Partner a samochód - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-21, 08:55   #1
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11

Partner a samochód


Założyłam specjalnie konto ponieważ chciałabym zasięgnąć opinii innych osób.
Kilkuletni związek, dograny, brak trupów w szafie, więc o tym nie ma co się rozpisywać.
Chciałabym dowiedzieć się, co uważacie o sytuacji, gdy oboje z partnerów/małżonków mają samochody(on prywatne, ona służbowe), ale mężczyzna kategorycznie chce prowadzić samochód swojej żony. Mam tutaj na myśli sytuację, w której wyjeżdzają gdzieś razem np. za miasto na spacer, na wakacje, bliżej, dalej, gdziekowliek. Ona się nie zgadza na coś takiego a on twierdzi, że to uderza w jego męskość i absolutnie nie będzie czegoś takiego tolerował. W przypadku, gdy żona prowadziła auto prywatne(wcześniej miała prywatne), mąż był pasażerem to nie stanowiło to dla niego problemu, ale twierdzi, że to co innego.
Jak to wygląda z waszej perspektywy? Być może ktoś z was był/jest w takiej sytuacji.
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:55   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Założyłam specjalnie konto ponieważ chciałabym zasięgnąć opinii innych osób.
Kilkuletni związek, dograny, brak trupów w szafie, więc o tym nie ma co się rozpisywać.
Chciałabym dowiedzieć się, co uważacie o sytuacji, gdy oboje z partnerów/małżonków mają samochody(on prywatne, ona służbowe), ale mężczyzna kategorycznie chce prowadzić samochód swojej żony. Mam tutaj na myśli sytuację, w której wyjeżdzają gdzieś razem np. za miasto na spacer, na wakacje, bliżej, dalej, gdziekowliek. Ona się nie zgadza na coś takiego a on twierdzi, że to uderza w jego męskość i absolutnie nie będzie czegoś takiego tolerował. W przypadku, gdy żona prowadziła auto prywatne(wcześniej miała prywatne), mąż był pasażerem to nie stanowiło to dla niego problemu, ale twierdzi, że to co innego.
Jak to wygląda z waszej perspektywy? Być może ktoś z was był/jest w takiej sytuacji.
Związałaś się z seksistą to trudno będzie ci zmienić jego myślenie. Jak dla mnie to zasadniczo problem z , ale ja nie mam silnej potrzeby udowadniać przynależności do jakieś płci.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:08   #3
niemamklimatu
Raczkowanie
 
Avatar niemamklimatu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 90
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Założyłam specjalnie konto ponieważ chciałabym zasięgnąć opinii innych osób.
Kilkuletni związek, dograny, brak trupów w szafie, więc o tym nie ma co się rozpisywać.
Chciałabym dowiedzieć się, co uważacie o sytuacji, gdy oboje z partnerów/małżonków mają samochody(on prywatne, ona służbowe), ale mężczyzna kategorycznie chce prowadzić samochód swojej żony. Mam tutaj na myśli sytuację, w której wyjeżdzają gdzieś razem np. za miasto na spacer, na wakacje, bliżej, dalej, gdziekowliek. Ona się nie zgadza na coś takiego a on twierdzi, że to uderza w jego męskość i absolutnie nie będzie czegoś takiego tolerował. W przypadku, gdy żona prowadziła auto prywatne(wcześniej miała prywatne), mąż był pasażerem to nie stanowiło to dla niego problemu, ale twierdzi, że to co innego.
Jak to wygląda z waszej perspektywy? Być może ktoś z was był/jest w takiej sytuacji.
Mi to w sumie by chyba było obojętne, chce to niech jeździ i pokazuje swoją męskość Jakby totalnie nie widzę tu powodu do nieporozumienia. No chyba że Ty bardzo lubisz być kierowcą i sobie pojeździć, a on Ci to komplikuje glupimi argumentami albo mu nie ufasz za kierownicą, bo to auto służbowe, no to wtedy się dzielicie raz a konkretnie - czyim autem jedziecie ten prowadzi.
niemamklimatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:17   #4
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Partner a samochód

Cóż, jak chce to niech prowadzi

Zakładam, z tego co w opisie, że chodzi o sytuacje, gdy jedziecie gdzieś razem, a nie że nie pozwala Ci w ogóle korzystać z samochodu.

No chyba, że z jakiegoś powodu nie chcesz, żeby on prowadził Twoje auto służbowe - wtedy może mu powiedz, że jak chce prowadzić sam, to macie jechać jego prywatnym i koniec dyskusji.

Jego argument o męskości jest żałośny, ale Ty też nie do końca tłumaczysz dlaczego tak Ci zalezy, żeby nie prowadził, bo z opisu to wynika na razie tylko, że się nie zgadzasz "bo tak". Więc pytanie po co się o to kłócisz? Czy on jest słabym kierowcą? Czy może np. nie chce się zmienić nawet jak trasa jest długa albo jest zmęczony?
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:23   #5
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Partner a samochód

Pomijam seksizm, który bije od tego pana, to - chyba nie bardzo dawać komuś do prowadzenia auto służbowe?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:24   #6
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Założyłam specjalnie konto ponieważ chciałabym zasięgnąć opinii innych osób.
Kilkuletni związek, dograny, brak trupów w szafie, więc o tym nie ma co się rozpisywać.
Chciałabym dowiedzieć się, co uważacie o sytuacji, gdy oboje z partnerów/małżonków mają samochody(on prywatne, ona służbowe), ale mężczyzna kategorycznie chce prowadzić samochód swojej żony. Mam tutaj na myśli sytuację, w której wyjeżdzają gdzieś razem np. za miasto na spacer, na wakacje, bliżej, dalej, gdziekowliek. Ona się nie zgadza na coś takiego a on twierdzi, że to uderza w jego męskość i absolutnie nie będzie czegoś takiego tolerował. W przypadku, gdy żona prowadziła auto prywatne(wcześniej miała prywatne), mąż był pasażerem to nie stanowiło to dla niego problemu, ale twierdzi, że to co innego.
Jak to wygląda z waszej perspektywy? Być może ktoś z was był/jest w takiej sytuacji.
uwazam ze skoro to jej sluzbowe auto to ona powinna prowadzic ,niech jada jego samochodem i niech on wtedy prowadzi problem z glowy
ja osobiscie dalabym mu prowadzic caly czas wole byc pasazerem i moglabym sobie wypic drinka a on nie
ogolnie facet ma jakis nienormalny problem nie mial problemu byc pasazerem w prywatnym samochodzie a w sluzbowym ma?czy sluzbowe auto nie powinno byc prowadzone przez osobe ktora pracuje dla danej firmy ktora ten samochod jej dala?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:31   #7
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Partner a samochód

Prywatne auto jest jego czy wspólne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 10:34   #8
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Cóż, jak chce to niech prowadzi

Zakładam, z tego co w opisie, że chodzi o sytuacje, gdy jedziecie gdzieś razem, a nie że nie pozwala Ci w ogóle korzystać z samochodu.

No chyba, że z jakiegoś powodu nie chcesz, żeby on prowadził Twoje auto służbowe - wtedy może mu powiedz, że jak chce prowadzić sam, to macie jechać jego prywatnym i koniec dyskusji.

Jego argument o męskości jest żałośny, ale Ty też nie do końca tłumaczysz dlaczego tak Ci zalezy, żeby nie prowadził, bo z opisu to wynika na razie tylko, że się nie zgadzasz "bo tak". Więc pytanie po co się o to kłócisz? Czy on jest słabym kierowcą? Czy może np. nie chce się zmienić nawet jak trasa jest długa albo jest zmęczony?
Jako kierwoca jest świetny. Rzecz w tym, że uważam, że auto służbowe nie jest samochodem, który mogę dawać innym do prowadzenia ponieważ to ja w razie czego ponoszę odpowiedzialność. Poza tym w tej sytuacji zdenerwowało mnie to, że z góry założył, że jadąc gdzieś tym autem to on będzie prowadził i koniec i że nie wyobraża sobie inaczej, tak ma być i już. Miałam wcześniej swoje prywatne auto i gdy ja je prowadziłam, gdy gdzieś jechaliśmy np. na drinka (tzn. on na drinka, nie ja) to nie było żadnego problemu, z reszta na zakupy również. Sytuacja z autem służbowym jest dla niego czymś zupełnie innym i kompletnie nie potrafię tego zrozumieć. Jego argument, o którym wspomniałam wyżej mnie po prostu zatkał Tym bardziej, że nigdy wcześniej nie było u nas podziału na sprawy damskie/męskie typu kobieta do garów a facet do przykręcania śrubki. Jest to pierwsza taka sytuacja na przełomie kilku dobrych lat.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Prywatne auto jest jego czy wspólne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prywatne jest jego.
Wcześniej mieliśmy 2 prywatne, każde swoje.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88819161]czy sluzbowe auto nie powinno byc prowadzone przez osobe ktora pracuje dla danej firmy ktora ten samochod jej dala?[/QUOTE]

Dokładnie tak.

Edytowane przez laciatami
Czas edycji: 2021-07-21 o 10:35
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:35   #9
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Partner a samochód

Seksista. Ewentualnie twoje auto sluzbowe to jakis super samochod a on jest fanem motoryzacji i kolana mu sie uginaja jak je widzi i tak cie probuje przekonac zebys dawala mu nim pojezdzic.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:41   #10
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Partner a samochód

Bardzo krucha ta jego męskość, współczuję partnera
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 10:54   #11
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Partner a samochód

Gdyby facet wyleciał mi tu z tekstem podważania jego męskości, umarłabym ze śmiechu. To co powiedział, było głupie, śmieszne i zwyczajnie żałosne.

Wyrazy współczucia.

Niech zgadnę - Twoje auto służbowe jest fajniejsze niż jego prywatne
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 10:56   #12
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Gdyby facet wyleciał mi tu z tekstem podważania jego męskości, umarłabym ze śmiechu. To co powiedział, było głupie, śmieszne i zwyczajnie żałosne.

Wyrazy współczucia.

Niech zgadnę - Twoje auto służbowe jest fajniejsze niż jego prywatne
On ma lepsze auto, moje jest tylko nowsze
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:05   #13
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Partner a samochód

Sorry, ale to jakiś kretyn. Tekst o podważaniu męskości można co najwyżej wyśmiać, a dodatkowo w życiu nie dałabym komuś mojego służbowego samochodu.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:11   #14
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Partner a samochód

Jeśli tak bardzo chce udowadniać swoją męskość, może zasugerujesz mu wstąpienie do ochotniczej straży pożarnej
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:25   #15
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Jeśli tak bardzo chce udowadniać swoją męskość, może zasugerujesz mu wstąpienie do ochotniczej straży pożarnej

Nie powinnam się śmiać, ale nie mogłam się powstrzymać.
Wiecie, to jest jedna taka sytuacja na przełomie lat, wcześniej coś takiego nie miało mniejsca. Dlatego tak się zdziwiłam i napisałam o tym na forum bo chciałam upewnić się w tym, że rzeczywiście w tej sytuacji coś jest nie tak. I nie usprawiedliwiam go, nie w tej sytuacji.
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:29   #16
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość

Nie powinnam się śmiać
A dlaczego nie? Śmiech to zdrowie, każdy Polak ci to powie
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:29   #17
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Partner a samochód

A możesz w ogóle mu je udostępniać, nie będziesz mieć problemu w razie jakiejś kolizji, z ubezpieczeniem itp?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:30   #18
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Założyłam specjalnie konto ponieważ chciałabym zasięgnąć opinii innych osób.
Kilkuletni związek, dograny, brak trupów w szafie, więc o tym nie ma co się rozpisywać.
Chciałabym dowiedzieć się, co uważacie o sytuacji, gdy oboje z partnerów/małżonków mają samochody(on prywatne, ona służbowe), ale mężczyzna kategorycznie chce prowadzić samochód swojej żony. Mam tutaj na myśli sytuację, w której wyjeżdzają gdzieś razem np. za miasto na spacer, na wakacje, bliżej, dalej, gdziekowliek. Ona się nie zgadza na coś takiego a on twierdzi, że to uderza w jego męskość i absolutnie nie będzie czegoś takiego tolerował. W przypadku, gdy żona prowadziła auto prywatne(wcześniej miała prywatne), mąż był pasażerem to nie stanowiło to dla niego problemu, ale twierdzi, że to co innego.
Jak to wygląda z waszej perspektywy? Być może ktoś z was był/jest w takiej sytuacji.
Uważam takich facetów za idiotów i seksitów. Zabiłabym śmiechem gdyby mi taki powiedział, że coś, obojętnie co, uderza w jego męskość. On tutaj nie ma nic do tolerowania lub nie, bo i tak nie ma pozwolenia na prowadzenie czyjegoś auta służbowego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 11:32   #19
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
A dlaczego nie? Śmiech to zdrowie, każdy Polak ci to powie
Zgadza się ;-)
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 11:38   #20
niemamklimatu
Raczkowanie
 
Avatar niemamklimatu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 90
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Jako kierwoca jest świetny. Rzecz w tym, że uważam, że auto służbowe nie jest samochodem, który mogę dawać innym do prowadzenia ponieważ to ja w razie czego ponoszę odpowiedzialność. Poza tym w tej sytuacji zdenerwowało mnie to, że z góry założył, że jadąc gdzieś tym autem to on będzie prowadził i koniec i że nie wyobraża sobie inaczej, tak ma być i już. Miałam wcześniej swoje prywatne auto i gdy ja je prowadziłam, gdy gdzieś jechaliśmy np. na drinka (tzn. on na drinka, nie ja) to nie było żadnego problemu, z reszta na zakupy również. Sytuacja z autem służbowym jest dla niego czymś zupełnie innym i kompletnie nie potrafię tego zrozumieć. Jego argument, o którym wspomniałam wyżej mnie po prostu zatkał Tym bardziej, że nigdy wcześniej nie było u nas podziału na sprawy damskie/męskie typu kobieta do garów a facet do przykręcania śrubki. Jest to pierwsza taka sytuacja na przełomie kilku dobrych lat
No to niech sobie jeździ swoim prywatnym autem, służbowe jest Twoje i tylko Ty masz prawo je prowadzić, a nie udostępniać każdemu, kto chce się przejechać. Męskośc nie ma tu nic do rzeczy, raczej odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje, koleś brzmi dość dziwacznie, że akurat na to auto się tak uparł Nie pozwalaj mu i tyle, co tu dysktuować
niemamklimatu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:12   #21
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Założyłam specjalnie konto ponieważ chciałabym zasięgnąć opinii innych osób.
Kilkuletni związek, dograny, brak trupów w szafie, więc o tym nie ma co się rozpisywać.
Chciałabym dowiedzieć się, co uważacie o sytuacji, gdy oboje z partnerów/małżonków mają samochody(on prywatne, ona służbowe), ale mężczyzna kategorycznie chce prowadzić samochód swojej żony. Mam tutaj na myśli sytuację, w której wyjeżdzają gdzieś razem np. za miasto na spacer, na wakacje, bliżej, dalej, gdziekowliek. Ona się nie zgadza na coś takiego a on twierdzi, że to uderza w jego męskość i absolutnie nie będzie czegoś takiego tolerował. W przypadku, gdy żona prowadziła auto prywatne(wcześniej miała prywatne), mąż był pasażerem to nie stanowiło to dla niego problemu, ale twierdzi, że to co innego.
Jak to wygląda z waszej perspektywy? Być może ktoś z was był/jest w takiej sytuacji.
Pierwszeństwo ma osoba, do której należy samochód (nieważne czy prywatny, czy służbowy), niezależnie od płci.

Jeżeli ty chcesz prowadzić swój samochód, to wsiadasz za kółkiem i jedziesz. Jeżeli jemu się to nie podoba, to niech jedzie swoim za tobą, albo niech zostanie w domu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:22   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość

Nie powinnam się śmiać, ale nie mogłam się powstrzymać.
Wiecie, to jest jedna taka sytuacja na przełomie lat, wcześniej coś takiego nie miało mniejsca. Dlatego tak się zdziwiłam i napisałam o tym na forum bo chciałam upewnić się w tym, że rzeczywiście w tej sytuacji coś jest nie tak. I nie usprawiedliwiam go, nie w tej sytuacji.



Ja bym się jeszcze raz za pytała, o co konkretnie mu chodzi, żeby to wytłumaczył sensownie .
Bo skoro ogólnie to pierwszy taki wyczyn, nie ma z tym problemu na co dzień, to mogło dojść zwyczajnie do jakiegoś nieporozumienia między Wami.


Albo powiedział cokolwiek mu ślina przyniosła na język, byle nie powiedzieć że np. boi się z Tobą jeździć/stresuje się jak Ty prowadzisz. Tak bywa i czasem nawet nie chodzi o realne umiejętności prowadzącego samochód, ale o to, ze niektórzy kierowcy jadący w roli pasażera, nie umieją odpuścić , cały czas mają napięta uwagę a brak możliwości wpływu na jazdę, powoduje olbrzymi stres.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-07-21 o 12:24
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:28   #23
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja bym się jeszcze raz za pytała, o co konkretnie mu chodzi, żeby to wytłumaczył sensownie .
Bo skoro ogólnie to pierwszy taki wyczyn, nie ma z tym problemu na co dzień, to mogło dojść zwyczajnie do jakiegoś nieporozumienia między Wami.


Albo powiedział cokolwiek mu ślina przyniosła na język, byle nie powiedzieć że np. boi się z Tobą jeździć/stresuje się jak Ty prowadzisz. Tak bywa i czasem nawet nie chodzi o realne umiejętności prowadzącego samochód, ale o to, ze niektórzy kierowcy jadący w roli pasażera, nie umieją odpuścić , cały czas mają napięta uwagę a brak możliwości wpływu na jazdę, powoduje olbrzymi stres.
Jestem pewna, że nie chodzi o to, że stresuje się ze mną jeździć. Wiele razy powtarzał, że bardzo dobrze się czuje gdy to ja prowadzę bo czuje się bezpiecznie i bardzo dobrze prowadzę. Jest typem osoby, która mówi to, co myśli i gdyby źle się ze mną czuł to by ze mną nie jeździł.
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:30   #24
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że nie chodzi o to, że stresuje się ze mną jeździć. Wiele razy powtarzał, że bardzo dobrze się czuje gdy to ja prowadzę bo czuje się bezpiecznie i bardzo dobrze prowadzę. Jest typem osoby, która mówi to, co myśli i gdyby źle się ze mną czuł to by ze mną nie jeździł.
To dlaczego się tak bardzo tym przejmujesz, że on chciałby prowadzić twój samochód?
Każdy czegoś tam chce, czego nie może mieć.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:31   #25
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Partner a samochód

Z mojej strony wygląda to tak, że nie toleruję seksizmu i w życiu nie zgodziłabym się "dla świętego spokoju". Gdyby mój, nie przejawiający do tej pory seksistowskich zachowań, partner wyskoczył z czymś takim to wysłałbym go na rezonans, bo zmiany zachowania bywają skutkiem zmian w mózgu. Gdyby wcześniej takie przejawiał to nie byłby moim partnerem, odpadł by na etapie wyboru.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:33   #26
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;88819433]To dlaczego się tak bardzo tym przejmujesz, że on chciałby prowadzić twój samochód?
Każdy czegoś tam chce, czego nie może mieć.[/QUOTE]

Ponieważ mówimy o samochodzie służbowym i o jego kategorycznym podejściu do sprawy.
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:36   #27
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Ponieważ mówimy o samochodzie służbowym i o jego kategorycznym podejściu do sprawy.
Ale co to znaczy kategorycznym? Siłą wyrywa ci kierownicę
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:36   #28
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez laciatami Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że nie chodzi o to, że stresuje się ze mną jeździć. Wiele razy powtarzał, że bardzo dobrze się czuje gdy to ja prowadzę bo czuje się bezpiecznie i bardzo dobrze prowadzę. Jest typem osoby, która mówi to, co myśli i gdyby źle się ze mną czuł to by ze mną nie jeździł.

To ja bym nie gadała z nim o samochodach, tylko zadała proste pytanie, czy przypadkiem Czarnek nie został jego idolem?
Bo może trzeba przeprać sumienie, przewietrzyć horyzonty i zdecydowanie urwać łeb tej Hydrze i to przy samej i z korzeniami, zanim to szaleństwo nie zabrnie za daleko.
No to kobieto: szabla w dłoń i na koń!
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:39   #29
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To ja bym nie gadała z nim o samochodach, tylko zadała proste pytanie, czy przypadkiem Czarnek nie został jego idolem?
Bo może trzeba przeprać sumienie, przewietrzyć horyzonty i zdecydowanie urwać łeb tej Hydrze i to przy samej i z korzeniami, zanim to szaleństwo nie zabrnie za daleko.
No to kobieto: szabla w dłoń i na koń!
Bardzo ładnie napisane. Aż sobie chyba zachowam dla siebie, kto wie co mnie w przyszłości spotka

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 12:54   #30
laciatami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 11
Dot.: Partner a samochód

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To ja bym nie gadała z nim o samochodach, tylko zadała proste pytanie, czy przypadkiem Czarnek nie został jego idolem?
Bo może trzeba przeprać sumienie, przewietrzyć horyzonty i zdecydowanie urwać łeb tej Hydrze i to przy samej i z korzeniami, zanim to szaleństwo nie zabrnie za daleko.
No to kobieto: szabla w dłoń i na koń!
Dobrze napisane
Oczywiście, że nie ulegnę i nie zgodzę się na coś dla świętego spokoju.

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;88819454]Ale co to znaczy kategorycznym? Siłą wyrywa ci kierownicę [/QUOTE]

Chodzi o słowa
laciatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-23 08:18:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.