Stan zapalny dziąseł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 13:52   #1
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983

Stan zapalny dziąseł


Witam, od dłuższego czasu utrzymuje mi się stan zapalny dziąseł. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Uzywałam już dentoseptu i nie pomógł. Jakiej najlepiej pasty używać, żeby się pozbyć tego stanu? Słyszalam, że dobre są ziołowe, ale te ziowołe jakie? dokladnie nazwe poproszę i oczywiście co jeszcze robić? Płukać jame ustną płynem? płukałam i nic nie pomogło, chyba, że to robiłam nie odpowiednim płynem. Proszę o podanie mi nazwy pasty i płynu, jaki w tym przypadku mogę zastosować i ewentualne uwagi co mam robić, żeby się pozbyć tego stanu zapalnego. Z góry dziękuje.
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 16:34   #2
czarnamambucha
Przyczajenie
 
Avatar czarnamambucha
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Stan zapalny dziąseł

Też borykam się z tym problemem.
Osobiście z past ziołowych stosuję aktualnie BIODENT.
czarnamambucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 20:07   #3
Nana8903
Raczkowanie
 
Avatar Nana8903
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 132
Dot.: Stan zapalny dziąseł

Ja ostatnio trafiłam do mojej stomatolog z zapaleniem dziąseł.
Zaleciła mi pastę Elgydium (antybakteryjną) oraz płukanie jamy ustnej płynem Corsodyl (miętowa)
__________________
"[...] Podstawowy zestaw, wywołujący wschód słońca oraz nową miłość do niewiadomoczego,
na nic konkretnego nas nie stać i nie będzie nas stać,
a za chwilę nie będziemy tu stali, pan tu stał,
a teraz nie stoi, poszedł. Piekło i przestało."

Edytowane przez Nana8903
Czas edycji: 2013-02-26 o 20:15
Nana8903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 13:17   #4
hubertus22
Przyczajenie
 
Avatar hubertus22
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Stan zapalny dziąseł

ja polecam produkty elmexu płukanki i pasty. Produkty tego producenta bardziej leczą zapobiegają niż nadają miętowego oddechu ale są skuteczne. Musisz dowiedzieć się co powoduje stan zapalny i podjąć stosowne leczenie. Jeśli zioła to szałwia rumianek podpytaj stomatołka
__________________
Blog o nowościach w oprogramowaniu komputerowym, projektowanie w płaszczyźnie 2 D autocad lt
hubertus22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 16:30   #5
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Stan zapalny dziąseł

Ja kiedyś udałam się z tym problemem do mojego internisty. przepisała mi jakiś robiony lek na to (dlatego nie powiem nazwy) i odpukać od tego czasu nic mi nie wraca a to już kilka lat będzie wstecz
__________________
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 18:00   #6
Julka_morgi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 34
Dot.: Stan zapalny dziąseł

Mi pomógł Ibuprom Max. Z tym, że brałam maksymalne dzienne dawki Plus jakaś płukanka, niestety nie pamiętam jaka.
__________________
Julka_morgi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 20:36   #7
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: Stan zapalny dziąseł

@ Misio1849 - najlepiej, żeby lekarz dentysta stwierdził co jest powodem takiego stanu zapalnego, bo mogą być różne przyczyny, od płytki nazębnej do zaburzeń hormonalnych. Czasem wystarczy porządne usunięcie kamienia w gabinecie, odpowiednia higiena i będzie ok.
Co do pasty Elgydium i płynu Corsodyl, owszem, mogą pomóc, ale nie powinno się och stosować na własną rękę, bez zalecenia lekarza, oba preparaty zawierają chlorheksydynę, która przy dłuższym stosowaniu przebarwia zęby.
Teraz jest sporo past na problemy z dziąsłami - blend-a-med clinic line, taka granatowa, colgate gum health, parodontax, meridol. Chyba z każdej tej serii jest też płukanka.
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 18:47   #8
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: Stan zapalny dziąseł

Płyn do płukania Eludril i żel o tej samej nazwie-obydwa drogie dość ale dobre naprawdę(testowałam). Miejscowo jeszcze polskie żele możesz dostać ziołowe jakieś w aptekach,ale już nie pamiętam nazw-jest ich sporo i wszystkie relatywnie tanie.No i szałwią możesz też płukać,jest bardzo antybakteryjna i ściągająco działa.
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.