Psy- cz. VI - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-11, 16:28   #2341
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: Psy- cz. VI

Jasne, tylko wyprowadzenie psa z maty juz nie jest tak pięknie rozpisane. Pies chodzac po dworze nawet 3h nie zalatwia się tylko wstrzymuje. Dziś przez godzinę bawiłam się w wynies przynies i jak wynosiłam to o zrobieniu siku nie było mowy.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ma 3? 4 miesiące? To dzieciaczek, czemu lamentujesz, że jeszcze nie załapał, skoro to jeszcze bardzo wcześnie?
https://piesologia.pl/nauka-czystosci-w-trzech-prostyc/

Jeśli obawiasz się, że sama nie wyuczysz psa czystości, to szukaj pomocy specjalisty.
Cytat:
Napisane przez HDaisy Pokaż wiadomość
Jasne, tylko wyprowadzenie psa z maty juz nie jest tak pięknie rozpisane. Pies chodzac po dworze nawet 3h nie zalatwia się tylko wstrzymuje. Dziś przez godzinę bawiłam się w wynies przynies i jak wynosiłam to o zrobieniu siku nie było mowy.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Odnosiłam się do tego posta

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Studnówkowa walka i nie tylko - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post23009849
zapraszam wszystkich do rozmowy

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 18:43   #2342
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Psy- cz. VI

Ja nie uzywalam mat. Od 8 tyg co godzinke wyprowadzalam na dwor. Bywalo tak ze na dworze pies nie zrobil i lal w domu ale bylam cierpliwa. Kazdy sik wychwalalam pod niebiosa. Kama juz zalapala. Czasami zdarzy jej sie wpadka ale juz coraz rzadziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ma 3? 4 miesiące? To dzieciaczek, czemu lamentujesz, że jeszcze nie załapał, skoro to jeszcze bardzo wcześnie?
https://piesologia.pl/nauka-czystosci-w-trzech-prostyc/

Jeśli obawiasz się, że sama nie wyuczysz psa czystości, to szukaj pomocy specjalisty.
To prawda niektore do 8 miesiecy maja wpadki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez HDaisy Pokaż wiadomość
Jasne, tylko wyprowadzenie psa z maty juz nie jest tak pięknie rozpisane. Pies chodzac po dworze nawet 3h nie zalatwia się tylko wstrzymuje. Dziś przez godzinę bawiłam się w wynies przynies i jak wynosiłam to o zrobieniu siku nie było mowy.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Odnosiłam się do tego posta

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
No ale to musisz byc cierpliwa bo nic innego nie zrobisz. Tez mi tak Kama robila na dworze nic i przyszlam do domu nie zdazylam odpiac smyczy i sik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez HDaisy Pokaż wiadomość
U nas duzo pijemy, dużo sikamy.
A tu o sikaniu mowa jeszcze - byly maty, lub sa. Od wczoraj nie ma. Dramat. Mata to zlo samo w sobie!!! Naorawde, nie sprawdzajcie na sobie.

Otóż. Jak jest mata to sika pięknie, nawet idealnie celuje. Kupa, siku super. Na dworze drugi pies podworkowy wolno biegający. Wychodzimy, zabawy, szaleństwa - siku - nie ma mowy babo! Wracamy do domu. Leje.
Czasem jest tak, że zabieram z domu nic, wracamy do domu kreci sie lecimy na dwor nic, wracamy do domu, mrugne - leje!!
Mam wrażenie, że na dworzu wstrzymuje zeby zlac sie w domu.
Jak jest mata, sika w jedno miejsce. Znika mata autentycznie leje gdzie się da. Maty leza na trawniku. Nic. Wyciskałam siuski ma trawnik, kamienie, nic. Siedzimy 2h na dworzu nic. Wracamy do domu w momencie siada i leje.
Jak juz uda mi się ja przetrzymać z miska z wodą na dworze to wtedy xzasem zrobi bo juz nie może. Owszem ochy achy radość nagrody. Ale nie łapie zupelnie... co zrobic? Wypuszczana na dwor przed wyjsciem, sama zostawiona brudzi. Kupa, siku w domu. Jakies rady?
Aktualnie za xhwile przeżyje normalnie załamanie. Szczeniak urodził się na początku maja. Wchodzimy gdzies koniec 3 miesiaca lub jakos 4 miesiac mniej więcej... pomocy.

Jakies rady, tipy prócz bądź cierpliwa i wychodz co 15 minut? Nie każdego dnia jeatem w stanie siedziec do skutku np. 3 godziny na podworku.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
1 dzien odstawilas mate i juz zalamana????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Hdaisy czy Ty na pewno jestes gotowa psychicznie na psa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 19:08   #2343
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: Psy- cz. VI

Drugi dzień jest apogeum robienia siku jak leci w takiej ilości, ze szok. Czytałam, że może mieć jakieś zapalenie pęcherza. Potrafi zrobić siku nawet 6 razy w ciągu godziny plus nocy nie wytrzymuje i jest to 2, 3 razy.
Po odrobaczeniu wychodzily jej glisty.

Czy ktoś ma jeszcze pomysl na jedną rzecz - zjadanie włosów ludzkich. Mam długie włosy i namiętnie je zjada. Nie wiem gdzie, obstawiam dywan bo mam długowłosy bo z łazienki wlosy zbieram co czesanie ale ona je i tak zjada. A wiem o tym z tego, że jak się zalatwia to w stolcu sa wlosy i czasem nie może się do końca zalatwic bo w kupie sa wlosy i musze ręcznie wyciągać... jutro weterynarz. Warto włączyć suplementy?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Studnówkowa walka i nie tylko - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post23009849
zapraszam wszystkich do rozmowy

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 19:19   #2344
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

A czym karmisz? Którąś z karm, które są wymienione na grafice wrzucanej przeze mnie wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-11, 19:26   #2345
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez HDaisy Pokaż wiadomość
Drugi dzień jest apogeum robienia siku jak leci w takiej ilości, ze szok. Czytałam, że może mieć jakieś zapalenie pęcherza. Potrafi zrobić siku nawet 6 razy w ciągu godziny plus nocy nie wytrzymuje i jest to 2, 3 razy.
Po odrobaczeniu wychodzily jej glisty.

Czy ktoś ma jeszcze pomysl na jedną rzecz - zjadanie włosów ludzkich. Mam długie włosy i namiętnie je zjada. Nie wiem gdzie, obstawiam dywan bo mam długowłosy bo z łazienki wlosy zbieram co czesanie ale ona je i tak zjada. A wiem o tym z tego, że jak się zalatwia to w stolcu sa wlosy i czasem nie może się do końca zalatwic bo w kupie sa wlosy i musze ręcznie wyciągać... jutro weterynarz. Warto włączyć suplementy?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Jejku dziewczyno, spokooojnie, nauka czystosci jest dluga i mozolna. Na poczatku cale mieszkanie bylo w matach (albo ewentualnie gazetach). Potem stopniowo je zabieralam, ale naprawde stopniowo, sik na mate - brawo, nagradzanie, sik poza mate - brak reakcji, ignorowanie. Mat bylo coraz mniej az w koncu zostaly chyba tylko 3. W miedzyczasie oczywiscie wychodzenie na spacery, rano po wstaniu z lozka na pizame nakladalam kurtke i skarpety i na dwor, kilka razy dziennie, ale to trwalo tygodniami (!) zanim pierwszy raz zrobil siku na trawie i odstawilam wtedy taki taniec radosci, ze ludzie nie wiedzieli co sie dzieje. W koncu nie mielismy zadnej maty i to jest ten czas kiedy trzeba naprawde czesto wychodzic, a potem coraz rzadziej az sie dojdzie do odpowiedniej ilosci spacerow dziennie.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 12:32   #2346
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Ja mam wrazenie ,ze odchowałam niemowlaka a nie szczeniaka i gdybym tyle wysilku włozyla w nauke sikania do nocnika dzieci , co włożyłam w psa , moje dzieci robilyby to po pół roku a nie dwoch latach
Serio. Mata byla jedna ,najpierw blisko legowiska ,potem coraz blizej drzwi. Obserwowalam kiedy zaczynał sie nastawiać do sikania i od razu na ręce i na mate . Czasem sikał w locie. Kazde miejsce gdzie siknął poza mate bylo myte jakims smierdziuchem zeby sie psu nie kojarzylo z sikaniem. Kupe szczeniak robi po jedzeniu ,łatwo wychwycić . W ogole nie bylo kup w domu. W nocy jak tylko oczy otworzyl,pod pache i na dwor albo na mate . Nawet co godzine. Chodzilam jak zombie. Ale mial 4 miesiace jak zacząl zalatwiac sie w domu. A ! I wszędzie miałam smaczki ,w szafroku ,w jeansach bo jak mu sie udało trafic n mate to był taaaki cudowny ,naajlepszy piesek pod słońcem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2020-08-12 o 12:34
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 12:37   #2347
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ja mam wrazenie ,ze odchowałam niemowlaka a nie szczeniaka i gdybym tyle wysilku włozyla w nauke sikania do nocnika dzieci , co włożyłam w psa , moje dzieci robilyby to po pół roku a nie dwoch latach
Serio. Mata byla jedna ,najpierw blisko legowiska ,potem coraz blizej drzwi. Obserwowalam kiedy zaczynał sie nastawiać do sikania i od razu na ręce i na mate . Czasem sikał w locie. Kazde miejsce gdzie siknął poza mate bylo myte jakims smierdziuchem zeby sie psu nie kojarzylo z sikaniem. Kupe szczeniak robi po jedzeniu ,łatwo wychwycić . W ogole nie bylo kup w domu. W nocy jak tylko oczy otworzyl,pod pache i na dwor albo na mate . Nawet co godzine. Chodzilam jak zombie. Ale mial 4 miesiace jak zacząl zalatwiac sie w domu. A ! I wszędzie miałam smaczki ,w szafroku ,w jeansach bo jak mu sie udało trafic n mate to był taaaki cudowny ,naajlepszy piesek pod słońcem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boze, w takim razie mi się trafiło, ze pies raz zrobił siku byle gdzie a od drugiego razu zaczęła juz robic na macie i w 90% trafia idealnie nawet jak kupilam mniejszy rozmiar. O.O

Ogólnie pierwszy raz mam takiego "surowego" szczeniaka zabranego z budy ze wsi a nie z hodowli. I chyba za bardzo się boję, ze go "popsuje". Zostawanie w domu juz idzie coraz lepiej, kontakty z obcymi ludźmi juz na duzy plus. Postępy naorawde sa

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Studnówkowa walka i nie tylko - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post23009849
zapraszam wszystkich do rozmowy

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-17, 23:39   #2348
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Psy- cz. VI

Moja jeszcze posikuje w domu. Ma niecałe 5 miesięcy, teraz jest upał, gorąco, pije dużo wody. Ja też i też biegam do toalety częściej niż zimą dajmy na to. Nie jestem w stanie biegać z nią 10, 11 razy dziennie z czwartego piętra na spacery. Robi więc na matę, czasem zle wceluje i trochę wycieknie poza, ale się nie gniewam. Ważne, że się stara. Poza tym raczej bezproblemowa, więc i z tym sobie poradzimy za jakiś czas. Zresztą, może jeszcze nie nauczyła się wstrzymywać, więc póki co na spokojnie do tego podchodzę.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-18, 12:12   #2349
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Moja jeszcze posikuje w domu. Ma niecałe 5 miesięcy, teraz jest upał, gorąco, pije dużo wody. Ja też i też biegam do toalety częściej niż zimą dajmy na to. Nie jestem w stanie biegać z nią 10, 11 razy dziennie z czwartego piętra na spacery. Robi więc na matę, czasem zle wceluje i trochę wycieknie poza, ale się nie gniewam. Ważne, że się stara. Poza tym raczej bezproblemowa, więc i z tym sobie poradzimy za jakiś czas. Zresztą, może jeszcze nie nauczyła się wstrzymywać, więc póki co na spokojnie do tego podchodzę.
Nie boisz się, że nie będzie sygnalizować, bo w koncu obojętne, gdzie robi?
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 09:25   #2350
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez HDaisy Pokaż wiadomość
Boze, w takim razie mi się trafiło, ze pies raz zrobił siku byle gdzie a od drugiego razu zaczęła juz robic na macie i w 90% trafia idealnie nawet jak kupilam mniejszy rozmiar. O.O

Ogólnie pierwszy raz mam takiego "surowego" szczeniaka zabranego z budy ze wsi a nie z hodowli. I chyba za bardzo się boję, ze go "popsuje". Zostawanie w domu juz idzie coraz lepiej, kontakty z obcymi ludźmi juz na duzy plus. Postępy naorawde sa

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

I jak uczenie czystości?
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 12:08   #2351
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Ja mam wrazenie ,ze odchowałam niemowlaka a nie szczeniaka i gdybym tyle wysilku włozyla w nauke sikania do nocnika dzieci , co włożyłam w psa , moje dzieci robilyby to po pół roku a nie dwoch latach
Serio. Mata byla jedna ,najpierw blisko legowiska ,potem coraz blizej drzwi. Obserwowalam kiedy zaczynał sie nastawiać do sikania i od razu na ręce i na mate . Czasem sikał w locie. Kazde miejsce gdzie siknął poza mate bylo myte jakims smierdziuchem zeby sie psu nie kojarzylo z sikaniem. Kupe szczeniak robi po jedzeniu ,łatwo wychwycić . W ogole nie bylo kup w domu. W nocy jak tylko oczy otworzyl,pod pache i na dwor albo na mate . Nawet co godzine. Chodzilam jak zombie. Ale mial 4 miesiace jak zacząl zalatwiac sie w domu. A ! I wszędzie miałam smaczki ,w szafroku ,w jeansach bo jak mu sie udało trafic n mate to był taaaki cudowny ,naajlepszy piesek pod słońcem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z moimi dziewczynami nauka czystości była ciężka i długa (no ale psiaki z adopcji to loteria), ale mój pierwszy psiak to nawet nie wiem kiedy się nauczył.

Billy trafił do mnie jak miał 3-4 tygodnie. Mieszkałam sama i nie było mowy, że zostanie 9 godzin sam. Szef zgodził się, aby dopóki nie podrośnie, chodził ze mną do pracy. Przynosiłam go w koszyczku, który kładłam obok nogi biurka. Jak maluch się budził, było szybkie wyniesienie na siku, potem jedzenie, masowanie brzuszka i wyniesienie na kupę. Dwa miesiące zleciało i nie mógł już ze mną chodzić do pracy, był za aktywny. Zostawiałam mu maty obok posłania, w razie czego, ale nigdy nie nasikał w domu (ani nie zrobił kupy).
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-06, 07:14   #2352
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Psy- cz. VI

Co się robi z ciałem psa po jego śmierci?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 08:03   #2353
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Psy- cz. VI

Zostawia u weta do utylizacji, chowa na cmentarzu dla zwierząt lub kremuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 09:31   #2354
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Co się robi z ciałem psa po jego śmierci?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poprzedniego zostawiłam u weta - do utylizacji.
Niestety u mnie w okolicy nie ma psiowego cmentarza.
Kolega swojego psiaka skremował i trzyma go w urnie, w domu na półce sobie stoi.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 09:34   #2355
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Zostawia u weta do utylizacji, chowa na cmentarzu dla zwierząt lub kremuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;88119627]Poprzedniego zostawiłam u weta - do utylizacji.

Niestety u mnie w okolicy nie ma psiowego cmentarza.

Kolega swojego psiaka skremował i trzyma go w urnie, w domu na półce sobie stoi.[/QUOTE]

Czy za taką utylizację u weta się płaci? Co oni potem robią z ciałem? Pytam na razie czysto z ciekawości, bo poprzedniego psa chowaliśmy w swoim ogródku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 09:43   #2356
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czy za taką utylizację u weta się płaci? Co oni potem robią z ciałem? Pytam na razie czysto z ciekawości, bo poprzedniego psa chowaliśmy w swoim ogródku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, za utylizację psa się płaci, wet ma swój cennik i jest uzależniony od wagi psa.
Już nie pamiętam dokładnie ceny ale pamiętam że kosztowało mnie to sporo bo pies był 40 kilogramowym goldenem.
Psa utylizują czyli podlega spaleniu - specjalne firmy które się tym zajmują, kiedyś widziałam, odbierają od weta duże worki w których znajdują się martwe zwierzęta. Przykry widok.
Mojego pierwszego, małego psa, też kiedyś pochowałam na działce.
Teraz nie wolno tego robić, są za to wysokie kary.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 09:45   #2357
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Psy- cz. VI

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;88119659]Tak, za utylizację psa się płaci, wet ma swój cennik i jest uzależniony od wagi psa.
Już nie pamiętam dokładnie ceny ale pamiętam że kosztowało mnie to sporo bo pies był 40 kilogramowym goldenem.
Psa utylizują czyli podlega spaleniu - specjalne firmy które się tym zajmują, kiedyś widziałam, odbierają od weta duże worki w których znajdują się martwe zwierzęta. Przykry widok.
Mojego pierwszego, małego psa, też kiedyś pochowałam na działce.
Teraz nie wolno tego robić, są za to wysokie kary.[/QUOTE]


Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 12:38   #2358
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;88119627]Poprzedniego zostawiłam u weta - do utylizacji.
Niestety u mnie w okolicy nie ma psiowego cmentarza.
Kolega swojego psiaka skremował i trzyma go w urnie, w domu na półce sobie stoi.[/QUOTE]

Można też skremować i zrobić ozdobne serce z pamiątkowym grawerem. Moja przyjaciółka tak robi.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 16:05   #2359
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Można też skremować i zrobić ozdobne serce z pamiątkowym grawerem. Moja przyjaciółka tak robi.
Teraz ładne rzeczy robią, grawery, ozdoby...
Kolega o którym wspominałam tez ładna urnę ma, ozdobną, sunia była zasłużoną champion'ką więc urna stoi pomiędzy jej dyplomami i medalami.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 20:37   #2360
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Psy- cz. VI

Widziałam ulotki u weta odnośnie kremacji, najtańsza - zwierzak do 10 kg - 700 zł.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 08:54   #2361
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Widziałam ulotki u weta odnośnie kremacji, najtańsza - zwierzak do 10 kg - 700 zł.
Coś za coś
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 09:06   #2362
Mariowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 8
Dot.: Psy- cz. VI

Moja młoda sunia szczeka na rzeczy i ludzi, których się boi, z jakichś dla mnie niewiadomych powodów. Nie wiem jak temu zaradzić. Miałyście taki problem?
Mariowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 09:13   #2363
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: Psy- cz. VI

Mloda to znaczy jaka? 5 miesiecy, dwa lata, rok?
Byla odpowiednio socjalizowana, czy po prostu jest typem szczekliwym?
Cos więcej o psie?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Studnówkowa walka i nie tylko - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post23009849
zapraszam wszystkich do rozmowy

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 16:07   #2364
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Psy- cz. VI

Hej.

Macie może jakiś pomysł na płochliwość u psa?

Szczeniak ma 9 miesięcy. Ładnie wychodzi na dwór. Czasami coś zniszczy. Generalnie wszystko okej. Natomiast kwestia tego, że strasznie się boi ludzi. Na spacerach siada albo chce uciekać jeśli chce z nią gdzieś dalej iść. Ma lepsze i gorsze dni. Boi się dzieci. Generalnie. No Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-16, 16:29   #2365
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: Psy- cz. VI

Skad masz psa, w jaki sposób żył podczas kwarantanny, w jaki sposób byl socjalizowany?
Czy wogole socjalizowalas psa w jakiś sposób?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Studnówkowa walka i nie tylko - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post23009849
zapraszam wszystkich do rozmowy

Start: 2.11.2010

Matura 2011
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 06:27   #2366
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Hej.

Macie może jakiś pomysł na płochliwość u psa?

Szczeniak ma 9 miesięcy. Ładnie wychodzi na dwór. Czasami coś zniszczy. Generalnie wszystko okej. Natomiast kwestia tego, że strasznie się boi ludzi. Na spacerach siada albo chce uciekać jeśli chce z nią gdzieś dalej iść. Ma lepsze i gorsze dni. Boi się dzieci. Generalnie. No Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas niestety nie obyło się bez behawiorysty Nie dało się z psem wyjść dalej niż przed blok, bo tak się bał A pies z hodowli ZKwP...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 20:43   #2367
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Belive_23 Pokaż wiadomość
Hej.

Macie może jakiś pomysł na płochliwość u psa?

Szczeniak ma 9 miesięcy. Ładnie wychodzi na dwór. Czasami coś zniszczy. Generalnie wszystko okej. Natomiast kwestia tego, że strasznie się boi ludzi. Na spacerach siada albo chce uciekać jeśli chce z nią gdzieś dalej iść. Ma lepsze i gorsze dni. Boi się dzieci. Generalnie. No Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam podobną sytuację gdy wzięłam ze schroniska szczeniaka- miał 2,5 miesiąca, podobno ktoś go znalazł na ulicy i przyniósł do schroniska, bał się wszystkiego, na spacery wychodziłam z nim tylko wokół bloku bo był spanikowany i ciągnął do domu.
Spacery stopniowo wydłużałam, socjalizowałam go z innymi psami i ich właścicielami - był bardzo płochliwy i nieufny, przejeżdżających rowerzystów też się bał do czasu gdy na rowerze spotkaliśmy mojego brata, od tego czasu zaczepiał wszystkich podobnych do brata rowerzystów, z czasem odpuścił i zaczął ich ignorować. Więc jest to jakiś sposób na rowerzystów. Podobnie, osób chodzących o kulach też się bał - poznał sąsiadkę chodzącą o kuli którą polubił - przestał się bać. Jedyne co mu pozostało to nie lubi być zaczepianym przez obcych ludzi, obszczekuje ich, ale może to i dobrze , nikt mi go nie ukradnie
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 20:49   #2368
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

U nas - spamilan. Agresja na tle lękowym. Pierwsze jego pogryzienie jakos przepracowaliśmy ,drugie bylo znacznie gorzej ,po trzecim ,kiedy praktycznie nie chcial nigdzie dalej isc a chodzilismy zawsze dlugie spacery ,wdrożylismy farmakologie. Pies jest uśmiechnięty ,po pol roku nie rzuca sie tez na wszystko co sie rusza . Zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 08:23   #2369
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 800
Dot.: Psy- cz. VI

Jak nauczyliście psa komendy ,,do mnie''? W domu moja sunia ładnie łapie, ale na dworzu ma mnie w dupie . Przy każdym przyjściu do mnie daje jej smaka, no ale na zew to nie działa
11bd71622419137abe56ddfdaa0fc1a26b0d8108_60b176031ff15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 08:34   #2370
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Psy- cz. VI

[1=11bd71622419137abe56ddf daa0fc1a26b0d8108_60b1760 31ff15;88245593]Jak nauczyliście psa komendy ,,do mnie''? W domu moja sunia ładnie łapie, ale na dworzu ma mnie w dupie . Przy każdym przyjściu do mnie daje jej smaka, no ale na zew to nie działa [/QUOTE]
Kup tak dobre smaki, jakich jeszcze nie jadła. A jeśli nie jest smakowa, to super zabawka (piłka, szarpak), coś co uwielbia i szaleje.
Na zewnątrz pokazujesz jej, że masz takie dobroci, ale dajesz tylko troszeczkę jako nagroda za inne komendy (spacer przy nodze, siad czy leżeć).
A właśnie - wykonuje inne komendy w rozproszeniu, jakim jest świat poza mieszkaniem? Jeśli nie, to od tego trzeba zacząć.
Generalnie musi chcieć do Ciebie przyjść, musisz być dla niej atrakcyjna - nachylać się, rozkładać ręce, klepać w uda, może odwracać się i biec w drugą stronę. Metody są różne. Generalnie nie biega się do psa i nie przychodzi do niego oraz nie powtarza się komendy, na którą pies nie zareagował.
I przywołanie ćwiczycie cały czas, codziennie, na każdym spacerze, a nie wtedy, gdy jest ono naprawdę potrzebne.
Zero innych rozproszeń w postaci innych psów czy osób na początek. Tylko świat zewnętrzny. I stopniowo wprowadzać rozpraszacze.
Oglądałaś? https://www.youtube.com/watch?v=IBnm...nel=Piesologia
Motyw ze smyczą/linką na początku też jest dobry. Rzucasz komendę i lekko naprowadzasz psa, że to czas na przyjście do Ciebie.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 09:18:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.