Dania z parowaru - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-10, 22:02   #31
kinga1701
Zakorzenienie

Dot.: Parowar

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Kup najtańszy mający dobre opinie i podstawowe opcje (z automatycznym wyłącznikiem, sygnałem dźwiękowym, o odpowiedniej mocy). Nie patrz na programy, bo i tak będziesz nastawiała na różne czasy i eksperymentowała - jeden lubi twardawe warzywa, inny prawie rozgotowane. Ja mam taki:
http://www.ceneo.pl/523895
i doskonale się sprawdza, ale można kupić śmiało coś za ok. 100 zł i również będzie działało tak samo.
Te są fajne:
http://www.ceneo.pl/2519414
http://www.ceneo.pl/1294897
Dziękuje za podpowiedzi, ja myślałam aby miał 3 pojemniki i pojemnik na ryż bo go uwielbiam a moc widzę że twój ma 1000 w a pozostałe dwa 900W jaka powinna być odpowiednia moc bo przeglądając strony znalazłam również parowar o mocy 400W to duża różnica. Pewnie im większa moc tym lepszy?
kinga1701 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:14   #32
201803290936
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Dziękuje za podpowiedzi, ja myślałam aby miał 3 pojemniki i pojemnik na ryż bo go uwielbiam a moc widzę że twój ma 1000 w a pozostałe dwa 900W jaka powinna być odpowiednia moc bo przeglądając strony znalazłam również parowar o mocy 400W to duża różnica. Pewnie im większa moc tym lepszy?
Duża moc "uderzeniowa" jest dobra, bo szybciej można zrobić warzywa. Bywają i parowary o mocy 2000W. Myślę, że od 800-900W wzwyż to dobra moc. Mój ma ten plus, że nie muszę ustawiać pojemników w określonej kolejności - ma takie obręcze, dzięki którym jest to obojętne, bo np. koleżanka z pracy ma Zelmera (również bardzo chwali) i tam jest tak, że pojemniki mają określoną kolejność.

Polecam poczytanie recenzji i porównanie parowarów tutaj:
http://dobreparowary.pl/wyszukiwarka-parowarow.html
Strona pomogła mi w wyborze, bo zaznaczyłam opcje na których mi zależy i wyskoczyło mi kilka parowarów. A potem to już się sugerowałam ceną i wyglądem. Ostatecznego wyboru między dwoma modelami dokonał mój TŻ, bo parowar był prezentem dla mnie na urodziny.
201803290936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 09:01   #33
kinga1701
Zakorzenienie

Cytat:
Duża moc "uderzeniowa" jest dobra, bo szybciej można zrobić warzywa. Bywają i parowary o mocy 2000W. Myślę, że od 800-900W wzwyż to dobra moc. Mój ma ten plus, że nie muszę ustawiać pojemników w określonej kolejności - ma takie obręcze, dzięki którym jest to obojętne, bo np. koleżanka z pracy ma Zelmera (również bardzo chwali) i tam jest tak, że pojemniki mają określoną kolejność.

Polecam poczytanie recenzji i porównanie parowarów tutaj:
http://dobreparowary.pl/wyszukiwarka-parowarow.html
Strona pomogła mi w wyborze, bo zaznaczyłam opcje na których mi zależy i wyskoczyło mi kilka parowarów. A potem to już się sugerowałam ceną i wyglądem. Ostatecznego wyboru między dwoma modelami dokonał mój TŻ, bo parowar był prezentem dla mnie na urodziny.
Dziękuje Tak myśłałam z tą mocą, nawymyślają funkcji, a później człowiek nie może sie zdecydować
kinga1701 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:57   #34
nowa_wizazystka
Raczkowanie

Potrawy robione w parowarze są bardzo smaczne,a co najważniejsze bardzo zdrowe - zakup bardzo udany. Polecam przejrzeć linki:

www.gotujemy.pl
www.youtube.com
www.gazetalubuska.pl
nowa_wizazystka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 13:28   #35
201803290936
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Dziękuje Tak myśłałam z tą mocą, nawymyślają funkcji, a później człowiek nie może sie zdecydować
Wg mnie ważne jest:
  • Zewnętrzne uzupełnianie wody
  • Wskaźnik poziomu wody
  • Pojemnik na ryż
  • Podstawka na jajka - ewentualnie, ja mam jajowar, więc w parowarze już tego nie potrzebowałam
  • Wyświetlacz LCD/LED - fajnie, jakby był
  • Rodzaj programatora - elektroniczny lub mechaniczny, bez większej różnicy
Stary 2013-08-18, 13:31   #36
Aredhel125
Zadomowienie

Mi mój plastikowy parowar jest właśnie na wykończeniu. Gotuję na nim prawie codziennie przez dwa lata. Ogólnie z jedzenia na parze jestem bardzo zadowolona. Tylko ten plastik! Strasznie się zużywa, brudzi, teraz właśnie wnętrze gdzie gotuje się woda pękło i po wszystkim.
No i podobno jest szkodliwy.

Zamierzam kupić nowy i z tym wiąże się problem. Nie potrzebuję jakiegoś super hiper sprzętu. Wystarczy, żeby miał przełącznik i to tyle. Chcę też żeby był mały, dwupoziomowy najlepiej. Ja gotuję tylko dla siebie, więc dwa piętr mi niepotrzebne. Najbardziej zależy mi, żeby pojemniki z podstawkami były szklane i ogólnie, żeby parowar był z porządnego materiału. Ze szklanymi pojemnikami znalazłam tylko Tefala http://www.redcoon.pl/B231038-Tefal-...ry?refId=goost.

Jest on jednak po pierwsze za duży dla mnie samej i trochę drogi. Tak do góra 200 zł by mi pasowało. No i ciekawe, czy rzeczywiście ma pojemniki szklane w całości. Szukam już długo i nie mogę znaleźć. Może Wy znacie jakąś inną firmę, która ma w ofercie coś takiego?
Aredhel125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 14:45   #37
201803290936
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
(...)
Zamierzam kupić nowy i z tym wiąże się problem. Nie potrzebuję jakiegoś super hiper sprzętu. Wystarczy, żeby miał przełącznik i to tyle. Chcę też żeby był mały, dwupoziomowy najlepiej. Ja gotuję tylko dla siebie, więc dwa piętr mi niepotrzebne. Najbardziej zależy mi, żeby pojemniki z podstawkami były szklane i ogólnie, żeby parowar był z porządnego materiału. Ze szklanymi pojemnikami znalazłam tylko Tefala http://www.redcoon.pl/B231038-Tefal-...ry?refId=goost.

Jest on jednak po pierwsze za duży dla mnie samej i trochę drogi. Tak do góra 200 zł by mi pasowało. No i ciekawe, czy rzeczywiście ma pojemniki szklane w całości. Szukam już długo i nie mogę znaleźć. Może Wy znacie jakąś inną firmę, która ma w ofercie coś takiego?
O ile rozumiem, że może być dla Ciebie za drogi (przedstawia się jednak świetnie, ma dobre opinie, więc dozbierałam bym te 150 zł więcej), to zarzut, że jest za duży jest trochę z księżyca wzięty. Przecież nie trzeba od razu parować na wszystkich 3 poziomach, a podstawy parowarów są zbliżone rozmiarowo. Trudno będzie Ci znaleźć parowar z innymi, niż plastikowe tackami, bo to rzadkość. I raczej nie w cenie 200 zł. Musisz jeszcze raz przemyśleć na czym Ci zależy i spojrzeć realnie na swój budżet.

Plastik w tego typu urządzeniach na pewno nie jest szkodliwy, chyba że kupujesz jakąś totalną chińszczyznę od no-name firmy. Ale wierzaj: ktoś to bada i sprawdza pod tym kątem. Szkło również Ci się pobrudzi. Tefal VS 4001 ma kosze ze stali nierdzewnej, ale jest jeszcze droższy. Może spodoba Ci się ten Bosch: trochę inna zasada budowy koszów i rozmiarowo skromniejszy, niż pozostałe:
http://www.ceneo.pl/214657
Stary 2013-08-22, 08:45   #38
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
O ile rozumiem, że może być dla Ciebie za drogi (przedstawia się jednak świetnie, ma dobre opinie, więc dozbierałam bym te 150 zł więcej), to zarzut, że jest za duży jest trochę z księżyca wzięty. Przecież nie trzeba od razu parować na wszystkich 3 poziomach, a podstawy parowarów są zbliżone rozmiarowo. Trudno będzie Ci znaleźć parowar z innymi, niż plastikowe tackami, bo to rzadkość. I raczej nie w cenie 200 zł. Musisz jeszcze raz przemyśleć na czym Ci zależy i spojrzeć realnie na swój budżet.

Plastik w tego typu urządzeniach na pewno nie jest szkodliwy, chyba że kupujesz jakąś totalną chińszczyznę od no-name firmy. Ale wierzaj: ktoś to bada i sprawdza pod tym kątem. Szkło również Ci się pobrudzi. Tefal VS 4001 ma kosze ze stali nierdzewnej, ale jest jeszcze droższy. Może spodoba Ci się ten Bosch: trochę inna zasada budowy koszów i rozmiarowo skromniejszy, niż pozostałe:
http://www.ceneo.pl/214657
Kurczę, no faktycznie masz rację, że ez plastiku trudno znaleźć. Ja mam plastikowy i cały mi zachodzi od jedzenia, trudno to zmyć, brzydko wygląda, wnętrze już pękło... Nie wiem na ile te szklane pojemniki byłyby lepsze od plastikowych i czy one faktycznie są całe ze szkła.

Zastanawiałam się też nad garnkiem, ale znając mnie to zapomnę dolać wody, albo wyłączyć i wszystko popsuję. Parowar jednak jest o tyle wygodny, że sam się wyłącza.

W tej chwili mam praowar z trzema pojemnikami, taki duży i paruję w jednym, a cała reszta leży nieużywana.
Stary 2013-08-23, 11:28   #39
Malina_a
BAN stały

Dot.: Dania z parowaru

Mam pytanie, próbowała może któraś z Was zrobić łososia w parowarze? Czy są jakieś szczególne wytyczne, których muszę się trzymać?
Malina_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:19   #40
Aredhel125
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Malina_a Pokaż wiadomość
Mam pytanie, próbowała może któraś z Was zrobić łososia w parowarze? Czy są jakieś szczególne wytyczne, których muszę się trzymać?
ja nie robiłam, ale robiłam inne ryby. Normalnie wymoczyłam na noc w mleku, potem umyłam jeszcze raz, przyprawiłam, włożyłam do parowaru i po pół godziny już mam danie.
Stary 2013-08-26, 07:51   #41
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malina_a Pokaż wiadomość
ja robiłam, w moim wystarczy na ok 20 minut, przyprawiłam go, plus na wierzch położyłam po plasterku cytryny

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 11:59   #42
milenkafit
Przyczajenie

Witam ja z parowaru najczęściej robię pierś kurczaka z warzywami doprawionego ziołami albo curry albo rybkę z marchewką i rodzynkami.Najlepiej filecik z mintaja albo dorsza .Do tego brązowy ryż albo kasza.Pozdrawiam
milenkafit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 09:17   #43
wini543
Przyczajenie

LadySith, znalazłam w wątku, że dysponujesz przepisami na potrawy z parowaru do wysłania na maila. Gdyby to było możliwe - bardzo proszę! Wysłałam PW - ale chyba nie czytałaś. Pozdrawiam serdecznie
wini543 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 22:56   #44
agesta
Przyczajenie

Ja też rozpoczęłam swoja przygodę z parowarem. Muszę przyznać rację, co do szybkości przygotowywania potraw. Jestem wygodna i dla mnie przygotowanie całego obiadu w 30min to ideał. Przy tym nie muszę się martwić o przypalenie, super, jestem zachwycona.
Co do dań to ostatnio robiłam; Ryż, warzywa z mrożonki, leszcz (fakt za bardzo oścista ryba na parowar), ale byłam zdziwiona że po 30min ryba wyglądająca jak surowa a jest dobra. Potem był schab, kalafior i ziemniaki. I ostatnio papryka nadziewana kasza jęczmienną z pieczarkami, suszonymi pomidorami i mozarellą...chyba najlepsze.
Szukam innych, ciekawych pomysłów na dania z parowaru.
A może odpowiecie mi na pytanie czy mogę wrzucić ziemniaki na najniższy poziom bez używania specjalnej miseczki do ryżu?

Edytowane przez agesta
Czas edycji: 2014-02-24 o 22:59
agesta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 02:45   #45
Malutka Alutka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agesta Pokaż wiadomość
Ja też rozpoczęłam swoja przygodę z parowarem. Muszę przyznać rację, co do szybkości przygotowywania potraw. Jestem wygodna i dla mnie przygotowanie całego obiadu w 30min to ideał. Przy tym nie muszę się martwić o przypalenie, super, jestem zachwycona.
Co do dań to ostatnio robiłam; Ryż, warzywa z mrożonki, leszcz (fakt za bardzo oścista ryba na parowar), ale byłam zdziwiona że po 30min ryba wyglądająca jak surowa a jest dobra. Potem był schab, kalafior i ziemniaki. I ostatnio papryka nadziewana kasza jęczmienną z pieczarkami, suszonymi pomidorami i mozarellą...chyba najlepsze.
Szukam innych, ciekawych pomysłów na dania z parowaru.
A może odpowiecie mi na pytanie czy mogę wrzucić ziemniaki na najniższy poziom bez używania specjalnej miseczki do ryżu?
Na tym blogu http://ekscentrycznyparowar.blogspot.com/ znajdziesz przepisy na ziemniaki gotowane na parze. Gotuje się je normalnie, czyli wkładając bezpośrednio do parowaru
Malutka Alutka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
dania, dania na parze, dania z parowaru, parowar, przepisy

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości