Ból nerek lub kręgosłupa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-07, 18:11   #1
piernikdowiatraka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 228

Ból nerek lub kręgosłupa.


3 dni temu zlapala mnie ulewa bylam przemoczona a biuro mam klimatyzowane. Na drugi dzień zaczelo mnie rozkładać, czulam bol w gardle i kosciach. Facet zrobil mi masaz dość mocny w odcinku lędźwiowym. 2 dni lezalam w lozku, lekka temperatura, katar, kaszel. Dzis poszlam do biura i po 2 h nie mogłam wytrzymac z bolu. Bolal mnie bardzo kregoslup tam na dole. Pojechalam na SOR bo myslalam ze to kolka nerkowa. Dostalam tylko zastrzyk rozluźniający i nara... Byla masa pacjentow i w zasadzie nie dowiedziałam sie co mi jest. Nadal jestem przeziebiona i nadal boli mnie w lędźwiowym odcinku. Co to moze byc, jak sobie pomoc. Aaa wypisal mi Pan doktor ketonal w razie w.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piernikdowiatraka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 06:50   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ból nerek lub kręgosłupa.

Cytat:
Napisane przez piernikdowiatraka Pokaż wiadomość
3 dni temu zlapala mnie ulewa bylam przemoczona a biuro mam klimatyzowane. Na drugi dzień zaczelo mnie rozkładać, czulam bol w gardle i kosciach. Facet zrobil mi masaz dość mocny w odcinku lędźwiowym. 2 dni lezalam w lozku, lekka temperatura, katar, kaszel. Dzis poszlam do biura i po 2 h nie mogłam wytrzymac z bolu. Bolal mnie bardzo kregoslup tam na dole. Pojechalam na SOR bo myslalam ze to kolka nerkowa. Dostalam tylko zastrzyk rozluźniający i nara... Byla masa pacjentow i w zasadzie nie dowiedziałam sie co mi jest. Nadal jestem przeziebiona i nadal boli mnie w lędźwiowym odcinku. Co to moze byc, jak sobie pomoc. Aaa wypisal mi Pan doktor ketonal w razie w.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wygląda na tzw. rwę kulszowa. Czyli masz wadę w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i wysunął ci się krąg i uciska na nerw, być może nawet doszło do przerwania torebki stawowej i jest stan zapalny na dodatek.
Powinnaś iść do ortopedy, zrobić RTG, sprawdzić co tam w tym kręgosłupie słychać dokładniej. Potem znaleźć z polecenia najlepiej jakiegoś masażystę -fizjoterapeutę. Zajmie się Tobą, zaleci może ćwiczenia dedykowane pod Twoja wadę, poustawia kręgosłup.

Sama z siebie zapisz się na zajęcia pilatesu - po wizytach u lekarza i fizjoterapeuty!. Absolutnie NIE ćwicz na własna rękę póki boli, bo sobie możesz pogorszyć tylko- ale ogólnie konieczne jest ćwiczenie na stałe w takich przypadkach, bo takie ataki niestety jak raz się zdarza, to będą się powtarzać i to raczej w coraz gorszym wydaniu.

I niech chłopak cię nie masuje za mocno, bo jak nie jest fizjoterapeuta- masażysta to może ci bardziej zaszkodzić niż pomoc.

Pamiętaj, ze środki rozkurczowe i przeciwbólowe tylko pomagają przetrwać , one nie leczą.
Potrzebna jest regularna fizjoterapia a potem ćwiczenia które pomagają wykształcić silne mięśnie przykregoslupowe i dobre nawyki poruszania się i siedzenia na codzień..
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-10 07:50:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.