodatkowe zajęcia zarobkowe, albo się rozglądać za pracą na miarę naszych oczekiwań a dopóki siedzisz w miejscu, to jakoś z przyzwyczajenia nic się nie zmienia oprócz samopoczucia (na gorsze oczywiście).
Pozdrawiam, życzę podjęcia trafnych decyzji
dziękuje za odp. : ) mam nadzieje że w końcu coś się zmieni na lepsze : )
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 14:22   #18
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Zmiana pracy ???

na pewno się zmieni, trzymam za to kciuki
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 18:12   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zmiana pracy ???

Katarzynko, "nie przepadam" to dosyc enigmatyczne sformulowanie, duzo zalezy jak bardzo nie przepadasz... ciezka decyzja niewatpliwie, satysfakcja z pracy rachunkow nie zaplacisz... kurcze, naprawde ciezko mi cos podpowiedziec, wiec powiem: mam nadzieje, ze podejmiesz trafna decyzje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 21:44   #20
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmiana pracy ???

katarzynko ja bym zaryzykowała, jeżeli zmieniasz pracę na inną dziedzinę to musisz się liczyć że na początku nie dostaniesz dużych pieniędzy bo ważne jest doświadczenie, ale jeżeli popracujesz rok lub dwa to będziesz miała większe szanse na znalezienie stanowiska lepiej płatnego w innej firmie w swoim wymarzonym fachu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 08:58   #21
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez katarzynka123 Pokaż wiadomość
obawiam się że jak teraz się nie zdecyduję to później już będzie tylko gorzej ze zmianą pracy, w obecnej robocie pracuję już ponad 5 lat, zbliżam się wolnymi kroczkami do 30 -stki, a małżeństo i chęć założenia rodziny to dobry powód dla pracodawców, aby "niezatrudniać"
Niestety jest dokładnie tak, jak piszesz. Dwa lata temu odeszłam z pracy, która wykańczała mnie psychicznie, zbiegło się to z moim zamążpójściem. Wcześniej nie miałam większych problemów ze zdobyciem pracy, gdy stałam się mężatką - okazało się to niemal nierealne. Na rozmowach kwalifikacyjnych zaczęły padać pytania w stylu "A kiedy dziecko?". Młoda mężatka była skreślana właściwie na wstępie.

Jeśli próbować, to tylko teraz.

Co do dylematu "Nielubiana praca z wyższą pensją czy praca marzeń z niższą pensją" to niestety nie pomogę. Ja postawiłam na pracę marzeń z ciągłą niepewnością co do pensji (własna działalność gospodarcza). Co prawda pracuję dużo dłużej niż w poprzedniej firmie (zwykle 10-12 godzin dziennie), wciąż jest niepewność w stylu "Ile będzie zleceń?", ale mam satysfakcję z tego co robię. I robię to, co lubię. 10 godzin wydaje mi się fraszką w porównaniu z ośmioma godzinami, jakie spędzałam w poprzednim miejscu pracy. Ale to ja Decyzję co jest najważniejsze dla Ciebie, musisz podjąć sama
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:07   #22
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Niestety jest dokładnie tak, jak piszesz. Dwa lata temu odeszłam z pracy, która wykańczała mnie psychicznie, zbiegło się to z moim zamążpójściem. Wcześniej nie miałam większych problemów ze zdobyciem pracy, gdy stałam się mężatką - okazało się to niemal nierealne. Na rozmowach kwalifikacyjnych zaczęły padać pytania w stylu "A kiedy dziecko?". Młoda mężatka była skreślana właściwie na wstępie.
Akane serio spotkałaś się z takimi pytaniami?
Pracodawcy nie wolno zadawać takich pytań, są nieetyczne
Masz prawo na nie nie odpowiadać.
Tylko, że fakt faktem, że wtedy pracodawca dośpiewa sobie pewnie swoje
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:16   #23
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Zmiana pracy ???

irkax: serio i to niestety parę razy. Za mąż wyszłam w czerwcu, niedługo potem odeszłam z pracy i zaczęłam szukać nowej. W moim CV pojawiło się "mężatka" i na tym punkcie mocno koncentrowały się osoby, które przeprowadzały ze mną rozmowy kwalifikacyjne. Padały pytania o to jak długo jestem po ślubie i czy planuję mieć dzieci - jeśli tak, to kiedy. Oczywiście pytania te padały niejako "poza" rozmową właściwą, ale faktem jest, że oczekiwano ode mnie konkretnych odpowiedzi. Zresztą ja też wolałam odpowiadać, bo za bardzo nie widziałam alternatywy Stwierdzenie "Przykro mi, ale na pytania odnoszące się do mojego życia prywatnego nie będę udzielać odpowiedzi" pewnie też by mnie skreślało. Tak źle i tak niedobrze.. Ale w sumie nie żałuję, jedno doświadczenie do przodu, a poza tym dla mnie skończyło się fajnie. Gdyby nie te problemy pewnie bym się nigdy nie zdecydowała na działalność gospodarczą
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:23   #24
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
irkax: serio i to niestety parę razy. Za mąż wyszłam w czerwcu, niedługo potem odeszłam z pracy i zaczęłam szukać nowej. W moim CV pojawiło się "mężatka" i na tym punkcie mocno koncentrowały się osoby, które przeprowadzały ze mną rozmowy kwalifikacyjne. Padały pytania o to jak długo jestem po ślubie i czy planuję mieć dzieci - jeśli tak, to kiedy. Oczywiście pytania te padały niejako "poza" rozmową właściwą, ale faktem jest, że oczekiwano ode mnie konkretnych odpowiedzi. Zresztą ja też wolałam odpowiadać, bo za bardzo nie widziałam alternatywy Stwierdzenie "Przykro mi, ale na pytania odnoszące się do mojego życia prywatnego nie będę udzielać odpowiedzi" pewnie też by mnie skreślało. Tak źle i tak niedobrze.. Ale w sumie nie żałuję, jedno doświadczenie do przodu, a poza tym dla mnie skończyło się fajnie. Gdyby nie te problemy pewnie bym się nigdy nie zdecydowała na działalność gospodarczą
Sama nie wiem jakbym się w tej sytuacji zachowała.
Bo fakt, jeśli zależy nam żeby dobrze wypaść - to nie będziemy straszyć pracodawcy sądem za nieetyczne pytania, ale z drugiej strony dopóki kandydaci do pracy odpowiadają na takie pytania, dopóty pracodawcy będą je bez żadnego skrępowania zadawać.
Tak źle i tak niedobrze
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:48   #25
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmiana pracy ???

Z tymi pytaniami to jest tak, że pracodawcy nie mają prawa ich zadawać ale i tak uważają że i tak nikt im nic nie zrobi, a jak się nie odpowie to będą uważali że chce się zajść w ciążę najszybciej jak sie da.
Ponieważ pracodawca jest nieuczciwy zadając taki pytania to bym nie miała skrupułów i skłamałabym tekstem w rodzaju, jak na razie nie stać mnie na dzieci, najpierw chcę się dorobić, może pomyślę o tym za pięć lat.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 09:56   #26
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Z tymi pytaniami to jest tak, że pracodawcy nie mają prawa ich zadawać ale i tak uważają że i tak nikt im nic nie zrobi, a jak się nie odpowie to będą uważali że chce się zajść w ciążę najszybciej jak sie da.
Ponieważ pracodawca jest nieuczciwy zadając taki pytania to bym nie miała skrupułów i skłamałabym tekstem w rodzaju, jak na razie nie stać mnie na dzieci, najpierw chcę się dorobić, może pomyślę o tym za pięć lat.
to ja już bym wolała chyba w ogóle nie odpowiadać na takie pytanie, bądź odpowiedzieć wymijająco (na razie nie planuję, jeszcze o tym nie myślałam)
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 10:03   #27
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
to ja już bym wolała chyba w ogóle nie odpowiadać na takie pytanie, bądź odpowiedzieć wymijająco (na razie nie planuję, jeszcze o tym nie myślałam)
Ale tu sie chyba niestety nie da odpowiedzieć wymijająco, zawsze będzie to kłamstwo, mniejsze lub większe, a jeżeli pracodawca jest tak bezczelny ze mimo zakazu zadaje takie pytanie to brak odpowiedzi będzie traktowany jak udzielenie najgorszej wersji odpowiedzi.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 10:12   #28
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Zmiana pracy ???

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ale tu sie chyba niestety nie da odpowiedzieć wymijająco, zawsze będzie to kłamstwo, mniejsze lub większe, a jeżeli pracodawca jest tak bezczelny ze mimo zakazu zadaje takie pytanie to brak odpowiedzi będzie traktowany jak udzielenie najgorszej wersji odpowiedzi.
W moim przypadku nie byłoby to kłamstwo, bo nie potrafię teraz powiedzieć, kiedy zapragnę mieć dziecko
A to czy odmówienie odpowiedzi na takie pytanie będzie najgorszą wersją zależy od pracodawcy. Niejeden pewnie będzie potrafił docenić znajomość swoich praw i egzekwowanie ich.
Rozmowa kwalifikacyjna jest nie tylko dla pracodawcy, jest też dla potencjalnego pracownika. I on może dzięki niej dokonać wyboru, czy chce pracować w takiej firmie, w takim środowisku.
Może dobrym wyjściem byłaby odpowiedź pytaniem na pytanie

- Kiedy planuje Pani mieć dzieci
- A dlaczego Pan o to pyta?

I tu pracodawca będzie musiał podać powód.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 10:14   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zmiana pracy ???

Ja widze jeszcze 3 wyjscie, poszukac podobnej oferty, ale w firmie, ktora gwarantuje tzw "socjal".

A na stan cywilny rozni ludzie, roznie patrza. Zdarzylo mi sie na rozmowie uslyszec "a czemu pani jeszcze panienka?"

Poczulam sie naprawde dziwnie. Bo to nie jest sytuacja, w ktorej mam obowiazek sie tlumaczyc z mojego zycia osobistego. Nawet moja babcia mi takich pytan nie zadaje
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 10:26   #30
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zmiana pracy ???

Ja też miałam pytania o dzieci i stan cywilny. Bez żenady chodziłam na rozmowy kwalifikacyjne z obrączka, wychodziłam bowiem z założenia, że nawet, jesli skłamię, aby dostać prace, to jak zajde w ciążę, wtedy taki pracodawca może mi z życia zrobić piekło. W ten sposób odpadło paru buraków, którzy oczekiwali niezamężnej i najlepiej bezpłodnej, a pracę znalazłam w miejscu, gdzie nikogo nie obchodziło moje życie prywatne (zreszta obecnego pracodawcę znam z poprzedniej pracy, z której odeszlismy w przeciągu 2 tygodni, on wie, że mam męża i jakoś mu to nie przeszkadza).

Ja bym sie nie dziwiła, czemu dziewczyny w takich przypadkach zwyczajnie kłamią. I trudno je za to winić. Ze swojej strony radzę mieć na takiej rozmowie ukryty dyktafon.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 09:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.